Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


78. alma20 (válaszként erre: 77. - Lolinno)
2006. dec. 8. 15:32

Igen, nekem stabilabb a cukrom, bár nekem addig sem ugrált.

Velem az volt a gond, hogy nem keltem fel időben reggelizni és felment a cukrom, aztán egész nap fent volt.

Ezért kaptam pumpát.

Egyébként muszáj jobb cukrokat produkálni, 3 percenként kapsz inzulint, minden órában beállítod, szerintem csak jobb lehet!

Én drukkolok neked!

Jó hétvégét! :-)

2006. dec. 8. 12:09
persze,mindent leírom majd:)csak egyenlőre nincs történés...arra lennék kíváncsi h pumpával mennyire ingadozik a cukor?kevésbé?igy sokkal stabilabb vagy?
76. alma20
2006. dec. 7. 23:41

Szerintem is katasztrófa az egészsgügy!

Szerencsére nekem még nem volt negatív tapasztalatom, de rém híreket szoktam hallani.

Az jó, ha kiegyensúlyozott vagy, arra mindig szükség van!

Azért szólj, ha van valami új infod a pumpáddal kapcsolatban!

NAGYON KIVÁNCSI VAGYOK!

2006. dec. 6. 17:01

most egyébként nagyon kiegyensúlyozott vagyok,minden klappol,szóval nem vagyok egy kesergős:)

csak azt hittem gyorsabban megy..de van időm végülis...megvár a pumpa is....még jó h bp-en lakom...vidéken....alig vannak pumpahasználók..nehézkes plö még a betanítás is.....vidéken nincs tapasztalat,közeli nagyvárosokból mennek le pumpához értők...ez szégyen,de csak ismert lesz már végre a pumpa....st-ban jó ha van pár ember....2 kis alsós gyerek...ennyi..pedig megyeszékhely és nincs a megyében pumpát beállító orvos..bp-ről jár le szükség szerint egy orvos....na egy az eü!!


már csak 12 perc a munkaidőm!!jee!!:)

74. alma20
2006. dec. 6. 16:35

Hát... rajtad kívül senkinek sem sürgős! Sajnos! :-(

Külön egyesével nem rohangálnak aaz OEP-hez, a cég összeszed 10-20 pumpakérelmet és együtt viszi a hivatalba.

A hivatal sem sieti el, végül is nekik mindegy!

Csak mi vagyunk a szebvedő alanyai a dolognak!

Majd receptet is úgy kell iratnod, hogy mielött szükséged van a szerelékre, legalább 3 héttel elötte, mert az is külön be kell adni az OEP-hez és lepecsételés után postázzák, elméletileg 8 napon belül! Bár én a múltkor sokkal később kaptam meg!

Múlt héten voltam megint személyesen a Teve u.-ban, leadni a recepteket, még nem jött válasz!

Az sem egyszerű folyamat.

Esetleg kérdezd meg akivel intézed, mit tud mondani.

Nekem ez a személyes tapasztalatom.

Szóval kitartás és türelem!

Ez a jelszó! :-)

Fel a fejjel!

Szép napot!

2006. dec. 6. 14:59

2 hónap???:(

az rengeteg!!!nem erre számítottam...

72. alma20 (válaszként erre: 69. - Lolinno)
2006. dec. 6. 09:38

Ja, és köszönöm az infokat!

Remélem tényleg jó lesz! :-)

71. alma20
2006. dec. 6. 09:37

Szia!

Nekem sokat kellet várnom rá, legalább másfél, két hónapot.

Nem akarlak elkeseríteni, de az OEP nem a leggyorsabb szerv.

Egyébként hogy vagy? Cukrod?

2006. dec. 5. 09:54

sziasztok!

még nem szóltak vissza a pumpa miatt....nektek mennyi volt az elbirálási idő???

2006. dec. 1. 12:10

a spirit akkuchekes gyártmány.

szerintem az egyik legjob és legokosabb kis pumpa.

sokan kaptak mostanában ilyet,csupa pozitiv tapasztalat,akiktől hallottam.

van benne infra,igy a pumpáról az adatokat le lehet mentei gépre....de ehhez cukormérő,konkrétan ehhet,arról még nem hallottam...

ez kisebb és okosabb gép mint a h-tron,örülni fogsz neki:)

én még nem tudom h fogom hordani...mikor hogy...de a nadrágzsebemben is kipróbálom....olyan kicsi már mint a mobilom....

:)

68. alma20 (válaszként erre: 47. - Berni55)
2006. nov. 30. 19:49

Szia!

Én februárban fogok kapni olyan pumpát, amit te most használsz.

Tudsz nekem írni róla, hogy szereted-e?

Könnyű e kezelni?

Van hozzá cukormérő leolvasód, ami egyből átmenti a számítógépbe az adatokat?

Írj róla mindent, amit fontosnak gondolsz!

Melyik cégtől vetted?

Köszi!!! :-)

67. alma20
2006. nov. 30. 19:46

Azon már gondolkodtál, hogy hol fogod hordani a pumpád?

Vagy majd kitapasztalod hogy kényelmes?

Én sokféleképp hordom!

Bőrtokban melltartón, elöll.

Nyakbaakasztva.

Combfixben, ha szoknyában vagyok.

Most vettem egy melltartóra akasztható tokot is, ez is kényelmes, kar mögött van.

Derékon nem szeretem hordani és övön sem jött be nekem. Ott zavar a mozgásban.

Jobban szeretem, ha fixen van a testem mellett.

66. alma20
2006. nov. 30. 10:34

Az lesz, a spirit.

Nem tudom még hogy működik, csak néhány percre fogtam a kezembe.

25 éves vagyok, 2 éve van pumpám, ez lesz az első csere. Most H-tron-om van.

Nekem is jól esik, hogy így töródik velem a pasikám. :-)

Nem tudom mitől vérzett be a szemem, senki sem tudja, de nagyon rossz volt, 2 hétig nem láttam semmit. Most már csak utókezelésekre járok, eltüntetik az oda nem való ereket.

2006. nov. 29. 16:16

neked most milyen készüléked is van?-bocsi,elfelejtettem...

idegenforgalom és szálloda szakos vagyok..közgazdász végzettséget ad...hány éves vagy?mióta van pumpád?

párom is aggódik...multkor még csokit meg kekszet is készitett éjszakára,mikor apidrát kaptam:)

olyan édesek ezek a fiuk:))nekem jól esik!

mitől vérzett be a szemed?

konkrétan melyik akkucheked lesz?

mindegyikről tudnék infót,de ha tudod melyik lesz,arról irok:)

a spirit a legjobb köztük..ha lehet,azt válaszd!

64. alma20 (válaszként erre: 63. - Lolinno)
2006. nov. 29. 15:46

De jó neked!

Én is szeretnék fősulira menni, de attól félek mindig, hogy nem tudom végig csinálni, így sose fogtam bele!

hova jársz? Mit tanulsz?

Nekem 1 éve volt bevérzés a szememben. még járok lézerezésre, de már csak 1-2 alkalommal kell! :-)

Mitől hipoztál?

Én mióta fogyókúrázok, mindig alacsony a cukrom, de leesni nem szokott, pont olyan, mint amilyennek mindig lennie kellene! :-)

A pasim ki van borulva, ha 5.5 alá megy, egyből elkezd tömni valami kajával!

Olyan édes, nagyon félt! Nagyon figyel rám! :-)

Ma voltam az OEP-nél lepecsételtetni a receptjeimet, most várom hogy megjöjjön, aztán megvegyem a következő adag szereléket.

Március körül lesz új pumpám, egy Accu-chek, mint amilyen szereléket használok most.

Azt mondják az jobb ,mint amit most használok, többet tud, jobb programja van.

Te tudsz valamit róla?

2006. nov. 29. 10:46

fősulin vagyok 4.es..ezu az év 30 hét szakmai gyakszi..nekem az leteli most!:))

szeme....jobb oldali tökéletes,bal oldali 1es....erre még nem kell szemcsi:)

szóval nem szemprobléma.....2 hete voltam szemészeten.

hipóztam sajna reggel,igy 9.5 öt mértem...de helyre kezd állni megint,érzem h megy lejebb...7,4 volt negyed órája.....lantuszt csökkenteni kell...

62. alma20
2006. nov. 28. 21:54

Mit dolgozol?

Azt hittem még tanulsz!

Szuper a 6.2!

Nekem most 4.5! :-)

Milyen a szemed? Hordasz szemüveget?

2006. nov. 28. 11:17

nagyon jó kis inzulin a novor is!nekem is tök jó volt 3 évig...de hosszu távon nem jött be:)

annyira nem esik jól dolgozni..pedig már csak kéne egy kicsit...dehát nagy a kisértés..csak én vagyok az irodában:)))

most mértem..6,2!!!!király!juhéjj!:)

60. alma20
2006. nov. 28. 10:21

NAGYON DRUKKOLOK NEKED!

Remélem hamar hozzászoksz, hgoy mindig rajtad lesz?!

Én attól féltem, hogy hgoy fogok tudni aludni vele, de most már tudom butaság volt...

Én most novorapidot használok a pumpába, de nekem bevált.

Elötte actrapidom volt, azt le kellett váltani!

Érdekes, hogy ahány ember, annyi féle inzulinigény! :-)

Szép napot! :-)

59. lolinno (válaszként erre: 58. - Alma20)
2006. nov. 28. 09:48
most lantuszt használok és apidrát....az apidrát egy hete kaptam,előtte novorapidot használtam évekig,de annyira rezisztens lettem rá h mintha vizet adtam volna....szóval mióta apidrát adok,csodás eredményeim vannak...tegnap 7 mérésből 5 db 6 alatt volt és a legmagasabb 8,9 volt....eddig meg az volt a csoda ha 10 alá ment!szóval nekem irtó bejött az apidra...meg ez lesz a pumpámban is,mert nem tartalmaz cinket igy nem tömiti el a pimpa szerlékét,mint a többbi inzulin...hú,már alig várom h megkapjam a zöld jelzést és láthassam élőben a pumpát...
58. alma20 (válaszként erre: 54. - Lolinno)
2006. nov. 27. 21:30

Most milyen inzulint használsz?

És milyenre leszel állítva pumpával?

2006. nov. 27. 17:23
Kérem azon cukorbetegségben szenvedőket, akik "LYRICA"150 MG.gyógyszer beszerzésében tudnánának segíteni értesítsenek! Köszönettel:Tibor
2006. nov. 23. 17:08
Dehogy bántottál én ebbe az emberbe nagyon megbízom mert elég baráti let a kapcsolat vele és nagyon normális. Azért írtam le hogy gondodd át nehogy aztán csalódás legyen a vége.Én már egy ideje használomés tudom a költségeimet szóval engem már nem ér meglepetés. Lehet hogy a doboz a hibás.
55. alma20 (válaszként erre: 51. - Berni55)
2006. nov. 23. 11:22
Az jó hír, ha neked még nem ázott le és nem gyűrődött össze, akkor van esélyem, hogy csak ez a doboz hibás, a másik jó lesz! :-)
2006. nov. 23. 07:54

nehogy ugy vedd h meg akartalak bántani,csak szeretem ha a dolgok ugy vannak leirva ahogy igaz.és ez nem a te hibád,hanem azé aki átvert...

:(

2006. nov. 23. 07:54

nyilván mindegyik cégnek maga felé hajlis a keze számoláskor...de tényleg,ha ennyi lenne a különbség a 2 ár közt akkor nem uszná meg mind2 pumpahasználó 30ezerből,hanem akkor a te számitásaid szerint mig a spiritesek 30at fizetnek ,addig az animasnál 90et..vagy nem jól számolok?

ne aggódj,jól utána jártam.ha valamikor ennyi is lett volna a költsége,már sokkal kevesebb.meg nekem sem önbeszúrós fej lesz,hanem kézzel beszúrós..mind2 pumpánhoz illeszkedik a luer lock nevű csatlakozó..tehát ugyanazt a szereléket lehet hozzá hesználni:)

no én elővenném azt az embert aki számitotta neked az árakat,mert jól átvert!!!ugyanaz a szerelék használható mind2höz.ma kaptam ezt az infot.meg megnézheted itt is:

[link]

2006. nov. 22. 18:34

Kimásoltam neked egy részletet abból amit a cég képviselője írt vissza amikor a két gépet összehasonlítottuk: 200 egység van a patronba (Animas)Spiritben 300, azaz ritkábban kell cserélni, foglalkozni a pumpával, kevesebb költség. Valamint a parton nem látható pumpában, tehát a légtelenítés nem végezhető el teljes biztonsággal. A 200 ml patron ára 395Ft a Spirit 300 ml 71Ft!


-390 Ft-ba kerül egy belövős tű, pontosan 392Ft az általad használt TenderLink 287, mi van akkor, ha rosszul lövi be? Előveszel egy újat és kezded előröl, viszont az OEP nem ad neked a rosszul felhelyezettekért másikat, nem beszélve az utólagos fájdalomról.


Addig, amíg olyan tökéletes biztonsággal, amivel Te magadnak szabadkézzel teszed fel a szereléket –jelentősen kisebb fájdalommal- nem fog rendelkezni egy belövő addig szerintem biztosabb a hagyományos technikát használni!

2006. nov. 22. 18:28

nekem is 30 ezer félévente de az a beszúros kanül az Animasos cégnél 350 Ft, igaz az Accu-Chekkes szerelék nem belövős de csak 71 Ft.

Na majd meglátod én 100 %-ig meg vagyok elégedve a szerelékkel a géppel, a cég szolgáltatásaival. Nekem még nem sikerült se leásztatni se összegyűrni a tűt.

50. lolinno (válaszként erre: 48. - Berni55)
2006. nov. 22. 16:28
nem igaz h 2szer annyi..mert én használóktól kérdeztem h mennyi a szerelék per félév....mindenki 30-35ezret mondott per félév.....akkuchek sem olcsóbb..olyanokat is ismerek-...mert neked mennyi a költsége?
49. alma20 (válaszként erre: 48. - Berni55)
2006. nov. 22. 13:23

A szereléked is Accu-chek?

Nekem az van, de nem vagyok megelégedve a minőségével, a tű tapasza rendszerint meggyűrődik, ha víz éri azonnal leázik...

Eddig nem ilyet írtak, de sajnos azt nem néztem meg milyen volt, azt hittem nincs jelentősége!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook