Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet kapni valahol ph mérő csíkot, amivel a hüvelyi ph-t meg tudom mérni? fórum

Lehet kapni valahol ph mérő csíkot, amivel a hüvelyi ph-t meg tudom mérni? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 28. 11:52

Néhány elérhetőség:

www.phindikator.hu , lehet rendelni ph mérőt.

Itt egy másik teszt, Elanee a neve, PH-teszt hüvelyi mérésre 7 db csíkot tartalmaz.

Sajnos elég drágák, de ha van egy jó dokid, aki mér ph-t, akár kérhetsz tőle is, megmondja hogy kell leolvasni. És olcsóbb.

www.otthonidiagnosztika.hu Itt is lehet rendelni, most akciós (Elanee 7 db-os) és adnak hozzá 2 db-os húgyúti fertőzés tesztet is, nagyon jó így az ára: 3.565 Ft.

2009. júl. 28. 11:44
Én hosszú évek óta (kb. 15 éve) küszködöm állandó visszatérő ilyen olyan nőgyógyászati gondokkal,legtöbbször gomba a probléma forrása. Így -sajnos- van tapasztalatom arról amit most írok. A neten is sok helyen utána lehet nézni, de azért itt is leírom: a ph nagyon fontos,mert az játszik szerepet abban, hogy a hüvely egészséges legyen. A normális ph viszonylag alacsony (savas),normálisnak a 3.8-4.2 között érték tekinthető. Temészetesen ez változhat hormonális változások, menses, stresszes állaotban. A 4.5 feletti érték hüvelyi fertőzésre utaló jel, ami már kezelést igényel, függetlenül attól hogy nem mindenkinél vannak látható és érezhető jelei a fertőzésnek. Ez amit írtam tehát a hüvelyre vonatkozik, belül. Kívülről teljesen más a ph érték, és az intim mosakodókon ennek megfelelően vannak feltüntetve az értékek, hiszen az már bőrfelület, és annak más a ph-ja. Kívül magasabb a ph, 5,5 körüli.Egyébként a ph korral változik,gyerekeknél magas, ha már menstruálsz magasabb, savasabb, menstruáció közben is magasabb, és terhességben alacsonyabb. Klimax időszakában pedig 6,5,és ezzel meggyengül a védekezés.A szex is befolyásolja a ph értéket, ugyanis a sperma lúgos, ami gyengíti a természetes védekező rendszert. Az a sok hülye antibiotikum, amit pedig össze vissza felírnak ha kell, hanem, legalábbi nálam teljesen felborít mindent, azonnal jön a gomba. Ugyanis a normál flórát tönkreteszi azzal, hogy válogatás nélkül kipusztítja a védelemhez szükséges baktériumokat,szabad az út a gombák szaporodásához. Én szegedi vagyok, itt az idén januártól működik egy un. STD ambulancia, ami szexuális úton terjedő, ill. krónikus női problémákkal foglalkozik. Nos, ide járok egy ideje, hihetetlen alaposan vizsgálnak, nagyon kedves az adjunktusnő, és itt mérnek hüvelyi PH-t, ami alapvető lenne minden nőgyógyásznál... ugyanis ez elengedhetetlen a diagnózis felállításához, ill. bizonyos problémák szűréséhez. Itt aztán letenyésztenek mindenre, clamydiára is, hetente hívtak vissza, hogy mindig lássa a doki, hogyan változik a hüvelyváladék hétről hétre, stb. Én már csak úgy szedhetek antibiotikumot hogy mellé feltétlen kell gombaellenes bogyót szednem, vagy hüvelykrémet használni. Erről kaptam egy irományt, amit bármelyik dokinak meg kell mutatnom, rajta van hogy antib. mellé írjanak mást is, és így nem akadékoskodik senki. Mert néhányan aztán olyan okosak, megmagyarázzák hogy fölösleges, és ninvs arra szükség. De igen is va, főleg ha azt tapasztalod hogy minden antibiotikum kúra után gombás leszel. Patikában pedig lehet kapni ph mérőt, kifejezetten hüvelyi, és aki problémás annak igenis jó ha méri néha, mert akár hamarabb kezelheti vagy kezeltetheti magát. Remélem segítettem.
9. MelisUK (válaszként erre: 6. - Luciababa)
2009. jan. 30. 14:42
Nekem is volt, hogy elmentem az éves szűrésre és kiderült, hogy gombám van, pedig semmi tünete nem volt. Sőt, egy héttel a vizsgálat után sem, amikor az eredményért mentem, nem volt tünetem. Így tehát megértem az aggodalmad.
8. MelisUK (válaszként erre: 7. - Luciababa)
2009. jan. 30. 14:41

Igen, sajnos az intim mosakodók azokat a bacikat is elölik, amiket nem kéne és jön is a gomba.

Illatanyagmentes antiallergén tisztálkodó szereket kell beszerezni, ilyesmivel jó mosni az intim területeket is. Hüvelyzuhanyra pedig kizárólag tiszta vizet használj. De gondolom ezeket elmondta az orvosod is.

2009. jan. 30. 14:05
Ja és mosakodóktól az én orvosom is eltiltott, mert azoktól jöttek ki a gombák :S
6. Luciababa (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2009. jan. 30. 14:04

Nem arról van szó, hogy ciki lenne, mert járok nőgyógyászhoz, de előző évben sorozatos gombám volt meg gyulladás, és meglepő, hogy semmi gond.

Csak ellenőrizni szeretném, hogy minden ok-e. olvastam, hogy milyen a normál PH, és ha más eredmény jön ki, akkor utalhat kezdődő fertőzésre, gombára. Gondoltam jobb akkor kezeltetni, mint később.

előfordult, hogy tünetmentesen volt vmi bacim, az is az éves szűrésen a tenyésztésből derült ki :(

2009. jan. 30. 13:59
De ha úgy érzed, hogy valami gond van vele, akkor írd meg, hogy mit tapasztalsz, ha cikinek érzed, akkor írd meg priviben, hátha tudok segíteni. Nagyjából otthon vagyok az ilyen témában - persze nem 100%-osan, nem erre szakosodtam az egyetemen. :P
4. MelisUK (válaszként erre: 3. - Luciababa)
2009. jan. 30. 13:58

Persze, miért ne? De szerintem fölösleges. Sőt, azt se tudjuk pontosan, hogy milyennek kéne lenni a hüvely ph-jának, hisz az intim mosakodókra is más és más számok vannak írva...

Sőt, ezek a mosakodók sokszor többet ártanak, mint kedveznek...

Ha kíváncsi vagy a ph értékedre, szeritem egy nőgyógyász meg tudja mondani, sőt, ha valami probléma van, akkor azt is meg fogja állapítani és segít a megoldásában.

De szerintem ilyen ph mérőt nem lehet venni, hisz nem szokás méregetni.

3. Luciababa (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2009. jan. 30. 13:40
Ellenőrizni csak lehet
2009. jan. 30. 13:28
Midnez miért érdekel? Nem szokták az emberek méregetni a hüvelyi ph értéküket. Ha úgy érzed, hogy valami gond van, akkor menj el nőgyógyászhoz.
2009. jan. 30. 13:26

sziasztok!


Lehet kapni valahol ph mérő csikót, amellyel megnézhetem a hüvelyi phm?

Erre a célra sima ph csík is jó, vagy kimondottan nőgyógyászati kell?


Még valami: ha szerzek, akkor a normális hüvelyflórának milyen phval kell rendelkeznie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook