Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
228. lolinno
2007. febr. 23. 07:57

sziasztok!

kivel mi van mostanában?:)

227. alma20
2007. febr. 15. 22:40
Mit csinálsz? Nem borul a cukrod az éjszakázástól?
226. lolinno
2007. febr. 13. 18:06
én most 3ban...de az éjszakázás ritka...
225. alma20 (válaszként erre: 223. - Lolinno)
2007. febr. 13. 10:57

Nekem van ismerősöm, aki 3 műszakban dolgozik.

Miért?

224. Icus (válaszként erre: 223. - Lolinno)
2007. febr. 13. 07:34
A férjem heti váltóban dolgozik. 1 hét éjszaka, 1 hét délelőtt.
223. lolinno
2007. febr. 10. 15:43
dolgozik itt valaki 3 műszakban?
222. marcsi72 (válaszként erre: 185. - Christin)
2007. febr. 7. 17:02
A rizst, burgonyát, gyümölcsöket mindig a nyers állapotára számitjuk!
221. alma20 (válaszként erre: 220. - Kolibri)
2007. febr. 6. 22:09

Nagyon szívesen segítek, de sajnos nem vagyok orvos és még gyermekem sincs, ezeket csak hallottam!

Meg a nőgyógyászom mindig mondja.

Szerintem ne aggódj, mert ha komoly gond lenne, nem csak olyan gyógyszert kellene szedned, ami késlelteti a ch felszívódást!

Fel a fejjel!

pussz

220. Kolibri (válaszként erre: 218. - Alma20)
2007. febr. 6. 20:08
Koszonom Alma, szerencsere a nodokim ismeri ezt a dolgot. Kicsit aggodom, hogy mi lesz, ha mar nem szedem a gyogyszert, de szerintem majd akkor meg visszalatogatok kozetek, mert tuti lesznek kerdeseim.
219. alma20 (válaszként erre: 217. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 6. 19:11

Én már nem bánom, így is teljes életet élek.

Amikor cukorbeteg lettem, 14 éves voltam és mindent betartottam, kis kilengésem sem volt.

Mikor megtudtam, elfogadtam, de nem érdekelt, simán mindent betarottam, mert kisebb gondom is nagyobb volt!

Aztán eltelt 2 év és minden borult!

Nem adtam be az inzulint, nem diétáztam, stb.

Hamarosan nagyon rossz lett a közérzetem, és rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább.

Visszaáltam a diétára és azóta megint minden rendben van.

218. alma20 (válaszként erre: 216. - Kolibri)
2007. febr. 6. 19:01

Hát elméletileg étkezés után 1.5 órával, ha méred nem lehet több 6.5-nél a cukrod!

Én legalább is így emlékszem.

A magzatot az első 2 hónapban veszélyezteti leginkább a magas vércukor, de természetesen véig figyelni kell.

Nem tudom, milyen a nőgyógyászod, de mindenképp olyan orvosra lenne szükséged, aki jártas a diabétesz kezelésében!

2007. febr. 6. 18:02

De kar! Csak ne lenne visszafordithatatlan :(

Gyorsan megtanultatok, hogy mibol hogyan es mennyit ehettek? Mennyi ideig tartott, mig beleszoktatok?

216. Kolibri
2007. febr. 6. 18:01

Sziasztok! Lenne egy kerdesem, hatha ti tudtok ra valaszolni.

PCOS-m (cukor-hormon problema)van, ezert eleg nehezen lettem terhes. Gyogyszert szedek ra, ami csokkenti a cukor es a szenhidrat felszivodasat. Lassan befejezhetem a gyogyszert, mert a 16. hettol mar nem veszelyezteti a terhesseget ez a dolog, viszont "jo eselyem" van a terhessegi diabetesz kialakulasara.

Kerdesem: Meddig mehet fel a cukorszint egy atlagos etkezes utan fel oraval? Vagy ez hulyeseg? Mert olvastam errol valamit, ami szerintem nem letezik!

Ha tudtok erre irni valamit, akkor koszonom.

215. lolinno (válaszként erre: 214. - Alma20)
2007. febr. 6. 17:50

nálam az volt h keményen dolgoztam...nem volt pihi...de kb 1 évig!

én nem vettem észre, de a testemet megterhelte...és ekkor elkaptam egy hányós-hasmenéses vírust...és ekkor az inzulintermelő sejtjeimet elpusztította az immunrendszerem...ennyi dióhéjban:)

nem hepiendes, de mégér egy oscart:)))))

214. alma20
2007. febr. 6. 08:57

Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy influenza is ráhúzódhat!

Nálam sem volt megelőzhető, idegi alapon jött ki, kamaszkoromban.

213. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 212. - Lolinno)
2007. febr. 5. 18:58
Influenza huzodott ra?
212. lolinno (válaszként erre: 211. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 5. 18:39
nálam nem volt megelőzhető,mert egy vírusos megbetegedés lettem beteg...de a 2es típusúaknál ha hajlamos rá az ember és odafigyel a kajájára, súlyára, akkor jobb esélyei vannak:)
2007. febr. 4. 16:14
A cukorbetegseg megelozheto szerintetek, vagy az egyszer csak jon, es akkor rogzul?
210. lolinno (válaszként erre: 206. - Alma20)
2007. febr. 4. 15:42

nem gyakszi!!ez már kőkemény ,éles 8 órás munka...nem is szakmába vág..(mert turizmust tanulok, ez meg bank..)de a pénzügy érdekel...nyáron államvizsgázok...idegenforgalom és szálloda szakos vagyok...a szakdolim abból a szállodából irom ahol gyakszin voltam.


cukraim most a munkába állás miatt rosszak. ki kell tapasztalni az új rendszert.

pumpával nincs gond, teljesen megbizható!


puszi

209. alma20 (válaszként erre: 207. - Alexandra0415)
2007. febr. 3. 13:45

Szia!

Igen, megkaptam az üzeneted, köszönöm szépen a jó tanácsot!

Már próbáltam aloe verát, de egyszerűen nem ment le a torkomon! Nem bírtam meginni!

Azt hiszem, ezt nem kockáztatom meg még egyszer!

De azért tényleg nagyon köszönöm, nagyon kedves vagy!

üdv!

Jó hétvégét, jó pihenést!

208. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 196. - Lolinno)
2007. febr. 2. 19:12
Koszi a valaszt! :o)
207. alexandra0415 (válaszként erre: 206. - Alma20)
2007. febr. 2. 19:01
Sziaztok!szia alma20!meg kaptad az üzenetemet?Remélem tudtam segíteni!pusz
206. alma20
2007. febr. 2. 09:02

Ez még a gyakorlat? Mikor lesz az államvizsgád? Miből írod a diploma munkádat?

Semmi baj, néha mindenki eltűnik kicsit!Tényleg jó lesz, a magadnak csinálod a kenyered! Az finom lesz! Küldhetsz nekem is az éterbe!

Cukraid hogy állnak? Szereted a pumpát? Még nem volt semmi gondod vele?

Szép napot!

205. lolinno (válaszként erre: 204. - Alma20)
2007. febr. 2. 08:03

persze!

hétvégén felavatom!


bocsi ha mostanában eltűnnék kis időkre...tegnap volt az első munkanapom és agyhalott vagyok mire hazaérek:))

204. alma20
2007. jan. 31. 21:09

Az szuper! :-)

És fogsz is? Én biztos lusta lennék!

A párom anyukája szokott sütni kenyeret, az egészséges és imádom!

Cukraid?!

203. lolinno
2007. jan. 31. 14:23

kaptam ma egy kenyérsütőgépet!!!

igy már tudok itthon egészséges, nekem való kenyeret készíteni!!

:)

202. lolinno (válaszként erre: 200. - Venes)
2007. jan. 30. 11:36

A cukorbetegség tünetei


Az 1. típusú diabétesz általában viharos gyorsasággal, szembeötlő tünetek kíséretében lép fel, mégpedig annál gyorsabban, minél fiatalabb az egyén. Így gyermekkorban napok-hetek, fiatal felnőttkorban hónapok alatt bontakozhat ki a klinikai kép a maga teljes súlyosságában. Ezzel szemben a 2. típusú cukorbetegség igen gyakran tünetszegény. 10-15 éven át is fennáll anélkül, hogy panaszt okozna.

Az 1. típusú diabétesz tünetei az alábbiak lehetnek: fokozott éhségérzet, a testtömeg csökkenése, levertség, fáradtság érzése, súlyos kiszáradás, ketoacidosis, következményes, szapora és mély légzéssel.

A 2. típusú cukorbetegségre a ketoacidosis fellépte nem jellemző, viszont igen gyakori a bőrfertőzések, furunkulusok keletkezése, bizonyos testrészek, elsősorban a szeméremtest viszketése.

A betegség előrehaladtával az éhségérzetet - főként a ketoacidosis kifejlődésével - étvágytalanság válthatja fel, és a testsúlycsökkenés üteme felgyorsul.

Szemben az 1. típusú diabétesszel, melynél vagy nagyon gyorsan diagnosztizálják a betegséget és azonnal megkezdik a megfelelő gyógykezelést, vagy pedig a beteg menthetetlenül meghal, a 2. típusú diabétesznél nagyon sok esetben nem szembetűnőek az itt felsorolt tünetek. Előfordulhat, hogy a cukorbetegséget a kezdetét követően 15-20 évvel fedezik csak fel, nemegyszer súlyos késői szövődményei révén. Közülük a legszembetűnőbb a látás hirtelen megromlása. Más esetben a csökkent sebgyógyulás, egyes végtagok keringésromlása, leggyakrabban a lábujjak elhalása hívhatja fel a figyelmet az idejekorán fel nem ismert cukorbetegségre. Jellemző ezen diabéteszforma rejtőzködő voltára, hogy a szívizominfarktust elszenvedők 10-15 %-ában derül fény addig fel nem ismert cukorbetegségre.

Ebben az összefüggésben arról is szó van tehát, hogy a lassan kifejlődő, még inkább a tünetszegény, évek hosszú során át fennálló és fel nem ismert diabétesz ugyanúgy kifejti nemkívánatos hatásait az egyén szervezetére, mint a diagnosztizált, de nem megfelelően kezelt kórállapot. Azaz egyrészt a diabétesz késői szövődményeinek a kifejlődése, másrészt - a magasabb vércukorértékek következtében - az érelmeszesedési folyamatok felgyorsulása nem függ attól, hogy magát a cukorbetegséget felfedezték-e vagy nem.

Már ebből is következik, hogy minél régebben áll fenn a cukorbetegség és minél magasabb az átlagos vércukorszint - azaz minél jobban tér el a normális értékektől felfelé - annál nagyobb esély van a cukorbeteg életét megkeserítő és veszélyeztető késői szövődmények kifejlődésére. A fordítottja is igaz: minél jobban karbantartja valaki betegségét, minél alacsonyabb az átlagos vércukorszint, annál kevésbé térnek el a cukorbeteg életkilátásai nem cukorbeteg társaiétól.

A cukorbetegség tehát sajátos megbetegedés. Azon kóros állapotok egyike, melyeknél az orvos igyekezete a páciens együttműködési készsége nélkül csak részeredményekhez vezethet. Minél többet tud a cukorbeteg állapota mibenlétéről, az anyagcsere szabályozásának eszközeiről, azaz a "testre szabott" kezelés feltételeiről és módozatairól, annál sikeresebben veheti fel a harcot - gondozóorvosával karöltve - a cukorbetegség ellen, és annál kevésbé ölti betegség képét az egyébként viszonylag jól karbantartható állapot.

201. lolinno (válaszként erre: 199. - Icus)
2007. jan. 30. 11:33

a 2eseknél, ha jól tudom az a gond hogy a szervezet termel sejteket, viszont a szevezet nem tudja hasznosítani őket, igy emelkedik a vércukorszint( blokkolja a felszívódást valami) a 2esek gyógyszere segít megszüntetni ezt a blokkolást.


vagy valahogy igy van, csak hétköznapi nyelven akartam megfogalmazni:)

200. Venes
2007. jan. 30. 07:57

Bocsánat, hogy csak így a semmiből most előjövök és beírok, de mik is a tünetei az 1es és a 2es cukorbetegségben?

Tudom, pl. a vizelet savas, meg van valami szájszag is.

De még valami?

199. Icus (válaszként erre: 198. - Lolinno)
2007. jan. 30. 07:47

Hallottam, valami új-régi kisérletről, amikoris egészséges hasnyálmirigyet ültetnek be.


A 2-es nél elhaltak ezek a sejtek, vagy csak valami miatt nem termelnek eleget?

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook