Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tud-e valaki étrendmindát javasolni, ahhoz, hogy 10 éves lányom 7-8 kiló súlyfeleslegét le tudja adni? fórum

Tud-e valaki étrendmindát javasolni, ahhoz, hogy 10 éves lányom 7-8 kiló súlyfeleslegét le tudja adni? (tudásbázis kérdés)


12. dbabi
2010. jan. 10. 10:43
Szerintem gyereknél a mozgás a leghatékonyabb .diétát semmiképp nem ajánlom.De azért a sok zöldség, gyümölcs , kevés tésztaféle és édesség az mindenképp hatásos.
2009. nov. 23. 20:29

Az egészség védelméhez hozzálátni soha nem késő!!!


„Az egészséges polgár az állam igazi vagyona. ”

/Dr. O. Z. Hanish/



Azok részére

- akik hisznek abban, hogy az emberi élet minősége javítható,

- akik jobbítani akarnak életükön, egészségükön és

- akik keresik a hozzá vezető utat.

„Az önpusztítás helyett felébreszteni az élet, a megismerés felé haladás vágyát, gyakorlati módszert mutatni, hogy ne haljunk meg teteink, életmódunk, tudatlanságunk miatt. ” /Dr. Oláh Andor/


Mit jelent az életreform?


Átalakítani az életmódot az embernek a törzsfejlődésben elfoglalt csúcshelyzete szerint, önmagunkat regeneráló eljárásokkal:

- tudatos önkontrollal,

- a légzés megjavításával,

- fejlesztő dinamikus gyakorlatokkal,

- a táplálkozásmód megreformálásával,

- tudatos folyadékfogyasztással,

- mentális gyakorlatokkal, … hogy


Ne keljen:


- áldozatul esni saját és mások tudatlanságának,

- félni a nem várt, „véletlen” betegségektől,

- gyermekeinket betegnek látni,

- „túl korán eltávozni” - hosszú kínos szenvedés után, … hogy


Elérjük:


- a tisztes, egészséges életet - a természettel való „megbékélésünk” által,

- boldogságot, harmóniát - a sorsunk kézbevétele és helyes választások által,

- egészséges utódaink legyenek - akik örömet szereznek nekünk, és sikeresek,

- s közben önmagunkat egyre jobban fejlesszük, jobbá tegyük.


„ … egészségünk megőrzése nem kényünk – kedvünk tárgya hanem morális kötelességünk. ” /Dr. Deák István/


A valódi egészség nem csak a jótékony természet ajándéka, … Csak úgy lehet fenntartani, megőrizni, ha összhangban élünk a természettel, ha betartjuk az egészséges élet szabályait, azokat a szabályokat, amelyeket lehet, hogy Ön is nap mint nap megszeg…

„S ezen törvények alól nincs kivétel. Ha megszeged – megbűnhődsz, ha betartod – üdvözülsz!” /Röck Gyula/

2009. febr. 4. 17:11

Sziasztok

Nézem a fórumot és jó a téma. Az én lányom 9 éves 141 cm és 42kg. Sportol úszik, táncol, iskolai balett és nem mozdul...viszont jó fáradt.Kivizsgálták;semmi. A vacsora már 2 éve csak saláta meg gyümölcs. Nem fogyóztatom, az étkezéseken változtattam, de nincs eredmény. Van valakinek ötlete?

2009. febr. 1. 22:01
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és a javaslatokat! Elnézést, hogy nem külön-külön válaszolok rájuk.A lányom egyébként 147 cm magas, és 47-48 kg ( szerintem a 40 lenne ideális)Az meg sem fordult a fejemben, hogy valamelyik divatos fogyókúrát kipróbáljam rajta, ezért kértem ötleteket, hátha valakinek van bevált étrend-mintája. A hozzászólásaitokban találtam olyan javaslatokat, melyeket megpróbálok hasznosítani. Az eredményről majd beszámolok!
8. ZiZi81 (válaszként erre: 4. - 7908724361)
2009. jan. 30. 23:26

Hány kiló most?

Szerintem is nyúlik majd,ha kamaszodik,de valamit nem ártana sportolnia.Az sosem árt!

2009. jan. 30. 23:24
vannak direkt kiskoru gyerekeknek tanácsadok,szinte minden korházban ahol felugyelett mellett fogyhat a kislányod.sztem nem jo otlet egy tiz éves fejlodo szervezetnek a mai divatos fogyokurákat kiprobálni.de egy okos anyuka talál ki praktikákat hogyan tudná egészségesebbé tenni az étrendét,sztem probáld azt hogy naponta 5szor egyen kisebb adagokat és egészségesebbeket-pl a fehér kenyér helyett magvas teljeskiorlésut.ha esetleg édeset kiván csinálj neki gyumolcssalátát vagy vegyél neki muzliszeletet,kis csokit.meg a sok édes lötty is nagyon tud hizlalni.egy kis odafigyeléssel,apro változtatással le fog menni az a pár kilo:)
2009. jan. 30. 23:21

Az én húgom 8 éves, 40 kg körül van, sokat mozog, de nem fogy. Majd kamaszodáskor megnyúlik. Egy kisgyerek még ne fogyókúrázzon szerintem... Fejlődő szervezet...

Persze csoki helyett inkább gyümölcsöt egyen, de azért csak óvatosan a változásokkal :)

2009. jan. 30. 23:15

A kedves barátomnak igaz kicsit idősebb volt a fia, de az update módszerrel leadta a feleslegét !

Szerintem az egy nagyon egészséges, mégis hatékony módszer! Szerintem az ilyen idős gyerekek, a sok nasitól hiznak el, ha azt vissza veszed, és többet mozog gond nélkül letudja adni!

4. 7908724361 (válaszként erre: 2. - ZiZi81)
2009. jan. 30. 23:13
Az a helyzet, hogy a lányom eléggé szeret enni, és az édességet is nagyon szereti. Én pedig nem voltam vele elég szigorú. Az orvos még sosem mondta, hogy szerinte túlsúlyos a gyerek, bár mindig duci volt. A lányomat már zavarja a ducisága, szeretne karcsúsodni. Nem akarom hogy átessen a ló túloldalára, ezért kérek tanácsot.
2009. jan. 30. 23:08
A HEIM PÁL Kórházban az endroklin osztályon adtak régebben listát, melyet az iskolában is lehetett használni az uzsonnánál is.
2009. jan. 30. 23:06

Biztos,hogy táplálkozási zavarból adódik ez a súlyfelesleg?

Orvos tanácsolta a fogyást?

2009. jan. 30. 23:05
Tud-e valaki étrendmindát javasolni, ahhoz, hogy 10 éves lányom 7-8 kiló súlyfeleslegét le tudja adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook