Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
377. Kata190 (válaszként erre: 376. - Albi)
2007. nov. 18. 16:59
Biztos kipróbálták a módszered,és meggyógyultak.)))Akkor már nem írnak ide.
376. Albi (válaszként erre: 375. - Albi)
2007. nov. 16. 04:57

Mi van Veled Lolino? Meg a többiekkel? Azt hittem, hogy majd válaszoltok, és ki tudjuk cserélni a tapasztalainkat!..Na, de ez ma Magyarország! A nagy hallgatás, a depresszió stb.

Bezzeg, ha azt irnám, hogy valamelyik politikusunk milyen hülye, akkor lenne hozzá szólás!...akkor járjatok csak tovább orvosokhoz!

375. Albi (válaszként erre: 374. - Lolinno)
2007. okt. 31. 22:04
..lehet, hogy van remény, hiszen azért még van 2%! DE !! Az is elöfordulhat, hogy jóval több az "inzulintermelö sejted"! Csak az orvosoknak az a jó, ha Te, megmaradsz a betegüknek. Hiszen ebböl élnek! Hogy eljársz hozzájuk, hogy az általuk felirt gyógyszereket szeded! Amik, természetesen függövé tettek(tesznek). Amik, CSAK életben tartanak, de meg nem gyógyítanak!..Ha van akarateröd, akkor próbáld csak ki a nyers(vagy megpárolt) zeller napi fogyasztását! Elég egy vékony szelet belöle. Aztán, egyél sok kagylót.Azt, amelyik sima (cukormentes)lében van...Természetesen még van egy-pár étel, és feltétel(pl. NULLA alkohol, Nulla cukor, NULLA sertéshús stb. stb.), amit még szivesen átadok.Még valami: én a hatha-jógát csinálom, aminek sok olyan gyakorlata van, hogy a belsö szerveket(pl. a hasnyálmirigy) masszirozza...Higgyél a leirtakban, és meglásd egy-két héten bellül javulni fog az egészséged!!
374. lolinno (válaszként erre: 373. - Albi)
2007. okt. 31. 20:18

örülnék ha ez ennyire egyszerű lenne.

és annak is szívből örülök h te rendbe jöttél.

viszont plö rajtam a te módszered nem segítene, mivel én IS keményen diétázom, sportolok hetente többször....VISZONT (gondolom ellneben veled) az én inzulintermelő sejtjeim egy vírusos gyulladás miatt MEGHALTAK, egy vérvizsgálat is ami ezeknek a működésére irányult, kimutatta h 2%uk él..,szóval nekem már nincs ilyen csodás gyógyulási lehetőség.

de tök király h te jobban vagy!remélem sokáig igy marad.

373. Albi
2007. okt. 30. 19:35
Sziasztok! Ki lehet gyógyúlni a cukorbetegségböl tabletták nélkül is! Nekem 16 mmol volt a cukorszintem 2 hónappal ezelött.És most 4-5 között mozog! Keményen diétáztam(diétázok), leszoktam teljesen az alkoholról, újra jógázok és naponta legalább 2-3 órát sportolok, vagy intenzíven mozgok. Akit érdekel, annak szivesen átadom a tapsztalataimat(pl. milyen ételek viszik le konkrétan a vércukrot, és milyenek fel)
372. reki84
2007. okt. 23. 13:53
Sziasztok!4 éve vagyok cukorbeteg, eddig Humulin M3 és Humulin R inzulinon voltam, de az utóbbi időkben szinte semmit nem használt. Kb. 1 hónapja állítottak át Lantusra és Apidrára! 2 hétig oké volt minden, most pedig újra 13 körüli cukraim vannak. Mi lehet ennek az oka, valaki segítsen! Arcüreggyulladás közrejátszhat, vagy kevés a Lantus? (16 E) Reik
2007. okt. 15. 18:11
És igen, a fertőzésekre való hajlam is jelentősen megnő, ezzel nagyon kell vigyázni!
370. Pirosalma (válaszként erre: 365. - Lolinno)
2007. okt. 15. 18:08

Sziasztok!


A magas vércukorszintnek sok károsító hatása van, én konkrétan a spermiumok károsításáról nem hallottam, de nincs kizárva, ez azonban inkább érinti a teherbeesést (hogy van-e megfelelő mennyiségű életképes spermium), mint a terhesség megmaradását. Tehát igen, amennyire én tudom, a fogamzóképességet érintheti (persze a férfiak részlről, hiszen nőknél kül. nőgyógyászati problémákkal járhat a tartósan magas vércukor- és inzulinszint, amelyek mind a teherbeesést, mind a terhesség megmaradását érinthetik).

369. Icus (válaszként erre: 368. - Lolinno)
2007. okt. 15. 17:27

Az a jó! A nőgyógyászom is ezt ajánlotta.


Az emberem változóan van. Sajna állandóan éhes. Nem akar teljeskiőrlésű dolgokat enni. Méri a cukort reggel este... Ha 8-9 körül van akkor nem eszik, visszafogja magát. De rosszul van ha kevés CH-eszik. Agresszív és bolond lesz...:(( Eszik utána teljesen megnyukszik, és úgy viselkedik mintha semmi sem történt volna.

368. lolinno (válaszként erre: 367. - Icus)
2007. okt. 15. 17:21

én is laktacid feminát használok- eléggé dícsérik.

meg vigyázok mindig.


férjedről rég írtál!

hogy van?

367. Icus (válaszként erre: 366. - Lolinno)
2007. okt. 13. 19:18
Elég ám, ha csak a WC- csésze főlé guggolsz és ha érzékeny vagy mindjárt fertőzést kaphatsz. Azonkívűl a színes WC, papír valamint a szappan is okoz ilyet. Én terhesen kaptam el minden vacakot, akkor mondta a nőgyógyászom. Ő ajánlotta a femina intim szappant, ha jól emlékszem a nevére. Ő mondta ennk olyan a ph-ja ami pont jó, és ne használjak más intim szappant mert az is árthat...
366. lolinno (válaszként erre: 363. - Ehajni)
2007. okt. 13. 18:13

sajnos ezzel a gyulladásos dologgal nem vagy egyedül....nekem viszont mióta cukorbeteg vagyok, a nőgyógyászati problémáim véget nem érő sorozata kezdődött el...pedig 5 éve 1 partner, vigyázok h ne fázzak fel, munkahelyen papír wc-karimát használok....annyira vigyázok..és mégis hiába!

neked milyen tipusú gyulladásod van? kifejtenéd?

365. lolinno
2007. okt. 13. 18:11

agap!


ha priviben megírod az emilcímedet, akkor tudok küldeni általam gyűjtött finom recepteket, amik cukorbetegeknek szólnak, de ha az előírtak szerint készíted el, akkorm egészséges és alacsony CH-tartalmú finomságok készülnek. egyébként és vallom azt h a cukorbetegeknek nem kell külön főzni, abszolút összeegyeztethető a diéta a család többi tagjának készült ebéddel. kici odafihgyelés és jól megálasztott konyhatechnikai módszer csodákra képes. nálunk is egyféle étel készül ebédre-mondjuk én csinálom, így figyelek mindenre.

szóval nyugodtan írj!

nem gondolom h a férjed cukorbetegsége lett volna az oks a babánál ....de ezen már ne is gondolkodj!

az inzulinnak nincs mellékhatása, sőt, ha jól be lesz álllítva a párod, jobb lesz a fogamzóképessége is, mert minél magasabb a VC, annál rosszabb a fogamzóképesség...legalábbis hosszútávon mindenképpen. ez hasonló mint a nőknél....vagy biztos tudsz ennél szakmaiabban fogalmazni Pirosalma !én csak kontár vagyok, aki megéli a dolgokat és annak alapján próbál gondolkodni, utána nézni.

laelkiekben úgy tudod támogatni ha nem kell neki mindig a cukorbetegségről beszélni, ne emlékeztesd percenként, ne nyomaszd mindig betegségtudattal... ezelőtt sem volt porcelánból, ezután se kezeld úgy! legyél vele olyan mint előtte!

írj majd h mi van veletek!

364. Pirosalma (válaszként erre: 363. - Ehajni)
2007. okt. 8. 15:04

Szia!


Igen, ilyenkor az inzulinérzékenység lecsökken kül. hormonok (jellemzően a kortikoszteroidok) megemelkedése miatt, ill. a glukózelőállítás is megnő.


Sajnos elkerülni nem lehet, legfeljebb a diéta szigorításával és/vagy az inzulin- vagy gyógyszeradag növelésével lehet mérsékelni.

363. ehajni
2007. szept. 30. 15:29

Sziasztok!

Én még csak most találkoztam ezzel a fórummal először, aminek nagyon örülök.Tavaly nyár óta vagyok inzulinos cukorbeteg, és van egy nagy problémám, amin talán vmelyikőtök tud tanácsot adni.

A gonom az, hogy ha vmilyen gyulladás van a a szervezetemben, a cukrom azonnal magas lesz, és amíg a a gyulladás nem szűnik meg, magas is marad.Az orvos azt mondta erre, hogy a cukorbetegeknél ez előfordul.De szerintetek van megoldás ezek elkerülésére?

A falra tudnék mászni ettől a amondattól, hogy vele jár. Együtt lehet vele élni. Én szeretném, ha megtudném oldani ezeket a a gondokat.

362. Pirosalma (válaszként erre: 361. - Agap)
2007. szept. 21. 14:31

Szia!


Csak az egészségügyi részhez szólnék hozzá, főzni meg ilyeneket nem tudok...


"beállítás alatt van, még mindig magas a mért érték 13 körül mozog, biztos emelni kell, van -e vissza út?" - ha ténylegesen fiatalkori diabéteszről van szó (nem pl. hasnyálmirigy-gyulladásról), tehát a diagnózis helyes, akkor sajnos igen (ha egyéb hormoneltérés negatív, mivel bizonyos hormonok befolyásolják az inzulinérzékenységet).


"elhagyhatja-e valaha az inzulint" - egyes típusú cukorbeteg nem, legalábbis a tudomány mai állása mellett.


"3 hónapja a 11 hetes terhességem (meghalt a magzat) szakadt meg, lehetett-e ennek oka a most kiderült dolog" - nem valószínű.


"beállított inzulin mellett lehet-e még gyerekünk" - természetesen!


"van valami mellékhatása az inzulinnak" - helyes adagolásban nincs.

361. agap
2007. szept. 17. 09:28

Segítsetek eligazodni az erdőben!

Todom, ha türelmesen átolvasom a fórumot, akkor kaphatok választ minden kérdésemre, de most türelmetlen vagyok..

A férjemről lenne szó, 2 hónapja hordozta a cukorbetegség minden tünetét, de csak egy hete derült ki (1 típ.,vcsz 19). Rögtön inzulterápia (napi 4x, 170g ch)és ránk zúdult a cukros lét minden nyavajája.

Gyors kérdéseim:

- cukros diéta (jó könyv, receptek) elérhetősége

- hogy illesztettétek be a napirendetekbe az időponthoz kötött ch bevitelt (reggeliznie a kocsiban kell majd stb.)

- beállítás alatt van, még mindig magas a mért érték 13 körül mozog, biztos emelni kell, van -e vissza út?

- elhagyhatja-e valaha az inzulint

- lelkileg miben támogathatnám a leginkább (férfiak, kérlek benneteket, ti válaszoljatok)!!

- 3 hónapja a 11 hetes terhességem (meghalt a magzat) szakadt meg, lehetett-e ennek oka a most kiderült dolog

- beállított inzulin mellett lehet-e még gyerekünk

- van valami mellékhatása az inzulinnak


FELTÉTLEN ÍRJATOK!!!!

360. Icus (válaszként erre: 359. - Pirosalma)
2007. aug. 21. 07:21
Igen, a Müllertreu-ra gondoltam. Most legutoljára a Spar-ban vettem valamilyen lengyelt, mert nem tudtam elmenni a plusszba. De, ez kétszer annyiba kerül, remélem jó is lesz. Ezen viszont rajta vannak az értékek. Hasonló, mint amiket te írtál.
359. Pirosalma (válaszként erre: 357. - Icus)
2007. aug. 18. 17:25

Szia!

Ha a Mülletreu-ra gondolsz, akkor az összetétel alapján jó közelítéssel meg lehet mondani. Elég magas a víztartalma, rozsból van nagyrészt.

Szénhidrát (emészthető): 35 g/100 g; fehérje: 4-5 g/100 g; zsír 1 g/100 g; élelmi rost: 5-6 g/100 g; energiatartalom: kb. 170 kcal/100 g.

(Most nincs előttem a pontos összetétel, ezért még inkább csak közelítettem, de úgy hiszem, ezek az értékek használhatóak.)(A simára vonazkozik a becslés, a napraforgós zsír- és így energiatartalma magasabb.)

358. Icus (válaszként erre: 355. - Ányesz74)
2007. aug. 16. 07:40

Hát igen én is nehezen tudtam összeállítani, hogy mit egyek. Bár én nem vagyok cukros, "csak" túlsulyos. De, a férjemet látva, az a legnehezebb neki, hogy naponta többször keveset egyen. Őt 150CH állították naponta, de napi 16 óra kemény fizikai munka mellett ez kevés neki. Éhezik. Az a baj, hogy teljesen új táplálkozási szokásokat kell felveni, és ezt nem tudja mindenki megtenni. Én a magas vérnyomásom miatt döntöttem, hogy változtatok, nekem eddig sikerült (csak el ne kiabáljam). Május óta közel 20 kilót fogytam. SZép lassan. Most megyek majd szeptemberbe teljes laborra, majd akkor kiderült javulna-e az értékeim.


Neked nem is mondott semmit sem a doki csak a kalóriát, CH-t nem határozott meg?

357. Icus (válaszként erre: 353. - Pirosalma)
2007. aug. 16. 07:34

SZia!

Én ezt a kenyeret eszem elég régóta, nagyon finom, de nem találtam róla semmit sem .Mennyi a CH és Kcal értéke tudod?


A férjem, sajnos nem eszi meg én a napraforgómagosat imádom.:)) Egy szeletet szoktam enni minden reggel.

356. lolinno
2007. aug. 15. 20:35

helló! de nagy lett a csend..na jó, én is hanyagoltam a netet.... ebben a hóban eddig 3 szabadnapom volt... hajtás.

cukraim elmennek....most egy kicsit magasabbak a hajtás miatt, kevesebbszer tudok mérni, de igyekszem :)

355. ányesz74 (válaszként erre: 352. - Icus)
2007. aug. 6. 23:02

Nem tudom, hogy mire gondolsz a nem mozgásra?! Van egy kutyám, így naponta min. másfél órát sétálok, szobakerékpározni is elkezdtem, és járok hetente 1x gyógytornászhoz, bár az nem igazán fogyókúrás, mert gerinctornát csinálok (tavaly volt gerincműtétem)! Ennyi mozgásom van!

Az 1000 kalória betartásában az a nehéz – azon kívül hogy gondot okoz az összeállítása –, hogy az eddigi étkezési szokásaimat egyik napról a másikra változtatnom kell, és ez nem egyszerű, de gondolom nem vagyok egyedül ezzel! :-(

354. Pirosalma (válaszként erre: 348. - Lolinno)
2007. aug. 5. 20:13
A glikémiás indexszel kapcsolatban jegyezném meg, hogy a gyümölcscukornak (fruktóz) ugyan alacsony a glikémiás indexe (direkt módon gyakorlatilag nem hat a vércukorra), ennek ellenére sem cukorbetegeknek, sem egészségeseknek nem ajánlott nagyobb mennyiségben, mert hátrányosan befolyásolhat bizonyos lipidparamétereket (a triglicerid főként) - amik a 2-es típusú cukorbetegségben egyébként is emelkedettek ált. -, és energiatartalma is viszonylag magas.
353. Pirosalma (válaszként erre: 350. - Ányesz74)
2007. aug. 5. 20:09

Szia!

Az 1000 kilokalória pl. nagy valószínűséggel vezet hiányállapothoz (ezért sem alkalmazzák kizárólag kórházi körülmények között, állandó felügyelet mellett).

Az orvos utasítását nem bírálhatom fölül (pedig szívesen megtenném)...


A szénhidrátelosztásról annyit, hogy érdemes 5 étkezést (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora) tartani (3 nagy-, 2 kisétkezés), és a szénhidrátelosztás során figyelembe kell venni, hogy az inzulinérzékenység napszaki ingadozást mutat (legrosszabb - tehát amikor kevesebb ajánlott reggel és késő délután, legjobb - amikor többet lehet enni - délben és este-éjszaka; forrás: Dr. Fövényi József-Papp Rita: Cukorbetegek új diétáskönyve, Medicina, 1997).


A zsemle és egyéb finomlisztes péksütemények helyett magas rosttartalmú, teljes kiőrlésű vagy Graham-kenyér ajánlott (pl. a Plusban lehet kapni, Müllertreu a neve, szeletelt, csomagolt, nem vekniformájú).

352. Icus (válaszként erre: 350. - Ányesz74)
2007. aug. 5. 18:09
Az ezer kalória elég kevés. Bár, ha otthon vagy és nem végzel fizikai munkát, akkor nem kevés. Nem is mozogsz semmi?
351. Icus (válaszként erre: 348. - Lolinno)
2007. aug. 5. 18:07

Most olvastam, az étrendjeidet. Nagyon jó, nekem tetszik, csak nem én vagyok cukros hanem az uram. Ő pedig a kezdeti, ijedségtől magához térve, vissza állt a régi kajálási szokásokra. Tejet, abszoluz elhagyta, régebben napi egy liter lecsúszott. Hál' isten egy korty pia sincs. Ennek nagyon örülök, mert szeretett söröskézni és a kis üvegeseket sem vetette meg.


Azt hittem idővel jobb lesz. Sok főzeléket főzők, teljeskiörlésű kenyeret veszek, sütök a hétvégén, a gyógyszertári édesítővel vagy s SÜSINA-val. Igyekszem, átállítani a családomat egy másfajta kajálásra. Nem megy. Eltelt már több, mint fél év és semmi. Inkább nem esznek!! Meg sem kostolják a kajákat!


Szerinted, mitől van, mint már lent is írtam, ha nem jut a férjem édességhez, ideges, indulatos, agresszív, kötekedő lesz. Ha pedig megkapja, szabályosan megnyukszik.

350. ányesz74 (válaszként erre: 347. - Pirosalma)
2007. aug. 5. 17:25

Hali!

akkor én nagyon félre számoltam valamit! :-)

Lehet, hogy nem szakszerű az 1000 kalória, de annyit ehetek! És három hét múlva kell mennem a dokihoz vissza! Talán azért írt elő ennyit, mert nem dolgozom és itthon vagyok?! A súlyom valóban nagy, azt írtam is az előzőekben! :-(

Az a baj, hogy a dietetikusom szabin van (21-én jön vissza) és fogalmam sincs,hogy mit egyek és hogyan, és azért kértem tanácsot a többiektől!

349. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 311. - Lolinno)
2007. aug. 5. 16:30
Nem, en nem vagyok, de van a csaladban, ezert fokozottabban kell ra figyelnem.
348. lolinno (válaszként erre: 345. - Icus)
2007. aug. 5. 16:28

olyan jégkrémet vegyél, ami light mert abban állítólag kevesebb a ch és a kalória is+finomak.


minél kisebb egy étel glikémiás indexe,annál lassabban emeli az a vc szintet, tehát annál jobb.


étrendet csak azért ollóztam be h kb tudja hogyan néz ki egy 20 v 30 g ch-tartalmú étkezés. nem példaértékű és nem irányadó, csak ad arról fogalmat h mi merre... :)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook