Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


138. lolinno (válaszként erre: 137. - Icus)
2007. jan. 12. 11:08

én nekem nagyon kicsi pumpám van és nem zavar a pumpa engem egyátalán...ha csinos,kosztümös napom van,akkor fogom és a melltartómra csatolom egy kis tartóval együtt a 2 mellem közé és akkor senki sem veszi észre...még a családom sem vette ésre(teszteltem:) )

ha lazábban,sportosan öltözködöm,akkor meg a zsebemben elfér..nem feltűnő,még sosem vette észre senki!!!

az h nem vehet nyáron pólót,azon annyit nevettem..karban úgysem jó adni a kanült...hanem comb,has,tompor...ha szeretné és szégyenli,akkor igen jól eldugható..én nem adom fel a szűk ruhákat,a csinos kosztümöket!minden megoldható!

van combra erősíthető tartozék is...de ha övre fűzve hordanám egy kis bőr tokban,senkisem csodálkozna akkor sem,hiszen mobiltalcsinek néznék!!egy igen kicsi mobilnak:)

szóval túl kell lépni a szégyellem-en!nem lehet a hátralevő rész bujdokolva eltölteni!

és ebben a mai világban nem figyelnek az emberek!

senkinek sem tűnik fel a pumpa,akinek nem mondod el!!

137. Icus (válaszként erre: 94. - Lolinno)
2007. jan. 11. 16:17

Megnéztem, az adatlapod, és nagyon csinos fiatal lány vagy. Az inzulipumpa, nem zavar téged?

A volt kolléganőm lánya, ha jól emlékszem, 87-óta inzulinos. Éppen ma beszélgettem, a volt kolléganőmmel, éppen a vérzukorszínt mérőkről, hogy melyiket vegyem meg. Mesélte, hogy a lányának nagyon ugrál a cukra és nagyon sokszor kell naponta márnie a vércukorszintjét. Meséltem neki róllatok, hogy ti pumpát használtok. Azt mondta, hogy sorban állás van a pumpáért, és elég költséges, meg a lánya nem akar ilyet, merthogy a testen kell hordani, vagy a karon vagy a hason. Így a lánya nem tud rövidujjút felvenni nyáron.

De, szerintem inkább csak szényenli a kislány, hogy cukros. (Jó, már nagylány!!)


Láttam a képeden, testhez simuló pólóban voltál, és nagyon csinos vagy. Téged nem zavar a pumpa, nem zavar,hogy látható rajtad? Te, el tudtad fogadni magad? Mert úgy veszem észre ő nem igazán.

136. Icus (válaszként erre: 129. - Lolinno)
2007. jan. 11. 16:05
Ezekszerint a krumplinál sokkal jobb köret a tészta!! De, ha a CH tartalmat nézem, nem ehet a tésztából annyit a férjem, mint a krumpliból, ráadásul kevésbé laktató is!! Hát ez nagyon cumi!! Ennyi mindent figyelni!! Begyűrűzök!!:)))
135. Icus (válaszként erre: 134. - Lolinno)
2007. jan. 11. 15:57

Nem inzulinos a férjem. Jelenleg gyógyszerezik, ha nem reagál a gyógyszerre, akkor térnek át az inzulinra!


A kolléganőm, azt mondja, hogy ő is gyógyszerezi magát, és neki jár egy csomag tesztcsík receptre, havonta. Neki, a háziorvosa is felírja a gyógyszerét, míg az uramnak, nem. Neki el kell menni a diabetológiára. Azon akadtam, ki, hogy jan.29.-ére kapott idő pontott, de a gyógyszer amit felírtak neki, a héten elfogy.

134. lolinno
2007. jan. 11. 15:28

igen,a d contnak elég jó az ára!

nekem nem tiszta h Ica férje most regisztrált..kettes,inzulinozza magát v csak gyógyszer...de mindenképpen a d contnak a legolcsóbb a tesztcsíkja..még nem támogatottan is kb 1400ft...ez csak kb összeg..alma erről biztosabbat tunál mondani...

133. alma20
2007. jan. 11. 15:25

Én is D-cont Personalt használok és recepterre 500 Ft alatt van doboza!

Úgy tudom, csak inzulinos cukorbetegnek írhat fel az orvos csíkot receptre.

132. lolinno (válaszként erre: 131. - Icus)
2007. jan. 11. 15:09

nektek fel tudja irni az orvos a tesztcsíkot?

jár rá a támogatás?

akkor most a férjed már cukorbeteg a kartonja szerint?

mert ha támogatott a tesztcsík,akkor kb 1500ft/doboz az ára(50db)..legalébbis én eddig ennyiért vettem...bp-en...de ha nem támogatják,akkor horror az összeg.

az orvostól kérdezzétek meg h nálatok ez hogyan működik.

arról az olcsóbb tesztcsíkos vércukormérőről nem hallottam....nem tudom h érdemes-e kísérletezni vele...

131. Icus (válaszként erre: 126. - Lolinno)
2007. jan. 11. 15:01

Bennt voltam az egyik boltban. Már csak D-cont Personal van, ez egy újjab verzió. Itt 18.000.-Ft + 4.220/50csík. Az interneten ugyan ez 9000,.ft


Interneten: Az Accu-chek-ben is kétféle van, és azon belül is kétféle, van szoló és van csomagos variáció, de azonos árban??!! ~10.000.-Ft

és a teszt csík 4.043/50


A boltban az eladó, a Bionim, márkát mondta, telefonon,ezt értettem, de sehol nem találok rólla semmit, lehet, hogy nem így kell írni. Azt mondta svájci cég gyártja 5 év garanciával 12.420.-az ára 2.300Ft/50db a tesztcsík hozzá!


És még csak egy boltot kérdeztem, és az ott mondott márkákra kerestem rá az intereneten. Bár az inteneten D-cont és az Accu-chek fut mindelhol.

130. Hoxa
2007. jan. 11. 14:26
Letölthető GI érték lista:
Kisgé cikkében! (katt ide!)
129. lolinno (válaszként erre: 128. - Icus)
2007. jan. 11. 14:04

ez a glikémiás index rövidítése...az ételek be vannak sorolva az alapján h a kristálycukorhoz képest mennyire meli meg a vércukrot....

én mindig figyelem....a zöldségeknek alacsony az indexük....a kenyereknek nagy...


Glikémiás index: adott étel vércukorszintet emelô hatásának aránya a szôlôcukor vércukorszintet emelô hatásához képest, melyet százalékokban fejezünk ki. Táblázatunkban eszerint csoportosítottuk az ételeket, élelmiszereket:


90–100% glikémiás index: méz, kóla, üdítők, puffasztott rizs, főtt burgonya (kalóriatartalmakban igen nagy különbségek vannak!).

70–90% glikémiás index: barna kenyér, Abonett, tejberizs, répacukor.

50–70% glikémiás index: fekete kenyér, natúr gyümölcslé, keserű csokoládé.

30–50% glikémiás index: spagetti, tejszínes fagylalt, gyümölcsök, kefir, tejcsokoládé (így válnak „egyenlővé” a gyümölcsök a tejcsokoládéval).

<30% glikémiás index: fejes saláta, káposzta, szárazhüvelyesek, dió, mogyoró, fruktóz, szorbit (10 dkg fejes saláta: 17 kcal, 10 dkg dió: 654 kcal, de a glikémiás indexük egyforma. A dióban a zsiradék-, a salátában pedig a rostttartalom az, amely miatt ez az eredmény kialakul.)



persze ez csak egy kevés infó...a lejobb az ha beírod a keresődbe a glikémiás index szavakat és ott kiad regeteg cikket,tanulmányt..érdemes ezeket elolvasni

128. Icus (válaszként erre: 127. - Lolinno)
2007. jan. 11. 12:58
Honna tudod, hogy a GI nagyon megdobja a vércukrodat? Ez a glutémiás inde, nem ? Bár nem tudom mit jelent! De, hallottam már róla valamit.
127. lolinno
2007. jan. 11. 12:37

a graham lisztben kevesebb is a ch mint plö a fehér lisztben...és ugye alacsonyabb a gi-je,ami a fontosabb szempont...én imádom a zöldségeket mindenhogyan és egy egész fejet meg is csináltam tegnap..mai ebéd is az lesz.

nekem nagyon kell figyelni a kaják GI-jére,mert az nekem negyon megdobhatja a vércukromat ha nem figyelek...igy durum tészta,graham liszt,sok zöldség és kevés kenyér...

126. lolinno (válaszként erre: 124. - Icus)
2007. jan. 11. 12:34

igen,az 1 vércukormérő, a d cont cabrió...ehhez olcsóbb a tesztcsík.aki nem sokszor méri a cukrát naponta,annak megfelel.

nekem akkuchek aktiv-om van és elégedett vagyok vele.pontosan mér!

az elemcserén kivül még semmi problémám nem volt vele...

125. Icus (válaszként erre: 122. - Lolinno)
2007. jan. 11. 08:04

Miért jó a grahamlisztes karfiol? Kisebb a CH tartalma? Mennyi? Simán tojás és Graham liszt, ennyi??? Milyen volt???


Én hallottam olyanról, hogy reszelt sajtban forgatják meg és úgy rántják ki. De, nem tudom elképzelni, hogy az a sajt nem ég oda?? Szerintem előbb oda ég, mint hogy megsülne amit belecsomagoltam!!

124. Icus (válaszként erre: 121. - Lolinno)
2007. jan. 11. 08:01

Nincs a héten akarunk venni, csak azt tanácsolták az egészségpénztárnál nézzek előbb körül, mert nagyon változóak az árak!!

A doktornő a D-CONT vagy a CABRIO ajánlotta! Felírta egy papírra a férjemnek, hogy ezt vegye meg, de most ahogy nézem lehet, hogy ez csak egy fajta mérő és nem kettő!? Mindegy 3 gyógyászati segédeszköz bolt van a városunkban, hamar körbe járom.


Ha van javaslatotok, hogy milyent vegyek, szóljatok!!!

123. alma20
2007. jan. 10. 20:15

Szia!

Hogy alakulnak a cukraid? Szereted a pumpát?

A párod meg tudta szokni?

122. lolinno
2007. jan. 10. 18:13

hol vagytok?:)

Icus!mi a helyzet veletek?

képzeljétek,én ma kirántott karfiolt csináltam..graham lisztes volt a panir...de jó volt!

121. lolinno (válaszként erre: 120. - Icus)
2007. jan. 5. 20:21

nincsen vércukormérőtök???!

ha nincs,mielőbb kell vennetek egyet!!!

és naponta 3szor mérjen legalább!!főleg kezdetben...

120. Icus
2007. jan. 5. 19:15
Ma rosszul lett délelőtt, azt mondja vibrált előtte minden. Evett egy zselés cukrot, azt mondja olyan félóra múlva jobban érezte magát. Nem tudja, hogy a vérnyomásával vagy a cukorjával volt-e a gond. Annyira pánikba esett, hogy nem nézte meg egyiket sem!
119. Icus (válaszként erre: 118. - Lolinno)
2007. jan. 5. 18:57
Ezzel teljesen egyet értek, ezt én is mondtam már neki!!:)))
118. lolinno (válaszként erre: 117. - Icus)
2007. jan. 5. 10:53
ezt agyban kell eldönteni..mert ha sokat eszik és mégis éhes,akkor ott a probléma
117. Icus (válaszként erre: 116. - Lolinno)
2007. jan. 5. 08:27
Eszik ő húst bőven, mivel mást nem eszik meg. Mivel az ő számára kevés a szénhidrát ezért éhezik. Torkig eszi magát, mégis állandóan éhes.
116. lolinno (válaszként erre: 115. - Icus)
2007. jan. 4. 21:16

gondolom h nem a hússal van problémája:)

azért irtam h akkor abból többet ehet:)

de jobb zsírszgényen elkészíteni...nehogy idővel meghízzon

115. Icus (válaszként erre: 112. - Lolinno)
2007. jan. 4. 19:16

Nincsenek súlyproblémái. De, nem a hússal van a próblémája, hanem a köretekkel. 40 éveig CH gazdagon evett, és most a napi 150g Ch-tal éhezik.


Reggelire vagy vacsira megevett 10 fűszeres kiflit, vagy egy nagy fonott kalácsot 1l tejjel. Ebédre, babsolett, bableves, gulyás leves, pörkölt nokedlivel, Túros, grízes, káposztás tészta, bukta, pogácsa. Ezek mellett éjszaka általában elfogyott egy zacskó nápolyi, vagy egy tábla csoki.

Napi liter tej mindig elfogyott, ez meg az édesség nagyon hiányzik neki.


Engem háromszor leevett naponta, én 120kiló vagyok ő pedig 80.

114. Hoxa
2007. jan. 4. 18:08
Itt jobbra a menüben találtok egy tápanyag táblát. Azt a wellness kalóriakönyvből vittük fel. Szerintem az megbízható forrás és a mandarin itt is 9,8. :)
113. lolinno
2007. jan. 4. 18:05
112. lolinno (válaszként erre: 110. - Icus)
2007. jan. 4. 18:01

egy megbízható tápanyagtáblázat:

[link]

vagy:

[link]


mandarin:9.8

:)

ha nincsenek súlyproblémái,akkor húsokat bátran ehet(abban nincs ch)

111. lolinno (válaszként erre: 109. - Alma20)
2007. jan. 4. 17:56
nem hipóztam még:)hálisten!!hemoglobint szerintem majd csak másfél hónap múlva érdemes..de meglátjuk.
110. Icus
2007. jan. 4. 14:35
A CH táblázatból melyiket, használjátok? Pl. a mandarin valahol 4,4 valahol 8,2; Nem mindegy, mert a férjem, nagyon szereti és ezt legalább megeszi. Az almából, csak a starkingot szereti, de mindelhol csak a jonatán Ch-ja van megadva. Nagyon szereti még a szotyit, legalább az érzés meg van, hogy eszik, valahol 0CH-val van, valahol meg 8-10Ch-val.
109. alma20 (válaszként erre: 108. - Lolinno)
2007. jan. 4. 13:23

Ez jó hír!

Remélem a te cukraid is beállnak szép lassan!

Mikor nézik a HbA1c-t?

Nekem e hónap végén, kiváncsi leszek rá!

Volt hypod mióta a pumpát használod?

Nekem nagyon kevés,! :-)

Szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook