Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


2006. nov. 22. 08:37
Ja és egy dolgot elfelejtettem neked mondani hogy majd nézdd meg a költségeidet az Animasnál sajnos elfelejtenek tájékoztatni a költségekről. A szerelék árak dupla áruak mint a többi inzulinpumpa gyártónál, én nagyon meggondotam mielőtt döntöttem. Az én pumpám gyártója már elég régóta a piacon van és sok termékével bizonyított már, és még rengeteg szolgáltatést kapok mellé amit a másik nem ad.
2006. nov. 22. 07:42

Sziasztok. Én fél éve használom már a pumpát, mint már korábban írtam mióta használom elfelejtettem hogy cukorbeteg vagyok csak meg kell tanulni hogy mindig it van veled és kész. Ő olyan mint az egészséges embereknél a hasnyálmirigyük. Vele sikerült lefogynom 10 kilót mert elegem volt abból hogy 6x kellett ennem akkor is amikor nem voltam éhes. Szóval csodálatos vele az élet!! És bízom benne hogy könnyebben végig fogom csinálni ha teherbe sek végre a kihordási időszakot.

Mindenki a sajátját isteníti. Nekem ACCU-CHEK Spiritem van nekem ez a legjobb ami most a piacon létezik.

46. alma20 (válaszként erre: 44. - Lolinno)
2006. nov. 21. 18:47
Mikor mész be a kóházba?
45. alma20 (válaszként erre: 42. - Venes)
2006. nov. 21. 18:46

Abban igazad van, hogy néha jobb lenne kevesebbet enni, mint több inzulint beadni, de amikor meg van rá a lehetőség, és a pumpával meg van, akkor egy családi összejövetelen jól esik végre zabálni(elnézést a kifejezésért!) egyet!

Nem arról van szó, hogy minden nap 5-10 egységgel többet adagolok magamnak, csak egyszerűen, ha néha úgy adódik nem vonok meg magamtól minden jót!

Szerintem ez belefékr!

Ráadásul a dr. nénim is meg van elégedve az eredményeimmel!

Nem lehet egy életen át megvonni az örömöket!

Nár peedig az étel az ember egyik lwegnagyobb öröme!

Van aki örömében, van a ki bánatában... Nem?

Persze lehet egyetérteni vagy nem!

Megoszthatnátok a véleményeteket!

Én amikor cukorbeteg lettem 14 évesen, úgy betartottam, mintha a diétás könyv lett volna a Biblia.

Mindig, mindent!

Aztán néha-néha bűnöztem, de nem volt semmi baj belőle, így rákaptam.

A végén már mindent ettem, mindig, nem is mértem és a legrosszabb az volt, hgoy az inzulint sem adtam rendesen, csak ha épp kedvem volt!

Szörnyen felelőtlen voltam, ezt lehet fogni a kamasz korra meg a rossz gyerekkorra, én nem fogom semmire, hülye voltam és meggondolatlan! :-(

De szerencsére észbe kaptam még mielött gond lett volna és már 3 éve odafigyelek magamra!

Ezt csak azért írtam le, mert nekem az volt a vesztem, hogy amint kiderült a betegségem azonnal mindent erőszakkal megvontam magamtól és az évek alatt ez gyűlt, aztán robbant és ez lett a vége!

Szerencsére már meggyógyult az agyam és felfogtam, hgoy nem a "szomszéd néni" miatt kell diétát tartani, hanem a saját érdekem! :-)

Persze még most is előfordul, hogy befogom a fülem, amikor ezt mondom magamnak, ha van elöttem agy kis édesség, amit kívánok!

De azért ritka!

2006. nov. 21. 17:28

[link]


itt van plö az animas sok tulajdonsága...ez annyival jobb mint a többi h vizálló..és mivel kicsi és könnyű és ugyanannyi mint a többi,akkor ezt választottam:)

alma,majd gyere be látogatni a korányiba:)

az 1es bel mögött van,feljebb a hegyen a korányi:)azt hiszem...de ha keresőbe beirod,kiadja a címet.

43. lolinno (válaszként erre: 42. - Venes)
2006. nov. 21. 17:25

nem körülöttünk forog a világ és munka mellett az ebédet biztosan nem lehet tökéletesen kiszámolni...hiszen a menzán stb nem mindig pont 70g ch-tartalmú dolgokat árulnak és 2 szendvicsen sem lehet élni mindig ebédkor...az intenziv inzulinkezelés arról szól h a mindennapi éleünkhöz alkalmazkodjon a kezelés.nem áldozhatunk fel mindent a ch-okért!!

én is teljesen egészségesen élek...semmi E220:)..stb....plusz még ez a ch-számítás,minusz csoki..meg mindig figyelni...meg mérni...ez pont 25 órát tenni ki naponta ha mindig azt számolnám h ebben mi van,jaj,ez több 5g-mal...kidobok belőle akkor 1 kiskanálnyit...érted mi a mondanivalóm lényege?

42. Venes (válaszként erre: 39. - Alma20)
2006. nov. 21. 10:58

Elhiszem neked. Belegondolva napont szúrkálni magam elég blamás lenne. Ilyen szempontból sokkal természetesebb.

csak az nem tetszik benne, hogy kicsit többet adsz magadnak, ha szénhidrát tartalma a kajának amit eszel/ettél magasabb. Ahelyett, hogy nem adnál maganak be több ,,dózist" csak helyette más kaját ennél, kicsit módosítva.

Lehet hogy csak azért látom így, mert be vagyok bugyulva az ,,éljünk egészségesen" dolog miatt.:)

De beiosmerem, hogy így sokkal kényelmesebb és jobb ha kissebb adagban kapod az inzulint.

41. alma20
2006. nov. 21. 10:25

Pesti vagyok, de nem tudom hol van a Korányi! Engen ai I.számú Bel klinikán állított be a Tamás Prof.

25 éves vagyok, 11 éve cukorbeteg.

animas ir 1200as pumpád lesz?

Az mivel tud többet, mint a többi?

40. lolinno (válaszként erre: 37. - Alma20)
2006. nov. 20. 19:50

korányiba állitanak be..téged hol állítottak?

pesti vagy?

hány éves?

ha van kedved,irj magadról:)

a pumpa szerintem sokkal természetesebb lesz mint most a sok szúrás+korrigálás...ez nem csak a lemondásról szól...mert ha az ember egészséges,akkor meg tudja szegni a szabályokat..de itt a hosszabb életről van szó...

39. alma20 (válaszként erre: 38. - Venes)
2006. nov. 20. 08:53

Szia!

Ez a betegség nem csupán arról szól, hogy le kell mondani bizonyos ételféleségekről, hanem arról is, hgoy a szervezetünk nem tudja biztosítani azt a mennyiségű inzulint sem, ami magához az élethez kell, még ha szénhidrétot nem is fogíasztunk.

Azért így is kell figyelni az étkezésre!

Meg, ha belegondolsz, az is mű, hogy pumpa helyett(elött) napi 6X szúrtam magam.

Akinek elég a gyögyszeres kezelés, az nem is kaphat pumpát.

Eléégé megválogatják, hogy kinek adnak, csak az kaphat, akinek orvosilag alátámasztják, hogy gyakorlatilag kezelhetetlen a cukra!

Egyébként ez sokkal élethűbb, mint a napi 6 szúrás, mert 3 perdenkét adagol, teljesen úgy működik, mint a szervezet hasnyálmirigy kibocsátása, csak evésnél plusz inzulint kell adagolni.

Hidd el, hatalmas segítség ez nekünk! :-)

38. Venes
2006. nov. 19. 06:39

Bocsánat, hogy így beleszólok, mert engem nem érint a téma, de olvasgatom, mert érdekel. (Dietetikus is szerettem volna lenni, csak elszúrtam a felvételire való jelentkezést.)

Ez a pumpa így jónak hangzik, mert nem kell magadtól semmit sem megvonni, de valahogy más szempontból nekem olyan műnek is tűnik. A szervezet egy élő egység, az emberek által kifejlesztett dolgok, pedig már közel sem annyira azok. Ahelyett hogy valaki odafigyelne a teste jelzésére, mert ez esetben azt akarja, hogy kevesebb szénhidrátot kapjon, gyógyszerezi magát és a teste óhajára nem is figyel oda.

Persze én nem érthetem, hogy ez milyen lemondásokkal jár, mármint a betegség, de én is lemondásokkal élek. (Tej, tojás, cukor, finomított termékek, hús mentesen és nem eszek semmilyen bolti dolgot sem, amiben akár 1 db E-s szám is feltűnik.)

37. alma20
2006. nov. 19. 00:53

Miért vagy ideges?

Tök jó lesz!!! :-)

Mikor kapod meg?

Hol fogják rádrakni?

2006. nov. 18. 17:07

igen,tegnap megszereztem!!!:)

tiszta ideg vagyok..

35. alma20 (válaszként erre: 34. - Lolinno)
2006. nov. 18. 11:30
Na, meg van a pumpás papírod???!
2006. nov. 16. 22:28
holnap megyek vérvételre,meg dibdokimhoz...aéláirja a pumpás ajánlást:)
2006. nov. 15. 13:52

a pumpák közül az animas ir 1200as a legjobb!!

van valakinek tapasztalata??

32. lolinno (válaszként erre: 31. - Berni55)
2006. nov. 15. 11:43

remélem mielőbb teljesül a vágyad!

milyen készüléked van?

2006. nov. 15. 10:48
Sziasztok! Én is inzulinpumpás cukorbeteg vagyok. 14 éve vagyok cukorbeteg és ez év áprilisa óta használok pumpát. Azóta mióta megvan elfelejtettem hogy cukorbeteg vagyok. 5 hónapja próbálkozunk a férjemmel, ugyanis kisbabát szeretnénk.
30. lolinno (válaszként erre: 28. - Alma20)
2006. nov. 14. 15:16

én igazából nagyon örülök ha látom h valakinek segiteni tudok!!én magam próbálok minden cikket elolvasni és segiteni akinek kérdése van,mert nagyon fontos!!!

persze én sem tudok közel sem mindent!!

bármi kérdés van,bizalommal forduljatok hozzám!

meg egyénileg is utána nézni egy kihivás!

29. baren
2006. nov. 14. 09:09

Szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e esetleg gyógypedikűröst, aki kifejezetten foglalkozik cukorbetegek lábápolásával is? Ha igen,akkor egy elérhetőséget tudnátok adni?

Köszönöm szépen!

28. alma20 (válaszként erre: 24. - Lolinno)
2006. nov. 13. 22:27

Köszönöm szépen a topik tippet, bagyon jó tényleg!!!!! :-)

Nekem h-tron plus v100-as pumpám van. 2 évre kaptam, így kellett fizetni kb 90e Ft-ot. A szerelék nincs 50e/ félév, inkább csak 35e körül!

A diétát valóban tartani kell, de amikor bűbözök, akkor is hamar visszaáll.

Te tényleg tájékozott vagy! Ez jó érzés!

Hzerintem nagyon hasznos lehet, ha az emberek ki tudják "cserélni" a tapasztalataikat!

Nekem tényleg segítettél! Köszönöm! :-)

27. eee466847e (válaszként erre: 26. - Lolinno)
2006. nov. 13. 16:52
Én két év óta diétázom. Orvosi segítséggel. Elhagytam a tésztát, burgonyát, édességet. Szinte csak zöldségfélét eszem fehét húsokkal, sok gyümölcsöt. Kivéve a banánt. Néha picit bűnözök is. Csak tönköly kenyeret eszem, napi 10 dkg-ot. Jól érzem magam. Minden évben megyek kontrollra.
26. lolinno (válaszként erre: 25. - Eee466847e)
2006. nov. 13. 13:04
figyelj akkor az étkezésedre és azért számold a ch-okat,tarts egy 220as diétát szerintem...vagy meg van határozva már?
25. eee466847e (válaszként erre: 22. - Lolinno)
2006. nov. 13. 12:23
Igen, ezt az orvosom is mondta. Nem lehet tudni, meddig hatásos csak a diéta.
2006. nov. 13. 11:04

no most végig olvastam az eddigi hozzászólásokat és összegezve leirom az én véleményemet.

mivel decemberben pumpát kapok én is,igy nagyon alaposan,már több mint 1 éve járok pumpás talikra,a pumpagyártó cég embereivel konzultáltam,meg a beállításban résztvevő orvosokkal.meg akik használják,gyakorlatilag napi telefon éa emil kapcsolatban állok,szóval nem bizok semmit a véletlenre:)

szerintem az azért túlzás h a pumpával nem kell diétát tartani!de kell,csak kicsit nagyobb a szabadság,de azért a diéta hasznos!

a támogatásról:

most a h-ton pumpát 50 ezerért lehet 2 évre megvennni,a spiritet 100ezerért 4 évre...a szerelék költsége félévente kb 50 ezer..ez a jelenlegi,aktuális árakkal kiszámolt összeg.

a pumpa 3 percenként lövi be a tűn keresztül a rövid hatású inzulint,ezzel utánozva a hasnyálmirigy működését.

a 3 főétkezés előtt pedig a szokásos több egységnyi gyorsat pedig szintén a tűn keresztül adjuk be kézi beállításal.

nem lehet általánosítani h kinek mennyi ch-hoz hány egyég inzulin kell,de akiket én ismerek,azok mind a következőképpen csinálják:ha 10g ch-val többet esznek,akkor plusz 1 egységet adnak be...ez általában beválik mindenkinél,,,kivéve azoknál,akiknél nem:)

de most olyat nem ismerek!

a diabos szülésről egy nagyon jó topik: [link]


és egy nagyon jó,aktiv diabos fórum,ahol sok nagytudású diabos fordul meg:

[link]


ha bármiben tudok segiteni,kérdezzetek,keressetek!

23. lolinno (válaszként erre: 7. - Szimizo)
2006. nov. 13. 10:50

szia!

az inzulinpumpával is ugyanúgy kell számolni a szénhidrátokat,és tudni h miben mennyi ch van.a pumpa csak szabadabb életet ad,de te határozod meg h mennyi inzulint adjon,nem pennel kell beadni,hanem egy állandóan hasfalban lévő tűn keresztül...de diétát tartani kell!!csak kissé szabadabban lehet kezelni.

ha van kérdésed,nyugodtan fordulj hozzám!

22. lolinno (válaszként erre: 3. - Eee466847e)
2006. nov. 13. 10:47

akkor te szerencsés vagy!

de mindig vigyáznod kell innentől magadra,mert te hajlamos vagy akkor a cukorbetegségre!

21. lolinno (válaszként erre: 2. - Alma20)
2006. nov. 13. 10:46

szia!!

örülök h irtál a diabos topikomba...én most járok a pumpa után,ugy tervezem decemberben lesz is pár napom a beállításra!

ha nem gond és te is szertnéd,kérlek irj le mindent ami eszedbe jut a pumpáról,mennyivel jobb most..milyen készüléked van?milyen tűt használsz?mennyivel lettek jobbak a glikált hemoglobinjaid?

előre is köszönöm!!!

20. alma20
2006. nov. 9. 10:46

Nem mindegy, hogy tejet iszol, ami hirtelen megdobja a curot, mert akkor érdemes kicsit hamarabb beadni az inzulint vagy krumplit eszel, aminek teljesen kiszámítható "ráérős" felszívódása van. Akkor elég a megszokott mennyiséget a megszokott időben beadni.

Én olyat is szoktam csinálni, ha kicsit magas a cukrom, hamarabb beadom, mint ahogy szoktam, így mire eszem, már elindul lefelé, ez nálam bejött!

Mióta pumpám van más a helyzet, mert itt az alapot növelem 20-30%-kal, nem plusz egységeket adok be.

Mondjuk, ha én eszem egy somlói galuskát, ami cukorral készült, akkor 3-4 egység inzulint adok rá. 2 dl colához 2 E inzulint adok. Ha tésztát eszem, akkor evés elött is és közben is szoktam beadni inzulint, mert az hosszan elhúzódó hatású ch, így előzöm meg, hogy órákig fenn legyen a cukrom.

19. eee466847e (válaszként erre: 14. - Alma20)
2006. nov. 9. 10:33
Köszi, megkóstolom azt is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook