Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A lázcsillapítás házilagos módjai fórum

A lázcsillapítás házilagos módjai (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 15. 18:02
Ohhh, aki kitalálta ezt a vizes lepedőbe becsavarós dolgot tuti nem próbálta még ki, nagyon fájdalmas,soha nem éltem át ekkora kin szenvedést mint most ... és nem vitte le a lázam picit se ! Inkább egyetek vajas pókot...........
2008. márc. 15. 16:28
HA NAGYON MAGAS, LANGYOS VÍZBE ÜLTETED ÉS FOKOZATOSAN HŰTÖD A VIZET.
2008. jan. 11. 08:33

Sziasztok


igen ,és minket is anyukáink igy kezeltek!


na de ha gyermekednek (nem tudhatjuk ,hogy milyen gyenge vagy erős-e a szervezete???)

miért is?

fiam torok gyusziból, hipp-hopp tüdögyusziba megyát!

szóval egy kishűtőfürdö igen jót tenne neki!!!!!

ááááÁÁááá... ez nem kinzás ,kicsit nagyon erősen lett fogalmazva! és elfelejtette a cik vagy írás aljára nagybetűkkel:

" CSAK AKKOR ALKALMAZUK ,HA NEM TUDUNK LÁZAT CSÖKKENTENI ÉS NEM TÜDÖBETEG VAGY HAJLAMOS BETEGSÉGGEL KÜZKÖDNEK!"


mert sajnos most az mondjuk ezt csináld szűlő ;) ha nemet is mond, sutyiba meg csinálja és esetleg baj is lehet belőle ;);)

és az a baj hogy a szűlő probálkozik, vagy jól-vagy rosszul és sajna több esetben rosszul!

szép napot mindenkinek!

------------------------------------------

én csak pl: a csuklóján tudom hűteni,és lábán!!

védelmi reakció, ó rendben! de ha nem megy másként és nem szeretném hogy görcsöt kapjon, vagy megint hirtelen letapadjon a hörgöi akkor nem csinálhatunk ilyen dolgokat ;)


fiam most aludt el! nem lejebb feljebb megy a láza :(((1 napot voltunk eddig suliba :( :(

2007. okt. 8. 05:15

Tisztelt SZülök!

A láz a szervezet hasznos védekezési reakciója.

Nem kell csillapítani sehogyan sem!

Nem veszélyes!

A gyermekek egy része magas láz ellenére is viszonylag jól van, mások viszont bágyadtak, elesettek, szenvednek a láztól.

A lázcsillapitás egyetlen célja a jelen korszerü orvosi ismeretek és ajánlások szerint a beteg közérzetének javítása.

Ezért NE alkalmazzunk olyan módszereket, melyek szenvedést okoznak.

A nyugati országok jelentös részében ezért már nem ajánlják a fizikális lázcsillapítást.

Saját vizsgálatom szerint a magyar gyermekek kb 2/3-a kellemetlennek vagy egyenesen rettenetesnek éli meg a hütöfürdöt és a vizesborogatást.

A hütöfürdö és a vizesborogatás, mivel orvosilag egyébként indokolatlan ma már gyermekkínzásnak számít.

Ha a közérzet javitása érdekében mégis csillapítani szeretnénk a lázat, adjunk Paracetamol vagy Ibuprofen tartalmú gyógyszert a megfelelö dózisban.

Az algopyrin, amidazophen nyugaton nem alkalmazható súlyos mellékhatása (agranulocytozis) miatt. Magyarországon ezeket a mellékhatásokat nem észlelték eddig. Ezt további megbizható vizsgálatoknak kéne eldöntenie, hogy valóban igy van-e és miért?

Akit a kérdés részletesebben érdekel keresse fel honlapomat : [link] vagy www.feverphobia.com


Ne kínozzák lázas gyermekeiket tovább a fürdövel ,prizniccel!


Tisztelettel : dr.Szijjártó László

gyermekgyógyász szakorvos

22. LoLiNa
2007. júl. 19. 09:59
hűtőfürdő, borogatás. de hallottam már olyat is, hogy tenyérre, talpra félbevágott krumplit ,kötnek,. nem próbáltam, hozzáteszem
2007. júl. 14. 14:47
Az elöttem szólókhoz csatlakozok. Mást én sem tudok javasolni. Főleg marex és Aszpázia írására gondoltam én is.
20. badonyimariaeva (válaszként erre: 19. - 17fe240d44)
2007. júl. 14. 14:37

Szia!

Nem akarom a szavaidat ismét leírni,ezért ne haragudj!De én is így szoktam.

2007. júl. 14. 14:01
Állott vizes borogatás kézre, lábra, gyakran cserélve. Ha nem segít, akkor az egész test vizes lepedőbe csavarása vagy hűtő fürdő.Én valamilyen lázcsillapító kiséretével szoktam alkalmazni.
18. 5e67f791bc (válaszként erre: 17. - Zolko96)
2007. máj. 7. 16:12
Nem csodalom... :)) En sem probaltam meg ki...
17. zolko96 (válaszként erre: 16. - 5e67f791bc)
2007. máj. 7. 16:10
Inkább maradunk a hagyományosnál.
2007. máj. 7. 16:05

Olvastam a "Csak semmi panik" cimu konyvben, hogy regen ugy csillapitottak a laat, hogy egy nagyhazipokot vajban megforgattak, es azt kellett lenyelni. Arrol nem szolt a fama, hogy elt-e meg? Na meg arrol sem...hanyan eltek tul eme kezelest...?

En biztosan belehalnek, ha egy pokot le kellene nyelnem! Mit lenyelni... mar ha csak hozzaernek is..! Ez az egyetlen fobiam!

2007. máj. 7. 16:00
Volt benne részünk az elmúlt napokban hütőfürdő+algopyrin.
2007. márc. 16. 18:00
kád jég
13. Rika1 (válaszként erre: 11. - Leona78)
2007. febr. 22. 04:55
Nálunk is így van,és ha hűtőfürdőzés után is van még láz,akkor jön az egész test beborogatása.Öt perces cserével.Ez mindig hatásos.
2007. febr. 22. 00:23

Hűtőfürdő

A leggyakrabban alkalmazott fizikai lázcsillapító módszer. A fizikai lázcsillapító módszerek lényege a fölösleges hő minél nagyobb felületen történő elvezetése a testtől. A csuklókra és a bokákra csavart vizes ruha a kis felület miatt nem kellően hatásos. A vizes ruhába történő csavarás a gyermek számára kellemetlen. A hűtőfürdő a fenti eljárásokkal szemben hatékony, és a legtöbb gyermek jól tűri.

A hűtőfürdő gyakorlati kivitelezése: a kádba annyi vizet engedjünk, amennyi az ülő gyermeket kb. a mellbimbókig ellepi. A víz hőmérséklete a mért lázzal azonos legyen. A lefolyón keresztül a kádból folyamatosan engedjük ki a vizet, és helyette engedjünk a meleg vízbe vékony sugárban hideget. Természetesen ne a lázas gyermekre! Közben locsolgassuk a gyermek hátát és mellkasát az egyre hűlő vízzel, hogy minél nagyobb felületen történhessék meg a hőleadás. A hűtőfürdőt addig végezzük, amíg kézzel nem érezzük a gyermek testhőmérsékletének csökkenését, de 10 percnél ne tartson tovább. Hűtőfürdő után a gyermeket töröljük szárazra, fektessük ágyba. Lázméréssel ellenőrizzük a hűtőfürdő hatását, és amennyiben nincs komoly lázcsökkenés, megismételhetjük.

2007. jan. 13. 03:10
Nalunk elso a gyogyszeres kezeles,de ha az nem viszi le a lazat,akkor teljes testborogatas.Az mindig hatasos...
2007. jan. 13. 00:26
Gyógyszerrel vagy paedig hideg vízben való füdrés:(
2006. nov. 9. 18:54
Nálunk is a hűtőfürdő vállt be és a teljes testborogatás.
2006. nov. 9. 13:44
Tévhit, hogy a csukló és boka borogatás hasznos. Nekem ezt egy gyermekorvos mondta. Egész testes állot vízes borogatás, vagy hűtőfürdő a legjobb. Nálunk bevált, a lányomnak kisebb korában sokszor volt 40 fok körüli a láza, ezek váltak be. Fontos, hogy egy 40 fokos gyereket nem szabad beleültetni hideg vízbe, én kb. 37 fokosba szoktam és maximum 15-20 percig ül benne. Ha a gyerek nagyon fázik a vízben az azt jelenti, hogy nagyon nagy a különbség a víz és a test hője között és ez nem tesz jót.
2006. nov. 8. 19:13
Hütöfürdőt javasolom én is!HA az enm segít akkor orvos és gyógyszer.
6. Edis
2006. nov. 8. 11:17
Nekem egyszer volt 39.3 13 éves koromban. Anyu azonnal hűtőfürdőt csinált és ezzel 38.3-ra lement. Elég pocsékul voltam.
2006. okt. 16. 22:17
Sajnos én ha lázas leszek, nagyon nehezen megy le a lázam. Ritkán fordul elő, de akkor nagyon. Olyankor gyakran még a gyógyszer, meg a fürdő sem segít. Volt már rá példa, hogy többször kijött hozzám a doki, mert egyszerűen nem tudta lehúzni a lázam.
4. figarina (válaszként erre: 1. - Juniperus)
2006. okt. 16. 21:57

Szia!A gyermekemnek gyakran van magas(39-40fokos)láza.

ha nagyon magas a láz,a szívet mindenképpen borogatni kell,ÁLLOTT (nem hideg)vizes ruhát folyamatosan cserélgetni a mellkason,amíg nem csökken a láz,természetesen előtte mindig beadom a gyógyszert!Ha a lázcsillapító beadását követően 1óra múlva sem csökken,akkor be lehet adni más hatóanyagtartalmú gyógyszert pl,algopyrin után paracetamol tartalmút!Ez általában hatásos!

még valami:én 38 fok alatt nem adok soha gyógyszert,mert ilyenkor az immunrendszer dolgozik!borogatni pedig vagy csak a csuklókat vagy csak a bokát szabad,egyszerre sohasem,nert nem tudjalehúzni a lázat!

2006. okt. 14. 15:27
Hűtőfürdőt már próbáltam magamon. Bevállt!
2006. okt. 14. 14:32
én a gyógyszerekben bízom, de ez az én saját véleményem
1. Icus (válaszként erre: 2. - Juniperus)
2006. okt. 14. 12:49

Igen az anyósom állandóan, azt mondja, így kell csillapítani a lázat. Ő már majdnem 70 éves és ő szokott ilyen régi dolgokat mondani.

Az orvosunk szerint, az egész testfelületen kell csillapítani a lázat, nem elég, ha csak a kézen, vagy a lábon csináljuk.

Nekünk amikor a hüttőfürdő nem jött össze, akkor, vizeslepedőbe kellett csomagolnom a fiamat, majd a lepedőre, száraz törölközőt kellett tekernem. Amikor megszáradt a fiamon, újra kezdeni az egészet előlről.

Volt amikor bejött, de náluk sajnos leginkább, az injekció, vagy az infúzió segített.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook