Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? fórum

Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jún. 15. 21:22
Linda teljesen igazad van! De ha valamit elront az áp. asszisztens azért is a végzett nővér viszi a balhét. Én tudom, jártam már így, nem is egyszer! A fizetésem kb 10-15 ezerrel több mint egy 8 osztályt végzett utcáról beesett segádápolóé. Én nem őket akarom bántani, de akkor én miért tanultam 3 évig emelt szintű okj-s képzést?
327. linda49 (válaszként erre: 326. - Mgyneva)
2012. jan. 5. 13:03
Sajnos mivel az EÜ-ben is minimál béresek a dolgozók már teljesen összefolytak a bérek.Hiába tanultam pl. én,vagy a másik,ugyanannyi a jövedelmünk,mint az áp. asszisztensnek.A felelősség persze a szakápolót terheli.Miért is?A több tudás több felelősséget vonz.De a felelősség pénzben nem mutatkozik meg.Csak abban,hogy a segéd munka és a szakmunka is a mi nyakunkban van.
326. mgyneva
2012. jan. 4. 22:42
Mi 1 X 42 kaptunk, de az orvosok béremelést!
325. c1e9612cd3 (válaszként erre: 324. - Kaposvár)
2012. jan. 4. 13:29
sztem ez a pulykapénz dolog, a bérszámfejtéstől is függ, meg h kinek menyi az alapbére. Mi 3an kaptunk a laborban, és mindenki más összeget, pedig uaz a pótlékunk. Nekemem személy szerint 42ezret utaltak át.
2012. jan. 3. 13:25

A főtémához: Szerintem aki a pályán marad, annak már nagyon kis része, aki hivatástudatból marad.

A többség "muszáj"-ból, mert ezzel a végzettséggel nem tud mást kezdeni.


A pulykapénzhez: Nagyon sokféle összeget hallottam.... ki mennyit kapott. Kaposváron 32 ezer az intenzíven, más kórházakban, de itt házon belül is 20 ezer körül. De van, ahol 100 ezret kaptak, ez nem mi vagyunk.

Ki mennyit kapott pontosan, jó lenne tudni. De a beígért összeghez képest szerintem bűzlik a dolog.

A magam nevében csak annyit mondhatok, hogy névvel nem merem a véleményemet vállalni, mert féltem az állásomat. Nem tudok hova fordulni, és sajnos a szakszervezetünk (finoman fogalmazva is) egy rakás szart ér.

323. linda49 (válaszként erre: 322. - Linda49)
2011. dec. 25. 19:20
15-20 hónapig pátyolgatjuk öreg mamát,papát egyértelműen szociális okok miatt.Teljesen ingyen.Vannak kb.nyolcvanan osztályonként.Olyanok vagyunk,mint a csomag megőrző.A nővér szoc.problémáival mikor foglalkozik már valaki?Vagy azzal,hogy elfogy a pénz az indokolatlan ágy elfoglalás miatt?Az aktív dolgozónak pedig csak megpusztulni lehet.Rá nincs keret.Mármint a gyógyítására.Mikor tesz már valaki rendet?
322. linda49 (válaszként erre: 321. - C1e9612cd3)
2011. dec. 25. 19:10
Sziasztok.Mi felhívtuk az EÜ-i Minisztériumot.Ott azt a tájékoztatást kaptuk,hogy elutalták a pénzt és hogy hány főre,milyen összegben hány óra hány perckor.Mi egy hatalmas kórház vagyunk (súlyponti,tavaly az év kórháza)nem tudjuk mennyi nővér dolgozik jelenleg.Tehát ott is hazudhattak.A másik eset,hogy nem mondott igazat az áp.igazgató.Egyikünk se síelni ment volna a pénzből!Hitelt illetve fűtés díjat akartunk fizetni!
321. c1e9612cd3 (válaszként erre: 319. - Linda49)
2011. dec. 22. 14:03
persze, mert ismét csak parasztvakítás volt, amit ott fenn mondogatnak..... mi még nem tudjuk, h ki, és mennyit kaphat, lévén, h onnan föntről csak egy részét utalták át annak a pénznek, amit kellett volna.....
320. Serry (válaszként erre: 319. - Linda49)
2011. dec. 22. 10:00
Szerintem ezt csak a szerencsések.:(
319. linda49
2011. dec. 21. 15:41
Sziasztok.Ki kapta meg a beígért három havi ágy melletti pótlékot?Mi Szolnokon csak az összeg 42 százalékát kapjuk,ami nettóban 21 ezer körül mozog.Undorító.De teljesen természetes,hogy benn töltjük a Karácsonyt és az Újévet!
318. Serry
2011. szept. 23. 17:00
Eü szakközép kollégiumában letten nevelő tanár.
317. linda49 (válaszként erre: 315. - Serry)
2011. szept. 22. 17:09
Szia.Sikerült valami meló?
316. mgyneva (válaszként erre: 315. - Serry)
2011. szept. 8. 22:48
Szerintem jó hely!
315. Serry (válaszként erre: 313. - Linda49)
2011. szept. 8. 20:12

Szia!


holnap megyek beszélni a higiénés osztály főorvosával. Lenne helyük... nagyon érdeklen, mert két gyerkőc mellett ez volna a legjobb ha már dietetikus nem lehetek.

314. linda49 (válaszként erre: 310. - Serry)
2011. szept. 8. 19:10
Szia.Bizonyára sokszor lennél táppénzen,amit nem biztos hogy értékelnének a munkatársaid.Akármilyen osztályon nem is dolgozhatnál,mert vannak helyek,ahol sok a hajléktalan,vagy barna bőrű embertársunk,és vagy állandóan összeszednél valamit tőlük,vagy hazavinnéd...Ha nálunk hasmenés járvány volt,biztos napokon belül az én gyerekemnek is ment a hasa.Ez vonatkozik az influenzára és a biológiai kórokozókra,mint mondjuk a rüh,bolha,tetű.Ha vállalod,ne krónikus osztályt és ne sürgősségi ellátást válassz,mert az nagyon gánya.A pénz is rohadtul kevés,bérletet és mosóport sehol se térítenek.Az éjszakázás is nagyon kimerítő,nem biztos,hogy hagynak a gyerkőcök pihenni,vagy épp alvás helyett a házimunka vár rád.Én sokszor gondolkozom azon,hogy el kéne járni takarítani.Kb.ugyanannyi pénz,semmi felelősség,az ágyadban töltöd az éjszakákat.Tegnap láttam,hogy be akarják építeni a bérbe a pótlékokat.Biztos nem válik előnyünkre.Délutánra semmi se járna,az éjszakait pedig lecsökkenti 15%-ra.Szégyen.Meg fog indulni a pálya tömeges elhagyása.Ki érti,hogy miért?
313. linda49 (válaszként erre: 312. - Serry)
2011. szept. 8. 18:58

Szia.

A többi osztályhoz képest klassz.Nálunk megnézi a dekubituszos és egyéb betegeket,visz kötszert a hátizsákjában és elmondja melyiket mire használjuk.Nem műszakol,ami szerintem a legszuperebb az egészben.

312. Serry
2011. szept. 8. 14:40

dolgozik valaki közületek higénés osztályon?

Milyen?

311. mgyneva (válaszként erre: 309. - Katalin1962)
2011. szept. 7. 21:45
Én is így vagyok ezzel!!!
310. Serry
2011. szept. 7. 21:32

Lányok.. két kicsi 7 és 3 éves gyerkőc mellett, akiket sokszor neked kell hozni vinni, mert apának sokszor kell fregolinak lenni a munkahelyén bevállalnátok a 3 műszakot 3 hónap munkanélküliség után. Dietetikus vagyok van ápoló végzettségem meg a dilemma. a kórházban nincs dietetikusi állás, ajánlották menjek nővérnek 3 műszakba.

amit még tudok. 107100 lenne a bruttóm délutáni és éjszakai pótlék nélkül a dietetikusi bérem meg: 135600

Szóval itt a dilemma

2011. szept. 7. 20:37
A munkámat szeretem a fizetésemet kevésbé.
308. linda49
2011. aug. 25. 20:39
Sziasztok.Érdekesség kép írom,hogy Franciaországban a 7.legjobban fizetett szakma az ápolóké.Olyanokat előz meg,mint az informatikus,banki alkalmazott,köztisztviselő.Kis Hazánkban egyáltalán lehet ennél rosszabban fizetett állást találni?Ha van ilyen súgjatok.Csak ne kelljen éjszakázni!
307. mgyneva (válaszként erre: 306. - Linda49)
2011. aug. 18. 22:36

Igen!

Megvan a közalkalmazotti bértábla,és ennyi. Egy fillérel sem több a pénz.

Juttatás még ezen felül?!

Nálunk nincs ilyen!

Csak mindig több, több munka!

306. linda49 (válaszként erre: 301. - Serry)
2011. aug. 18. 17:54
Szia.Bpesten keresett szakma,ha fel tudsz járni ott minden kórház szívesen fogad.Nővérszállót is tudnak ajánlani,de gondolom a két kicsi miatt ez szóba se jöhet.Még a bérek is másabbak,amit nem értek,hisz közalkalmazotti bértáblánk van.Kor és iskolai végzettség függvénye az alap.Viszont vannak juttatások és ez tuti,mert majdnem elvállaltam egy állást a Gyáli úti kórházban és jóval több lett volna a bérem.
305. linda49 (válaszként erre: 304. - Serry)
2011. aug. 18. 17:44
Sziasztok.Az anyukám 46 évet dolgozott elmeápolóként és a nyugdíja nincs 80 ezer forint!Nagy kaland ebben az országban még a szociális diploma is.Na azzal se lehet pénzt keresni,viszont ha kevés volt a kiutalt segély sokszor meg kellett várnunk a kollégákkal,hogy valaki elénk jöjjön,de többször rendőrautóval kerültem haza.Az eü. se sokkal különb,de legalább nyugodtan felszállok a helyi járatos buszra és nem vár 6-8 sötétebb bőrű "honfitársam" hogy agyon verjen.Most akkor menjek külföldre?Látom néhány fiatal kolléganőm.Elkeserítő.Karika az orrában és nyelvében,kitetoválva,flegma a beteggel.Régen a fehér köpenynek volt tisztelete.Most meg csak a piszkálást kapjuk mindenhonnan.A hozzátartozó köszönni se tud,némelyik orvosról nem is beszélnék.
304. Serry
2011. aug. 17. 22:34
Nem baj a nővér is menjen csak külföldre sok pénzért. az idősebb nővér nyugdíjba éhen halni. A magyar beteg meg halljon meg otthon. Ez a mi kis országunk......
303. mgyneva
2011. aug. 17. 21:28
Én 36 éve dolgozom az Eü.ben. Mindig pozitívan áltam a dolgokhoz,bizva, hogy majd csak egyszer jobb lesz! Sajnos nem úgy van.kevés pénzért dolgozunk, s ha még a pótlékokt is elveszik?! Komolyan, már igy islassan minimálbérért dolgozunk, s kevesen is vagyunk. Nem csoda hogy sokan kimenek külföldre dolgozni!
302. Csavardi (válaszként erre: 300. - Linda49)
2011. aug. 17. 19:52

Hát persze,lehet annyit keresni, sőt többet is, de azt nem az kapja, aki a beteggel dolgozik. Én beállítanám 12 órázni az összes "okosat".


Mindig az szólja le a nővéreket aki csak "nyaralni" fekszik be, aki beteg az hallgat, mert értékeli, amit tesznek érte.

301. Serry
2011. aug. 17. 18:17

Nem vagyok ápoló, bár tanultam annak is. Állítólag baromi jó szakmám van helyette: dietetikus. Mivel mertem két gyereket szülni és közben másik városba költözni a férjem után most az a jutalmam ,hogy 2 éve nem kapok munkát a szakmámban.. Eddig nem volt gond, mert ott volt a gyed-gyes a második gyerkőccel.. de február óta se munka se semmi....

Nah ez a köszönet azért mert szültem diplomásan.....

Nevelj fel két gyereket lendületből.


bocsánat csak kijött belőlem.


( Ui: Egyébként dolgoztam 2 hónapot művese állomáson gyes mellett teljes munkaidőben, mert akkor még lehetett tudom milyen az ápolóknak)

300. linda49
2011. aug. 17. 17:48
Sziasztok.Ha valaki olvassa véletlenül ezt a fórumot és ápoló azoknak ajánlanám,hogy írásom olvasása előtt Andaxin,vagy Xanax bevétele ajánlott.A mai Néplapban olvastam,hogy elveszik a délutáni pótlékot,az éjszakait pedig 15%-ra csökkentik.Ja és még egy érdekes hír.Mi állítólag nettó 125 ezret keresünk.Én pl.felsőfokúval E 8 kategóriában 110 körül,de van akit megfog a 80.Én tuti nem fogok éjszakázni,inkább akkor a családommal maradok itthon, a saját ágyamban alszom,és nem szaladgálok 30 zavart beteg után,mert ugye altató se mindig van.Aki ezt kitalálta,annak ajánlanék egy hét kötelezően letöltendő időt azon az osztályon,ahol dolgozom.Van annak valami fogalma arról,milyen 12 órát talpon lenni éjszaka?Se kaja csekk,se üdülési,semmi az ég világon.Ami viszont van:a betegtől rüh,bolha,tetű...Számtalanszor megütnek,undorítóan beszélnek velünk,de hát zavartak...Cigizni le tud menni,de a WC-t nem tudja használni.Nem szereti az ott kapott ételt,unalmas vagy kevés vagy rossz.A betegek kb.40%-a évek óta nem dolgozik,de elégedetlenkedni azt nagyon tud.Hát most kicsit én is elégedetlenkedek és biztos nem vagyok ezzel egyedül.
299. mgyneva
2011. jún. 13. 22:02
Úgy gondolom, aki évek óta magmaradt a pályán, az mind szereti a szakmáját,hivatásának tekinti, mert másképp már rég feladta volna az egészségügyet, ennyi pénzért.Valóban, ezt fent tudják! Mi meg húzzuk, lassan már megélni nem tudunk ennyi fizetésből.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook