Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


107. alma20
2007. jan. 3. 07:58

Én eléggé össze-vissza étkezem. Ha van itthon étel azt, ha nincs akkor menzán.

De én már megtehetem, mert beállt a cukrom.

Menzán enni azért nem könnyű, mert ott nem, figyelnek a lisztre a rántáahoz, a diétás édesítőszerekre...

Otthon ki tudjátok pontosan számolni, hogy mibe mennyi ch van, egy menzán kizárt! Csak hozzávetőlegesen lehet tudni.

Így, az elején, magas cukorral. szerintem nem szerencsés!

A barna kenyér jó, kevesebbel is jól lakik.

Azért próbálkozz, hátha egyszer rászánja magát!

106. Icus (válaszként erre: 105. - Alma20)
2007. jan. 2. 10:36

Na, ez a baj, hogy miből mikot mennyit! Nagyon nehezen akar ráállni, az önálló étkezésre. Állandóan, meg kell neki mondanom, mikor mit és mennyit ehet.


Az érdekelne még, hogy ti otthon föztök vagy menzára jártok? Mit esztek? Az én párom nagyon főtt ételes. Nagyon nehezen áll át a szénhidrát szegény kajára.

Én régebben Athkinsestem, így Képbe vagyok a CH szegény élelmiszerekkel, de nem hajlandó párolt zöldséget, zöldsalátát különböző öntetekkel még csak megkostolni sem. Bár szerintem az már haladás, hogy barnakenyeret, magos kenyereket most már eszik!

105. alma20 (válaszként erre: 103. - Icus)
2007. jan. 2. 07:58
Én is magasnak tartom ezt az értéket, de lehet, hogy még nem állt be neki a cukra! Lehet, hogy később jobb lesz. Az is lehet, hogy majd átállítják egy másfajta gyógyszerre. Ne essetek kétségbe, nem olyan nagy a baj, szépen lassan kitapasztaljátok, hogy mikor miből mennyit ehet.
104. Lizett
2007. jan. 2. 00:22
Sziasztok! Köszönöm a segítséget, annak, aki válaszolt. Elolvastam mindent, amit csak tudtam a témával kapcsolatosan és én is arra jutottam, hogy vitamin és plusz tápanyag bevitel segíthet emelni a testsúlyt, így egy magas fehérjetartalmú, cukorbetegeknek is javasolt turmixot vásároltam és még ezen kívűl emésztést segítő jó bacikat, tablettában, hogy javuljon az emésztése és multivitamint. Remélem ,hogy segít.
103. Icus (válaszként erre: 102. - Alma20)
2006. dec. 31. 21:48

Nálunk kevés az orvos, így korházban, és az SZTK-ban is rendelnek. Amikor a korházba bement, a saját rendelésére adott időpontot a doki az SZTK-ban.

Igen, mondta, hogy fizikai munkát is végez. Jó félórát beszélgettek.

Ötször kell ennie egy nap. 30-20-50-20-30g CH

A kalóriát nem határozták meg, csak a CH-t.


Karácsonykor ebédeltünk óvatosan evett, levest egy kevés tésztával, inkább rántott húst, egy aknál rizzsel, és evett egy kis szelet sütit. A gyógyszert bevette. Amikor cukrot mértünk neki, 14 felett volt. Én fél tortát felzabáltam és 6 körül volt a cukrom.

De én nem tartom jónak, hogy gyógyszer melett is ilyen magas volt a vércukorja!!

102. alma20
2006. dec. 30. 22:02

Ezek ne jó hírek!

Szólt a dokinak, hogy fizikai munkát is végez?

A kaloriát meg a fehérjét nem határozták meg?

A gyógyszet nem ismerem, de azt mindenképp szednie kell!

Mikor kell mennie vérvételre?

Én is nagyon nehezen szoktam hozzá ehhez az étkezéshez.

Hányszor kell ennie egy nap? Mennyi szénhidrétra van lebontva egy étkezés? Pl. mennyi a reggeli, tízórai...?

A szemvizsgálat meg a hasi ultrahang nagyon hasznos vizsgálatok! Ennek örülni kell!

Sztk-ba volt? Milyen orvosa van? Nem mindegyik lelkiismeretes, de van köztük jó is! Nekem sztk-s és szuper jó!

Írj még több infot!

101. Icus (válaszként erre: 85. - Alma20)
2006. dec. 30. 18:44

Hát volt a diabetológusnál, tartottak egy előadást a diétáról, majd délután a dokival beszélt. 150g/nap szénhidrátra állították (aznap voltak vagy 8-an mindet erre az értékre?!!!), és gyógyszert írtak fel neki: AVANDAMET(2mg/500mg) 2*1-et naponta! Mennie kell szemfenék vizsgálatra és hasi ultrahangra.


Még mindig éhezik!! Pedig már egy hónapja tart a diéta és még nem szokott hozzá!! Jelenleg még mindig betegállományban van. Nem tudom mi lesz ha el kezd dolgozni. Igy is kevés neki ez a szénhidrát, hát még akkor, amikor dolgozik!! Olvasztár, másodállásban meg sírkőves, úgyhogí keményen dolgozik!!

100. alma20 (válaszként erre: 99. - Lolinno)
2006. dec. 21. 19:58

Nekem elég magasak óránként 0.9-1.4-ig van minden egység. Nekem elég stabil volt úgy is a cukrom, nem kellett várni, hogy baálljon. De én 2 hetet voltam kórházba, feleslegesen! Nem csináltak velem semmit!

Nem szóltál. pedig azt ígérted4 Érezd magad megdorgálva! :-)

Milyen aludni vele? Hogy alakulnak a cukraid?

99. lolinno (válaszként erre: 96. - Alma20)
2006. dec. 21. 11:43

szia!


tényleg nem szóltam???pedig akartam:)

neked mennyi időbe telt amig beállt normál szintre?

mennyi tized egységeket kapsz napszakonként?

én még keveslem az enyéimet!

98. alma20 (válaszként erre: 92. - Lizett)
2006. dec. 20. 22:32

Szia!

Szerintem is az energiát kellene figyelni, mert gondolom mozogni nem tud, ha idős, zsírosat és cukrosat nyílván nem ehet...

Esetleg vitaminokat szedhetne... talán.

97. alma20 (válaszként erre: 93. - Berni55)
2006. dec. 20. 22:30

Szia!

Milyen gép ez? Mit csinál?

Én nem próbáltam semmijen "csodaszert" még, teljesen rendbe tudom tartani a cukrom így is! :-)

96. alma20 (válaszként erre: 94. - Lolinno)
2006. dec. 20. 22:28

Nem is szóltál, hogy mész be a kórházba!!!!

Csak úgy eltüntél!

Milyen? Mesélj!

Kiváncsi vagyok milyen tapasztalataid vannak?!

Melyik kórházba voltál?

2006. dec. 20. 14:32

Lizett!

azt ajánlom h a tápanyagtáblázatban ne csak a szénhidrátot figyeljétek, hanem az energiát is..igy össze lehet állítani egy olyan energiájú étrendet,ami szénhidrátban viszont szegény...nem tudom pontosan h mennyi energiára lenne szükség az adott hölgy esetében,de ha hízni akar, kb 1900-2200 kalória kell...valószínűleg,de kérdezzetek meg egy dietetikus szakembert.

2006. dec. 20. 14:30

sziasztok!


hát én is újra itt!

megkaptam a mpumpámat és haza is jöttem 3 nap múlva.

semmi rossz érzés nincs bennem.annyira kicsi!!!

most megyek venni zöldségeket,mert salátaehetnékem van:)

kérdezzetek..vagy irjatok..akármi:)

2006. dec. 16. 22:01
Sziasztok rég voltam már itt, hogy vannak a cukorjaitok? Az enyémek csodák a szüleim megvették a bemer 3000-es gépet és azóta tök szépen vagyok a cukrokkal. Keressetek rá az interneten tényleg ugy néz ki hogy használ. Én is rengeteg kegyszert vegyszert kipróbáltam már de tényleg semmi sem használ kár belefektetni a pénzt. A hiányzó inzulint az ég adta világon semmi sem fogja pótólni és újra indítani.
92. Lizett
2006. dec. 16. 18:25
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha valaki cukorbeteg, nem inzulinos, hanem időskori és szeretne felszedni néhány kilót, amit egy vírusos megbetegedés alatt adott le, hogyan tudná a leghamarabb visszaszedni. Nekem van egy olyan ötletem, hogy megpróbálok szerezni olyan fehérjeport, amit nem cukorral édesítenek,ha létezik olyan, olyat, amelyet a sportolók is szednek kiegészítésként, hátha segítene. Előre is köszönöm a segítségeteket.
2006. dec. 15. 16:23
hű..az a doboz fagyi az kb egy hétre elegendő lenne szh szempontjából nekem..én 150 g-os szh-on vagyok/nap...de nekem ez elég..pedig én is sokat rohangászok napközben,igaz az enyém nem fizikai munka..nehéz igy átszokni de kell...mert ezután nagy életmód váltás kell...vagy szövődmények..mindenki gondolja meg h pár év édes élet vagy hosszú élet szövődménymentesen
90. Icus (válaszként erre: 89. - Lolinno)
2006. dec. 15. 13:39

Most a sajtszeletre állt rá, de ugye ez nem ugyan az mint a tábla csoki, vagy egy zacskó csokis nápolyi. Valamelyik este benyomott egy nagy doboz Bagaméri fagyit, mert nem vettem semmi rágcsálni valót, hogy ne essen kisértésbe. Sík ideg lett, aztán elővettem a hűttőből a fagyit, de nem volt elég neki pár kanál, be kellett nyomnia szinte az egész dobozt, és akkor kezdte magát végre jobban érezni. Komolyan mondom, olyan volt mint egy drogos, aki nem kapja meg az adagját!!


A diétát meg szívesen tartanám, mert eddig mindig miatta nem lehetett "normálisan" étkezni, mert az neki már diétás volt!! De szerintem adja ezt még ő lejjebb is. Remélem a doki jővő héten ráijeszt!!

2006. dec. 15. 13:09

vannak olyan szerek amik esetleg bírnak némi jó hatással..plö króm tartalmú vitaminok,teakeverékek,aloe lötty...én amit lehetett kipróbáltam...talán az aloe gél volt a legjobb....de általában volt hatásuk a szereknek max 1 hónapig,aztán megint visszaesés...a pénz meg ment..szóval nekem személy szerint semmi sem használt..de ez nem irányelvszerű,csak irom...

a diéta pedig nem lesz kiküszöbölhető...rá kéne szokni a szénhidrátmentes csemegékre...vvagy a nagyon alacsony szh tartalmú zöldég-gyümölcsökre..plö ha nagyon éhes,akkor párizsit vagy sajtszeletet ehetne..te is tarthatod vele a diétát..

88. Icus
2006. dec. 15. 12:15

Rosszul írtam 180cm magas.


A bio crom tablettáról szeretnélek benneteket kérdezni. Egy duci ismerősöm azt mondta, neki ugyan nem használt semmit. Egy cukorbeteg meg azt, hogy bizony neki nagyon sokat segit!

87. Icus
2006. dec. 15. 12:05

Sziasztok!


Nem túlsúlyos a férjem, 170cm és 80 kiló. De tiszta izom! Van sörpocija is, de mint irtam két hete egy csepp alkoholt sem iszik! A koleszterin határértéken van, a vérnyomása mindig alacsony, 2 kávé után, jó ha felmegy 110-120ra! A perek 70-80!


A diétával komoly problémánk van, én ugyanis túlsúlyos vagyok (120kg), és szivesen fogynék, de a családom mellett egyszerűen nem megy. Mi rengeteget eszünk, tehát nem a levegőtől hizunk az biztos, de a férjem háromszor leeszik napjában. Képes éjjel is felkelni, mert majd megőrül az éhségtől és nem tud aludni.


A férjem olvasztárként dolgozik főállásban és sírköves mellékállásban. (Napi 14-18 órát dolgozik tavasztól őszik, kemény fizikai munkával. Szerintem ez sem igen tett jót az egészségének, de hiába beszél neki az ember!)

Ennyi fizikai munka után egyszerűen nem tud diétázni. Most, hogy tél van ilyenkor csak a főállása van, megprobálta visszafogni kaja szempontból magát, de megőrül az éhségtől! Csak ténfereg, szegénykém, és nagyon ingerült, hogy nem tud mit enni! Ő hozzá szokot a tartalmas kajákhoz, és a fözelékekkel, salátákkal nem lakik jól! Ezen kivűl rettenetesen édes szájú, és az édesség most rettentően hiányzik neki.


Szerintem az is probléma, hogy 2-3 éve vették nála észre, hogy nagy epekővei vannak, amit jó lenne szétlővettetni, de még nem szánta rá magát, lehet hogy most majd muszáj lesz neki!! Legalábbis azt olvastam, hogy az epekő okozhat problémát a hasnyál mirigynél.



Nem tudom, hallottatok-e a vércukorszint csökkentő teáról, van-e valami tapasztalatotok?

Most éhgyomorra csalánteát iszik, mert annak is van valami csekélyke ilyen hatása, de állítólag nem régiben volt a tv-ben egy bokszoló akinek, valamilyen teakeveréktől, nagyon klasszul beindult a hasnyálmirigy működése!

2006. dec. 15. 12:01

Icus!


ne essetek pánikba!

ha van internetetek, akkor minden cikket olvassatok el,az egyes és kettes típusú cukorbetegségről...lehet ha kórházban beállítják a szigorú diétát,később csak tablettát kell majd szednie...de ha véletlenül inzulin marad,az sem tragédia.önuralom az kell!!de sok a fórum a neten,szerintem sok kérdésre kaptok választ!

szeretettel várom kérdéseidet!

85. alma20 (válaszként erre: 83. - Icus)
2006. dec. 14. 23:09

Szia Icus!

Sajnos a magyar egészségügy képtelen megfeleni az elvárásoknak.

A 14-es cukor tényleg sok, de jövőhétig nem lesz semmi baja a férjednek. Mamácska hozzászólásával is teljesen egyetértek.

Ami fontos még, hogy most kerülje amennyire lehet a szénhidrétokat. Pl.: tészt, kényér, sok lisztes ételek, meg a cukros üdítők, csokoládék, nassolnivalók.

A magas cukor általában vonza magával a vérnyomást és a koleszterinszint emelkedést. Azt nézék a férjednél?!

Valószínűleg egyelőre "csak" gyógyszert fog kapni, és várnak 1-2 hónapot, hogy javul e a helyzet!

Igazából nem tudom hogy működik, mert én egyből inzulint kaptam(32-es cukorra!), de a nagymamámnál így volt.

Kérdezz nyugodtan, ha valami nem világos, bármiben segítek szívesen!

Sok sikert!

Majd számolj be, mi történt!

84. eee466847e (válaszként erre: 83. - Icus)
2006. dec. 14. 19:49
Nem tudom túlsúlyos-e a férjed? Amennyiben igen, fontos lenne elkezdeni egy szigorú diétát. Erre kellene segítség a diabétesz labortól. Nekem adtak és ebből tanultam meg, hogy miből, mennyit ehetek egy nap. Én is fogyiztam is és diétáztam is egyszerre. Erről már írtam itt valahol. Három és fél hónap után egészen jók lettek az értékek. Ez két évvel ezelőtt történt. Azóta diétázom. Az utolsó leleteim szerint már teljesen renben van minden. Leadtam 20 kilót és nagyon betartom a diétát. Ez fontos, de nagyon nehéz az elején. Van akinek már ez sem elég, gyógyszert,vagy inzulint kell használni. Nekem szerencsém volt. Nagyon megijedtem a szövődményektől.
83. Icus
2006. dec. 14. 18:13

Sziasztok!


Most derült ki, hogy a férjem cukorbeteg. Két héttel ezelőtt egy időszakos orvosi vizsgálattnál, 10-es vércukor szintet mértek nála. (éh gyomori) Azóta nem iszik egy korgy szeszes italt sem, és probálja az édességet is visszafogni. Hétfőn volt megint laborba, de a cukor most 14,5 volt. A háziorvos nem írt fel semmit, mert azt mondta, hogy ezt már nem lehet gyógyszerrel kezelni, és beutalta a belgyógyászatra. Ott azt mondták ez nem olyan vészes érték, korházba nem kell befeküdnie elég lesz majd ha csak a kezelésekre jár be! Jővőhétre adnak neki időpontot, akkor mindent megbeszélnek személyesen, de addig semmit sem kell szednie.

(A háziorvos ezen teljesen kiakadt, mondjuk én is )


Az a kérdésem hozzátok, hogy ez így normális? Ha valakinél kiderül, hogy nem jó a szénhidrát cseréje, annak adunk egy időpontot, amikor majd eljöhet és majd ott megbeszéljük a dolgokat?

És milyen kezelésekre kell bejárni a korházba?


Ti biztos tudjátok ezekre a kérdésekre a választ! Légyszíves segítsetek!

82. alma20
2006. dec. 13. 23:21

Megjött a levél másik része.

Szerelék 83 db támogatás: 224500.-, fizetendő:24400.-

81. alma20
2006. dec. 13. 09:30

Még nem mentem el érte, de levélben pontosan leírták az összegeket. Fél éves adag.

Inzulin tartály 50 db: támogatás-33500.-, fizetendő-3700.-;

Gombelem 5 csomag(10db): támogatás-19980.-, fizetendő-2220.-

Van egy csatlakozó amit cserélni kell évente, arra nincs támogatás, de az nem drága.

A szerelék, ami a legfontosabb azt elfelejtették visszapostázni ebbe a levélbe, ma megyek érte a postára!

2006. dec. 12. 11:55

na, mi történhetett velük?:)kíváncsi vagyok h mennyi szerelékért mennyit fizettél:)

majd ird meg nékem légyszíves:)

79. alma20
2006. dec. 11. 16:08

Kivételesen nem csúszott ki a határidőből at OEP.

Ma megkaptam az engedélyt a szerelékre. :-)

Szép napot mindenkinek!

78. alma20 (válaszként erre: 77. - Lolinno)
2006. dec. 8. 15:32

Igen, nekem stabilabb a cukrom, bár nekem addig sem ugrált.

Velem az volt a gond, hogy nem keltem fel időben reggelizni és felment a cukrom, aztán egész nap fent volt.

Ezért kaptam pumpát.

Egyébként muszáj jobb cukrokat produkálni, 3 percenként kapsz inzulint, minden órában beállítod, szerintem csak jobb lehet!

Én drukkolok neked!

Jó hétvégét! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook