Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes "mini" varrógépet venni? fórum

Érdemes "mini" varrógépet venni? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 5. 17:30

Sziasztok! Eléggé kihalt a téma. A legutolsó hozzászólások is nagyon szűkszavúak: "nem..." Pedig igazán kíváncsi lennék már egy olyan valakinek a


véleményére, aki hozzám hasonlóan varrt már ilyennel, és vannak róla valódi tapasztalatai. Az én mini varrógépem az idén lesz tíz éves. A mienk csak 3


ezer FT-ba került, az egyébként 1500-at érő adapterrel, 5 db tartalék orsóval, tűbefűzővel, tartalék tűkkel együtt. Így már tényleg szinte ingyen van, az egyik


drogériát árusító üzletlánc (Nem tudom, ki szabad-e írnom a nevét?) akciós kínálatában lehetett ennyiért kapni 2004.-ben. Eredetileg mindegyik kínában


készült, de sok féle néven van forgalomban. A TV shopnál kb. 4x ennyiért kínálják ugyanezt, de a hideg futkos a hátamon, ha meghallom a reklámarc


rikácsoló hangját, de árulta a TESCO 6000-ért, és mindig van fenn a vaterán is, 5 és 9 ezer Ft közötti áron. Nem voltam kíméletes vele, de tákolgatom,


javítgatom, a szorgos munkám eredményeképp pedig már negyedszerre kelt új életre. Szerény véleményem szerint, ha nem én lennék a "boldog"


tulajdonosa, már réges-régen valamelyik hulladékudvarban várná sorsát. Ha jól belegondolok, akkor szép hazánkban ezrével adhattak el ilyet, és az egész


világon, mivel Kínában gyártják, valószínűleg több milliót. Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy vajon mi lett a többinek a sorsa? Vidáman varr vele boldog


tulajdonosa, vagy simán kidobták őket a szemétbe? Az enyémen először a lábpedál tört el, a két letört kis műanyag pöcök helyére lemezcsavar került,


azóta örök élet. Második nagy hibája egy fogaskerék törés volt, ezt már nehezebb volt pótolni, a régiről gipsz mintát vettem, és újraöntöttem két


komponensű műgyantából, ami megkeményedés után körülbelül borostyánkő keménységű, ezzel se lett azóta több gond, viszont odalent a hurokfogó


összes alkatrésze, és a csapágyazása is műanyagból van, amit miután annyira kikopott, hogy jobbra-balra fél centit billegett, a tengelyét meg kellett


perselyezni, így legalább a csapágyazás külső része bronzból lett. Ezek után összetört még a motor tengelyén levő kis fogaskerék, amit nagy szerencsémre


fiam valamelyik szétszerelt gyerekjátékából a fiókban maradt fogaskerékre sikerült kicserélni. A fonal kikoptatta a hurokfogót magát is, és amikor a


varrógép szalajtott, a tű is néha beleszúrt, ezért aztán mérgemben jól földhöz vágtam őkelmét, de csodák csodája a burkolata nem sérült meg, sőt még csak


meg sem repedt, valóban ütésálló műanyagból van a ház, amit házilag valóban nem lehet előállítani, a belső kis műanyag alkatrészeket viszont egy fúrni-


faragni tudó ügyes kezű ezermester néhány óra reszelgetéssel elő tudja állítani, némelyiket akár fémből is. A motort rögzítő kis műanyag pánt viszont eltört,


da az pár perc alatt elkészült bádoglemezből, és az új hurokfogó is bronzból. Egy cippzár bevarrásakor gond volt, hogy az anyagok elcsúszkálnak


egymáson, a nyomótalp rugója helyére is egy erősebb került, mivel ezeknél a gépeknél annak nyomása nem állítható. A kis varrógéppel a családban már


mindenki nadrágját felszegtem már fejenként legalább hatszor, párnahuzatokat varrtam vele, függönyt szegtem, lepedőt toldtam, foltoztam, műbőrből


kerékpárra és motorkerékpárhoz üléshuzatokat varrtam vele, mondhatni amióta a kis varrógép megvan, én varrok, javítok a családban mindenkinek


mindent. Ezek után lehet megkérdezni, hogy megérte-e megvenni? Esetleg még valaki akinek ilyenje van és használja is létezik? Vagy netán valóban a


cirkuszban kellene mutogatni engem? Ugyanis az egész interneten sehol semmit nem találni róla reklámon, és az itt elhangzott, szerintem túl rövid


komenteken kívül. Az enyém meg remélem, hogy nem sikerült úl hosszúra, de úgy éreztem, ezekket valahol le kell róla írnom.

2011. máj. 4. 20:59
Nem......................
22. supin
2009. okt. 12. 16:02
Nem...
2009. okt. 12. 12:04

Ha már varrógépben gondolkodsz, a minit semmiképpen sem javasolom. Még egy hagyományos lábbal hajthatós is nagyságrendekkel jobb. Nekem is megvan még a nagymamám Singere az nem tud elromlani, és van mellette egy Brother gépem is, amivel lehet gomblyukazni, cikk-cakkolni stb. Ennek ellenére a kb 60 éves gép szebben varrja a sima öltést, mint az új.

Igaza van Kata2000-nek, tényleg vicces.

2009. okt. 12. 11:54
Nehogy vegyetek, nagy kamu az egész...Vegyetek életre szólót...én nagyanyám singerét még mindig használom...és alkatrész is van hozzá...vicces nem???
2009. máj. 27. 13:31
Kérdés, hogy mennyire minire gondolsz. Én már vettem olyat, ami csak játékszer volt. Meghúzódott az alsó szál és bomlott minden.
2009. febr. 26. 09:00
Kicsit vársz a vétellel és spórol hozzá valamennyit, jobban jársz ha nagyot veszel. Pl. egy ágyneműt, vagy nadrágot hogy varrsz meg minigépen.
17. era06 (válaszként erre: 4. - Dina2)
2009. febr. 26. 08:43
Nekem Toyota gépem van, de farmert még azzal sem tudok varrni. Ahol nagyon vastag ott eltörik a tű.
16. salabakter (válaszként erre: 15. - Dina2)
2009. febr. 26. 08:36
A tescóban a múltkoriban már 14ezer körül is volt egy rendes varrógép,igaz,nem 50-100 programmal,de nagyon is megfelelő,18 programos.Ez tökéletesen elég egy háztartási célra.
15. Dina2
2009. febr. 5. 14:13

és azt tudja valaki, hogy üzletekben kb.milyen árban lehet hozzájutni varrógéphez?

és hol?

hiperszuper-marketekben lehet kapni?

2009. febr. 4. 15:40
Nem érdemes, úgyis kidobod. Nem fogsz szeretni varrni vele.
13. Dina2
2009. febr. 4. 14:50

most ráakadtam egy másikra, a neve SHARK, valamivel drágább és persze nagyobb és többet tud, mint a minike.

valakinek van tapasztalata ezzel a fajtával?

12. supin
2009. jan. 30. 11:24
Vegyél inkább egy használtat..minit nem érdemes.
11. Rosa (válaszként erre: 10. - Dina2)
2009. jan. 30. 09:25
Szerintem jobban jársz,ha használtan veszel.Sokan eladják kihasználatlanság miatt.Tesz-veszen,Vaterán,Expresszen találsz hirdetéseket.Sok sikert!
10. Dina2 (válaszként erre: 6. - Rosa)
2009. jan. 30. 09:02

nem titok, kb 30euró az ára.

többet nem is igen tudnék rászánni, csak nem tudom eldönteni hogy mi éri meg jobban: az új mini, vagy inkább használtan vegyek...

2009. jan. 29. 16:39
túl sok a műanyag benne, nem érdemes
2009. jan. 29. 16:34
Ja még annyit,hogy ezeket az agyon reklámozott árúkat neméri megvenni. Pont azért nyomják a reklámot róla,mert senki nem venné . Sok hiszékeny ember bedől nekik. Gyalul,reszel ,szeletelőt akartam venni. Szomszédasszonyom lebeszélt róla.Ő vett.Ideadta kipróbálni.Jó,hogy nemrendeltem. Szinte műanyagból volt minden vágó része és nem is volt jó. 24 éve vettem üzletbe szeletelőt ,még ma is tökéletesen szeletel.
2009. jan. 29. 16:30
Szerintem akkor inkább vegyél drágábbat,mint olyat amit tvben reklámoznak.Nekem volt,de kukában végezte. Nem tudott az semmit,csak idegörlésre volt tökéletes.Naradok a normál nagyobb gépeknél.Azokkal még nem volt olyan problémám amit netudtam volna én is megcsinálni.
6. Rosa (válaszként erre: 3. - Dina2)
2009. jan. 29. 15:46

Nem titok,hogy mennyiért láttad?

Ezek a tv-shopos dolgok elég drágák szoktak lenni,nem?Annyiért már talán kapnál egy egyszerűbb varóógépet.

Nekem volt ilyen kis mini varrógépem,de nem tudtam használni,bár lehet hogy csak rossz szériát fogtam ki.

Nekem most Singer háztartási varrógépem van,szuper jó...igaz,nem volt olyan olcsó...de sokat használom hobbi varrásra.

5. koperta (válaszként erre: 2. - F53c22bae8)
2009. jan. 29. 14:22
Elárulod a géped nevét? Hol lehet beszerezni? Mire használod?
4. Dina2 (válaszként erre: 2. - F53c22bae8)
2009. jan. 29. 14:09
Szia! és mire használod a gépet? pl. farmer-anyaggal elbír? párnahuzat, függöny, ruházat szegése-korrigálása, stb. én ilyenekre szeretném használni.
2009. jan. 29. 13:53
Az egyik tévés-shop reklámban láttam mini varrógépet. a dimenziói kb 20cm*20*cm. a hirdetés szerint ugyanúgy megfelel otthoni vagy hobbi használatra, mint a "normális" nagyságú gépek. van valakinek tapasztalata, igaz ez?
2009. jan. 29. 13:51
szia nekem van, és nagyon szeretem!!
2009. jan. 29. 13:51
Érdemes "mini" varrógépet venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook