Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák fórum

Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák

1 2 3 4 5 6 7
2009. febr. 2. 10:12
Diprosalic krémmel csínnyán kell bánni, mert felhalmozódik a szervezetben iletve elszínezheti az adott bőrterületet...
2009. febr. 2. 10:11
Lipobase REPAIR termékek is jók...Ekcémára, atópiás dematitisre..
40. eb673dfdcb (válaszként erre: 17. - Karcsibácsi)
2009. febr. 2. 09:52
Holt-tengeri só(illetve kozmetikumai)...Vagy egyszerű Sárvári Termál Kristály, vagy sajnos amit orvos ír fel Diprosalic(nagyooon kemény gyógyszer és nem mindenkinél válik be, de jó gyógyszer)
2009. febr. 2. 09:48
A Roaccutan-t legalább 6 hónapig javasolják, de esetedben ez nem valósult meg(koleszterin szint növekedésnél nem is lenne szabad!)..Nos, lehetséges a kúra lerövidülése miatti hatástalanság..A Diane35 nem használt? Peidg az erre lett elsősorban kifejlesztve....Gyáááá, Isotrexin szintén egy brutális krém, és ez sem használt?Ki lett tenyésztve a váladékod?Baktérium?/bár a Tetralysal arra van/...Komoly tényleg amiket írsz...
38. Bernuska (válaszként erre: 24. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 2. 09:25

10 mg Roacutan-t szedtem, azt hiszem ez is kis mennyiség, és csak 2 hónapig, mert magas volt a koleszterinszintem, és abba kellett hagynom a szedését. Csak vérvételen voltam. Küldött endokrinológushoz is, de az nem vizsgált meg, csak a Diane35-öt írta fel, pedig elég jó híre van, mint orvos...bár láthatta szabad szemmel is a problémát.

Utána Tetralysal-t szedtem, és Isotrexin-nel kentem, de ez sem volt különösképpen hasznos.

37. eb673dfdcb (válaszként erre: 34. - Rozália)
2009. febr. 2. 09:04
Gondolom ez az ekcéma nem nedveddzik(csakis akut kórképben fordul elő váladékozás)...22-es csapdája Tiéd Rozália, mivel ez egy Status varicosust kisérő lábszárekcéma...Tehát egy a vénás betegséget kísérő makacs ekcéme fajta...Pólyázás, immunerősítés, gyulladáscsökkentés javallt, hogy műthetővé tehessük a felületet...
2009. febr. 2. 08:52

még valami...Olvastam egy cikket ahol is a pszoriázist mint egy tünetnek tulajdonították...Az alapbetegség pedig nem volt más mint a Chlamydia trachomatis illtve a Gonorrhea...A fertőzések aktiválhatják a pikkelysömört, sőt izületi megbetegédeseket is( HLA-B27 megnevezésű gén jelenléte is felelős a betegség megnyílvánulásáért)....Semmiképpen nem mondom és ijesztgetem a kedves "hallagtóságot", nem feltétlen kell valakinek pikkelysömör mellett "rendelkeznie" ilyen brutális szexuális úton terjedő betegségekkel, de tény, hogy a betegségeket elkapók körében gyakoribb a pikkelysömör és egyéb bőr és izületi gyulladásos megbetegedés.

Szóval konyhanyelven mondva minden , mindennel összefügg...

2009. febr. 2. 08:30
A pszoriázis provokáló tényezői: stressz, különböző traumás sérülések(akinek hajma van rá elég ha egy kicsit megvágja magát), valamint olyan elszarusodást"szolgáló" gyorsító tényező, ami belobbantja a folyamatot(bőrkiszáradás, extrém napozás/BÁR KÚRASZERŰ SZOLÁRIUM JAVASOLT A BETEGEKNÉL!!/, nem csak kültakarón hanem sokszor hajas fejbőrön is...
2009. febr. 2. 07:58
Nekem már lassan 10 éve meg nem gyógyuló makacs ekcémám van, a lágyéktól a bokámig húzódó vastag visszeremen. A visszeret nem műtik meg, amíg ekcémás, az ekcéma viszont olyan, ami csak a visszéren található meg. Az alsó lábszáramon éktelenkedik, rettenetesen csúnya, viszket, állandóan elkaparom - vérzésig -, de eddig még nem járt sikerrel a bőrgyógyász a gyógyításában, vagy legalább a tünetmentessé tételében.
33. eb673dfdcb (válaszként erre: 23. - NetBoszi)
2009. febr. 2. 07:55
Netboszi, még valami...Körömtünetei vannak tarka, töredezett, "puha " a körme?z is egy fontos diagnosztikai szempont...
32. eb673dfdcb (válaszként erre: 17. - Karcsibácsi)
2009. febr. 2. 07:38
:)...Nos a pikkelysömör az "kemény dió", tüneti kezelést kell végezni(persze ha a Holt-tengerben fürdenél 3 hónapot egy időre elelejthetnéd a pszoriázist)...Enyhíteni, különböző krémekkel lehet a már említett Excipial krém, testápoló nagyon jó a beteg bőrnek....De, folyamaatosan nézem milyen újdonságok vannak...
31. eb673dfdcb (válaszként erre: 29. - Margitnéni)
2009. febr. 2. 07:34
...Nos valóban nem jó szélsőséges időjárásnak(forró illetve hirtelen hideg se jó neki), de ezekkel a tanácsokkal nem sokra mész...Fűszeres ételek, alkohol sem épp kedvezően hat rá...A komolyab folyamatok sejtburjánzász is muatatnak illtve szövetroncsolódást is...Ezt az állapotot nem jó elérni, mert onnantól kezdve egyre gyorsabb és koncentráltabb lesz a megjelenési formája...HA TUDOK MÉG VALAMIT, JELZEM :)))
30. eb673dfdcb (válaszként erre: 16. - K.tünde78)
2009. febr. 2. 07:31

Tünde! A Spirig gyógyszergyár forgalmaz Magyarországon egy termékcsaládot a neve: Excipial!

Próbáld kis van azt hiszem van ekzémára is krémjük!És más elváltopzásra, pl.: pikkelysömörre, atópiás dermatitiszre is...

29. Margitnéni (válaszként erre: 27. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 2. 07:27
Erről még soha nem hallottam, pedig hány orvosnál megfordultam már. Évekkel ezelőtt, amikor még kezdett kialakulni, egy neves szegedi dokihoz mentem, aki nagyon kedves volt ugyan, de csak azt tudta tanácsolni, ha főzök, ne hajoljak a gőz fölé, és ne fürödjek forró vízben, mert ez okozza. Ha ő is utánanézett volna egy kicsit, ezekkel a vitaminokkal meg lehetett volna előzni. És itt jegyzem meg mellékesen, hogy ezt a tanácsot is 3 ezer Ft-ért kaptam tőle a kb. 10 évvel ezelőtt.
28. eb673dfdcb (válaszként erre: 21. - Margitnéni)
2009. febr. 2. 07:21
Margit:) Köszönöm előre is segítséged:(...Közben pedig érdeklődök rosaceás kezelési újdonságokkal kapcsolatosan:)
27. eb673dfdcb (válaszként erre: 22. - Margitnéni)
2009. febr. 2. 07:15
Rosaceáról annyit, hogy a P-vitaminos ampullák és az F-vitamint(hosszasan szedő nők körében), 98%.os alapon nem alakult ki rosacea...Ezt egy angol orvosi lapban fordítgattam, szóval megelőzés szempontjából ez érdekes lehet..Illtve kozmetikában használják, bár a P-vitaminos ampulla oly ritka mint a fehér holló...
26. eb673dfdcb (válaszként erre: 23. - NetBoszi)
2009. febr. 2. 07:12
Az alopecia areata20%-ban egy öröklött gyulladásos kopaszodási fajta....:(((..Díffúz(folyamatosan terjedő)avagy foltos hajvesztéssel jár, elvékonyodik a hajszerkezet és fájdalmatlanul kihúzható...A többi ok 80%-ban valamely fertőzéses alapon alakulhat ki, ezt egy jó orvos meg kell, hogy mondja különböző vizsgálatokból. Ha nem tájékoztatotta az ismerősödet, az is meg lehet, hogy az eredmények genetikai rendellenességre utlanak és az mutatják, hogy ez egy folyamat ami megállítani nem lehet, de lassítani talán igen.Különböző gyulladáscsökkentőket adnak illetve vérbőséget okozó (élénkítő hatású)krémeket, hajszeszeket adnak külsőleg, de belsőleg csakis orvos által szedhető antibakteriális vagy immunrendszertgátló anyagok szedése az orvosi etikett...Nos, kivizsgálás és annak pontos eredménye adhat megfelelő választ a problémára..A gombától elkezdve a baktériumon keresztül bármi okozhaja illtve különböző immunológiai betegségek velejárója is lehet(sejtes immunvédekezés rossz működése is).Amennyiben regenerálódik a szőr, az amolyan vékony szőrök formájában jelentkezik és egyre pigmentáltá válik...
2009. febr. 2. 06:55
Mielőtt mennék, dolgaimat intézni felugrok ide...Korán kelltem és belenéztem pár szakkönyvbe, hogy megpróbáljak segíteni(ha csak szóban egyenlőre)...
24. eb673dfdcb (válaszként erre: 20. - Bernuska)
2009. febr. 1. 22:52
Sajnálom, ez egy hosszú harcnak tűnik, de ne add fel...Nos a Roaccutan után sem volt eredmény? Mennyit szedtél naponta? Hány mg-ot?Vérvételen voltál, nagy rutint csináltak?....Szívesen segítek :)...Mindenki választ kap Tőlem:)
2009. febr. 1. 19:34

Sziasztok!


Azt szeretném megtudni, hogy esetleg valaki találkozott-e az allopecia areata vagy allopecia barbea nevű betegséggel?

Ha tudnátok segíteni, gyógymód ügyileg vagy bármi tapasztalatotok van, légyszíves segítsetek. Mert ezek az orvosok nem viszik túlzásba a kapkodást, hogy segítsenek. És szegény barátomnál egyre nagyobb foltokban terjed a betegség, és egyre kevesebb arcszőre marad.

Előre is köszönöm a segítséget.

22. Margitnéni (válaszként erre: 19. - Bernuska)
2009. febr. 1. 19:01

Erről még nem hallottam. Én is használok egy krémet, azt hiszem Rosacea care a neve, a gyulladások elmúlnak tőle, de az erek nem tűnnek el, erre kellene talán a villanófény. Csak egy a baj, hogy ez a krém is kb. 8 ezer Ft.

Utána nézek az Avonos krémnek, hátha olcsóbb.

21. Margitnéni (válaszként erre: 4. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 1. 18:57
Ha tudok segíteni a tapasztalataimmal a rosaceával kapcsolatban, nyugodtan kérdezz, akár priviben is. Azért remélem nem sokan szenvedünk tőle, mert tényleg nagyon kellemetlen, habár mi nem az!
2009. febr. 1. 18:46
Bár nem éppen ehhez a fórumhoz tartozik, de azért leírom, hogy én meg az arcbőrömmel kínlódok már legalább 10 éve: pattanásos vagyok, és sajnos már a hegek is maradnak a megkínzott bőrömön. Már nagyon sok kezelésen, ötleten túl vagyok, de eredmény nincs, csupán egy kisebb vagyon ment ki rájuk: gyümölcssavas kezelés, mikrodermabrázió, Roaccuttan, teljes testméregtelenítés- candida kúra. Most csak az Elicina csigakrémet használom. Ez jónak tűnik, de mihelyt nem használom, egyből kijön a ragya. Úgy érzem, ez csak felszíni kezelés, szeretném megtalálni az okát. Csak már forrásom nincs hozzá. :(
19. Bernuska (válaszként erre: 3. - Margitnéni)
2009. febr. 1. 18:38
Én az Avonos Anew rosacea elleni krémet is teszteltettem sokáig arcápolással, és az volt a visszajelzés, hogy nagyon szépen halványította.
18. eb673dfdcb (válaszként erre: 17. - Karcsibácsi)
2009. febr. 1. 17:52
A pikkelysömör 6-8 nap alatt végbemenő elszarusodási zavar(egyébként a normál elszarusodás 28 nap alatt megy végbe a bőrön).Nos, a kezelése természetesen orvost igényel, de vannak olyan esetek amelyeknél hatásos volt a villanófényes terápia(IPL- Intense Pulse Light).Nos, próbálok utánanézni és hamarosan adok választ Neked!Köszönöm, hogy tetszett a cikk:))
2009. febr. 1. 16:49

Szia!!!

Gratulálok szenzációs a cikk!!

Pikkelysömörre van valami tanácsod?

Gyógyíthatatlan,mondják,de ha már csökkenteni lehetne valami szerrel a látványos bőrelváltozásokat

már az nagy előnyt jelentene.

Előre is köszönöm válaszod

16. k.tünde78 (válaszként erre: 15. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 1. 16:01
Gondolhatod,egész éjjel simogatni kell mindenét,hogy bírjon aludni.
2009. febr. 1. 15:54
Szegény kicsi lányka, de gondoskodó anyucija van ez is valami:))))
14. k.tünde78 (válaszként erre: 13. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 1. 15:37

Szalicil-bórkősav-antioxidáns-citromsav és ezek származékaira is allergiás.

Nem vagyunk egyszerű esetek.A kamilla jónak tűnik-arra tuti nem allergiás.

Köszönöm a fáradozásod.

2009. febr. 1. 15:32
Burow-oldatos kenőcs....Langyos kammillás borogatás, szalicil-bór-vazelines kötés....Ezekkel talán tudod csökkenteni a viszketést és a tüneteteket enyhítheted:)
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook