Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
737. bnedora (válaszként erre: 736. - Norma2)
2018. jan. 4. 07:51
Nem mondták neki, hogy milyen módszerrel kell ennie? Egy cukorbetegnél fontos a rendszeresség. Minden nap azonos időben kellene ennie, és figyelni a mennyiségre. Persze másképpen kell gondolom az inzulinosoknak (ezek között is van különbség), és a gyógyszereseknek. Azzal, hogy össze-vissza eszik, nem figyel az étkezésekre, nem tesz jót a cukornak.
736. norma2
2018. jan. 4. 07:41

Tehát azt mondod reggel első étkezés előtt majd utána 1.5 órával?

20h ette a vacsorát. Van h kicsuszik a 19h helyett.

735. bnedora (válaszként erre: 734. - Norma2)
2018. jan. 4. 06:29

Szia!

Nem tudom mi okozza. Én még nem mértem éjjel, csak reggel szoktam. Persze kérdés, hogy 20 órakor mennyit evett. Max. 19 órai vacsora után már csak 10 CH-ot szabadna enni. Az idegeskedés is felviszi a cukrot.


Fontos a párokban mérés, ami azt jelenti, hogy étkezés előtt meg kell mérni, majd másfél óra után is.

734. norma2
2018. jan. 4. 06:17

Sziasztok

Szerintetek Az mitől lehet hogy édesanyám megmérte a vércukrot Hajnal 4:00 kor Mikor felkelt és 8.2 volt majd visszafeküdt es 7 kor is megmérte akkor pedig 7.2 volt szintén éhgyomorra.


Lassan egy hónapja A rendszeresen miért napi ötszöri étkezéses étkezés alapján eszik. Olyan napi össz 130 g ch mellett szépen elosztva. Ha betartotta amit megbeszéltünk akkor elvileg csak ekőző este 20:00 kor evett méghozzá javarészt lassan felszívódó szénhidrátot. Többször mérte már reggel ezalatt az éhgyomori értéket és 6.7 - 7.2 körül szokott lenni. Válaszotokat Előre is köszönöm.

733. 597e292c7d (válaszként erre: 729. - Epervirág)
2017. dec. 24. 18:20

Ket dologgal kapcsolatban irtam az LCHF etrendrol es az idoszakos bojtrol:

- fogyas

- gyogyulas a 2-es tipusu cukorbetegsegbol


Ennek az az egyszeru oka, hogy mindketto hattereben a (nagyon) magas inzulinszint all.

Az inzulin hormon alakitja at a felesleges szenhidratot zsirra. Ha azt akarjuk, hogy valaki elhizzon, inzulint kell a szervezetebe vinni.


A helytelen etkezes (pl. finomitott szenhidratok fogyasztasa, szunet nelkuli eves) tartosan magas inzulinszinthez vezethet, ez pedig elhizashoz.

A hosszu idon keresztul megemelkedett inzulinszint miatt zsir rakodik le a szervezetben (pl. izmok, belso szervek), ennek kovetkezteben pedig inzulin rezisztencia alakulhat ki. Az inzulinrezisztencia miatt a szervezet meg tobb inzulint termel, ez pedig tovabb fokozza az inzulin rezisztenciat (ordogi kor).


Ebbol talan ertheto, hogy szoros osszefugges van az elhizas es a cukorbetegseg kozott, es dr. Jason Fung szerint ezert is kell a 2-es tipusu cukorbetegseget taplalkozasi betegsegkent kezelni, nem pedig gyogyszerekkel tunetileg kezelni.

Mindket esetben a cel a magas inzuinszint megtorese, illetve a szervezetben lerakodott zsir elegetese.


Hogy a felvetett problemara reagaljak: a megertesem szerint nem feltetlenul kell valakinek lathatoan elhizottnak lenni, hogy 2-es tipusu cukorbeteg legyen. Lehet valaki viszonylag sovany is. Ennek a magyarazata pedig, hogy a belso szervekre (pl. hasnyalmirigy, vese) lerakodott zsir sokkal veszelyesebb es jelentosebb szerepet jatszik, mint peldaul ha a combon rakodik le.

Javaslom elolvasara ezt az blogbejegyzest:

[link]


Kivancsisagbol kerdezem: a nadszalvekony kolleganod 1-es vagy 2-es tpusu cukorbeteg volt?


Egyebkent elgondolkodtato, hogy a 2-es tipusu cukorbetegseg eseten a problema a tul magas inzulinszint es igy az inzulinrezisztencia, megis inzulinnal kezelik (plusz inzulint visznek be a szervezetebe). A szovodmenyek nem csak a kontrollalatlan vercukorszinttol alakulnak ki, hanem a magas inzulintol is.



Elolvasasra javaslom ezeket:

[link]

[link]

[link]

732. gameower (válaszként erre: 731. - Bnedora)
2017. dec. 24. 15:00
Köszönöm a válaszodat. Én most Inegy10/20mg szedek. Mivel sztatin,nem sok jót hallottam róla. De ha hónapokra kihagyom,felszaladnak az értékeim. Enyhén túlsúlyos vagyok. Te hogy vagy a gyógyszer szedéssel ?
731. bnedora (válaszként erre: 730. - Gameower)
2017. dec. 24. 14:47
Természetesen. Én gyógyszert szedek rá.
2017. dec. 24. 12:49
Elnézést kérek,a koleszterin problémával maradhatok itt ?
729. epervirág (válaszként erre: 728. - 597e292c7d)
2017. dec. 24. 10:31
Ezt a fogyást ugy irod mintha minden cukorbeteg kövér lenne.Volt egy kolléganőm nádszáll vékony volt mégis cukorbeteg volt.Sajnos idén februárban meghalt a cukorbetegsége miatt.Anyám is cukorbeteg ő nem nád száll vékony,de 68 éves.olyan 63_64 kg lehet.Több éve inzulinnal szurja magát és igen ő odafigyel arra,hogy mit eszik,de valamikor igy is nagyon felmegy a cukra.
728. 597e292c7d (válaszként erre: 727. - Bnedora)
2017. dec. 24. 08:42

Egy lehetosegre hivtam fel a figyelmet (fogyas + 2-es tipusu diabeteszbol valo gyogyulas). Ugy tunik, ez te benned valamiert ellenszenvet valt ki, analkul, hogy utananeztel volna, vagy a lenyeget megertetted volna.


A hozzaszolasaid szemelyeskedok, nem azt a benyomast keltik, hogy te egy ertelmes beszelgetest szeretnel folytatni.

727. bnedora (válaszként erre: 726. - 597e292c7d)
2017. dec. 24. 07:59

Hol élsz te? Mikor foglalkozik veled szakorvos?


Amúgy meg kíváncsi lennék, hogy te cukorbeteg vagy-e.

726. 597e292c7d (válaszként erre: 725. - Norma2)
2017. dec. 24. 07:36

Egy cukorbeteg, aki gyogyszert / inzulint hasznal, bojtoles nelkul is komaba eshet.


Itt talalhatod dr Jason Fung ajanlasat bojtoleshez cukorbetegek szamara:

[link]

1) gyogyszer mennyisegenek hozzaigazitasa 2) vercukorszint folyamatos figyelese 3) Kotelezo egyuttmukodes a szakorvossal

725. norma2
2017. dec. 23. 08:05
Én egyet tudok. Olvastam neten aki irta édesapjáról h cukorbeteg ( nem tudom h 1 vagy 2 ) bőjtölésbe kezdett és bekómált kórházban kötott ki.
724. 597e292c7d (válaszként erre: 723. - Norma2)
2017. dec. 21. 13:58

En a korabbi hozzaszolasomban linket adtam meg, de nem masoltam be onnan szoveget sem akkor, sem kesobb.


A hagyomanyos orvostudomany a 2-es tipusu cukorbetegseget gyogyithatatlannak tartja - ugy gondolom, kicsi a valoszinusege, hogy olyan nyitott gondolkodasu (szak)orvost talalsz itt Magyarorszagon, aki hajlando erdemben utanajarni es segiteni. Valoszinuleg az orvosok tobbsege azonnal ravagja, hogy ez hulyeseg, mert nekik nem ezt tanitottak az orvosi egyetemen, ok a vercukorszintet probaljak minden aron kordaban tartani.


Szerintem alaptalan a bojtolestol valo felelem. Vannak, akik heteket, honapokat bojtolnek (az idoszakos bojt nem ilyen) es semmi bajuk nem lesz, nem kell cukrot a szervezetukbe vinni.

Ovatossag persze nem art, kulonosen gyogyszerhasznalat mellett, az ember a sajat kockazatara csinalja.


En tovabb adtam az infomaciot, neked kell

eldonteni, hogy mit kezdesz vele.

Ha esetleg kerdesed van, megprobalok valaszolni az alapjan, amit megertettem.

723. norma2 (válaszként erre: 720. - 597e292c7d)
2017. dec. 21. 10:19

Hát megint össze a linkről bemászott szöveget olvasom nálad. Elég szkeptikus vagyok ezzel a hozzáállással megmondom őszintén és elég rizikós játéknak tartom hogy cukorbetegként böjtölésbe Kezdjen szénhidrát megvonással. Ez csak szigorú orvosi felügyelet mellett vércukorméréssel szőlőcukor bekészítéssel lehetne elvégezni egyáltalán belekezdeni szerintem.

És ráadásul még ilyen tesztről nem is olvastam hogy valakinek megcsinálták. Olyanról már olvastam hogy 2 es típusú cukorbeteg napi 800 kalóriát vitt be de az is szigorú orvosi felügyelet mellett zajlott.

722. 597e292c7d (válaszként erre: 721. - Bnedora)
2017. dec. 21. 07:54

Kifejtened bovebben mie gondolsz?


Amint irtam, bojtoles alatt a szervezet az elraktarozott zsirt hasznalja energiaforraskent.

A szervezet a megfelelo vercukorszintet fent fogja tartani (ami alacsonyabb lesz varhatoan, mint etkezeskor, etkezes utan), hiszen a zsirt cukorra alakitja.


A bojtoles tobb ezer eves modszer.

Sokan hasznaljak az idoszakos bojtot, 2-es es 1-es tipusu cukorbetegek is.


Ha valaki ugyanannyi inzulint hasznal bojtoles alatt, mint amikor eszik, annak nyilvan leeshet a vercukorszintje. Ezert is irtam, hogy a gyogyszer/inzulin hasznalatot vegig kell gondolni es hozza kell igazitani.

721. bnedora (válaszként erre: 720. - 597e292c7d)
2017. dec. 21. 07:39
Úgy látszik neked még nem esett le a cukrod, mert ha igen, akkor más lenne a véleményed.
720. 597e292c7d (válaszként erre: 717. - Norma2)
2017. dec. 21. 07:20

Szerintem ez az informacio teves.


A 2-es tipusu cukorbetegseg hattereben eppen az all, hogy az ember hosszu eveken at sok finomitott szenhidratott vitt be a szervezetebe. Ez a szenhidrat folyamatosan magas inzulinszintet valt ki, aminek a kovetkezmenye az inzulinrezisztencia es az elhizas (altalaban).


A bojt es helyes etrend lenyege eppen abban van, hogy egyreszt megszakitsa a szenhidrat bevitelt, ami a folyamatosan magas inzulinszintet valtja ki. Masreszt a bojtolessel a cel az inzulinrezisztencia megtorese.


A szenhidrat pusztan energiaforras. A szervezet bojtoles alatt atall zsir alapu uzemmodba, es az energiat onnan nyeri.


Szoval sem egeszseges, sem cukorbeteg eseten nincs szukseg szenhidratra.


Aki valamilyen gyogyszert szed vagy inzulint hasznal, annak persze vegig kell gondolnia (orvossal konzultalnia), hogyan hasznalja ezeket a bojt alatt, illetve a megvaltozott etrend mellett), hogy a gyogyszer/inzulin miatt ne legyen problema.

719. bnedora (válaszként erre: 717. - Norma2)
2017. dec. 21. 05:27
Én is így tudom, mert ha nincs meg a megfelelő CH, leesik a cukor, és bekómál a beteg.
718. norma2
2017. dec. 20. 22:52
Bőjtölhet
717. norma2 (válaszként erre: 716. - 597e292c7d)
2017. dec. 20. 22:52
De én úgy tudom hogy aki cukorbeteg nem böjtölt szénhidrátot be kell vinni
716. 597e292c7d (válaszként erre: 714. - Norma2)
2017. dec. 20. 13:12

Az "egyel kevesebbet (kaloriat), mozogj tobbet" modszer a kutatasok szerint kudarcot vallott.


A csak kaloriacsokkentesen alapulo dietaval az a baj ugyanis, hogy a szervezet metabolizmusa hozzaigazodik a bevitt energiahoz. Vagyis, ha kevesebb kaloriat visz be az ember, a szervezet kevesebbet hasznal.


A megoldas: idoszakos bojt. A bojtoles alatt a metabolizmus nem valtozik es a szervezet atall zsir alapu uzemmodra, vgyis lerakodott zsirt fogyasztja.

715. aba011e456 (válaszként erre: 710. - Bnedora)
2017. dec. 20. 10:37
Tablettas vagyok,koszi a tanacsokat
714. norma2
2017. dec. 20. 10:27

Sziasztok


Ma mértünk egy súlyt és 100 kg. Tehát azt veszem észre hogy nincs fogyás. Valószínüleg korábban az a 104kg is itt lehetett csak még rá ment a ruha.

Normális hogy ilyen 1100-1200kcal/120-130CH mellett és mozog is azért, ha nem is minden nap de bicaj...és nem fogy semmit.

Vagy csak türelmetlenek vagyunk?

9 napja diétázik ezzel az étrendel.

713. norma2 (válaszként erre: 712. - 597e292c7d)
2017. dec. 19. 07:08
Én ezt mind értem amit leírtál és köszönöm Viszont a linkelt oldalakat már nem. Túl összetett az én angol tudásomhoz.
712. 597e292c7d (válaszként erre: 708. - Norma2)
2017. dec. 18. 09:03

Ha a 2-es tipusu cukorbetegsegbol valo gyogyulas utan erdeklodsz, akkor a kovetkezoket ajanlom a figyelmedbe:


Dr. Jason Fung

- alapvetoen ket modszer segit a fogyasban es a 2-es tipusu cukorbeetegseg gyogyitasaban: idoszakos bojt (intermitten fasting) es a helyes eteren (LCHF etrend).

- eloadasok az elhizasrol/fogyasrol, a 2-es tipusu cukorbetegsegrol es az abbol valo kiut:

[link]

- Blog (rengeteg hasznos informacio az elhizasrol, a 2-es tipusu cukorbetegsegrol es a gyogyitasarol)

[link]


Diet doctor

- idoszakos bojt (intermittent fasting)

[link]

- LCHF etrend:

[link]

711. norma2 (válaszként erre: 710. - Bnedora)
2017. dec. 16. 11:45
Köszönöm a részletes választ
710. bnedora
2017. dec. 16. 09:16

CH-tartalom beszámítása nélkül fogyasztható élelmiszerek:


- sovány húsok, felvágottak,

- sovány sajtok, kocka sajtok,

- tojás (max. heti 3 db),

- light margarin, olaj,

- paprika, paradicsom, retek, uborka, vöröshagyma, saláta


CH-tartalom beszámításával fogyasztható élelmiszerek:


- lisztnemű termékek (ajánlott a barnakenyér, rozskenyér, teljes kiőrlésű kenyerek, mert lassabban szívódnak fel, így nem emelik hirtelen a vércukrot),


- rizs, barna rizs, jármin rizs, bulgur,

- burgonya (3 db tyúktojás nagyságú, ami 40 CH),

- főzelékfélék,

- gyümölcsök: napi 25-30 dkg, két részre elosztva,

- tej és savanyított tejtermékek (joghurt, kefir, tejföl), összesen napi max. 0,5 l két részre elosztva.


A gyümölcsök és a tejtermékek hirtelen vércukor emelő hatása miatt mindig fogyasztani kell mellé valamilyen lassan felszívódó élelmiszert (lisztnemű terméket: kenyeret, zsömlét, diab.kekszet).


Nem fogyasztható:


- cukor, méz, lekvár,

- cukorkák, csokoládé,

- cukrozott üdítőitalok, szörpök,

- aszalt gyümölcsök, kandírozott gyümölcsök.


Normál testsúly mellett diabetikus édességek alkalmanként fogyaszthatók, de CH-tartalmukat a napi összes CH-mennyiségbe be kell számítani.

709. norma2
2017. dec. 15. 21:04
És köszönöm szépen a segítségetek!
708. norma2
2017. dec. 15. 21:02

És akkor ilyen mint Jogobella 0% gyümölcs joghurt?

Elvileg ebben édesítő van, de az van hogy ma reggel mért egy éhgyomori vércukorszintet.


És képzeljétek el 6.7 volt!!! :))) annyira örültünk neki. Súlyra pedig 99kg. A korábbi 104 bár ott lehet volt rajta pulcsi az is...

A lényeg hogy szedi ugyan a meforalt /2 szemet kell neki/ ahogy eddig is, de korábban akár mikor mért éhgyomori szintet reggel akkor is 8.3-8.7 között volt.

Azért ez javulás igaz?


Szeretném segíteni hogy elhagyhassa ha van mód a gyógyszert és fogyni is tudjon.

Már folyamatban van egy diabetológus szakorvos felkeresése is, de nem rendelnek már ez évben csak január közepe:(

Ezért kérdezgetek ennyit, elnézést ha sok vagyok.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook