Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 20 hónapos, és nagyon gyakran kipirosodik a két arcoskája.nem csak meleg, ill. hideg hatására. Szerintetek? fórum

Kislányom 20 hónapos, és nagyon gyakran kipirosodik a két arcoskája.nem csak meleg, ill. hideg hatására. Szerintetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. 2add246fd7 (válaszként erre: 32. - Correct)
2011. jan. 31. 09:06

Szia,


az en lanyom mar 7 eves, es ebben a korban ö sem hizott. Sokat aggodtam, hogy miert nem eszik rendesen, es egyszer csak 5 es fel evesen elkezdett enni. Mindent!! Husit, fözelek..talan mert mar nem tuszkoltam, hogy mindenaron egyen. Mostanra 25 kg, gyönyörü szep, es van ket kis hurkaja is:-) terhes vagyok a masodik babankkal, vele nem fogok ennyit stresszelni az eves miatt.

Remelem segitettem:-)

2009. febr. 3. 16:53
az én fiamnak is sokáis piros volt, aztán sulyosbodott. Kiderült, hogy allergiás. Írtak rá flucináros kenőcsöt. De a legjobb a hideg kamillateás borogatás volt. Idővel szépen kinőtte.
2009. febr. 3. 14:07

Sziasztok! Nekem is ilyen az arcom, de még sosem gondoltam, hogy ezmiatt orvoshoz kéne fordulnom.

Melegtől, hidegtől, levegőtlen helyiségben, tömött buszon, vonaton, ha nem lehet szellőztetni, ha zavarban vagyok, vizsgadrukk esetén, stb., stb.

Vannak időszakok, amikor erőteljesebb, van, amikor szinte teljesen elmúlik.. De hogy mitől, azt nem tudom. Én is nagyon utálom, hogy ilyen, ennek ellenére sem jutott eszembe, hogy ez egészségügyi probléma.

32. correct (válaszként erre: 31. - Geridina)
2009. jan. 29. 13:26

Húúúúúú. Hát akkor nem könnyű Neked sem.

De az enyém semmit nem hízik, 15-16 kiló között van már másfél éve! :( Oviban is mondták, hogy keveset eszik. Ő is édességet akarna, meg kakaót, kap is, de csak, ha evett előtte normális kaját. A kakaót mondjuk már csak heti egyszer kapja.

Szerintem a Te eseteddel kapcsolatban indíthatnál egy fórumot, hátha tudnak segíteni. :) Több szem, több csipa.

Ááááááá, nem is voltunk gusztustalanok! Mindenki székel....és itt gyerkőcökről volt szó :)

31. geridina (válaszként erre: 30. - Correct)
2009. jan. 29. 13:20

Nem híg neki folyamatosan, csak néha, és inkább olyan laza. Na, most jó kis gusztusosak vagyunk mi?:)

Szóval ne aggódj a kislányom ugyanez mint a tied. Egyszerűen nem tudom mitől ilyen kövér, mert nem eszik rendesen. Ha 100-féle kaját csinálok abédre, egyik se jó. A főzelék nem megy, a hús nem megy, mindenből éppenhogy eszik, levesből talán egy picit. A narancstól ő is öklendezett, de mostmár imádja. Almát megkezdi, otthagyja, banánt szintén. Már nem tudok mit kitalálni. Alig eszik valamit. Joghurtot enne egész nap, meg édességet. Azt mondja minden percben, hogy "anya, adsz valamit enni?" de semmi nem jó. Ja, és nem eszik kenyeret, csak ha vajas-kecsapos. Virslit szereti egyedül, meg a parizert talán aztán kifújt. Nemvagy egyedül

30. correct (válaszként erre: 29. - Geridina)
2009. jan. 29. 13:17

:( Az tényleg több :(

Kislánykám 4,5 éves volt január elején, ő 16 kiló, csinos kislány, nem sovány, viszont el tudnék rajta viselni plusz 2 kilót. Keveset eszik, és válogat.

Felvágottat, sajtot, meg nem eszi, gyümik közül meg talán csak az almát. Zöldségek esetében meg csak paradicsom. Pedig teljesen normálisan etettem már az elejétől, nem rontottam el semmit :( És mégis így eszik. Remélem kinövi ezt, mert pl. amikor a narancscikkelyt tuszkoltam belé, képes volt kihányni, annyira nem kultiválja, de nem fizikailag, hanem az neki nem jön be, ennyi.

És ez megy több, mint egy éve.

A kisfiadnak ha híg a széklete, vagy "elég híg", az sok mindenre utalhat. Mondtad doktornak?

29. geridina (válaszként erre: 27. - Correct)
2009. jan. 29. 11:59
Már az édességet is megvontuk, mert sajnos nagyon duci, és csak nől a hasa folyamatosan. 27 kiló 4.5 évesen. A széklete mostanában elég híg.
28. correct (válaszként erre: 26. - Jujus)
2009. jan. 29. 11:57
De nem veszítesz vele :)
27. correct (válaszként erre: 25. - Geridina)
2009. jan. 29. 11:57

:)

A kislányomnak is volt, hogy fájt a poci, de az a sok édesség miatt volt. Figyeld majd meg a székletét.

26. jujus
2009. jan. 29. 11:50
Köszönöm a sok hozzászólást.ha nem 'javúl',csak belemegyek abba a torokváladék vételbe. habár nem szívesen....
25. geridina (válaszként erre: 24. - Correct)
2009. jan. 29. 11:48
Köszi, remélem, most nem ez lesz a gond, csak ugye megint elkezdett nagyon pirosodni, meg mindig mondta amit régen, hogy fáj a pocim. Most egyelőre megvonjuk tőle a tejes cuccot. Legalábbis ami direktbe tejes, tehát joghurt, stb. Ha egy főzelékben tejfölös habarás van, azért azt még hagyjuk.
24. correct (válaszként erre: 22. - Geridina)
2009. jan. 29. 11:46

:((( Ezt nem értem akkor :(

De kitartást Nektek :)))

23. geridina (válaszként erre: 18. - Correct)
2009. jan. 29. 11:45
Igen, de más a tej és más a laktózérzékenység. Az két különböző dolog. Anyósoméknak nem tudtam egyszerűen elmagyarázni, mikor megvették a laktózmentes tejet, hogy értsék meg, hogy ezt sem adhatom a gyereknek, mert ő tejérzékeny.
22. geridina (válaszként erre: 14. - Correct)
2009. jan. 29. 11:44
Először 1 évesen kapott tejet kakaóval kipróbálni. Meg krémtúrót, kinder pingvint. Aztán ette folyamatosan ezeket, de módjával először. Ja, és 3 éves koráig szopizott. Ez volt a legszörnyűbb, hogy azokat érinti a tejérzékenység legkevésbé, akik sokáig szopiztak. Hát, mi kivételek voltunk:)
21. correct (válaszként erre: 19. - Jujus)
2009. jan. 29. 11:43
Szerintem ez nem kifejezetten öröklődés, nálunk pl. senki sem volt ilyen. Aztán meg, ki tudja, lehet, hogy az :)
20. geridina (válaszként erre: 13. - Jujus)
2009. jan. 29. 11:43
Szóba sem került a szívprobléma. Sőt, először a gyerekorvos nem tudta mire vélni, aztán amikor újra elmentünk hozzá mert megijedtünk, akkor küldte őt laborba. Olyan napi 1 joghurtot evett, meg itta a kakaót kétszer pici cumisüvegben.
19. jujus
2009. jan. 29. 11:41
a férjem anyukájának ilyen az arca.Ő is állandóan 'pirosodik'. de még senki nem mondta, hogy ez öröklődhet?????még ilyet....
18. correct (válaszként erre: 17. - Jujus)
2009. jan. 29. 11:40
Az jó :) Nekünk kifejezetten emlegették állandóan, hogy ha 1 éves kora előtt kap, akkor egy-két év múlva ilyen drasztikus dolgok történhetnek, ami aztán egész életében megmarad a gyermeknek. Ez a laktózintolarencia.
17. jujus
2009. jan. 29. 11:38
1 éves elmúlt,amikor először kapott tejes dolgokat
2009. jan. 29. 11:37
Én is tudok más esetekről is, amit geridina leírt, az már nem ez a kategória, ez "csak" pirosodás.
2009. jan. 29. 11:37
Nekem is a fiúknak kipirosodik! Mi is kenőcsöt kaptunk azt használjuk, a dokinő írja fel! Amúgy a nagyfiamnak is ilyen volt az arca, de már elmúlt Neki!
14. correct (válaszként erre: 8. - Geridina)
2009. jan. 29. 11:35
Mikor adtál neki először tejterméket?
13. jujus (válaszként erre: 8. - Geridina)
2009. jan. 29. 11:35
benneteket nem 'rémisztett' meg az orvos a szívproblémával?mi sem iszunk tejet,csak tejtermékeket eszünk.joghurt,sajt....
12. correct (válaszként erre: 10. - Jujus)
2009. jan. 29. 11:33

Aha, nekem is az volt, olyan, mintha fel lett volna pofozva :S :'( És már nagyon untam, de ő nem tehetett róla :)

Szerintem nem kell megijedni, de megemlítheted más szakembernek is mint a háziorvosnak :)

11. geridina (válaszként erre: 10. - Jujus)
2009. jan. 29. 11:32
Sajnos így volt nálunk is. Elmúlt aztán újra előjött.
10. jujus (válaszként erre: 4. - Correct)
2009. jan. 29. 11:32
nekünk is elmúlik kb. fél óra múlva,de olyan "idegesítő",hogy mindig kipirosodik
2009. jan. 29. 11:32
A szívprobléma másképp is mutatkozna.
2009. jan. 29. 11:32

Sziasztok!

Elöljáróban mondom, nem akarok senkit megijeszteni.

Az én kislányomnak 3 évesen jött elő, hogy elkezdett pirosodni az arca és rücskös is volt picit. Főleg, ha alvás után felkelt. Aztán egyszer az óvónő felhívott, hogy most azonnal menjek a gyerekért, mert már annyira csúnya az arca, hogy úgy néz ki, mintha le akarna válni. Elvittük dokihoz, az pedig a biztonság kedvéért csináltatott egy vérképet. Ott allgergiát is vizsgáltak, és kiderült hogy tejérzékeny. Fél év teljes megvonás (nem kívánom senkinek), aztán újabb vérvétel után kiderítették, hogy elmúlt az allergia. Azóta eltelt megint fél év, és sajnos 1 hónapja újra jelentkeznek a tünetek.

Ja, és még egy fontos dolog, hogy neki a hasa is fájt tőle. Gondolom, telítődött a szervezete a tejjel. Pedig tejet nem iszik, csak inkább nagyon sok joghurtot eszik, túró-rudi, tejföl, stb.

2009. jan. 29. 11:31
Szia! Tavaly az én kislányomnak is állandóan piri volt az arca, néha még most is. Voltam én is vele orvosnál, kenőcsöt kaptunk. Arra vigyázz, hogy testápolóval ne kend be, mert az vizes alapú és ha kiviszed, akkor megfázhat (ezt kozemtikus mondta). Szerintem múlni fog nálatok is.
6. jujus (válaszként erre: 2. - ALLICS)
2009. jan. 29. 11:30
nekünk már kint van az összes fog.a dr néni azt mondta,kellene torokváladék, mert szívproblémára is utalhat.:( megijedtem....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook