Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étel vagy gyógyszerallergia miatt kialakult tüneteket mivel lehet gyógyítani vagy enyhiteni? Akinek van hasonló tapasztalata ossza meg. fórum

Étel vagy gyógyszerallergia miatt kialakult tüneteket mivel lehet gyógyítani vagy enyhiteni? Akinek van hasonló tapasztalata ossza meg. (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 19. 11:09
TOROkfájásra mit lehet be venni, ha ibuprofen allergiás valaki?
26. sysy66
2009. nov. 11. 08:59

sziasztok gyogyszeralllergia a kataflamtol...ez tortént velem igaz ey hete szede m már és csak tnap jott elo

csupa kiütés vok

mit lehet tenni?

mivel kenhetném?

koszi

25. Zarahell (válaszként erre: 24. - JLala)
2009. febr. 17. 23:23

Nem semmi... Mondjuk én -így laikusként- nehezen értem meg a szakszavakat (nem tudom, te hogy vagy vele). Internet előtt is, ha ilyesmit keresek, orvosi szótár van a kezemben..

Egyébként allergiára szokták ajánlani a kálciumot. Azt érdemes lenne beszerezni. Nem is a konkrét rohamra, hanem táplálék-kiegészítőnek.

24. JLala
2009. febr. 17. 23:07
Nem dehogy vagyok, csak ma este rákattantam a témára, google-ba beírtam hogy gyógyszerallergia és egy pár órát rászántam, hogy tisztán lássak. Sajna szükség van rá :(
23. Zarahell (válaszként erre: 20. - JLala)
2009. febr. 17. 22:56
Tyű.. ezt kimásoltad valahonnan, vagy orvos vagy, vagy ennyire értesz hozzá?
22. JLala
2009. febr. 17. 22:54
Úgyhogy most elhatároztuk végigcsinálunk egy gyógyszerallergia tesztet, hogy tisztában legyünk mi mindennél léphet fel a reakció, ill. legyen nála egy kártya amin ezek megvannak, valamint legyen nála adrenalin injekció végszükség esetére. Valszeg darászcsípésre is elöjönne ez a reakció.
21. JLala
2009. febr. 17. 22:49

Gyógyszerallergiát leggyakrabban az antibiotikumok, az analgetikumok, a lázcsillapítók, a szedatívumok és altatók, valamint a diureticumok okoznak. Közvetlen hisztamin felszabadulást válthatnak ki a morphium, a chinin, a salicylatok (elsősorban atopiásoknál) és bizonyos személyeknél a radiológiai kontrasztanyagok.


Az élelmiszerek közül a halfélék, a tej, a gabonafélék, a dió, bizonyos zöldségek és gyümölcsök IgE mediálta immunreakció, a tojásfehérje, a tiamin (sajt!) és a földieper hisztamin felszabadítás, míg a sajtok, a sör, bizonyos konzervek és gyümölcsök (paradicsom, avokado, ananász), néhány halféle és bor vasoactiv-amin tartalma révén vált ki csalánkiütést. Az alimentáris urticaria rendszerint felszívódási zavar talaján okoz urticariát.


Csalánkiütést okozhatnak bizonyos fertőzések (gócok!), így baktériumok, vírusok, gombák, parasiták és insectek.

20. JLala (válaszként erre: 19. - Zarahell)
2009. febr. 17. 22:48

Üdv! Szedett korábban antibiotikumot, főleg gyerekkorban Semicilint, amiben szintén penicilin van. A kialakulásról többek között ezt olvastam:


A gyógyszerek kedvező tulajdonságaik mellett mellékhatásokkal is bírnak, és bizonyos esetekben allergiás reakciókat váltanak ki a szervezetben. Ez esetben a szer ahelyett, hogy segítene, akár halált is okozhat. Amikor az érintett szer első alkalommal kerül a szervezetbe, az testidegen anyagként „diagnosztizálva” speciális ellenanyagot termel ellene. Ezek az IgE antitestek, amelyek aztán a gyógyszerrel való második találkozás alkalmával akcióba lépve hisztamint szabadítanak fel. A hirtelen és nagy mennyiségben felszabaduló hisztamin közvetítő anyagként játszik szerepet a kóros megnyilvánulások kialakulásában.

19. Zarahell (válaszként erre: 17. - JLala)
2009. febr. 17. 22:39

Szia!

És szedett már előtte is ilyen fajta gyógyszert?

Mert én sokszor kaptam már algopyrint, soha nem volt bajom tőle, de aztán egyszer tiszta pötty lettem a kórházban.

Van ilyen, hogy hosszú idő után jön csak ki?

18. JLala
2009. febr. 17. 22:37
Az egész tavaly ( 2007 ) karácsony előtt kezdődött, épp kimentünk Ausztriába síelni, már pont meggyógyult egy elég hosszan tartó megfázásból, ( akkor kapta az Augmentint, amítől igaz előjött mellékahtásként hasmenés, enyhe rosszullét,enyhe allergiás reakció, de abbahagyta a szedését és jobban is lett ) A lényeg, mire kiértünk kicsit felment a láza, és este bevett egy fél aszpirint. Egy órán belűl nagyon súlyos anaphylaxiás sokkot kapott, légzészavarral, és bőrkéküléssel. Nagyon megijedtünk, azonnal száguldottunk a helyi kórházba az ügyeletre. Ott rögtön ( nem vicc )5 nővér és 3 orvos gfoglalkozott vele. 10 perc alatt komplett vérképet csináltak, elmondtuk mi történt, azonnal tudták mi a teendő, valszeg életmentő volt a dolog. 3 napig kezelték benn a kórházban, még szerencse hogy a biztosításunk fizette a napi 440Eurót. De ezért a pénzért hihetetlen profi ellátást kapott, külön kórteremmel. A lényeg, hogy alaposan utna néztem a neten és találktam egy hasonló esetleírást és annak sikeres kezelését. Annyi különbséggel, hogy ott elsősorban bőrrirritációkét jelentkezett ( ez az enyhébb tünet ) a allergia. Nem tudom be lehet-e ide linkelni direkt, de itt az orvosi leírás: [link]
17. JLala
2009. febr. 17. 22:24
Sziasztok! Pont most jöttünk vissza a párommal az ügyeletről. Asztmás és gyógyszerallergiája van. Sajna nem tudtuk mi mindenre, eddig csak a penicilinről és az aszpirinről voltunk meggyőződve, de most már, mint sajna kiderűlt, az ibuprophen származékokra is. Megfázott és a láztól fájt a feje, ezért bevett egy fél ibuprophent, amitől anaphylaxiás sokkot kapott. Szerencsére nem annyira súlyosat mint első esetben az Augmentin antibiotikumtól és egy fél aszprintől. ( előtte soha nem volt ilyen panasza - se asztmája ). Ügyeleten kapott két injekciót, ami blokkolta az ibuprophent. Szóval ilyenkor minden perc számít.
2009. febr. 3. 22:03
Szia. Nagyon jo elejét venni az alergiás tüneteknek, mivel az én férjem gyerekkorától alergiás de a szülei nem vették komolyan nagyobb korára már dagadt be a torka. egy nap 3-szor is kelett menni a sürgöségire ott hidrokortizont adtak.Elmentünk alergologushoz és miután beálitotta a kezelést nem volt utána baj de ez évekbe telt.Két gyerekem van de még nem látom jelét,hogy örökölték volna és nagyon remélem nem is fogják.
15. ildiko0914 (válaszként erre: 14. - Orsóka23)
2009. jan. 30. 14:13
Na ez nem biztató, sajna.Gyere priviben,Puszi
14. Orsóka23 (válaszként erre: 13. - Ildiko0914)
2009. jan. 30. 14:05

Én is a sumertolimra.Mást nem tudok egyikőnknél sem, mert még nem voltunk ilyen vizsgálaton. De egyébként én úgy tudom hogy nem csak a szülőktől lehet örökölni, hanem ha van a család bármelyik tagjának. Elképzelhető hogy fogják. DE SZÍVBŐL KÍVÁNOM HOGY NE ÖRÖKÖLJÉK!

Most mennem kell. További szép napot! Gyógyulj meg minél hamarabb, és gondolok rád. Ha nem haragszol, még keresni foglak, hogy mi lett veled, helyrejöttél e. Puszi.

13. ildiko0914 (válaszként erre: 12. - Orsóka23)
2009. jan. 30. 13:55
Ti, a szülők vagytok-e vmire allergiásak?Mert én is ettől tartok, hogy miattam esélyesek lehetnek a gyerekeim is
12. Orsóka23 (válaszként erre: 11. - Ildiko0914)
2009. jan. 30. 13:46
Már voltunk allergiavizsgálaton. A hajlam meg van rá. Szedünk is allergiagyógyszert. Sajnos járnunk kell a pulmonológiára emiatt, de szerencse, hogy nem asztmás. Most az adagot is felemelték neki. Sajnos van neki atópiás dermatitis-e is + ekcéma. Most voltunk a bőrgyógyászaton vele, és írtak egy csomó kenceficét. És nem használhatunk szappant. Tusfürdőt is csak gyógyszertárit, ami erre való. De remélem kinövi, bár a kórházban azt mondták, hogy az ekcémát nem lehet végleg eltüntetni, időről-időre elő fog jönni. :((( Azért én bízok benne.
11. ildiko0914 (válaszként erre: 9. - Orsóka23)
2009. jan. 30. 13:33
Sajnos ezek a tünetek nagyon is ismerősek,a gyermekkoromban kezdődtek, 10 éves lehettem, a fehérjére voltam allegiás akkor, tej, tojás, hal-már a szagjától kicsattantam,egy évben 2x,3x előjött, de az utóbbi 8 évben most először. A fiad abba a szerencsés helyzetben van, hogy kinövi és reméljük egyébtől nem lesz allergiája-a sumetrolim meg leírva
10. Orsóka23 (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2009. jan. 30. 13:24
Köszi!
2009. jan. 30. 13:24
Úgy volt, hogy hétfőn elkezdte szedni a gyógyszert, és a doki azt mondta be kell szednie az egészet. Vasárnap már pöttyök voltak rajta. De én azt hittem bárányhimlős, mert akkor sláger volt oviba. Másnap (hétfőn) elvittem volna dokihoz, de már aznap(vasárnap) este el is múlt neki. Szerda estére a felső ajka egyik fele fel volt dagadva. Kérdeztem is hogy nem ütötte e meg. Elaludt. Reggel már az egész szája hatalmasra fel volt dagadva, jöttek a pöttyök vissza. Szaladtunk is az orvoshoz.
8. ildiko0914 (válaszként erre: 7. - Orsóka23)
2009. jan. 30. 13:24
Igen, közben megnéztem az adatlapodat.Aranyosak a fiúk.Gratulálok!
2009. jan. 30. 13:18
4 éves a nagyobbik, és vele történt nem is olyan régen.
6. ildiko0914 (válaszként erre: 4. - Orsóka23)
2009. jan. 30. 13:17

Igen, ilyen kiütésekre calciumot+hidrocortizont kaptam anno vénásan én is, de most nem annyira vészes. Csak az arcom feszít jelenleg, és nemrég most jut eszembe még a haltól is volt ilyen tünetem.

Egyébként mekkora a fiad?tudom, ismerem ezeket a foltokat, csak épp ne legyen több szegénynek, elég kellemetlen ha rá kap az emberre

5. ildiko0914 (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2009. jan. 30. 13:13
Kiütések szoktak lenni korábban, de most nem annyira a kiütés, inkább duzzadt az arcom, meg a szájam.A gyógyszerre is gondoltam, mivel a kettő fogyasztása nagyon egybe esett, de igy utólag a mogyóróra fogom,mivel egy este mogyórót ettem és másnap délben feszített az arcom,ma délben újra előjött ez a tünet de már két kis pötty is van a szájamon.Ilyen allergiás tünet utoljára 2001-ben volt, de úgylátszik nem szabadultam meg tőle,akor sok kiütéssel volt tele kezem, arcom.De már nem emlékszem mit is adtak ilyen esetben
2009. jan. 30. 13:13

Nekünk a gyógyszerallergiára fenistil cseppet írt fel a doki, meg calcimusc-ot. Ja és persze abban a pillanatban amikor meglátta, már szívta is fel a szurit. Viszont nagyon vigyázni kell vele. MINDENKÉPPEN MENJ ORVOSHOZ. A kisfiam a sumetrolimra allergiás (én is). Neki a szája nagyon fel volt dagadva, és az egész testén először csak pöttyök voltak, ami viszketett is. Az orvos egyből a torkát nézte, nem dagad e. Mert akkor meg is fulladhat ha dagad. Utána rögtön a vizsgáló asztalra kellett fektetnem, de akkor a pöttyök már nagy tarjagos, piros foltok voltak. Szóval megkapta a szurit, és a gyógyszereket, és rendbe jött.

Amire allergiás vagy, és tudod mi az, mindenképpen kerüld ha teheted!

2009. jan. 30. 12:43
A lényeg, hogy akkor azt a gyógyszert vagy ételt nagy ívben el kell kerülni. Allergiavizsgálat sem árt. Az allergia tüneteinek kezelése azon múlik, hogy milyen tüneteid vannak. Nekem pl allergiás ekcémám van, ezt kenőcsökkel és mosakodókrémmel kell kezelni, tilos a szappan, tusfürdő és minden, ami illatosított vagy nem atniallergén termék.
2009. jan. 30. 12:37
Voltál dokinál? Mik a tünetek? Mert én gyógyszerre allergiás vagyok.
2009. jan. 30. 11:47
Étel vagy gyógyszerallergia miatt kialakult tüneteket mivel lehet gyógyítani vagy enyhiteni? Akinek van hasonló tapasztalata ossza meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook