Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elképzelhető, hogy terhesség alatt az Elevit szedése fokozza a hányingert? fórum

Elképzelhető, hogy terhesség alatt az Elevit szedése fokozza a hányingert? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 4. 21:32

Sziasztok!

Én a terhességem alatt(onnantól, hogy megtudtam babát várok) végig szedtem az Elevitet. Sokan lebeszéltek-illetve akartak róla. Nem voltak rosszulléteim, nem voltam beteg, a baba szépen fejlődött, és nem lett óriási túlsúlyos gyerek. A kisfiam azóta 5 és 1/2 hónapos, és mindketten azóta is egészségesek vagyunk. Emellett szedtem magnéziumot, és Tovitát kalcium pótlásra. Én ajánlom saját tapasztalatból, de mindenki maga döntse el, hoyg ki számára a legfontosabb. Nekem a fiam volt, van és lesz.

2009. febr. 3. 16:48

Elevittöl én csak 3-szor annyit ettem,mint egyébként,és mindegy volt mit,csak ehessek.

Talàn igy alakult ki néha hànyinger.

Mindenesetre én nem hagytam ki,nem vàltottam le.

2009. febr. 3. 16:24
Én nem birtam szedni az Elevitet és a doki irt fel mást attol meg semmi bajom nam volt.
2009. febr. 3. 15:22
A hányingert-hányást a terhességgel együtt járó horonális változások okozzák. A terhességi vitamin éppen csökkenti a hányingert (pl. B6-vitamint vénásan is lehet adni hányingerre, nem csak terheseknek).
2009. febr. 3. 10:48

Sziasztok!

Én már a terhességem előtt hosszú ideig szedtem az Elevitet, és nekem nem hogy nem okozott hányingert, hányást, hanem teljesen jól volt a gyomrom az egész várandósság alatt, és szinte teljesen biztosra veszem, hogy azért, mert rendszeresen vettem be. Bár nekem az orvosom azt javasolta, hogy csak 3-4 naponta szedjem be. Próbáld ki, hátha úgy jobb, ha nem mindennap szeded be.

2009. jan. 30. 01:42
Hát lányok örülök, hogy azt írtátok okozhat az Elevit ilyen problémát, mert így van egy kis reményem. Kipróbálom, nem szedem. Azért gyanakodtam erre mert 1 nap kimaradt(vagyis egészben kihánytam)és másnap sokkal jobban éreztem magam. Aztán a következő adag után minden a régi volt. Szóval remélem ez megoldás lesz. Köszönöm a sok hozzászólást.
24. 318512f90e (válaszként erre: 23. - Mercica)
2009. jan. 29. 20:47
ugyeugye??? csak nem írhatok akkor hülyeséget:D
2009. jan. 29. 20:44

Én a 14. héten vagyok. Még most is hányok, meg sokszor van hasmenésem is.

Érdekes módon ha tejet iszok akkor megmarad bennem az ennivaló.

2009. jan. 29. 20:26
Azért szorulásos mert a hülye vas megfog :( de nekem se volt vele semmi bajom. MOsz az hogy sosem voltam álmos az utolsó 3-4 hónapban este sem sosem az HIHETETLEN VOLT:S
2009. jan. 29. 20:25
vegyétek be a vitamint tejjel, vagy utána igyatok egy bögrével, az talán lazítja a dolgokat...:)
2009. jan. 29. 20:23

Én az első babámnál elevitet szedtem. Igazából csak annyi bajom volt vele, hogy zabáltam tőle és székrekedést okozott. Hányingerem egyszer sem volt.

Most gravidát szedek, attól sincs hányingerem, és zabálok megen, a szorulás is előjött úgy veszem észre (bár a terhesség előtt is szorulásos voltam, de ez kicsit fokozza ezt sajnos).

Kipróbálom a hipp natalt, hátha attól nem fogok ennyit enni, mert a kilók csak úgy röppennek felfelé, pedig még nagyon az elején járok a terhességnek.

2009. jan. 29. 20:14
szerintem attól is függ, hogy ki mikor veszi be....én az elsőnél maternát szedtem, a másodiknál elevitet, és most szeretnénk még egy babát, már elkezdtem újra szedni az elevitet. mind a kettő vitaminnál azt vettem észre, hogyha reggeli közbe veszem be, két szendvics között akkor sokkal jobb, semmi bajom nem volt tőle. viszont ha reggeli előtt vettem be, akkor hányás lett a vége, ha meg reggeli után akkor rengeteget ettem. ha meg este vettem be, akkor nem tudtam tőle aludni.....
2009. jan. 29. 19:51

Mindenki mást bír jobban.

én a gravidát hánytam ki, aztán váltottam elevitre, nekem bejött. Se szorulás, se hányás, semmi.


Próbálj mást. Materna, Gravida, Eurovit, Femibion. Annyiféle van már.

2009. jan. 29. 19:45
Én mindkét gyereknél Elevitet szedtem és egyiknél sem hánytam . Egyszer sem.
16. correct (válaszként erre: 12. - Borcsika)
2009. jan. 29. 19:42

Szerintem is arról van szó, hogy ha nem szedte volna akkor is ugyanúgy lett volna.

Az Elevit csak vitamin és ásványi anyag, badarság, hogy ez ilyet okozna.

2009. jan. 29. 19:41
Elevitet szedtem anno, semmi baj nem volt, sőt!
14. HLivia
2009. jan. 29. 19:37

Én a fiammal Elevitet szedtem 7 éve és semmi gondom nem volt!!!


A második terhességemnél viszont nem tudtam tőle aludni és szorulást okozott!!!


Lehet terhessége válogatja?

2009. jan. 29. 19:33
sziasztok! nekem az elevit olyan szintű hányingert sőt vészes hányást okozott hogy decembertől májusig kórházban feküdtem! (napi 15-20-szor hánytam)még az elszopogatott jégkocka is kijött, a végén már a gyomrom is bevérzett a sok hányástól!magkavarta a hormonháztartást és rengeteg hcg hormont termelt a szervezetem az elevit hatására! végig infúzión voltam hat hónapon keresztül, csontra-bőrre fogytam,de a baba teljesen egészségesen született :)
2009. jan. 29. 19:31

Az Elevit nem okoz hányingert, hányást.

Lehet, hogy akkor is lenne, ha nem szednéd.


Én a 3. babámat szülöm 2-3 hét múlva, mindhárom terhességem elején szedtem félidőig - no hányinger.

De nekem amúgy sem volt soha semmi rosszullétem, mg csak egy kis émelygés sem...

2009. jan. 29. 19:29
Én is hánytam tőle,aztán a gravidát kezdtem el szedni.Az valamivel jobb volt.
10. Szamó
2009. jan. 29. 19:22
Nekem az Elevittől nem volt. Most Gravidát szedek, attól van :-(((((
2009. jan. 29. 19:09
Ja hogy a kérdésre is válaszoljak, igen kinek mi jut engem a hányinger elkerült, de lehetséges hogy valakinek még erőseb lesz. Próbálj mást Gravida stb. az összetételük nagyon hasonló de lehet a bevonata más.
8. 624d20b450 (válaszként erre: 7. - Otis)
2009. jan. 29. 19:06
Én nekem meg őrült szorulásom, kisebb szüléseknek is beillettek:-))
7. otis
2009. jan. 29. 19:02
Nekem hasmenésem volt tőle!! Már nem szedem...
2009. jan. 29. 19:00
Nekem az Elevittől nem csak hányingerem volt, hanem konkrétan hánytam tőle. Már ha megéreztem a szagát rosszul voltam. Nem is szedtem sokáig.
2009. jan. 29. 19:00

Szerintem lehet.

12.hétben vagyok Elevitet szedek és minden reggel hányok.

Ma nem vettem be,jobb volt.

De ez csak az én tapasztalatom.

2009. jan. 29. 18:59
Én meg zabáltam tőle
2009. jan. 29. 18:59
Van aki nem bírja a "bevonatát". :(
2009. jan. 29. 18:59

A tájékoztató szerint csökkenti..

Én nem tudtam tőle aludni

2009. jan. 29. 18:57
Sziasztok, elképzelhető, hogy terhesség alatt az Elevit szedése fokozza a hányingert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook