Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet biciklizni a terhesség ideje alatt? fórum

Lehet biciklizni a terhesség ideje alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. csj84 (válaszként erre: 60. - Anna0129)
2015. okt. 12. 19:15

Szia!

Én inszeminációval estem teherbe, és próbáltam nagyon vigyázni magamra, ezért a 12. hétig nem bicikliztem. Utána megkérdeztem az orvosomat, aki engedélyezte, miután megvizsgált, és mindent rendben talált. Aztán amikor mentem, mindig rákérdeztem. Amúgy azt mondta, hogy vigyázzak, el ne essek, és ne nagyon rázós utakon menjek.

Szerintem ne biciklizz, előbb mindenképp beszéld meg a dokival. Jó babavárást!

2015. okt. 12. 09:14
Van még itt valaki? Én 7 hetes terhes vagyok és biciklivel járok dolgozni, 20 perc az út. Az s probléma lehet?
2009. ápr. 8. 17:51
Én majdnem megjártam a bringázást. 8 hetes terhesen bicajoztam és kórházba kellett mennem, mert enyhe vérzés indult meg. Szerencsére nem történt nagyobb baj-a delikvens már 3 éves:-), de többet nem kockáztatnék.
2009. febr. 4. 09:15
az attól függ ki hogyan miként veszi fel a szervezete ;)
57. clugie
2008. júl. 22. 19:47
Én az első babaámnál kb. félidőig bringázam, nem volt semmi gond. Nem tudom ezuttal meddig megyek, de nem hinném, hogy a sportolástól ilyen probléma lenne.
2008. jún. 20. 14:11
Azt szeretném megkérdezni, hogy azoknál, akik sokáig bicikliztek nem volt a baba nyakára csavarodva a köldökzsinór?
55. Ekka
2008. jún. 20. 10:04
Én azt olvastam, hogy inkább ne! Rázkódás, esés veszélye!
54. clugie
2008. jún. 19. 20:49

Én is imádok bringázni, persze terhesen csak óvatosan. Vigyázni kell az útpatkákkal meg a szemből ütközéssel, mert pont ott üti meg a kormányváz....

Érdekes, hogy legutóbb amikor hányinger és szédülés gyötört bringára pattanva rögtön elmúlt... :))))

2008. jún. 15. 20:01
A bicajozás nem ártalmas, de azért legyél nagyon óvatos. Utolsó napokban talán nem is kéne.
2008. ápr. 7. 07:40
Ha jól esik miért ne!
2008. ápr. 6. 22:35

Sokáig bicajoztam, talán az utolsó két hét kivételével.

De: Kb. a 8. hónaptól "máshogy" ültem a biciklin, mert nagyon fura érzés volt. Nem fájdalom, nehéz lenne körbeírni..:))

Szerintem, ha óvatos vagy, az jó, de ha félsz, akkor inkább hagyd.

50. petrikek (válaszként erre: 16. - Mti)
2008. márc. 16. 16:59

Én pl. az úszást ellenzem (hacsak nincs otthon egy csinos kis medence, amiben csak te úszkálsz). Annyi fertőzést lehet összeszedni.

Az eredeti témához hozzászólva. Én nem nagyon bicóztam (amúgy sem nagyon szoktam), de ugyanúgy tornáztam, mint addig. Később is csak a hasizomgyakorlatokat hagytam el, illetve módosítottam. De én ismerek olyan aerobic oktatót, aki még nagy hassal is végigvezényelt egy órát, természetesen azokat a gyakorlatokat nem csinálta, amik árthattak.

Sokan szaunáznak stb. Mindenki érzi mi a jó, mi a kényelmes. Persze a dokit nem árt megkérdezni.

2008. febr. 19. 14:27

Én is úgy éreztem annak idején,hogy fitti-paldi vagyok,birom a biciklizést .Aztán véletlenül egy kátyúba mentem,döccen alattam a bicaj és mire hazaértem véreztem rendesen...

Nem lett baja a babának,de a méhszájam rendesen megsérült.Szerintem ne bicajozz,ha nem muszály.

2008. febr. 19. 11:56
A terhesség második felében romlik az egyensúlyérzék, ezért nem ajánlják.
47. Szapi
2008. febr. 16. 14:36

Nekem azt mondta a védőnő, hogy lehet, de

- ne induljak a Tour-on,

- ne akarjam "megmászni" a Himaláját.

Majdnem szülni is bicóval mentem!

2008. febr. 16. 13:48
Ha jól érzed magad ,miért ne?
45. mtt80 (válaszként erre: 30. - Zojci)
2008. febr. 16. 13:06

Nagyon sajnálom! Remélem azóta már vannak új fejlemények (pozitív)!

Annak idején én is bicikliztem még a szülés előtt 2 héttel is. (Bár akkor még azt hittem, hogy 1 hónap van a szülésig, csak egy kicsit hamarabb jött a babám.) Nem sportból, hanem muszájból. Kezdetben, amikor még dolgoztam, oda is kerekeznem kellett, mert elég messze (a város másik végében) volt tőlünk a munkahelyem. Utána már csak a tanácsadásra és rövidebb utakra használtam a kerékpárt. Persze nem vittem túlzásba, nem bicikliztem minden nap, csak amikor muszáj volt.

Ha az orvos engedi, akkor miért ne?

2007. szept. 17. 09:23
Egyszer úgymond nagyon megkívántam biciklizni hisz azelőtt túrázni jártam vele a férjemmel.S na ki jön szembe velem????A védőnő!!!!!Azt mondta toljam haza a biciklit s felejtsem el.......
2007. aug. 15. 16:52
Persze hogy lehet, ha nem vagy veszélyeztetett. akkor meg semmit se lehet. Attól félni, hogy leesik valaki a bringáról, felesleges, mert akkor sose ülnénk bringára, nem?! :)
42. pez74
2007. aug. 15. 16:23
Viszont utána muszáj leszállni, vagy egy év is eltelik babakocsitologatással. :(
41. pez74
2007. aug. 15. 14:18

Még egy pro:

Nekem is pedálban végződik a lábam, eszembe se jutott volna leszállni a bicikliről terhesen.

1. Nekem ez nem sport, KÖZLEKEDÉSI ESZKÖZ.

2. A gyaloglás már 2-3 kg súlyfelesleggel is megfájdította a lábfejem :(

3. Nem nagyon vezetek, szegény gyerek nagyobb stressznek lett volna kitéve autóban :) és a veszély sem kisebb, mint már más is említette.

4. Az orvos látta, hogy biciklivel megyek hozzá, és nagyon megdicsért. Pedig nincs benne semmi.

5. Két egészséges gyerekem van.

5. Sógornőm is biciklizik, most hét hónapos terhes. Eddig aktívan (versenyszerűen) sportolt, mikor terhes lett, leültek az orvossal, mit szabad, mit nem. Ami maradt: konditerem, séta, úszás és BICIKLI!

Tekerj tovább nyugodtan :)

+1 ide

2007. aug. 13. 08:26
Ameddig nem fárasztó, addig lehet.
2007. aug. 12. 21:27
Igen én a 29. hétig bicikliztem. semmi baj nem volt. Csak persze ha lehet akkor nyugisabb tempóban.
38. LoLiNa
2007. aug. 6. 07:23
elsővel végig biciklizhettem. amíg zárva van a méhszáj, addig nyugodtan, azt mondta az orvos. második babánál viszont el voltam tilva. a méhszáj ugyan zárva volt, viszont bevéreztem egyszer..
2007. júl. 15. 00:43
Hali. Én 24. hétig keróztam ikrekkel. Nem volt semmi gáz, aztán köv. orvosi vizsgálat: másfél ujjnyira nyitva, irány a kórház. 29. héten sajna megindult a szülés, de nem lett baj, egészségesek vagyunk. Szerencsére. Nem a biciklizéstől indult el a szülés. Ennek 5 éve. Úgyhogy ha az orvos nem tiltja, nyugodtan tekerj...
2007. júl. 15. 00:33
én nem bicigliztem!nagyon lent hordtam a babát és éreztem hogy nem jo,na meg a rázos utak végett,meg féltem hogy leesek!
2007. máj. 18. 19:43
Én kerékpároztam végig a terhességem alatt.
34. dori79
2007. máj. 18. 15:18
csak óvatosan.én a szobabiciklin nyomtam!
33. dobos
2007. máj. 5. 22:15
Én kilec hónaposan is biciklisztem,de semmi baj nem történt,kocogás viszont nem volt jó.
2007. ápr. 19. 20:52
Miért ne.Én bicajoztam mindkét gyermekemmel,és könnyebb volt a szülésem.A lányom mikor megtudta,hogy terhes,nem ült biciglire,és elég nehezen szülte,mind két csemetéjét.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook