Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
558. Mannácska55 (válaszként erre: 555. - Abarta)
2011. febr. 23. 08:54
Sziasztok! Én is EUCREAST szedek és reggel még egy diaprelt is hozzá de nem igazán vagyok elégedett az eredménnyel mivel magasak a cukor értékeim igaz az orvosom mondta is, hogy csak annak jó akinél nem túl rég kezdődött a cukor betegség.Nálam a problémát az jelentette valószínüleg,hogy nem megfelelően étkeztem de hála REMONI levelének most úgy néz ki csökkennek a cukor értékeim. REMONI nagyon értelmesen éd részletesen tájékoztatott az étkezések és a mozgás fontosságáról is.
557. abarta (válaszként erre: 556. - Remoni)
2011. febr. 20. 18:08
Szia, igen nem latszottak gondok. :-(
556. Remoni (válaszként erre: 555. - Abarta)
2011. febr. 18. 09:25

Szia!


Néztek nálad az utóbbi időben pajzsmirigy-hormon szinteket (TSH és tsai)?

555. abarta
2011. febr. 17. 18:09

Sziasztok,


Van valaki akinek a Eucreas nem hasznalt semmit? (850 met + 50 vidagl napi 2x) Az orvosom azt mondta hogy neki 3 nap alatt levitte a cukrat, en mar 3 honapja szedem es semmi. Az etrendem 160as, ha az ala megyek erosen fogyok (kb heti 1-2 kilot is akar). Nem vagyok tulsulyos, 50 kilo ala mar nem szivesen mennek. De barmikor merem a cukrot stabilan marad. Nem ertem.

Mit fog ezutan felirni?


Udv, Adri

554. Remoni (válaszként erre: 548. - 7a183ed54a)
2011. febr. 17. 13:40

A cukros rokonod szerintem totál meg fog hatódni attól, ha esetleg ki is számolod az egész torta szénhidráttartalmát. Ekkor fogja tudni pontosan, hogy mennyit is ehet belőle. Ehhez csak egy konyhai mérleg, meg egy szénhidrát táblázat kell.

Egyébként meg nagyon kedves tőled, hogy odafigyelsz erre.

553. 6f731e9185 (válaszként erre: 548. - 7a183ed54a)
2011. febr. 17. 09:52

Szerintem glükanon-nal csináld!

Nekünk is van itthon, bár a cukrosok abból sem ehetnek óriási mennyiséget!

2011. febr. 17. 09:51

Ja azt elfelejtettem írni, hogy óriási ételundorom van!!!

Nem bírok egyszerűen főtt ételt enni, pláne ha én csinálom azt:S

Felfordul a gyomrom a húsoktól, csak forgatom a számba és legszivesebben kiköpném:(((


Nem élhetek szendvicsen egész nap:(

2011. febr. 17. 09:43

Sziasztok!

Megint én.

Bocsi Remoni, pont mint, neked, nekem is eldurrant az agyam:)


Most ott tarok ahol eddig...Mármint cukorértékekben, rosszullétekben:S


Az orvosom felemelte az adagom, fél-fél szem helyet, már 3 szemet kell szednem Meforalból, de ha beveszem mindhármat, olyan rosszul vagytok tőle, mintha be se vettem volna...talán mégrosszabbul...Hányinger, hányás, hasmenés és stb...remegek egész nap....


Nem tudom mi lesz velem , de ez így nagyon nem jó...

Ma megyünk a gyerekorvoshoz és azthiszem elmegyek a saját orvosomhoz is...


Csak azt tudnám, hogy miért kell laborba szaladgálnom...

Nekem elég nagy teher, mert nem tudom kire hagyni a gyereket és reggel 7 kor nem akarom cipelni, pláne nem tüdőkórházba...


A dokim bnem tudná megmérni nekem bent a rendelőbe?

Mert van cukormérőm, de ha nem akar hinni nekem...:S


Meforal után mi jön? Van egy másik gyógyszer...azthiszem nagymamámnak azt írták fel...


De komolyan mondom megváltás lenne az inzulin...sokkal jobban kordába tudnám tarani a cukorm...

Mikor terhes voltam tökéletes volt az nekem!


ohasem voltam rosszul....Mindíg jól éreztem magam...

550. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 548. - 7a183ed54a)
2011. febr. 17. 09:33

[link]


erre nézelődj, hátha találsz valamit

549. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 548. - 7a183ed54a)
2011. febr. 17. 09:29
Nehéz dolog, mert maga a gesztenye is rengeteg szénhidrátot tartalmaz,:S
2011. febr. 17. 09:26

Sziasztok!

Gesztenye tortát szeretnék sütni cukros rokonnak.Tud ilyen receptet valaki?Ha igen kérném szépen a receptjét.

547. 4ebcab610b (válaszként erre: 546. - Mannácska55)
2011. febr. 7. 16:54

Szia!

Szerintem minden gyógynövényes dolog hozzájárul egy picivel, hogy kiegyensúlyozottabb lehessen a cukrod, de RENDBENTARTANI, sajnos csak te tudod, azzal ha odafigyelsz, mérsz, mocorogsz és megfelelően eszel. Ha mindezt tartod, akkor lehet fog segíteni bármilyen aloe-s termék, ill. olyan is amiben hiszel. Nem gondolom, hogy lenne erre vonatkozó statisztika, h mely termék hatásosabb, melyik kevésbé. Tehát próbáld ki azt, amelyik szimpatikus, a te szervezeted úgyis másként reagál, mint másé. Viszont a mocorgást, az odafigyelést tudom ajánlani minden mennyiségben, ez 27 éves tapasztalat:)

Szép 7et!

zsu

2011. febr. 3. 11:25
Sziasztok! Tud valaki nekem abban segíteni,hogy mely aloe vera termékék fogysztásával tudom a cukrom renben tartani?
545. Remoni
2010. dec. 1. 05:55

Nézd, nem szeretnék vitatkozni, gyűlölöm a konfliktusokat. Egy pillanatra elpattant az agyam, mert nem értem, hogy értelmes emberek miért gondolják azt, hogy jobban értenek az orvosláshoz, mint maga az orvos. Hidd el, nem véletlenül írta olyan dózisban elő a gyógyszert ahogy.

Nem akarok okoskodni. Mindenki saját felelősségére tartja be, vagy veszi semmibe az orvos utasításait.

A cukorbetegség egy rendkívül gonosz és alattomos betegség, mert nem fáj, ezért nem tűnik valósnak. Borzasztóan sajnálom hogy az lettél, nagy kitolás az élettől. Biztosan tudod te is, hogy progresszív betegség, vagyis jobb soha nem lesz, csak rosszabb. Eleinte elég a gyógyszer, később már több gyógyszer kell, kombinált terápia, aztán az inzulin. Ez sajnos törvényszerű. A 10 feletti cukor már erősen károsítja a hajszálereket leginkább a szemben, a végtagokban és a vesében. A gyógyszerek azért vannak, hogy segítsenek kitolni a szövődmények megjelenését minél későbbre. Neked se mindegy, hogy 15-20 év múlva milyen életminőségben fogsz létezni. Megvakulhatsz, levághatják a lábad, vagy dialízisre, netán veseátültetésre kényszerülhetsz.

Megnéztem a képeidet, és láttam melletted valakit aki miatt egyszerűen muszáj komolyan venned ezeket. Neki se lesz mindegy...

Durván fogalmaztam, de előre megfontolt szándékkal, anno nekem is ez kellett, hogy komolyan vegyem. Én is cukorbeteg vagyok, a párom pedig orvos. Nap mint nap látom és hallom, mit tesz a kezeletlen, semmibe vett betegség az ember veséivel. Vedd komolyan, mert nem játék.

A cukorbeteg diéta tulajdonképp nem is diéta, hanem maga az egészséges életmód. A finomított cukor kizárása, a rostdús étkezés, a rendszeres testmozgás, a szénhidrátkorlátok betartása sok-sok évvel tudja kitolni a szövődményeket. Tulajdonképpen mindenkinek így kellene élnie. Ne korlátozásnak éld meg, hanem annak, hogy tettél valamit az egészségedért.

Én pedig elnézést kérek, nem akartam így neked támadni, hidd el a segítő szándék vezérelt, még akkor is ha az előző hozzászólásaimból nem ez jött le.

2010. nov. 26. 22:25

És megkérdezhetném, hogy te ezt honnan tudod?

Mert a nagynéném Meforal retardot szed...


Nem csak a sima Meforalt...

Én ezért voltam benne biztos, hogy az enyém nem az...

543. Remoni
2010. nov. 26. 10:28

Minden monoterápiában alkalmazott gyógyszer retard. A Meforal is.

De ahogy gondolod, szedd nyugodtan össze-vissza. A Te dolgod.

542. 6f731e9185 (válaszként erre: 541. - Remoni)
2010. nov. 25. 17:55

Az én gyógyszerem nem retard.

Azért köszi.

541. Remoni
2010. nov. 25. 16:16

Szia!

Igen, létezik. 2-es cukorbetegségnél elég gyakori jelenség.

Miért van az, hogy úgy gondoltad, hogy az orvos döntését felülbírálva kihagyod az esti gyógyszert? A metformin hatóanyagú gyógyszerek (pl.: meforal) retard hatásúak, vagyis nem közvetlenül az elfogyasztott szénhidrátmennyiségre hatnak, hanem annál hosszabban, elnyújtva fejtik ki a hatásukat. Az este bevett gyógyszer hat másnap délelőtt is. Még mindig csodálkozol, hogy miért magasabb délelőtt a cukrod? Retard hatású gyógyszert össze-vissza szedni elég nagy butaságra vall. Úgy szedd, ahogy előírták, tartsd a diétádat és ha egy-másfél hónapon belül nem szűnik meg a délelőtti magasabb cukor, akkor irány a diabetológus, aki majd változtatni fog a gyógyszerezéseden.

2010. nov. 22. 18:50

Sziasztok...

Létezik az,hogy egy cukorbetegnek csak délelőtt rosszak az eredményei...

Legalábbis nálam így van...


Meforalt szedek reggel,este,de már kitapasztaltam magamnak, hogy mivel este jó gyógyszer nélkül is a cukrom,így akkor nem szedem...


Délelőtt viszont ha nem veszem be,akkor egy 300kcal, 30 g ch reggelitől is 11 a cukrom:S

2010. okt. 29. 03:16

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Avandamet 4/1000 mg-os tablettát szedő cukorbeteg vagyok. Sajnos az orvosom nem tájékoztatott időben, hogy ezt a készítményt már nem írhatja fel (úgy tűnik, bevonják), így nem jelentkeztem be időben (több hónappal korábban) a diabetológiára, ahol az egyéb gyógyszerre javaslatot kell adniuk. (A havi recepteket a körzeti doki adja.) Most nagy bajban vagyok, mert fogytán a gyógyszerem, és biztos, hogy nem sikerül bejutnom a diabetológushoz, mielőtt elfogyna. Ezért kérdezem: nincs valakinek véletlenül maradék Avandametje, akit már átállítottak más gyógyszerre, amit átvehetnék, hogy kihúzzam addig? Kérlek szépen, ha tudtok, segítsetek!


Avandamet 4/1000 vagy helyette (dupla adagban) 2/500 mg-os is jó lenne.


Nagyon köszönöm:


Caterina3

538. Mancipanci (válaszként erre: 536. - 7a23ed9179)
2010. okt. 20. 20:40
: )
537. 9ee282a420 (válaszként erre: 534. - 7a23ed9179)
2010. okt. 20. 20:39
A dobozán az van, hogy 31 adagot tartalmaz. Akkor 1 hónap lenne. nem tudom, mert én hol 1-szer, hol 2-szer fogyasztom, de olyan is van hogy annyira salátázom, hogy egyszer se. :)
536. 7a23ed9179 (válaszként erre: 532. - Mancipanci)
2010. okt. 20. 20:35
manci minket kéne összezárni valami kolostorba, a két bűnös lelket :)))))
535. 9ee282a420 (válaszként erre: 532. - Mancipanci)
2010. okt. 20. 20:34
A jorhurtos, és a csökkentett zsírtalmú tejfölös is jó. De én szeretem a citromos-olajos-sós változatot is. A joghurtosat meg szeretem fokhagymával.
534. 7a23ed9179 (válaszként erre: 533. - 9ee282a420)
2010. okt. 20. 20:34
1 doboz meddig elég? ha mondjuk vacsorára eszem...
2010. okt. 20. 20:31

Por alakú, nagy dobozban van. Liszt szerű. A csíráztatott árpának az örleménye. Olyan finom friss, tiszta illata van. Én szeretem. Fiam azt mondja, nem embernek való. Kinek hogy.

Még megjegyzem, betegnek kórházba bevinni is érdemes, mert regenerál, egy igazán jó közérzetet biztosít.

De nem reklámozom tovább, mert Hoxa pajtás kitilt. :)

2010. okt. 20. 20:30
Csak salátával jól lehet lekni? Milyen öntetet tudsz ami nem tilos?
531. 9ee282a420 (válaszként erre: 526. - 7a23ed9179)
2010. okt. 20. 20:28
Én csokit 81%-osat szoktam venni. :) nem könnyű a hideg koszt, csak ha szereted a salátát. Azt lehet sokmindenbő, sokféleképpen kreálni. vagy írd be a keresőbe, hogy hidegkonyha. Vagy nem tudom. Én a párolt zöldséget is megeszem másnaposan, hidegen is, szerintem kis dobozban munkába is vihető. valami tejfölös, vagy joghurtos mismancba beleforgatod, sajtot szórsz rá, és szuper.
530. 7a23ed9179 (válaszként erre: 527. - 9ee282a420)
2010. okt. 20. 20:28
ok utánalesek! azt hittem, ez valami zacskós kaja, de ezek szerint nem:))
529. Mancipanci (válaszként erre: 525. - 9ee282a420)
2010. okt. 20. 20:26
Nekem is ezt mondták, hogy ez lenne a normál táplálkozás!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook