Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vért adni, vért kapni fórum

Vért adni, vért kapni (beszélgetős fórum)


22. Gretaa
2014. febr. 25. 21:55
Én egyszer adtam vért.Jó dolog belegondolni,hogy segíthettem ezzel valakinek akkor.
21. Katinkaboszi (válaszként erre: 17. - E6a07f094b)
2009. febr. 1. 18:36

Nem vennénk jó néven, ha emiatt bajod esne :))


Mindenki olyan, amilyen, a maga életéről talán dönthet, de gyerekéről, na azt NE! Az amit nem engednék, vallás ide, vallás oda. Huh!

Most az enyém kezdett forrni :)

20. Katinkaboszi (válaszként erre: 19. - Zarahell)
2009. febr. 1. 18:34
Hogy ilyen ügyes és rendes vagy :))
19. Zarahell (válaszként erre: 2. - Zarahell)
2009. febr. 1. 18:20

Megkérdeztem egy dokit ma, hogy hogyan van:

Kis műtét után (laparoszkópos, meg ilyesmi) már 3 hónappal lehet adni vért; Normál műtétnél fél év az ajánlott; nagy műtéteknél jó kivárni az egy évet, hogy az ember adhasson vért. :)

18. Zarahell (válaszként erre: 16. - Katinkaboszi)
2009. jan. 31. 17:09
Tényleg!!! A vörösbor! :) Azt el is felejtettem! :) :)
17. e6a07f094b (válaszként erre: 10. - Katinkaboszi)
2009. jan. 31. 03:34

Dehogynem rosszabbak! Hat milyen vallas az olyan, hogy kepes meghalni inkabb, minthogy vert kapjon, ami megmenthetne az eletet?

Millio esetben elofordult mar. De nem akarok belemerulni ebbe a temaba tulasagosan, mert felforr az agyvizem..)))

16. Katinkaboszi (válaszként erre: 15. - Zarahell)
2009. jan. 30. 22:05
olvasni kell a gugliban :), ott jókat írnak erről, na meg a bor, jóféle kis vörösbor, de nem kell sok:))
2009. jan. 30. 21:33
Igen, vashiányra pirosgyümölcsök és sok máj! :)
14. Katinkaboszi (válaszként erre: 12. - 1fb0dcbfc6)
2009. jan. 30. 18:37

Tudod inkább örülj neki, hogy meglátták, valami kicsi apró bajod van. Ha mindent időben vennének észre az orvosok és a betegek el is mennének az aktuális helyre, fele annyi beteg sem lenne, mint így.

Ne tátovázz, bele a közepébe és huss az orvoshoz, nem muszáj gyógyikat szedni, ha hiszel a homeo-s szerekben, ami gyógynövényeket tartalmaz, akkor azzal és sok gyümölccsel, zöldséggel, elérhetsz mindent, amire szükséged van. No és még nem is rongáltad a májadat :))

13. kiscsirke (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2009. jan. 30. 16:47
terhes voltam, és az anti D miatt kellett jobban megnézniük.
2009. jan. 30. 15:15

Én kétszer adtam vért eddig.A múlt héten volt megint véradás nálunk.El is mentem,megnézték a mintát az ujjamból és alacsony volt a szint,amit néznek,így nem adhattam,sőt 3 hónapig nem is adhatok.Nagyon elszomorított,hogy már ezt sem lehet.

Azt mondták,hogy lehet vashiányom,de nézessem meg a dokival.Még nem jutottam el hozzá,de majd elmegyek.Olyan szomorú voltam. Miért van az,hogy aki akar nem adhat:-((((

2009. jan. 30. 09:53

De jó, hogy adtok vért!! :)

Régen én nagyon rosszul voltam tőle, elég volt meglátnom egy csepp vért (túlzás nélkül!!) és összeestem. Aztán egyszer 3 furcsa nap lefolyása alatt az intenzíven szuszogtam, 8 cső lógott belőlem, és -ha akkor nem is, mert olyankor nem tud az ember gondolkozni- átgondoltam a dolgokat, hogy az ember hányszor segíthetne, és mégsem teszi.

Nekem nem volt még soha semmilyen gyógyszer, ami olyan látványos, érezhető javulást okozott volna, mint a vér.

Szóval, várom, hogy visszaadhassam, és addig is próbálok másokat arra sarkallni, hogy adjanak. :)

10. Katinkaboszi (válaszként erre: 9. - E6a07f094b)
2009. jan. 30. 08:12

Áh, a Jehovások sem rosszabbak, mint egynémely hasonló felekezetűek, csak rámenősebbek :)


Amúgy igazad lehet, mert ha már kapni kell, az gáz. Adni, bár én sohasemtudtam, nagyon jó érzés, és érdekes mennyi férfi ad vért, még olyanok is, akikről nem hinnéd, mert kinézetre olyan "morcos", de ott van az ilyen alkalmakon és mosolyogva csinálja végig, hihhetetlenek az emberek, és még most is sokan segítenek :)))

2009. jan. 30. 02:01

Ajjajjj! Mindjart jonnek tiltakozni "Jehova Tanui" megszallottai!!..)))


Vert adni jobb, mint kapni, mert,ha mar odajutunk, hogy verre van szuksegunk, akkor bajban vagyunk.


Adni viszont jo erzes, mert bennunk van a tudat, hogy segitunk masokon ezzel.


Ez az erzes mindennel tobbet er...(szerintem)

2009. jan. 30. 00:41
Sem adni,sem kapni nem jó.
2009. jan. 30. 00:35
Én eddig kb 15-ször adtam. Volt amikor kifejezetten fájdalmas volt, de ez sem vette el a kedvemet, mert az öröm hogy adhatok többet jelent a fájdalomnál. Szerintem aki egészséges és bírja az legyen büszke magára hogy adhat. A napokban is tervezem hogy elmegyek, mert remélem nemsokára már nem adhatok :)) amikor babás leszek.
2009. jan. 30. 00:28

Én többször kaptam vért, sajnos mindig műtét után, vagy betegség közben, a férjem ezért lett véradó, nagyon sokszoros, valami huszonötszörös, de szívbeteg lett és azóta nem adhat az egyik gyógyija miatt.

Volt,hogy behívták a munkahelyéről, mert volt egy fiatal fiú, az ő vércsoportja egyezett a pároméval és leukémiás volt. vagy daganatos, már rég volt, nem tudom pontosan.

Szóval énis köszönöm a vért, amit annyiszor kaptam, és a férjem, míg adott, nagyon szívesen tette, tudta, szükség van rá, máshol, másnak is.:)

5. Zarahell (válaszként erre: 4. - Kiscsirke)
2009. jan. 29. 23:08

Ezeket az ilyen alvalamiket honnan lehet tudni? Én csak addig jutottam, hogy B negatív vagyok..

És én is szeretnék adni, de nem tudom, lehet-e. Mert azt hallottam, hogy műtét után 1 évig nem lehet.

Persze biztos utána lehetne járni, de gondoltam itt a Hoxán egy csomó tájékozott csaj van! :)

..hátha kapunk választ! :)

2009. jan. 29. 23:02

Ez engem is érdekel. Én szívesen adnék, de gyógyszert szedek epilepsziára, szerinte ezért ne mlenne megfelelő. Pedig igen ritka a vércsoportom.

A Rh-, és azon belül az alcsoportjaim közül is 3 negatív, 2 pozitív...

2009. jan. 29. 22:46
Nem tudom. De műtét után nekem is szükségem volt vérre, és 3 palackkal kaptam. Én is köszönöm nekik.
2009. jan. 29. 22:42
A másik dolog, ami miatt eszembe jutott ez a téma, az az, hogy műtétet követően mennyi idő után lehet vért adni?
2009. jan. 29. 22:40

Nézegettem, és hiányoltam ezt a témát, pedig úgy érzem, ez egy fontos dolog.

Egyszer nagy szükségem volt vérre, és nagyon sokat segített.

Örülök, hogy vannak emberek, akik járnak vért adni.

Tehát, köszönöm mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook