Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Shih-tzu tulajdonosok ide! fórum

Shih-tzu tulajdonosok ide! (beszélgetős fórum)


1 2
32. cingus
2013. máj. 6. 14:37

Sziasztok!

Van egy 10 éves sicum és kaptam tegnap egy 8 hetes sicut. Az első találkozásuk nagyon jól sikerült, még tegnap együtt is aludtak a földön, láthatóan jól érzik magukat. Mivel a kicsi sicum nagyon játékos folyton harapdálni akarja a nagyot, és a nagy erre morgással, ugatással reagál. Na meg mindig a nagy óljába akar menni hiába, teszem vissza a helyére, kötöm le a figyelmét… Kicsit aggódom, mert egyértelműen azt jelzi a nagy, hogy nem akar játszani, ill. saját a helyét, védi, de hát a kicsi még nem érti és szerintem meg is harapná, ha folytatódna. Sőt már majdnem meg is harapta, meg egyre jobban próbálja elkerülni a kicsit. Amikor a kicsi próbál közelíteni a nagy felé játékiból, vagy az óljába tart elviszem onnan és gyorsan előveszek, egy játékot vagy megpróbálom lekötni a figyelmét mással. A nagy szeret amúgy kint ülni az ajtóban és pihenni, de ha kicsi nem látja a nagyot, nincs a közelében akkor nagyon sír. Nyilván ez csak a 2. nap, kitartó leszek, csak esetleg tudok-e a valami tanácsod adni, mit tehetnék? Hogyan szoktassam őket össze? Főleg attól félek, ha későbbiekben el kell mennem itthonról a boltba, vagy ide-oda és nehogy baj legyen.

31. mery56
2012. nov. 3. 10:18

Sziasztok!

Van egy gyönyörű másfél éves shih tzu fiu kutyánk és szeretnék mellé egy kislányt ajándékba kapni,

családi házban lakunk tehát nagyon nagy hely van nekik futkosni kint a szabadba.

Üdv.: Mery56

30. 37403e3af4 (válaszként erre: 29. - Hajni.1983)
2012. jan. 27. 04:32
Szia, nekünk egy mostmár 7 hónapos shih tzu-nk van, ő kb 1 hónapja ( 6 hetesen került hozzánk ) van olyan szinten a szobatisztaságban, hogyha nem csúszunk a "sétaterv"-től, akkor nem pisil/kakil be. Türelem, és kitartás, egy napi rutin bevezetése nagyon jó segítség lehet a szobatisztaság felé vezető rögös úton :) Egy 2 hónapos kutyától ne várj csodát, amíg pedig az oltásait nem kapta meg, az utcára is kockázatos kivinni a betegségek, fertőzések miatt.
2011. dec. 5. 17:36
Sziasztok nekem is van 2 honapos Shih-tzum nagyon szeressük egyetlen egy gondunk van vele hogy nem szokja meg a kint kakilast és pisilást pedig minden óraba kint vagyok vele
2011. okt. 6. 14:27

sziasztok

nekem van egy fél éves kutyum eladó ha valakit érdekel keressen bátran:)

2011. jan. 25. 12:58

sziasztok, nekünk si van egy shi zu kutyusunk ő elmúlt két écves, de szeretnénk egy kislánynal összehozni. Kőszegiek vagyunk de itt vasmegyében van valakinek kislány shi zu kutyusa? előre is köszönöm szépen :) a miénk meg görcsöt kap mikro emglát minket a hosszú távollét után :) imádom :D

elérhetőség: m.andi8@freemail.hu

2010. okt. 22. 10:13

Sziasztok

Shih tzu kutyámnak keresek pároztatásra kislányt aki tud segiteni a heni78@freemail.hu email cimre várom jelentkezését,mi tatabányaiak vagyunk ha lehet a környékről... köszönöm.

2010. okt. 22. 00:48

Sziasztok!


Kb. két hét múlva hozzánk is beköltözik egy két éves shih-tzu kutyus, Süti. Ahol eddig élt ott sajnos a kisgyerek allergiás lett az állatszőrre és így el kell ajándékozniuk. Mi befogadjuk. Már nagyon várjuk, főleg a kisfiam. :)

24. Melcsykhe (válaszként erre: 14. - Danama)
2010. okt. 11. 08:53

Szia Danama!


Meg tudnád adni a tenyésztő barátnőd címét, és elérhetőségét? Megírom az e-mail címem: melcsykhe@gmail.com. Előre is köszi!

23. Pumpu (válaszként erre: 5. - Markrenton)
2010. szept. 26. 19:28
Egyébként miért kellett elajándékozni?
22. Pumpu (válaszként erre: 15. - Markrenton)
2010. szept. 26. 19:26

Szia!

Én kiskutyát szeretnék :)

Már 2 éve annak, hogy a mi kutyánk meghalt 14 évesen, mostanra hevertük ki, és szeretnénk egy kis kedvencet.

Megbízható helyről szeretnénk és olyan picit, amilyet csak lehet, normális időben elhozva anyjától.

Neked mikor lesznek ilyen kutyusaid?

2009. máj. 15. 15:10
Sziasztok Szülinapomra kapok egy kutyust kis rásegítéssel.Szerintem nagyon aranyos a Shih-tzu.Ha valaki jó gazdát keres csekélyebb összegért akkor keressen legyen szíves valahogy megegyezünk.Ja és télleg egy állatorvosnak mindent kell tudnia és azonnal kezelnie szerintem.Mégis csak ez a szakmája meg ennyi pénzért.
20. markrenton (válaszként erre: 19. - Siri&Cuki)
2009. máj. 9. 21:48
Szia .Azt javasolnám,vidd Cukit a másik orvoshoz. Méghozzá olyanhoz akinek megbízol a szakértelmében.Mert az oltás is veszéjes lehet ha "nemtörödöm" doktor végzi.Pl.: Az egyik tenyésztő ismerősöm kutyáit a hejetesítő álatorvos úgy beoltotta . Hogy 3 órán belül az egész kölyökállomány elpusztult. Kb.:1 Mill. ft értékben. De nemis ez volt az igazi probléma az (anyagi kár). Én a kutyáimnak hasonló szempontok szerint választok orvost,mint magamnak.
2009. máj. 6. 19:28

Sziasztok!

Nekem is vagy egy shih-tzu-m. És immádom, igaz néha neveletlen, de ez már az én hibám. Most volt egy éves, kapott egy fagyit, de vigyáztam, hogy ne egye túl gyorsan.

Anno mindenki ellenezte a családban, mivel elvállaltam az anyagi és a gondozási dolgokat, beletörődött. Nem volt más választásuk. De azóta az egész család szereti.

Idén megvolt az első strandolásunk is,nagyon élvezte.

Kicsi korától kezdve röfögés szerű hangokat adott ki levegővétel közben. Akkor az állatorvos azt mondta, hogy semmi komoly, csak a turcsi orra vagy allergia lehet a kiváltó ok. Utána nem is foglalkoztam ezzel a röfögéssel, de mostanában éjszakánként fulladozik, hangosan.Erre én is felkelek, mert velem alszik. Aggódom... Valaki tud erről vmit?? Valakinek hasonló tünetek jelentkeztek a kutyusánál???

A közelebbi állatorvoshoz csak oltásért járunk,mert olcsóbb(asszem). De ha Cukinak(így hívják az én Drágámat)komolyabb gondja lenne,inkább a fél órányira lévő rendelőbe vinném. Elég rossz híre van a közelebbi dokinak. Remélem az oltással még elboldogul:S.

Köszönöm a választ:)

18. RoniSize (válaszként erre: 17. - Manna00)
2009. máj. 4. 20:27

Szia. Az én shih-tzum és prüszköl, meg köpdös is néha:)Főleg ha valami nem tetszik neki, pl. mi eszünk és ő nem. De ha komolyan aggódsz legközelebbi viziten kérdezd meg az állatorvost!

Mennyi idős a kutyus?

2009. máj. 2. 21:24
Sziasztok!Nekem is van egy SHIH-TZU kiskutyám. Azt szeretném kérdezni hogy nem e gond ha túl sokat prüszköl?Ez normális? Vagy meg fázott?Bár már az elejétől kezdve ilyen?Előre is köszi a segítséget:-)
2009. ápr. 26. 19:41
tetem=tettem.......................bocs..
15. markrenton (válaszként erre: 7. - Annuska05)
2009. ápr. 24. 14:32
Szia. ÉN TENYÉSZTŐ VAGYOK. Nem tartom jó ötletnek az erkéjentartást.Tetem az adatlapomra 2 shih-tzu -s képet. Mutasd meg a szüleidnek. Ilyen kutyit akarnak az erkélyre számüzni? De ha nem lágyulmeg a szívük ,más fajtát javaslok.
14. danama (válaszként erre: 13. - Mimmo33)
2009. ápr. 17. 12:32
és Budapesti, ő az a fajta tenyésztő akihez akár holnap elmehetsz körbe nézni, hogyan tartja a kutyusokat és utána is tarthatod vele a kapcsolatot, illetve tanácsokat is kérhetsz
13. mimmo33 (válaszként erre: 12. - Danama)
2009. ápr. 17. 12:26
De jó!Köszönöm.Ha aktuális lesz, akkor jelentkezem!
12. danama (válaszként erre: 11. - Mimmo33)
2009. ápr. 17. 12:24
nekem van egy tenyésztő (nem szaporító) barátnőm, ha majd venni is akarsz kutyust
2009. ápr. 17. 12:23

Szeretnék egy Sicu kiskutyát.

Mielőtt végleges lenne a döntés, szeretnék információkat, tapasztalatokat a kutyus kapcsolatban.

10. Fan-Tyra (válaszként erre: 7. - Annuska05)
2009. ápr. 2. 20:01

Sziasztok!

Én elsősorban kutya választásnál, ha kapott kutyusról is legyen szó, először mérlegelném a lehetőségeimet és a kutyus ideális tartási módját. Ha a 2 nem egyezik akkor másik fajtát kell választani.

A shih-tzu társasági kutya, lakásba való, sok sétával egybekötve. Egy 8 hetes shih-tzu kölyöknek meg pláne nem az udvaron a helye, főleg nem teljes oltási program hiányában. Egy ilyen korú kölyköt szocializálni kell ami az udvaron nem történik meg kellő képen, sőőőt.

A szőrápolás pedig napi program és nem arról írok hogy koszos lesz a szőre. A shih-tzunak hosszú szőre van sok aljszőrrel ami gubancosodik, filcesedik. Ilyenkor szokták a gazdik lenyíratni a szőrüket, tisztelet a kivételnek aki hosszú szőrben tartja, vagy egyéb okok miatt vágatta le, netán neki így tetszik. De nagyon sok kutyust látni egy csomóban lévő szőrrel, én ilyenkor azt szoktam mondani, nem kell hosszú szőrű fajtát választani.

Röviden ennyi lett volna az eszmefuttatásom a fajtával és a kölyök választással kapcsolatban.

9. RoniSize (válaszként erre: 7. - Annuska05)
2009. márc. 26. 10:29
A shih-tzu szoba kutya, és származása ellenére nem szereti a hideget. Naponta fésülni kell...szerinte nem lesz valami boldog ha állandóan kint kell lennie, főleg ha kicsi...amig nem kapta meg az összes oltást ki sem szabadna mennie. Szóval jól gondold meg..
2009. márc. 23. 08:56
Van egy 8 hetes nagyon ígéretes shih-tzu kislányom,arany-fehér színű,eladó.Szerető gazdit keresünk neki.Akit esetleg érdekel,kérem írjon privit!
2009. márc. 22. 22:04

Helló mindenki!



Én kb két hét mulva kapok egy shih tzu kiskutyát, már nagyon várom! Csak az a gondom h szüleim nem engedik h a lakásban legyen!


Van egy nagy teraszunk ami elég szél és eső védett, és egy nagy boxot is venni akarunk neki amiben pihenhet, ki is párnázzuk majd!


Mégis félek h valami baja lesz, mert h ez szobakutyus, tudna valaki segiteni h lesz e baja attol ha a szabadban tartjuk?


Nagyon koszos és csunya lesz a szőre?Nem fog megfázni?



Előre is köszi a segitségeteket!

6. RoniSize (válaszként erre: 5. - Markrenton)
2009. febr. 2. 11:43
Nagyon sajnálom szegény kutyust, hogy el kellett ajándékozni. Remélem jó kezekbe került, és talán egyszer megtaláljátok. Akinek van képe a shi-tzujával, esetleg tehetne linket!
2009. febr. 2. 11:35
A mostani kutyusaink előtt is volt shih tzu-nk. A legelsőt Beának hívták . A fiam születése előtt vásároltam a feleségemnek. Velünk aludt ,nagyon szerettük. De sajnos a baba születésekor el kellett ajándékoznunk. Azóta is siratjuk és keressük.
2009. febr. 1. 16:14

Örülök, hogy másnak is van Shih-tzuja.:) A mienk 2 évet töltött január 28-án, és Jimmynek hiivjak.

Meséljetek ti is, ha van kedvetek!

Jimmy el van kényeztetve, mikor játszani akar, mindent félbe kell hagyni. Nem egyszer rajzolt a falra filctollal, több cipősarkat is lerágott, de nagyon szeretjük, mindenhova magunkal visszük. Barna az orra, ami elég ritka. Ő lenne az

[link]

2009. febr. 1. 13:55
A shih-tzu a világ legszebb,legokosabb,legkedvesebb kutyusa!Első találkozásom a fajtával meghatározó jelentőségű volt.Azóta nem kell más:)....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook