Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
678. bnedora (válaszként erre: 677. - Norma2)
2017. dec. 8. 13:57
Igen, mert nincs benne cukor. De azért csak módjával. Vannak édesítőszerekkel készített ételek, italok, amit szintén nem ajánlatos nagy mennyiségben fogyasztani.
677. norma2
2017. dec. 8. 12:46
Cocacola zero cukor , ilyet fogyaszthat?
676. bnedora (válaszként erre: 675. - Norma2)
2017. dec. 8. 09:11
A Cukorbeteg lettem naplómban olvashatsz sok mindent. Feltétlen javaslom egy dietetikus felkeresését.
675. norma2
2017. dec. 8. 01:03

Nem lehetne összeállítani neki egy kis diétás étrendet mondjuk Napi 6 800 kalória mennyiségben?

Olvastam egy cikkben hogy kipróbálták kettes típusú cukorbetegeknél Lényegében csak magas rosttartalmú zöldségeket vehettek magukhoz napi 600 kalória mennyiségben sok diétás folyadékkal és az éhgyomorra mért 9 es vércukruk már egy hét múlva is 7 alattit mutatott. A vizsgált személyek esetében 4 éve korábban diagnosztizálták a cukorbetegséget.

674. norma2
2017. dec. 8. 00:53
Azt alkalmazhatja hogy pl 2 napi etkezést követően harmadik nap csak folyadék? Majd ismét 2 nap ézkezés es 1 nap bőjt.  Ezt meddig alkalmazhatja és lehet e, ahogy a neten olvastam elvileg akkor nem lehet böjtölni ha inzulinos cukorbetegség ben szenved. De anya még egyelőre meforalt kap. Van itt olyan 2. nem inzulinnal kezelt cukorbeteg aki be beiktatott egy napos böjtöt
673. norma2 (válaszként erre: 634. - 597e292c7d)
2017. dec. 8. 00:29

Sziasztok

továbbra is magas a cukra.

Az a baj Nem igazán áll össze a fejünkben Az én fejemben sem hogy mit is kéne enni és mennyit diéta címszó alatt.


Olvastam itt a hozzászólásokban hogy lehet egy egy napot böjtölés letölteni.


Anyának jelenleg meforalt írt fel az orvos ám az éhgyomorra mért vércukor szintje így is 8.x ertek.


Alig eszik szegény valamit egész nap de szerintem ez se jó megoldás.


Dietetikus miben tudna Lényegében segíteni Érdemes felkeresni?


Tudnátok írni nekem egy konkrét étrendet amit javasolnátok vagy ami nektek bevált hogy reggelire mittudomén egy rántotta ebédre xy...

Milyen gyakran mérje a vércukrot étkezések után is kell mérni vagy vagy Hogy kell ezen az egészen eligazodni kontrolálni?


Elnézést hogy ennyit kérdezek de nagyon kedves ez nekem neki meg még inkább.

Köszönöm

672. Tibi-8
2017. szept. 6. 02:21
A cukorbetegség egy ellenszegülési konfliktustól alakul ki mindenkiben ami minden embernél más és más lehet. Ha ezt a konfliktust megtalálja az érintet feloldva elengedi megszűnik a betegség. jó pár embernek sikerült ezt kiviteleznie. drbudai-germangyogytudomany - videók közül a Diabetes szól erről - Dr.Budai László Károly orvos vezetésével
2017. aug. 12. 11:41

Elsosrban az 1-es tipusu cukorbetegek figyelmebe ajanlok egy cikket es egy tanulmanyt, de 2-es tipusu cukorbetegeknek is hasznos lehet:


[link]

[link]


Roviden, leegyszerisitve a lenyeg:

Az 1-es tipusu cukorbetegek szamara is az LCHF (alacsony szenhidrat, magas zsir; low carb high fat) etrend a javasolt, mivel ezzel az etrenddel tudjak alacsonyan tartani az inzulin bevitelt, vagyis olyan egeszseges eteleket kell fogyasztani, hogy alacsony mennyisegu inzulint kelljen csak a szervezetukbe vinni.


Miert jo, ha alacsonyan tartjak a bevitt inzulin mennyiseget? Azert, mert a kutatasok szerintnagyon sol 1-es tipusu cukorbetegnek lesz szivbetegsege, es ennek kovetkezmenyeibe ha meg. Ugyan a rosszul kontrollalt vercukor is szerepet jatszik, de ennel is markansabb szerepe van a magas inzulinszintnek. Tehat egy kicsit rosszabbul kontrollalt vercukorszint joval kisebb problema, mint a magas inzulinszint.


A belinkelt tanulmany szerint az 1-es tipuu cukorbetegeknek 3-4 szer nagyobb az elhalalozas kockzata, mint a nem cukorbetegeknek. Az okok kozul az elso az eletkor, a masodik a WHR (waist hip ratio), vagyis a derek es csipoboseg aranya. Ez folyamatos inzulin tobbletet jelez, a belso szerveken lerakodott zsirral fugg ossze (viszkuláris zsír). Mivel az 1-es tipusu cukorbetegeknek onmaguktol nincs inzulinja, ezt a zsirt a bevitt nagy mennyisegu inzulin hozta letre.


Erdekesseg, hogyha az 1-es tipusu cukorbeteg, aki azt gondolja, hogy az inzulinnal "semlegesiti" majd a szenhidratot es ezert LFHC (low fat high car; alacsony zsir es magas szenhidrat) etrendet hasznal, a meglevo 1-es cukorbetegsege melle megkapja a 2-es tipusu cukorbetegseget (inzulin rezisztencia) is, vagyis 2 fele cukorbetegseggel kell mar egyutt elnie.


A 2-es tipusu cukorbetegeknek az az informacio azert lehet hasznos, hogy nekik sem a vercukorszint a legnagyobb problemajuk, hanem az inzulin rezisztenciajuk.

670. norma2 (válaszként erre: 668. - Bnedora)
2017. aug. 11. 19:33

ez bizony így van. Neked kell mindent a kezedben tartani, és bizony nem rábízni magad maradéktalanul az orvosra.Főleg sztk-s ra nem.

És ha kell kikajtatni amit úgy gondolsz hogy meg kéne csinálni legyen az pl egy vizsgálat.

669. globus (válaszként erre: 668. - Bnedora)
2017. aug. 11. 19:26
Inkább az a baj, hogy nem hívta fel figyelmedet diabéteszes diétára. Gyógyszer is segít, de csakis diéta mellett. Férjemet óva intem, hogy ne zabáljon annyi édességet, mert cukorbeteg lesz, csak vállat ránt: nem baj, majd írnak fel gyógyszert :) Óriási tévedésben van.
668. bnedora (válaszként erre: 667. - Norma2)
2017. aug. 11. 19:22
Sajnos, az én házi orvosom sem figyelt nagyon a magasabb cukorértékemre, pedig jó orvos, csak már idős. Nem kaptam gyógyszert, és 1 év múlva már rosszul lettem, azonnali inzulint kaptam. Sajnos, ott tartunk, hogy mindenkinek magának kell figyelnie a betegségére, és megtenni mindent a gyógyulásért.
667. norma2
2017. aug. 11. 16:36

háziorvos írta fel. Az a baj nem lehet itt már a háziorvosokban bízni, felkészületlenek (többség) főleg ez a nő aki nálunk van. Nekem minden bajomra az az első hogy antibiotikumot ír fel...kérdem én, mi a francér? minden piszkos kis dologra, fájdalomra azt ír. "valószínüleg egy kis ez az, írok fel antibiotikumot"...ennyit tud. Egyébként Ő irta fel anyának a meforal-t.

Ő látod pl egy szót sem ejtett a véreredmény láttán, csak annyit hogy "hát itt a cukrával van baj" meg némi emelkedés. És ennyivel el volt intézve...

666. gizus58 (válaszként erre: 656. - Norma2)
2017. aug. 11. 11:38
Valamiért magasabb a süllyedése, és egyéb értékei is, valószínű valami gyulladás van a szervezetében. Acukorral nincs összefüggésben de valami más beszervi gyulladással igen.Ha ennyit tornázik bicajozik mégsem fogy annak más oka van,akár lehet pajzsmirigy gond is, akkor nem tud fogyni.A léböjtöt nem ajánlom mert az gyorsan feszzívódó szénhidrát, és az mellé. kéne lassú felszívódású, is hogy ne boruljon a cukor értéke.Egy egészséges ember másképp működik, neked szépen lement a súlyod, neki nem menne le. Tsh-t nem néztek anyukádnál? Minimális lassú felszívódású szénhidrátot mindenképp enni kell neki.Talán egy étkezést ki tudna váltani ezzel, de többet nem.Így meg nem sokat ér.
665. 597e292c7d (válaszként erre: 663. - Gizus58)
2017. aug. 11. 11:30

En csak megosztottam az informaciot, termeszetesen a te (es altalaban veve mindenkinek a sajat) dontesed, hogy mit fogadsz el, es kihez fordulsz.


"...maradok az orvosoknál..."

Annyi eszrevetelem lenne azonban, hogy az altalam hivatkozot modszer mogott is szakkepzett orvosok allnak, akik a gyakorlatban is cukorbetegekkel foglalkoznak.

Igy a kerdes az, mely orvosokhoz fordul az ember. Ez is mindekinek a sajat dontese.

664. Micuicu
2017. aug. 11. 11:24
Az a legnagyobb baj, hogy mindenki úgy áll neki a diétának, csak azt nézik, mit nem lehet enni, meg milyen keveset, pedig annyi mindent lehet! Nekem a diéta elején éppen az volt a bajom, hogy alig tudtam megenni a napi CH adagom és azt éreztem, hogy egésznap csak eszek. Maximum egy hét alatt szerintem simán át lehet állni a 160-as diétára, egy hónap múlva meg már a szemünk is átváltozik CH-mérleggé, szinte már számolgatni, méregetni se kell.
663. gizus58 (válaszként erre: 655. - 597e292c7d)
2017. aug. 11. 10:13
köszönöm de maradok az orvosoknál,ha segítségre van szükségem a témában.!Ebből nem kérek,és nem is ajánlom senkinek!
662. bnedora (válaszként erre: 660. - Norma2)
2017. aug. 11. 09:21
Elég baj. Ki írta fel neki a gyógyszert? Fel kellene keresned az orvosát, és vele megbeszélni, hogy mennyire komoly az állapota.
661. norma2 (válaszként erre: 659. - 597e292c7d)
2017. aug. 11. 09:02
igen. koszönöm
660. norma2 (válaszként erre: 658. - Bnedora)
2017. aug. 11. 09:01
nem jár. es nem is akar menni. (sajnos)
659. 597e292c7d (válaszként erre: 656. - Norma2)
2017. aug. 11. 08:42

@norma2


1) Testmozgas

Ugy gondolom, az nagyon jo, hogy edasanyad sokat mozog, ennek so jo hatasa van.

A fogyasban azonban nincs elsodleges szerepe, a testomzgas hosszu tavon - szinten kutatasok eredmenye - nem jar fogyassal. Ennek egyszeruen az az oka, hogy az tesmozgassal elegetett kaloria elenyeszo. Ha valaki egesz nap csak az agyban fekszik, akkor ezres nagysagrendben eget el kaloriat, ehhez kepest egy atlagos tesmozgas sehol sincs.


2) Elhizas / fogyas

Az elozo hozzaszolasomban irtam az inzulinszintrol, ami 2-es tipusu cukorbetegseg eseten rendkivul magas.

Az elhizast nem az okozza onmagaban, hogy valaki sokat vagy keveset eszik, hiszen a szervezet energiafelhasznalasa hozzaigazodik a bevitt kaloriahoz.

Az elhizasert altalanossagban az inzulin nevu hormon felelos, ez alakitja a szenhidratot zsirra. Ha valakit el akarunk hizlalni, akkor annak egyszeruen inzulint kell bevinni a szervezetebe. A 2-es tipusu cukorbetegek eseten ez a magas inzulinszint adott, ami altalaban az evekig tarto helytelen taplalkozas, elsosorban finomitott szenhidratok bevitele miatt jon letre. Radasul, ha inzulinnal kezelik a cukorbetegseguket, akkor a helyzet ugye csak rosszabbodik.


3) Kiut az elhizasbol / 2-es cukorbetegsegbol

A cel a magas inzulinszint es (cukorbetegeknel) az inzulinrezisztencia megtorese

- helyes taplalkozas (korabban mar javasoltam az LCHF etrendet

- idoszakos bojt


Nehany gondolat: az LCHF dietaban keves szenhidratot visznek be, az energiat az egeszseges zsirokbol nyerik. Peldaul a napi bevitt szenhidrat ne legyen tobb, mint 20-30 g.

Ennek az az oka, hogy a szenhidrat emeli legjobban az inzuinszintet (pl az allati protein szinten emeli, de nem annira), illetve a mar meglevo magas inzulinszint miat csak rontja a helyzetet. Ezert ki kell kuszobolni.

Az etkezesek szamat is korlatozni kell, hiszen minden etkezesnel emelkedik az inzuinszint. Napi 3 etkezes maximum (nincs nassolas), egy 10 oras idoablakban.

Nincs kaloriamegkotes, normalis kell enni, nem ehezni.


Az inzulinszintet csokkenteni es ezzel az inzulinrezisztenciat megtorni csak helyes etrendel eleg nehez.

Az idoszakos bojt viszont jo erre. Ha valaki nem eszik, akkor az inzulinszint nem emelkedik, csokken. Raadasul bojtoles alat a szervezetben hormonalis valtozas kovetkezik be (pl. inzulin hormon szintje csokken), a szervezet atall a zsir alapu uzemmodra, vagyis a szervezetben elrakarozott zsirkat hasznalja el. Raadasul bojtoles alatt alapvetoen nem csokken a szervezet kaloriafelhasznalasa, vagyis egeti a zsirt rendesen. Ellenben, ha valaki ugy probal fogyni, hogy keveset eszik, akkor a szervezete kevesebb kaloriat eget, alkalmazkodik a megvaltozot taplalekbevitelhez.


Az idoszakos bojt az jelenti, hogy egy viszonylag rovidebb ideig tart a bojtol, de sokszor csinalja az ember. Peldaul minden mas nap bojtol (egy nap eves, egy nap bojt, egy nap eves, egy nap bojt, stb.). Lehet ez 24 oras 36 oras, stb. Kezdetben lehet peldaul csak a vacsora vagy reggeli elhagyasa.

A bojt azt jelenti, hogy normal esetben vizet iszik csak az ember, nem visz be taplalekot.


Ezt kitartoan kell persze csinalni, tobb honapig, akar evig, hogy teljesen helyrealljon a szervezet.

Az allapot persze foyamatosan javul.


Korabban megadtam linkeket, ahol tobb es szakszerubb informaciot talalsz.

658. bnedora (válaszként erre: 656. - Norma2)
2017. aug. 11. 04:13

Semmi szín alatt sem ajánlom a léböjtöt. A gyorsan felszívódó CH-hoz feltétlen kell lassan felszívódó CH terméket fogyasztani.

Amennyiben ennyi mozgás mellett sem tud fogyni, úgy ajánlanám szakember segítségét. Hogy az ki, nem tudom, nem értek hozzá.


Jár édesanyád dietetikushoz? Nekem 3 havonta kell kontrollra menni.

657. norma2 (válaszként erre: 655. - 597e292c7d)
2017. aug. 10. 23:52
bocsánat rosszul emlékeztem, csak 750ml sek. tehát 7,5x8g...tehát olyan 60g szinhidrát bevitel meg is lenne.
656. norma2 (válaszként erre: 654. - Gizus58)
2017. aug. 10. 23:48

Most anya esetében is érvényes lenne ez a diéta tilalom? Ő neki kb 2-3 éve "diagnosztizálták" hogy 2 es cukorbetegsége van. Nézem a véreredményeit:

pl:

2015 :7

2016 : 6,6

2018: 8,02 a vércukra.

A we értéke : 24-30 körül van (max megengedett 15 lenne)

És az alkalikus foszfatáz is emelkedett: 340 (280 lenne a max)

GammaGT: pedig a duplája a megengedettnek: 66 (max 32 a határérték)

Ez a 4 érték mindig pluszos neki az utóbbi 3-4 évben. Gondolom ez összefügg a cukrával.

Na most az Ő esetében is igaz hogy nem lehet neki fogyókúrázni? /fogyókúra alatt nem azt értem hogy semmit nem eszik és éhezik/.

Egyébként így is alig, tényleg keveset eszik, sokat mozog, biciklin jár mindenhova vagy gyalog, kocsival soha (ha teheti). Szinte minden nap, van hogy napi 40-60 percet is teker.

Mégis semmit nem tud lefogyni , ez érdekes, hogy mit lehetne még kezdeni neki a súlyával.


Én csináltam nem rég egy léjböjt kúrát, ami azt jelentette hogy 5 napig csak folyadék, de nem csapviz, hanem ezt ittam:

[link]


Előtte héten csak gyümölcs, kefir, leves...és semmi kenyér, tészta vagy hasonló...és nekem így lement 3 hét alatt 15 kg egészen 81-82-kg ig fogytam, majd visszaálltam a szokásos 85-86kg omra. /Azóta is ott vagyok. Viszont sokat biciklizek én is most már (csak azzal járok ha tehetem)/.


Ezt Ő nem csinálhatná meg? csak mert ezekben az italokban azért van szénhidrát is ilyen átlag 8-15g/100ml arányban (függően milyet iszik épp)...és más vitaminok is, ahogy megnéztem az összetevőket. És minden nap ki van adva hogy 1 litert kell meginni napon belül lebontva. 5 alkalomra. /2 dl-ként/ + sok folyadékot.

Tehát összejönne egy napra neki vele olyan 80-150g is.


Igaz én szinte mindig 85-86 kg voltam, és a sok nehéz éjszakai evések, mozgás hiány miatt feljött fél egy év alatt 10-12 kg ezt akartam leadni.


Szerintetek belevághatna ebbe?

2017. aug. 10. 20:06

@gizus58

Nem akarlak megbantani, sem tiszteletlen lenni, de hozzaszolasod alapjan ugy gondolom nem igazan erted a 2-es cukorbetegseget.

2-es tipusu cukorbetegseg eseten nem az a problema, hogy a hasnyalmirigy nem termel inzulint. Ellenkezoleg, eppen az a problema, hogy RENDKIVUL SOK inzulint termel.


Vazlatosan:

A 2-es tipusu cukorbetegsegnek alapvetoen ket fazisa van:

1) Inzulin rezisztencia kialakulasa

2) Beta sejt diszfunkcio


1)

A 2-es tipusu cukorbetegseg diagnozisa elott joval (10-15 ev) elkezd emelkedni az inzulinszint, ez inzulin rezisztenciahoz vezet, vagyis az meglevo mennyisegu inzulin egyre nehezebben tudja a sejtekbe juttatni a cukrot a verbol. Ez meg tobb inzulin termeleset valtja ki, hogy a vercukrot a verbol a sejtekbe juttassa, de a megemelkedett inzulinszint csak fokozza az inzulinrezisztenciat (ld. hiperinzuinizmus).

Ezzel parhuzamosan a magas inzluniszint a felesleges szenhidratot zsirra alakitja, ami a vesen, belso szerveken es az izmokban rakodik le, novelve ezzel az inzulin rezisztenciat.

Ez egy ordogi kor.

Ebben a fazisban a verckorszint meg viszonylag normalis, mert a nagyon magas inzulinszint meg kepes megbirkozni a vercukorral.

2)

Altalaban nehany evvel a 2-es tipusu cukorbetegseg diagnozisa elott a veseben mar annyi zsir halmozodik fel, hogy kenytelen leadni belole, es ebbol a hasnyalmirigy is kap. A hasnyalmirigyen lerakodott zsir blokkolja a hasnyalmirigyet, nem kepes a termelt inzulint normalis modon leadni, igy az inzulinszint hirtelen csokken, ami a vercukorszint gyors, hirtelen novekedesehez vezet.


Az inzulintermeles nem szunik meg, hanem egyszeruen a hasnyalmirigyen lerakodott zsir akadalyozza a kibocsajtasat.


Kutatasok szerint 2-es tipusu cukorbetegeknek mindig van zsirlerakodas a vesejen es a hasnyalmirigyen - eloszor mindig a vesen alakul ki, es utana a hasnyalmirigyen. Ugyanolyan koru es tomegu egyenek eseten a cukorbetegnek mindig szignifikasan obb zsirja van ezeken a szervein, mint egy nem cukorbetegnek.


Szinten kutatasok szerint (lasd korabbi hozzaszolasomat), ha valaki jelenosen fogy, akkor ujra megemelkedik az inzulinszint es csokken a vercukorszint. Ez tortenik a gyomorszukito mutet eseten is, mutetet koveto rendkivul kis kaloriabevitel miatt a zsir nehany heten belul lemegy ("leeg") a belso szervekrol, mint peldaul a vese es a hasnyalmirigy, es a paciens MEGGYOGYUL a cukorbetegsegbol.

Tehat ezek az esetek bizonyitjak, hogy (az esetek tobbsegeben) nem szunik meg az inzulintermeles, nem merulnek ki a beta sejtek.


Az altalam javasolt ingyenes es pofonegyszeru modszer (lasd korrabbi hozzaszolasaimat) pedig eppen azt a folyamatot segiti elo, hogy a szervezet mukodese termeszetes uton alljon helyre.


Itt talalod a folyamatok leirasat:

[link]

[link]


Mas:

Azt, hogy a 2-es tipusu cukorbetegnek mindig ennie kell, nem tudom honnan veszed, de ez teljesen fals informacio, semmi alapja sincsen. A bojtolestol pedig szinten nem lesz a cukorbetegeknek baja - nyilvan az inzulint hasznaloknak ovatosan, esszel kell csinalni, es fokozatosan kell elhagynia az inzulint / gyogyszert, az allapota javulasaval.

Peldaul inzuint hasznalo cukorbeteg, aki meggyogyult (bojtolt is es erdekes modon nem esett komaba):

[link]

654. gizus58 (válaszként erre: 653. - 597e292c7d)
2017. aug. 10. 14:54

Pár mndat erejéig mégis válaszolok bár nem akartam a beszélgetést folytatni.Én nem idézek mit írtál.Nem vádaskodtam ha annak vetted, sajnálom.Az pedig hogy mennyire értek hozzá, legyen elégannyi hogy 28 év egészségügyben, osztályon eltöltött tapasztalatom vanTehát nem légből kapott amit írtam.

Egy inzulinos cukrbetegnek tilos éhezni, ezt neked is tudnod kell ha ennyire jártas vagy a témában. Ja bocs, szerinted lehet! A cukorbetegség a hasnyálmirigy elégtelen működéséből alakul ki,nem termel inzulint,vagy nem eleget aszervezet.Tehát kívülről kell bevinni. De ha inzulint adunk akkor a szénhidrát bevitelről is gondoskodni kell a beteg számára.Még akórházi osztályon is ha szájon át nem lehet táplálni, akkor glucosos ifúzióval oldják meg a szinten tartást. Témát részemről lezártam nem kívánok tovább beszélgetni kérlek ne írj nekem címzett levelet.Minden jót kívánok neked!.

653. 597e292c7d (válaszként erre: 651. - Gizus58)
2017. aug. 10. 13:33

@gizus58

Az elso hozzaszolasodban agressziven nekem mentel, itt ugyanezt folytatod. Vagdalozol ahelyett, hogy utananeznel barminek, ez teljesen vilagos a hozzaszolasodbol.

- Felhivtam a figyelmed, hogy teves informaciot adtal a gyomorszukito mutettel kapcsolatban -> nem korrigaltad magad, nem reagaltal ra

- Megvadoltal, hogy en gyomorszukito mutetre buzditok ezen a forumon -> nem kovetted meg magad a hamis vadaskodasodert

- Nem adtal racionalis magyarazatot adni, miert esne komaban egy inzulint hasznalo 2-es cukorbeteg aki bojtol


gizus58 IRTA: "de egyetlen saját magad által megtapasztalt dolgot nem írsz le"

VALASZ: Ez megint hamis vadaskodas, barki visszaolvasva lathatja, hogy irtam, hogy en is ezt a modszert hasznalom es lement a HbA1c ertekem 5,4-re.


gizus58 IRTA: "Lehrt itt dobálózni külföldről kiollózott cikkekkel"

VALASZ: Milyen kiolozott cikekkrol es dobalozasrol beszelsz? Olyan hivatkozasokat illesztetem be, ahol a tema utan erdeklodok eloadaskat, cikkeket talalnak, illetve olyan blogbejegyzesekre hivatkoztam, amelyek alatamasztjak az altalam mondottakat.


gizus58 IRTA: "Böjtölés inzulinos cukorbetegnek a kómához vezet, ez is tény! Ha megvonod az inzulint felugrik a vércukorszint!Ez pedig hiperglikémiás kómához vezet!"

VALASZ: Az onmagaban igaz, hogy ha cukorbetegeknel inzulin megvonas eseten hiperglikemias koma alakulHAT ki. De mi koze van ennek a bojtoleshez ves ahhoz, amit en korabban irtam/allitottam???


gizus58 IRTA: "Tőlem írhatsz amit akarsz, nem győztél meg!Sem engem sem sokunkat csak inkább nem konfrontálódnak veled.Én megteszem hogy ellentmondok, mert számomra a hozzátartozóm élete fontosabb!"

VALASZ: Mindenki sajat maga donti el, mit fogad el, mit nem. Te utananezes, alapveto megertesre torekves nelkul vagdalkozol, igy nem is sok esely van ra, hogy megertsed, mirol irtam.

A hozzatartozoid eletet felteni az en hozzaszolasaim miatt egy hiszterikus, irracionalis reakcionak tunik.


gizus58 IRTA: "Nem rólad írtam a kritikát, ha nem arról amit itt próbálsz lenyomni sok cukorbeteg torkán!"

VALASZ: Valoban nem rolam, hanem badarsagnak titulalod amit irok es megprobalod egy nevetseges blodsegnek beallitani. En egyszeruen felhivom a figyelmet, hogy van lehetoseg GYOGYLASRA. Nem nyomok es nem is akarok lenyomni senkinek semmit a torkan.


gizus58 IRTA: "Nem fog sikerülni, mert attól józanabb gondolkodású itt minden cukros, aki ismeri a betegségét,"

VALASZ: Ez nem igaz, szerintem a cukorbetegek tulnyomo tobbsege nem erti, mi a betegsege. A hozzaszolasod alapjan sajnos az jon le, te sem erted a tapasztalatod ellenere, mi a cukorbetegseg. Ha megertened lehet, hogy esetleg segiteni tudnal a cukorbeteg hozzatartozoidon.

A legtobben a vercukorszintuket probaljak a hatarok kozott tartani, vagyis a tuneteiket kezelni.

652. gizus58 (válaszként erre: 645. - Norma2)
2017. aug. 10. 09:48
Átlagban 160 gr. a napi szénhidrátadagja egy cukorbetegnek 5x étkezésre elosztva.Van akinek elég a kevesebb napi evés is. Ha a szénhidrátot tudjátok csökkenteni erre a tartományra, elindulhat jó irányba anyukád.Nagyon sok szénhidrát táblázatot lehet taláni neten nézz utána kérlek. Ki kell tapasztalni melyik kenyér féle jó neki, mert van akinek a teljes kiőrlésű a jó, másnak az egekbe ugrasztja a cukrát.Vannak tiltott ételek, mint pl. a banán ,szőlő, körte, a belsőségekből készült ételek, konzervek, a tej ami hirtelen vércukorszint emelkedést okoz, a narancslé szintén.Ehet sovány húsokat,csirke, pulyka,sovány sertés húst ,főzeléket,még szalonnát is! Tésztát is ehet de szigorúan számolni kell mennyi szénhidrát van benne.
651. gizus58 (válaszként erre: 644. - 597e292c7d)
2017. aug. 10. 09:38

Utána néztem, anélkül nem mondok véleményt!Ennyire tartom magam intelligensnek,még ha nem is úgy tűnik!.Gyakorló évtizedes cukorbeteg hozzátartozóval, van tapasztalatom ebben a betegségben nem légből kapott amit írtam.Csupán tapasztalat.Lehrt itt dobálózni külföldről kiollózott cikkekkel, de egyetlen saját magad által megtapasztalt dolgot nem írsz le.Szépek hangtózatosak ezek a cikkel így berakva,csak nem tükrözik a mai magyar valóságot!! Böjtölés inzulinos cukorbetegnek a kómához vezet, ez is tény! Ha megvonod az inzulint felugrik a vércukorszint!Ez pedig hiperglikémiás kómához vezet!

Tőlem írhatsz amit akarsz, nem győztél meg!Sem engem sem sokunkat csak inkább nem konfrontálódnak veled.Én megteszem hogy ellentmondok, mert számomra a hozzátartozóm élete fontosabb! Nem rólad írtam a kritikát, ha nem arról amit itt próbálsz lenyomni sok cukorbeteg torkán! Nem fog sikerülni, mert attól józanabb gondolkodású itt minden cukros, aki ismeri a betegségét, .Részemről az eszmecserét befejeztem, mert nem tudsz meg győzni.Értelmetlen beszélgetésbe pedig nem bonyolódom.További szép napot és terjesztést!

650. 597e292c7d (válaszként erre: 645. - Norma2)
2017. aug. 10. 08:36

@norma2

Van egy angol mondas: "you can lead a horse to water, but you can't make him drink". Ez szabadon leforditva annyit jelent, hogy egy lovat oda tudsz ugyan vezetni a vizhez, de helyette nem tudsz inni. Ha jol ertem, edesanyad eseteben a problema hasonlo, talan mar a vizhez vezetessel is problema van. Az o egyuttmukodese nelkul nem nagyon fog menni.


Az altalad emlitett gyogyszer hatoanyaga a metformin, ez messze jobb, mintha inzulint hasznalna, vagy inzulint stimulalo gyogyszert szedne. Sajnos azonban ez a gyogyszer sem akadalyozza meg a szovodmenyek kialakulasat.


A dietetikus es az orvos a gyogyulasban nem fognak segiteni (szerintuk a 2-es tipusu cukobetegseg ugyanis gyogyithatatlan), az allapotat tudjak valamelyest javitani, stabilizalni, kontrollalni, es a lejtmenetet idoben elnyujtani.


A gyogyulashoz a kulcs az inzulin rezisztencia felszamolasa lenne. Korabban irtam, hogy milyen modon lehet jo esellyel segiteni.

649. bnedora (válaszként erre: 647. - Norma2)
2017. aug. 10. 07:04

A vízhajtó mellé kell szedni a káliumot. Volt, amikor én is szedtem, de abbahagytam.


Sajnálom, hogy édesanyád így áll a kérdéshez. Szerintem meg fogja még bánni, hogy nem vette komolyan a dolgot.


Anno, amikor én is hirtelen meghíztam, és emelkedni kezdett a cukorszintem, elmentem egy előadásra, amit cukorbetegeknek tartottak. Azt mondtam, hogy az ott elhangzottakat nem lehet betartani. Sajnos, most már az ott jegyzeteltek alapján étkezem. Mégis be lehet tartani. Persze, most már muszáj.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook