Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha vettünk egy lakást, de olyan sok a hitel, hogy nem bírjuk fizetni, mit lehet tenni? fórum

Ha vettünk egy lakást, de olyan sok a hitel, hogy nem bírjuk fizetni, mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
497. WTFISCH
2014. jún. 15. 21:26
addig nem?
496. Livilla
2014. jún. 15. 20:33
Probald meg rendezni az A hitelt a ket szamlan amilyen gyorsan tudod, ugy hogy pozitivban maradjatok ho vegen. (ne koltsetek semmi extrara, csak az legyen a cel hogy pozitivban maradjon a szamla)- sztem 6-7 honap alatt megoldhato lenne. Ha ez megvan utana lehetne lakashitelen gondolkodni.
495. WTFISCH
2014. jún. 15. 16:06
Valaki lásson el jo tanácsokkal. Van egy panellakásunk, ami kb 8.5 milliot er. Szeretnenk venni egy hazat 14-ért. A lakason van kb 1,5M munkáltatoi hitel, mondkettönk szamlajan a-hitel minuszban, kb 1,5 M ft értékben osszesen. Kb 7 millio hitelre lenne szukseg, igazolt keresetunk egyutt nettoban kb 600 ezer ft. Szerintetek milyen esellyel kapunk meg egy 7 millios hitelt?
2011. aug. 1. 20:55
Most beleolvastam a fórum "közepébe" is, hogy megy a vita: albérlet vagy saját lakás? Mi is voltunk egy ideig albérletbe. Több helyen is, mert a tulajjal gondok voltak. Egyik helyen pl csak egy kis különálló házrészt béreltünk. 3 hónap után rájötttünk hogy a "házibácsi" a mellettünk lévő helység, ami tán valami borospincejellegű volt, kukkolt minket, mikor fürödni mentünk..stb. Végül sikerült találnunk egy jó kis albérletet ahol több mint 2 évig voltunk, de a bizonytalanság a fejünk felett volt, hogy bármikor kitehetnek minket. Eladhatják a lakást..stb. Ekkor terhes voltam, és alig találtunk olyat aki megengedte hogy beköltözzünk, mert gyerekeseknek nem szívesen adnak ki albérletet. Állandó pánikba voltam, hogy akkor hova megyek a gyerekekkel. Mikor tudtunk vettünk fel hitelt és sajátba költöztünk. Mi annyit fordítottunk a sorsunkon, hogy nem vártuk meg a "csődöt", kimentünk külföldre. Törlesztjük a hitelt is otthon. De már nem látom értelmét. Most azon gondolkodunk, hogy inkább veszünk egy házat a gyerekek nevére, ami 100%-ba ki lesz fizetve, aztán a bankosat vigyék. Mostmár annyit se ér, amennyi hitelt felvettünk rá, annyit meg főleg nem amennyi hitel van rajta most a kamatok és a frank miatt.
2011. aug. 1. 20:35
MI amúgy akkor vettük fel a svájci frankos hitelt, mikor az még csak 144 ft volt és 5 évig ezzel fizetjük. Viszont jövőre lejár, frankonként majd +100 fttal lesz több. Ki se merem számolni mennyi lesz a törlesztőrészlet! Férjem azt mondta utána beviszi a lakáskulcsot a bankba és nem fizetjük tovább. Amúgy egy éve nem lakunk ott, kiköltöztünk Hollandiába. Szeretnénk haza menni, de nem látjuk, hogy volna egy biztos pont otthon, ill. otthon a biztos jövőt se látjuk.
2011. aug. 1. 20:30

Találtam a youtube-on egy kis filmet. A gazdasági válság oka. Ez egy hatrészes film, a részek hivatkozása lentebb van. Kicsit megdöbbentő film, elmagyarázza, hogy a bankoknak nincs fedezete a kiadott hitelekre. Én ezt nem tudtam, elég naív voltam hozzá. Nézd végig mind a 6 részét és úgy lesz érthető!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. aug. 1. 19:48

Nézzétek meg a PSZÁF Hitelkalkulátorát!

Most készítették.

490. supin (válaszként erre: 468. - Benvik)
2009. febr. 15. 16:19
Minden szavad igaz!!!
2009. febr. 15. 16:02
de jó hosszú lett ez a fórum
488. 7dea0ad493 (válaszként erre: 479. - 7130b15964)
2009. febr. 7. 10:56

Na arra várhatsz :P

Itt magyarországon sajna mindenki a kibúvót keresi.Hogy lehet mindent minél olcsóbban kihozni

2009. febr. 6. 20:07

Na ez igaz,gondolkozom is erősen,hogy a munkában megrokkant,beteg szüleimet,akik 30-40 évet ledolgoztak az államnak miből fogom eltartani,ha már nem telik a nyugdíjukra.Mert a 10-20 éve romló gyerekvállalási kedv miatt sajnos ide jutunk.Nincs elég dolgozó,nincs elég járulék,nő az adó,az emberek feketemunkáznak,csődbemegy minden,kevés a munkahely.

Ördögi kör.Már csak a kiút kellene belőle.

Addig meg mindenki próbál legalább a családján,rokonain és saját magán segíteni.

De ettől nem oldódik meg a költségvetés gondja.Ez csak túlélő stratégia.

486. 68f3da251d (válaszként erre: 485. - Moonlight1984)
2009. febr. 6. 19:57
Mindenkinek elsősorban a saját környezetével kell foglalkoznia, a körülötte lévőket kell segítenie. Van mindenki körül bőven elég ember, aki rászorul. Ez mindenkinek az elsődleges kötelessége. Nem pedig a brazil kávétermesztőkkel meg a cunamikárosultakkal kell együtt nyafogni.
485. moonlight1984 (válaszként erre: 483. - Benvik)
2009. febr. 6. 19:52

Látod és én mégis le lettem cseszve :-(

Csak azt nem tudom,hogy aki olyan okos,hogy másokat ledurungol,ugyan miért nem osztja a jó ötleteket is?

Mert gondolom,a környzetében sokat tesz a közért.

484. moonlight1984 (válaszként erre: 476. - 68f3da251d)
2009. febr. 6. 19:49

Egyébként én nem várok senkitől semmit,és nem akarok senkit megbántani,de utálom ha olyanokhoz hasonlítanak,akik egy napot nem dolgoztak életükben,és segélyért nyavajognak folyton.Igyekszem a kertben megtermelni sok mindent,ez is könnyebbség.És én lennék a legboldogabb ha megfelelő munkát találnák magamnak.

Már csak jó ötletek hiányoznak hozzá nálam okosabb emberektől.

Szeretném én is,ha jobb,igazságosabb legyen,és sokan mások is.Csak hogyan?

483. benvik (válaszként erre: 481. - Moonlight1984)
2009. febr. 6. 19:46
Na igen, nálunk is a férjem dolgozik helyettem is. Reggel 6-kor ment el, és még nincs itthon. És hétvégén ugyanezt teszi. Majd amit keresett, annak a felét odaadja az ingyenélőknek, fizeti a drogos alkoholisták kórházi kezelését.
482. benvik (válaszként erre: 479. - 7130b15964)
2009. febr. 6. 19:42
Én nem akarom kiszámolni. Jó, az én fizetésem nem is nagy szám, tehát az adója is kevesebb. Nálunk a férjemnek jó a jövedelme. Szerintem akkor nem kellett volna egyforint hitelt sem felvennünk, ha ő szépen vállalkozóként bejelenti magát minimálbérre, és hazahozza a teljes fizetését. Ja és nem mucsafalván vettünk volna házat. De nem tudnék tükörbe nézni. Nekem nyugodt a lelkiismeretem, hogy mindig becsületesen éltem, fizettem az adót. Engem erre nevelt anyukám, és én is erre nevelem a lányomat. Ő sem lesz milliomos csak becsületes.
2009. febr. 6. 19:38

De örülnék,ha konkrét ötleteket is kapnánk tőletek,mit tegyünk,hogy ne a ti nyakatokon élősködjünk.(bár soha nem kértem segélyt,suli mellett is dolgoztam,és az állam helyett a férjem tartja el a családot,mivel éjjel nappal melózik,helyettem is,és tőle éppúgy elveszik amit tőled).

Gondolom nincs gyereked,vagy ha van,kötelességtudó állampolgárként nem kéred a családtámogatási juttatásokat,ha már a saját környezetnél tartunk.Bár ez engem nem érdekel,nem az én dolgom,nem mániám mások megélhetésével foglalkozni,másokat bírálni.

480. benvik (válaszként erre: 472. - Moonlight1984)
2009. febr. 6. 19:33
Na ezeken a milliomoskákon szoktam felidegesíteni nagyon magam. Begördül az elektromos kapuján a terepjárójával (ami magában drágább, mint az én házam), belecsobban a medencéjébe a 20szobás háza pincéjében. A pasi kinéz 30 évesnek, tehát ha korán is kezdte, akkor is 12 évet dolgozott. Ilyenkor kérdezi a férjem, hogy mégis miből? Erre a válaszom, Drágám a TE adódból.
479. 7130b15964 (válaszként erre: 477. - 7130b15964)
2009. febr. 6. 19:32
Pont az előbb adtam össze, hogy nagyjából egy budai kertes ház árát dobtam be eddig a közösbe. Ezzel nem is lenne gond, ha mások is ilyen szorgosan fizetnék az adót.
478. moonlight1984 (válaszként erre: 471. - 68f3da251d)
2009. febr. 6. 19:30

Mire?Zsebreteszik nagy részét,meg elverik jó kis állami befektetésekbe,meg új kormányzati negyedbe,vagy éppen autópálya építésbe,ami csak itthon kerül 20-szor annyiba mint bárhol máshol.

És SENKITŐL nem várom hogy bármit megoldjon helyettem.De tény,hogy az ország iparának igen kis része van magyar kézben.Hol a világhírű állattenyésztés,mezőgazdaság?

Mennyi munkalehetőséget passzoltak el a magyar emberek elől?

Ha az ember meg valamibe kezdene,belefolytják a sok adóval.Bátyám is próbált kömüves vállalkozást fellendíteni,sokaknak munkát adott,4 évig bírta.Annyi adó,járulék,miegyéb vándorol az állam kezébe...nem tudom sajnálni állambácsit,ha nem sanyargatná annyira aki valamit is tenni próbál,talán fejlődne az ország.Mert volt munkája a családnak,meg még 8-10 embernek,bejelentve!Most meg a fele nem talál munkát,és végülis ők mennek majd segélyért.

477. 7130b15964 (válaszként erre: 476. - 68f3da251d)
2009. febr. 6. 19:28
Vááááááááááááááááááááááá, elééééééééééééééééééééééég már!
476. 68f3da251d (válaszként erre: 473. - 7130b15964)
2009. febr. 6. 19:27

Abba, hogy havonta 2 hetet másnak dolgozol? A maradék 2 hetet magadnak, de ha vásárolsz, akkor 20%-a, vagyis másik 2 napi munkádat befizeted megint másnak ÁFA formájában? Vagyis a 20 munkanapodból 12-t másnak dolgozol, akik kórusban panaszkodnak, hogy "kevés!! Méééég!!! Többet akarunk, mert nekünk jááár!"


:-))

475. 7130b15964 (válaszként erre: 472. - Moonlight1984)
2009. febr. 6. 19:26
Nem kell rájuk szavazni, vállalkozóit meg pár ezerért ki lehet váltani.
474. 68f3da251d (válaszként erre: 472. - Moonlight1984)
2009. febr. 6. 19:24
Lehet mindig másra mutogatni, mást hibáztatni. Ráadásul könnyű is célpontokat találni. De legjobb, ha mindenki a saját környezetével foglalkozik. Felelősséget vállal saját tetteiért és ne úgy próbál kibújni a felelősség alól, hogy másra mutogat azzal, hogy az a másik rosszabb, miért nem azzal foglalkoznak.
473. 7130b15964 (válaszként erre: 471. - 68f3da251d)
2009. febr. 6. 19:23
Én ebbe nem szeretek belegondolni, mert az iszonyatosan fel tudom cseszni vele az agyam...
2009. febr. 6. 19:21

Egyébként szerintem jobban károsítják az államot a vállalkozók,a milliomosok aki mégi kijátszanak maguknak minden támogatást.De pl a politikusoknak,cégvezetőknek,nagykutyáknak biztos kétkezi munkával sikerül milliókat gyűjteni havonta?Ja és szerencsétlenek panelházat és trabit birtokolnak csak,de a családi és minden más nekik is jár.

Mondjuk nekik biztos nem kell a hiteltörlesztés miatt aggódni.

Azt csak nekünk kell,akik épp hogy kisikerítjük a baromira uniós keresetünkből

471. 68f3da251d (válaszként erre: 469. - Moonlight1984)
2009. febr. 6. 19:17
Gondolom neked az a szociális világnézet, aki helyetted megold mindent és aki örömmel szemléli, hogy az adóját (vagyis havonta 10 munkanapját) mire verik el mások.
470. 68f3da251d (válaszként erre: 468. - Benvik)
2009. febr. 6. 19:15
Ez már egy szép új Kádár-rendszer. Most akkor mit szeretnétek? Demokráciát, vagy diktatúrát? El kell dönteni. Rend vagy liberalizmus. A kettő nem megy egyszerre.
469. moonlight1984 (válaszként erre: 435. - 68f3da251d)
2009. febr. 6. 19:12

Kissé antiszociális viláűgnézettel vagy megáldva....Most akkor alapítsak nagyvállalatokat,amiket az áldott jó állam elcseszett mert hát valamiből nekik is meg kell élni.Mert Anyám még tudta hogy holnap is lesz munkája meg aztután is,és tudta azt is,hogy a vállalati oviba be tudja adni a gyereket.

HÁT EZ A NEM MINDEGY!

468. benvik (válaszként erre: 461. - 68f3da251d)
2009. febr. 6. 19:11
Keressék meg azokat a vállalkozókat, akik Mercivel járnak, minimálbérre vannak bejelentve, igénybe veszik a gázártámogatást és társait. Adóztassák meg, fizetessenek velük büntetést. Majd fogják meg az összes segélyen élő lusta embert, és zavarják ki közmunkára őket. Egyből lesz itt pénz, és még a szemét is eltűnik a városból, le lesz kaszálva a gaz, gyorsabban épülnek az utak mert több a munkás, télen nem lesz annyi baleset, mert lekotorják a havat, és még talán az idegenforgalom is nőne, ha nem lenne ilyen koszos az utca, Balatonpart stb.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook