Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák fórum

Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák

1 2 3 4 5 6 7
2009. febr. 1. 15:29
Dózírozott kortikoszteroidot szoktak adni, ami brutális egy 3 évesnek(biztos van más megoldás, de keresem:)
2009. febr. 1. 15:27

Oké cinket akkor ne....

Rajta vagyok, nézem mit lehetne:)

2009. febr. 1. 15:25
Bórcink -olajos vagy vizes rázókeverék..(azt hiszem nem recept köteles(...vagy még a teszteredmény után célzott antihisztamin kúrát kérj az orvosodtól...De, még ha tudok írok háziszereket..Vagy kérek mindenkit, ha tud írjon viszketés elleni krémekről, házipraktikákról..Köszi előre is:)
9. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 1. 15:11
Igen mosakodót is,és fűrdés utáni hidratálót.
8. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 1. 15:10
szoktunk használni elocomot vagy máskor meg azt a refrigálósat meg protopicet(ezutóbbi nem szteroid).,de most a dokinénik sem adott semmit,mert annyira csúnya már testszerte,hogy csak mégjobban belobbanna.Azt mondja az eredményünkben rejlik majd a gyógyulás,de addig még mire meglesz az eredmény 2 hétnek kell eltelni .A cinktől félek,mert arra meg én vagyok allergiás(cinkoxidos termékek) és a drágám minden rosszat örökőlt tőlünk amit csak lehet.Lassan már nem merek neki semmit sem adni.
7. eb673dfdcb (válaszként erre: 6. - K.tünde78)
2009. febr. 1. 14:59
Ahogy írod gyógyszertári mosakodót használsz gyerkőcödre, az jó csak a viszketést kellene megszüntetned, cink tartalmú kenőcsöt vagy antihisztamin(utána nézek minden jónak neked!)...Vagy mentolos hintőpor, Alkcema kenőcs...Stb...Menézem és segítek, írok:)))
2009. febr. 1. 14:50

Szia!

Köszönöm a cikket,jó alapos!

Sajnos nálunk a 3 éves lányom most épp nagyon ekcémás(kar-térd hajlat,comb,melkhas,hát-tőrzs,lágyék)az élelmiszer allergia miatt.Most várjuk az új tesztek eredményeit(valszínű tej lesz az okozó).Egyre jobban szenved,szegény vakaródzik nagyon még éjszakai is,a hátát meg már véresre marta.Nem tudom mivel enyhíthetnép,tej helyett már tápszert kapt,calcimuscot adok neki meg az allergia elleni aeriust este,fűrdés után gyógyszertári hidratálóval kenem-mégis egyre fokozódik.Egyébként az apukájától is jött a hajlama(gyereknek ő is ilyen volt állítólag).

Mit tudok még tenni?

5. eb673dfdcb (válaszként erre: 2. - Winny)
2009. febr. 1. 13:40
Köszönöm szépen a hozzászólást és a kedves szavakat....Igyekszem pontos és szakszerű lenni:)))..Folyamatosan tanulok én is , és szeretnék fontos dolgokat megosztani Veletek:)
4. eb673dfdcb (válaszként erre: 3. - Margitnéni)
2009. febr. 1. 13:38
Köszönöm a cikkhez való hozzászólásod:))..Hát sajnos azt kell mondjam, hogy a rosacea egy nem épp esztétikus bőrjelenség, fokozatai- amiket egy szakorvos tud megállapítania-vannak...Hogy neked milyen stádiumú azt sajnos nem tudom, találkoztam a villanófényes kezelések során olyan "páciensekkel" akiknek használt a kezelés..Eleinte -közvetlenül a kezelés után is-olyan erősen kipirosította a bőrt a villanófény a villantások után, hogy, ijesztően hatott, de a vendég 2 nap után telefonált, hogy nem csak ő, de mások is észrevették a rosacea visszahúzódását....Szívesen segítek, amiben tudok neked, ha van kérdésed orvossal, vagy kezeléssel kapcsolatosan...Írj!...Apropó, szerintem gondolatidon felbuzdulva írok egy rosaceás cikket is -akkor viszont kutatómunkát is végzek a pontos cikkhez! Köszönöm mégegyszer a hozzászólást!..
2009. febr. 1. 11:15

Szia Era!

Tetszett a cikked, sajnos nagyon sok rossz dolog is történhet a bőrünkkel, hiszen ő az első védelem a külvilággal szemben.

Bár az én bőrbetegségemről a rosaceáról nem írtál, de biztosan ismered. Nagyon csúnyán látszanak a hajszálereim. Mi a tapasztalatod, mi a leghatásosabb szer ellene? Én talán a villanófényes eljárást gondolom, de olyan drága, hogy egyelőre csak álom. Viszont a bőröm egyre romlik. Mi vár rám, ha nem tudom kezeltetni?

2009. febr. 1. 11:12

Szia

Nagyon részletes és mindenre kiterjedő a tájékoztató cikked.Jó:)

2009. febr. 1. 11:03
Napjainkat megkeserítő bőrelváltozások, amiket gyakran fel sem ismernek az emberek, olyan akut avagy krónikus elváltozások, amik szakember segítségét vonják maguk után. Ezekkel kapcsolatosan szeretnék információval szolgálni, illetve pár jellegzetes bőrgyulladást bemutatni.

Ugrás a teljes írásra: Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook