Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Svédországról tapasztalatokat gyűjtök, kérlek segítsetek. fórum

Svédországról tapasztalatokat gyűjtök, kérlek segítsetek. (beszélgetős fórum)


18. 274c9996b8 (válaszként erre: 17. - Prudyy)
2010. jún. 1. 13:51

Van egy olyan intezmeny aminek a neve ; Boplats , oda kell elmenni es lakast,alberletet igenyelni !

(egyebkent ebben nem tud segiteni kint elö magyar neked ! Ezt neked kell intezni egyedul:)

17. prudyy
2010. máj. 31. 10:18

Sziasztok!

A párom svédországban Lund ban dolgozik!

Segítség kellene albérlet stb keresésében!

jó lenne találni Lund-ban élő magyarokat!

Üdv:Jud

16. e584b61b26 (válaszként erre: 2. - Medina07)
2010. jan. 21. 11:57

Munkát találsz elég könnynen ha beszélsz svédül!

Időjárás a tél keményebb és égtájra válogatja!Stockholmban elég enyhe!

Eurot lehet beváltani de korona a fizetőeszköz!Van egy naplóm Svédországról,ott olvashatsz még kicsit írok oda is folyamatosan ahogy van időm!

2009. máj. 23. 17:25
én 2 hete jöttem haza onnan.Egy gyönyörű kultúrált országot ismeretem meg.Péntektől vasárnapig voltam.
14. 274c9996b8 (válaszként erre: 13. - 6141e32a6b)
2009. febr. 3. 08:33
Ahogy en latom es tapasztalom , sokszor itt meg az sem eleg a letelepedeshez , ha sved a pasid/lanybaratnöd ! Evekig elhuzhatjak az idöt ! Viszont ha munkat szerzel es ugy jössz ki , ideiglenesset azt kaphatsz , aztan meglatod azt is hogy ,muködik a kapcsolatod ? ! Hogy erdemes-e föladni a hazat !
2009. febr. 2. 21:06
svéd partnerem van. Tehát akkor itthon ne is próbálkozzak a letelepedési engedéllyel?
12. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Medina07)
2009. febr. 2. 18:24
Mivel mar Magyarorszag is az EU - allamokhoz tartozik ha tudsz szerezni Svedorszagban munkat , minden tovabbi nelkul kijöhetsz ! A letelepedesröl irtam az ausztral - topikban , mert itt sincs maskeppen.Masszoval ha , lejar a munkaszerzödesed el kell hagynod az orszagot./letelepedesi engedelyt itt szinte lehetetlen kapni , meg akkor sem ha , van 1-sved partnered!/
11. jujus
2009. febr. 2. 18:08
Sziasztok!1 hónapot töltöttem ott.3 hetet Trelleborg-ban,1 hetet Göteborg-ban.kirándulni voltunk.Trelleborg kikötőváros,és nagyon "büdös" tengerszag van(iszap).sokáig fájt a fejem, mire hozzászoktam.nagyon klassz volt,rengeteg helyen jártunk.
2009. febr. 2. 17:09

Sziasztok!

A múlt félévben Svédországban tanultam, Göteborgban. Rengeteg pozitív élményben volt részem... :-)

Szívesen segítek, ha tudok!

2009. febr. 1. 17:14
Szeretnék információkat gyűjteni, hogy svédországba a letelepedéshez milyen papirok szükségesek és itthon vagy kint kell elintézni a letelepedést, mennyi idő mire megkapom a papirokat? Engem leginkább az érdekelne, hogy mennyi időbe telik mire megkapom a letelepedéshez szükséges papirokat? Fontos lenne. Előre is köszönöm a választ!
2009. jan. 29. 14:57
Sehol senki???
7. Medina07 (válaszként erre: 6. - Mókicaaaa)
2009. jan. 29. 13:53
Mert már voltál kint?
6. Mókicaaaa (válaszként erre: 2. - Medina07)
2009. jan. 29. 13:52
de jó neked oda én is bármikor kimennék, nagyon jó élményeim vannak, nagyon jó a megélhetés is...
2009. jan. 29. 13:50
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. jan. 29. 12:30
Én is voltam ott egy ismerősömnél, aki már 15 éve ott él. Nekem pozitív élményeim voltak. Az emberek kedvesek a nyelv nem túl nehéz. Mondjuk igazán közel kerülni hozzájuk nem nagyon lehet, vagy legalább is nehéz. De ez nem jelenti azt, hogy nem lehet velük barátkozni. Persze, sok minden függ attól is, hogy hova mész. Stockholm egy világváros és pezseg, mint egy meditterán város. Viszont ott is vannak "vidéki" falvak, városok, ahol ennek ellentétét tapasztalod.
2009. jan. 29. 12:14
szia, én voltam kint 2 hetet. Nem sok, de minden pozitív! Nagoyn kulturált, kedves emberek, és az egész ország olyan inteligens. Pl télen fűtött utak stb, szóval abszolút pozitív! Sok sikert.
2009. jan. 29. 11:52
Munka, emberek, időjárás, pénznem (mármint hogy EURO-t elfogadnak-e),stb... Minden érdekelne, mert lehet, hogy a közeljövőben lesz rá módom és lehetőségem egy új élet megteremtéséhez.
2009. jan. 29. 11:50
Svédországról tapasztalatokat gyűjtök, kérlek segítsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook