Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
348. lolinno (válaszként erre: 345. - Icus)
2007. aug. 5. 16:28

olyan jégkrémet vegyél, ami light mert abban állítólag kevesebb a ch és a kalória is+finomak.


minél kisebb egy étel glikémiás indexe,annál lassabban emeli az a vc szintet, tehát annál jobb.


étrendet csak azért ollóztam be h kb tudja hogyan néz ki egy 20 v 30 g ch-tartalmú étkezés. nem példaértékű és nem irányadó, csak ad arról fogalmat h mi merre... :)

347. Pirosalma (válaszként erre: 340. - Ányesz74)
2007. aug. 5. 12:18

Szia!

Először is megnyugtatásul: "Ha egy vékony szeletet eszem párizsival, már az 400 kalória" - nincs annyi:-) Egy vékony szelet kenyér 30 g, egy szelet párizsi 20 g, összesen 75 + 45 kcal = 120 kcal.

Az 1000 kcal nem mondhtaó túl szakszerűnek, ilyet otthoni körülmények között nem alkalmaznak. A túlsúlyod valószínűleg nagy, szakszerű diéta javasolt orvos és dietetikus irányításával.


Annyit mondanék még, a többieknek, hogy étrendeket ez esetben ne nagyon ajánlgassatok, mert nem vagyunk Ányesznek sem orvosa, sem dietetikusa!

346. ányesz74 (válaszként erre: 344. - Angyalka76)
2007. aug. 5. 09:08

Szia Angyalka76!

Köszi a tanácsot, és nagyon szívesen fogadom! Hallottam már az Aloe Verás termékekről, hogy nagyon jót tesznek, de sajna ez egy kicsit odébb van, mert munkanélküli vagyok, és a havi 30 ezerből nem igazán engedhetem meg magamnak! :-( De tervbe van véve! :-)

Azt meg mondták, hogy mennyi ch-t ehetek (100g), csak azt nem, hogy milyen elosztásba!

Az igazság az,hogy most voltunk Gárdonyba, és annyira nem figyeltem a cukromra, de a gyógyszer úgy látszik kezdi kifejteni a hatását, mert már két napja reggelente 7 a cukrom és délutánra 5-6 között van! Ez így jó, nem? Tudom, hogy a reggelit még le kéne nyomni, legalábbis a dokinőm azt mondta, hogy az éhgyomrinak 5-7 között kéne lennie, a reggeli utáninak meg 7-9 között max. Arra azért még gyúrnom kell, mert az 9 körül szokott lenni! :-(

Nem tudom miért, de én azt vettem észre, hogyha lejjebb van a cukrom, 6 alatt, akkor nem igazán érzem jól magam! Émelygek, gyengeség van rajtam! Ez miért van, lehet, hogy csak a gyógyszer mellékhatása lenne?

Amióta kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, és figyelem, hogy mit eszem, azóta 3 kilót fogytam, 3 és fél hét alatt. Talán ez is jó, bár tudom, hogy ilyenkor a víz távozik először a szervezetből, de mindenhol azt lehet hallani, hogy 1/2-1 kg fogyás hetente az jó!

Igyekszem kitartani, bár nagyon nehéz, én nem is tudom, hogy bírjátok! :-(

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

345. Icus (válaszként erre: 343. - Ányesz74)
2007. aug. 4. 09:05
Természetesen, az amelyik lassan emeli. Hiszen ez a lényeg. A férjem is sajnos ilyen gondokkal küzd mint te. Bár ő 80 kiló és 180-185cm magas. Kemény fizikai munkát végez szinte napi 16 órában. Őt 150Ch-ra állították, emellett éhezik. Az a baj, ha nem eszik szénhidrátot nem lakik jól. Az elején még tartotta a 3 zsemle verziót, sőt még a barnakenyeret is megette. Most már megint sokat dolgozik igy a kaja megint rendszertelen, megint este eszik ha hazajött és megint rászokott finomitott pékárúra. Múszájból kis pálcikás fagyikat veszek neki, de nem mindig állja meg, hogy csak egyet egyen. Muszáj valami édességet otthon tartanom, mert különben ha nem jut hozzá iszonyatosan ideges "agresszív" kötegedő lesz. Olyan ilyenkor mint a részegek, mindenben hibát talál. Aztán egy nagy adag szénhidrát és teljes nyugalom béke. Nemtudom, meggyőzni, hogy ez igy nem jó. :(((
344. angyalka76 (válaszként erre: 343. - Ányesz74)
2007. aug. 4. 08:53

Szia Ági!

Olvastam a leveled,és szeretnék neked segíteni,ha elfogadod.

Én már lassan 12 éve vagyok inzulinos cukorbeteg,és átmentem egy pár megpróbáltatáson,azért merek embereknek segíteni ha tudok.

Azt olvastam,hogy szereted a csokit és csokit csokival ettél,eszel nem tudom.Az,hogy cukorbeteg lettél nem ennek köszömhető,inkább a gének hibái.

Az a baj,hogy nem akkor figyelünk az étkezéseinkre amikor még nincs semmi probléma,hanem akkor oltanánk a tűzet amikor már ég!(de ez az ember!)

Írtad,hogy nem mondták,hogy mennyi szénhidrátot ehetsz,ezt nem értem?Milyen orvos az ilyen?

Engem úgy engedtek el annak idején a kórházból,hogy beállították a cukrom és megmondták,hogy mennyit ehetek egy nap a szénhidrátokból.

Én egy olyan cégnek dolgozom ahol az egészséggel és az anyagi jóléttel foglalkozunk de jó érzés az amikor tudunk segíteni embereknek,és látványos az eredmény.

Engem is a betegségem hozott ide,mert tavaly ősszel volt egy gyomorproblémám amit az orvosok nem tudtak kideríteni,hogy mitől,miért volt?4 hónapig kórházról kórházra jártam,és nem sikerült megállapítani az okát,pedig amit el tudsz képzelni vizsgálatot én azon mind kerestűl mentem(EEG,CT,Gyomortükrözés,Pajzsmirigytúltengésvizsgálat,és vérvételek hegye)szóval nem volt egyszerű.

Haza kerültem a kórházakból és feb.20-án minden gyógyszert letettem,mert nem láttam értelmét,sőt a végén már lehet,hogy attól fájt a gyomrom(napi 11 szem és csak a gyomrom fájt!)és elkezdtem enni-inni az Aloe Verás termékeket.

Két nap múlva elmúlt a gyomorpanaszom,megjött az étvágyam,és a többi csak apróság amit nem is vártam de minden úgy jött mintha előírták volna.

Nem modom,hogy csoda szer,de nekem sokat segített.

Amikor azt mondták az orvosok,hogy azért kerültem kórházba,mert bezabáltam!Igen?Akkor mitől fogytam folyamatosan?65 kg-am voltam abból lement -15 kg.Attól mert bezabáltam?

De ma már nem érdekel,az a lényeg,hogy rendbe jöttem és ezért mertem ajánlani,mert eredményes.

Van lehetőség a fogyókúrára,úgy,hogy nem a yo-yo efektus van előnyben.Nekem most van egy ismerősöm aki 150kg-m és már a tisztító kura alatt 5kg-ot fogyot,pedig annak még nem kellett volna látszania.

343. ányesz74 (válaszként erre: 342. - Lolinno)
2007. aug. 3. 21:17

Hali!

Köszönöm, hogy válaszoltál! 33 éves vagyok! Az a helyzet, hogy július 11-től vagyok „hivatalosan” cukorbeteg, bár régebb óta vannak gondjaim vele, és be kell vallanom, hogy csak saját magamnak köszönhetem, mert édesapámnak fiatalkori cukorbetegsége volt, én meg – mint GombócArtúr – csokit ettem csokival és természetesen a jó kajákat sem ítélem el, amik még véletlenül sem egészségesek! :-(

Nem tudom, hogy ez jó-e, de a szememben még nem mutatkozott meg a cukor. Az volt az első hely, ahova a dokinő elküldött.

Leginkább az a problémám, hogy nagyon-nagyon kevés az a zöldség, amit sütve, főzve, párolva meg ennék! Nyersen jöhet bármelyik, brokkoli és kel dolgokon kívül!

Azt nem mondták, hogy mikor mennyi ch-t ehetek, csak ne haladja meg a 100g-t.

35 kg felesleg van rajtam, sok mindent kipróbáltam, de nem igazán sikerült, gondolom sokat mond a yo-yo efektus. Az is baj, hogy a családommal ellentétbe, ha ideges vagyok, akkor is a hűtőt nyitogatom, ha öröm ér, akkor is! Tudom, hogy ez nem helyes, és a leckét meg is kaptam érte, július 8-án. Akkor éreztem, hogy valami nem stimmel, bár csak annyi volt, hogy iszonyúan szomjas voltam. Apumtól maradt cukormérő, és azon 19-et mértem. Innentől indult az egész!

Az lenne a kérdésem, elnézést, ha hülyeséget kérdezek, de melyik glikémiás index a jó? Ha gyorsan emeli meg a cukrot, vagy ha lassan???

Bocsesz, hogy ilyen hosszúra sikeredet a hozzászólásom!

Köszönöm a segítséget!!!!

Üdv: Ági

342. lolinno (válaszként erre: 340. - Ányesz74)
2007. aug. 1. 14:31

szia!


nagyon fontos h milyen a 100 g ch elosztása a nap folyamaán. sajnos ez tényleg nagyon kevés ch, igen szigorú diéta, biztos úgy itélte meg az orvosod h sürgősen fogynod kell, ezáltal az egészséged is javulni fog (kéne). kisebb túlsúly esetén egyre jobban tud hatni a gyógyszer, elvileg lejjebb kéne utána menni a vércukrodnak. hány éves vagy? mióta vagy cukros? a diétát pedig annyira tartsd be amennyire tudod!

tehát te akkor egyenlőre gyógyszeres kezelésben vagy.

remélem segítség lesz a következő pár javaslat a ch-számolásnál:


Reggeli javaslatok:

20 g szénhidrát: 2 dl zsírszegény tej, 1/3 zsemle, vagy 3 db. korpás keksz, 1 dkg margarin (light), 10 dkg zöldpaprika, (180 kcal)

30 g szénhidrát: 4 dkg fehér kenyér, 1 dkg margarin, 2 dkg diétás lekvár, 2 dl zsírszegény tej (200 kcal)

40 g szénhidrát: 6 dkg barna kenyér, 1 dkg vaj, 10 dkg uborka, 2 dl zsírszegény tej, (330 kcal)

50 g szénhidrát: 10 dkg félbarna kenyér, 5 dkg sajt, 10 dkg zöldpaprika, tea édesítővel (390 kcal)


Kisétkezés javaslatok:

10 g szénhidrát: 2 dl kefir (130 kcal)

15 g szénhidrát: 10 dkg cseresznye (60 kcal)

20 g szénhidrát: 3 db korpás keksz, 2 dl 0%-os joghurt (120 kcal)

30 g szénhidrát: 1 db korpás zsemle, 1 db kockasajt (200 kcal)


Ebéd javaslatok:

30 g szénhidrát: 10 dkg főtt marhahús, paradicsommártás, 20 dkg narancs (2 db) (370 kcal)

50 g szénhidrát: tejfeles burgonyaleves, rakott kelkáposzta, 10 dkg margarin (600 kcal)

60 g szénhidrát: gulyásleves, 3 db túrós palacsinta édesítővel (730 kcal)

70 g szénhidrát: lebbencs leves, sertéspörkölt, zöldbabfőzelék, 20 dkg körte (680 kcal)


Vacsora javaslatok:

30 g szénhidrát: ˝ zsemle, 3 dl aludttej (210 kcal)

40 g szénhidrát: rakott burgonya 20 dkg burgonyából, savanyúság, limonádé cukor nélkül (350 kcal)

50 g szénhidrát: 1,5 db korpás zsemle, 5 dkg túróból körözött, 3 dl light almalé, 10 dkg paprika (380 kcal)

65 g szénhidrát: becsinált leves, 5 db közepes túrógombóc, limonádé cukor nélkül (870 kcal)


Ami még nagyon fontos, az élelmiszerek glikémiás indexe:(A besorolás a szőlőcukorhoz vagy a fehér kenyérhez viszonyított vércukoremelő-hatást százalékban fejezi ki. Minél magasabb a százalék, annál gyorsabban emeli a vércukorszintet az adott élelmiszer.)


Glikémiás index 90-100 %

Malátacukor, méz, minden cukrozott üdítőital, főtt burgonya, burgonyapüré, gabonapehely, kukoricapehely, rizspehely, minden magas szénhidráttartalmú növényi termék, melyet pelyhesítenek, vagyis szétroncsolják a sejtfalát.


Glikémiás index 70-90 %

Fehér kenyér, zsemle, kifli, félbarna kenyér, extrudált kenyér, kétszersült, ostya, kekszek, sós sütemények, kalács, édes müzli, pudingpor, tejberizs, fehér liszt, főtt tésztafélék - kivétel a spagetti és a makaróni -, szőlő, szőlőcukor, répacukor (kristály-, por-, mokkacukor stb.).


Glikémiás index 50-70 %

Zabpehely, kukorica, főtt rizs, fekete kenyér, banán, natúr, cukor nélküli gyümölcslevek.


Glikémiás index 30-50 %

Tej, kefir, joghurt, a legtöbb hazai gyümölcs, spagetti, makaróni, durumbúzából készült tészták, tejszínes fagylaltok, tejcsokoládé (magas zsírtartalmuk miatt vannak ebben a csoportban).


Glikémiás index 30 % alatt

Szorbit, fruktóz, lencse, szárazbab, sárgaborsó, lencse, szójabab, dió, mogyoró, korpás müzli, színes főzelékek, saláták, cékla, retek, zöldpaprika, paradicsom.


ha bármi kérdésed van, írj!

341. NOA
2007. aug. 1. 14:09

[link]


Sziasztok!

Ezt az imént találtam, hátha valakinek jó lesz:)

2007. aug. 1. 10:36

Sziasztok! Remélem jó helyen „kopogtatok” a problémámmal és kérdésemmel!

Cukorbetegnek mondtak ki, és az orvosom 160g CH-ra „ítélt”! 3 hétig betartottam és nem akar lemenni 7.5 alá. Igazából 7 és 9 között mozog. Ma voltam ellenőrzésen, és gyógyszert írt fel (Merckformin 2x1), és levitt 100g CH-ra és 1000 kalóriára! A kérdésem az lenne, hogy mit lehet enni? Dietetikusom azt mondta, hogy zsemle helyett ehetek rozskenyeret. Ha egy vékony szeletet eszem párizsival, már az 400 kalória kb.! És sajnos az sem elhanyagolható tény, hogy nem vagyok egy vékony alkat és akkor még finoman fogalmaztam! :-( Tudnátok nekem segíteni?? Nagyon köszönöm előre is, mert teljesen tanácstalan vagyok és tapasztalatlan ezen a téren!

Üdv: Ági

339. Pirosalma (válaszként erre: 338. - Lolinno)
2007. júl. 30. 21:53
Egy francot:-)
338. lolinno (válaszként erre: 337. - Pirosalma)
2007. júl. 30. 16:48
mert ez így is van :)
337. Pirosalma (válaszként erre: 333. - Lolinno)
2007. júl. 29. 22:33

Szia!

Ez csak egy példa volt. Azért említettem meg, mert nagyon sokan a dibatikusat az egészségessel vagy egészségesebbel azonosítják.

336. Pirosalma (válaszként erre: 335. - NOA)
2007. júl. 29. 22:31

Szia!

Nem egyről beszélünk:-)


Az inzulinrezisztencia azt jelenti, hogy az inzulin nem tudja kifejteni a hatását. Sem a sejtek cukorfelvételében, sem más folyamatban.


A zsírszövetben van egy ún. hormonszenzitív (hormonérzékeny) lipáz nevű enzim, ami a zsírszövet lebontásáért felelős. Ezt több hormon tudja blokkolni (legjelentősebb az inzulin) és aktiválni (adrenalin, növekedési hormon stb.).

Tehát ha inzulinrezisztencia áll fenn, akkor az inzulin nem tudja meggátolni a zsírok lebontását.


(Persze a fogyáshoz nem elég lebontani a zsírokat a zsírszövetben, hanem el is kell égetni őket.)


Az orvosod valószínűleg nem mondott téveset, csak vagy nem jól emlékszel, vagy félreértetted.


Az inzulin tényleg elősegíti az energia raktározását, de a 2-es típusú cukorbetegségben pont, hogy nem tud érvényesülni ez a hatás.


Speciális eset, amikor a zsírszövet túlontúl érzékeny az inzulinra, tehát minimális inzulinkoncentráció mellett sem képes a zsírszövet zsírt leadni, vagy csak kis mértékben (de ebben az esetben ált. 2-es típusú cukorbetegség nem alakul ki!). Az ilyen emberek az "éhezés"-t (jelen esetben alacsony vércukorszintet) nagyon rosszul tűrik.

335. NOA (válaszként erre: 330. - Pirosalma)
2007. júl. 28. 14:13

Megnő az inzulin a vérben az hizást provokál.


Orvos remélem tudja és nem beszél badarságokat.


Melyek a speciális esetek mikor nehéz a fogyás és milyen hiba van az étrendemben?

334. lolinno (válaszként erre: 329. - Bettsy)
2007. júl. 28. 13:43

szia!


a neten keress rá a diétás, cukorbeteg ételekre és ezer oldalt ki fog adni neked:)

de ha priviben megírod az emilcímedet, akkor tudok saját, általam gyűjtött recepteket küldeni.

meg persze bárkinek aki ír nekem.

egyébként szerintem bármilyen étel diétás, cukorszegény változata elkészíthető, egy kis kreatíkodással :)

333. lolinno (válaszként erre: 331. - Pirosalma)
2007. júl. 28. 13:41
ok, de a fruktóz tartalmú csoki szélsőség és nem is a diéta része, csak ha valaki annyira édesszájú h nem bírja ki a csoki nélkül, akkor van ez a lehetőség. én egy gyümölcssalátával jobban érzem magam mint egy zsíros-fruktózos undi csokitól, ami csak a szájpadlásomra tapad...
332. alma20
2007. júl. 27. 22:21

Sziasztok!

Voltam dr néninél a magas cukraimmal, ő is azt mondta, hogy ilyen időben alacsonyabbnak kellene lennie!

Arra gyanakszunk, hogy esetleg a pumpámmal lehet valami gond, mert 2 hónapja használom és azóta rosszak a cukraim is.

Már minden felé állítottuk és szigorúbbnál szigorúbb diétákat tartok be... mégis!

Ma kell ampullát cserélnem visszateszem a régi pumpám, megpróbálom avval milyen!

331. Pirosalma (válaszként erre: 324. - Lolinno)
2007. júl. 27. 16:24
A cukorbetegeknek szánt élelmiszerek nem feltétlenül egészségesebbek vagy energiaszegényebbek, mint a hagyományos termékek. Jó példa erre a fruktóztartalmú csoki.
330. Pirosalma (válaszként erre: 328. - NOA)
2007. júl. 27. 16:22

Szia!

Az inzulinrezisztencia pont, hogy a fogyást segíti.

A hiba valószínűleg az étrendben van (annak pontos ismerete nélkül sokat nem lehet mondani). Persze vannak egészen speciális esetek, amikor nagyon nehézkes a fogyás.

329. Bettsy
2007. júl. 27. 16:18

Sziasztok!

A kedvesem cukorbeteg, és szeretnék neki finomakat főzni! Tudtok a neten olyan recepteket, melyek kifejezetten nekik szólnak?

Köszi előre is!

328. NOA (válaszként erre: 324. - Lolinno)
2007. júl. 27. 13:52

Szia!

Nem tud fogyni sajnos, szerintem izulirezisztenciája van.Amúy igazad van a cukros kaja egészséges, finomitott és édes dolgokat távol kell tartani.

Most én is ezt csinálom.

327. Pirosalma (válaszként erre: 308. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 27. 12:01

Szia!

Igen, több hormon (főként az adrenalin) hat a vércukorra, ezek szintje stressz és egyéb okok miatt emelkedett lehet.

326. Pirosalma (válaszként erre: 322. - Alma20)
2007. júl. 27. 11:59

Szia!

Nem akarlak ijesztgetni, de azzal nagyon sürgősen kellene valamit csinálni!

325. lolinno (válaszként erre: 322. - Alma20)
2007. júl. 27. 11:27

szia!

nekem ebben a hőségben tökéletesek a cukraim, majdhogynem hipóközeliek...figyelni kel h le ne essen! nekem télen vannak siralmas cukraim...most meg a nyaralás miatt is kisimultam, jobban oda tudtam figyelni a vércukromra, meg a kajákra is. meg egész nap sétáltunk....de jó volt :)

324. lolinno (válaszként erre: 319. - NOA)
2007. júl. 27. 11:25

szia!igazából nekem nincsenek súlyproblémáim. nem tudom milyen diétán van a férjed, de én úgy gondolom, h a diéta betartás miatt fogynia kéne neki is. persze erős megállhatóság kell hozzá, de végül hozzászokik a szervezet és a psziché is a kevesebb, ám minőségibb táplálékhoz, hiszen a diabosok diétája=egészséges ételek! :)

és én ezzel teljesen egyetértek!ti?

323. lolinno (válaszként erre: 316. - LoLiNa)
2007. júl. 27. 11:22

helló!

bocsi, de 2 hétig külföldön voltam nyaralni, nem voltam neteközelben.

szőlőcukrot és semmilyen cukrot nem ajánlott diabosoknak enni, kivéve 1 esetben, ha nagyon erősen hipózik. akkor is 1-2 szemet...

322. alma20
2007. júl. 22. 23:15

Sziasztok!

Meséljetek, hogyan bírja a cukrotok a hőséget?!!!

Az én cukrom nem megy 12 alá, pedig a pumpám 1 hete 130%-on megy!

az orvosrm szerint ilyenkor a cukor zuhanni szokott!

Segítsetek!

Nálatok hogyan működik?!

321. alma20 (válaszként erre: 316. - LoLiNa)
2007. júl. 22. 23:13

Szia!

Szőlőcukrot akkor szoktak enni a cukorbetegek, ha leesik a cukruk, mert az hirtelen megdobja.

Szóval, ehet, de magas vagy normál cukornál nem célszerű.

320. LoLiNa (válaszként erre: 318. - Tűzeső)
2007. júl. 22. 08:25
Köszönöm a válaszod!:-)
319. NOA
2007. júl. 21. 14:51

Sziasztok!

Majd néha benézek hozzátok, páromnak elég magas a cukra, most kapott gyógyszert egy erősebbet.

Az a gond, hogy nem bir fogyni, nem tudom nektek szükségetek van fogyásra és sikerült leadnotok kilókat?

Üdv.Andi

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook