Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
408. Icus (válaszként erre: 407. - Lolinno)
2008. jún. 10. 14:02
Hello! Jól!! Egyre jobban "tartja" a cukorját:)) Sütögetek neki mindenfélét, zabkorpából, buzakorpából, teljeskiőrlésűből:)) Most már egyre több mindent megeszik:)) Hétvégén nokedli volt, abba is tettem zabkorpát. Tudom igy is magas a CH, de a zabkorpa azért csak benne volt:))
407. lolinno (válaszként erre: 403. - Icus)
2008. jún. 10. 13:11

szia!


hogy van a férjed?

406. Icus (válaszként erre: 404. - Sswift5)
2008. jún. 10. 12:55
Én nem hiszem, hogy te valaha is cukorbeteg voltál. :(
405. lolinno
2008. jún. 10. 12:31
helló!mindenki annyira el van tűnve. nem tudom hogy vagytok vele, de a meleg és a változékony-esős idő miatt nekem folyamamtosan esik le a vércukrom, most vettem vissza pár napja, de még kell majd levenni az egységből. ti észrevettetek ilyesmit?
404. sswift5
2008. febr. 26. 12:49
Üdvözlet mindenkinek! Én is cukorbeteg vagyok mar egy jó ideje... Glukobene-t és Glukobye-t kellett szednem... át akartak állítani inzulinra... De mondtam, hogy ne mert magam megoldom. Talaltam egy boltot ahol természetgyógyászok, gyógynövény-szakértők tanácsot adnak és teákkal szolgálnak. Van egy csodálatos teakeverékük cukorbetegségre. Annyira jó, hogy nem kellett átállnom inzulinra, és még a gyógyszereket is el tudtam hagyni... Ez nagyon jó hír volt a számomra. A bolt a VI. kerületben van a Zichy Jenő u. 39.ben. Ja és sok más teájuk is van. pl allergia ellen, gyomorfekélyre, magas vérnyomásra... én ezeket próbáltam és meglepően jól hatottak... Mindenkinek ajánlom ezt a helyet mert ott az emberek tényleg segíteni akarnak...
403. Icus
2008. febr. 7. 07:50
Úgy néz ki jó!:)) Sajnos az uram a diétával nagyon hadilábon áll. Nagyon "fafejű":) Egyszerűen nem tud átállni más étkezési szokásra. Állandóan éhes, ha nem ehet "rendes" kaját. (fehérlisztes pékárú, csokoládé). Amióta ezt a lekvárt eszi, nem ugrik ki a vércukor értéke. Pedig megeszik 2-3 zsemlét egyszerre. Igaz méri reggel este a cukort. Ha napközben úgy érzi többet evett, akkor cukrot mér ehet-e:(( Elég sajátosan kezeli ezeket a dolgokat:(
402. Icus (válaszként erre: 401. - Lolinno)
2008. jan. 5. 08:14
Időközben körbejártam ezt a lekvár témát, a neten és itt a HOXÁ-n is!:)) FLAVAN MAX-nak hívják. Kiderül mennyit segít rajta. (aranyere minden estre "eltünt") Most nekem is rendelt belőle. Meglátom. Én nagyon szkeptikus vagyok ezekben a dolgokban. Mivel egyre többet olvastam róla, egyre több vélemyényt is hallottam. Kezdek benne reménykedni, de hinni nem nagyon hiszek!:(
401. lolinno (válaszként erre: 400. - Icus)
2008. jan. 4. 18:48
jaj, tudom melyik az a lekvár....egyébként a kettes típusú betegket sokminden segíthet..de ahol a sejatek kipusztulásáról van szó, ott már nem tudsz mit tenni. :(
400. Icus (válaszként erre: 399. - Icus)
2007. dec. 31. 06:25
Most valamilyen "hülye" lekvárt eszik, abban bízik. Dem szerintem csak a pénztárcája csökken nem a cukorszintje:(
399. Icus (válaszként erre: 398. - Albi)
2007. dec. 31. 06:24
Itthon megméri éhgyomorra, 6.3 A laborba egy félóra múlva, már 7.3 Nem evett semmmit mert éhgyomorit kérnek, sőt bicajjal ment, tehát még mozgott is. 1 óra múlva vissza kel menni és akkor megmérik a reggeli utánit is. Gondolom, monden cukrosnak ilyen vizsgálatra kell mennie nem?
398. Albi (válaszként erre: 397. - Icus)
2007. dec. 30. 18:38
..a 70-130 közötti (jó)érték, az mg/dl. Ezt méri az Accu-Chek Compact Plus készülékem(itt is egy papírcsik jön ki, és ezt tartom oda a vércsepphez). A férjednek más mértékegységben méri a készüléke(mmol/l.), ami 4-6 közötti értéknél jó.....hogy több volt az orvosnál a vércukorszint, az attól is függhet, hogy mit mikor evett utoljára! A legmegbízhatóbb eredményt reggel, éhgyomorra(tehát a vizen kívül semmi mást NE vegyen magához!!) lehet mérni. Ekkor mérje meg a készülékkel,otthon, majd az orvosnál a cukrát! Ha ilyenkor is nagy az eltérés, akkor valahol, valami nem jó, ill. nem tiszta! A higéniára gondolok itt elsösorban. De lehet ez egy manipuláció is, az orvos részéröl!!(..nem jó egy-két embernek, ha a férjed meggyógyúl, és nem költ többet orvosságra..)....
397. Icus (válaszként erre: 395. - Albi)
2007. dec. 30. 06:01

Nem tudom a férjemnek milyen van, de ő egy paircsikra tesz egy csepp vért és a készülék kimutatja a cukort. Mi az a 133 és 128? Neki rendes értéket mutat.

Azért kérdem, mert már másodszor járt úgy, hogy otthon megmérte, rá félórára levett vér, pedig több volt 1 egésszel.

396. ragi
2007. dec. 29. 22:53
Léci!?Kérném valakinek a tanácsát,főleg aki pumpát használ mennyiért,lehet magyarországon beszerezni a készüléket illetve az utántöltés megoldás milyen?
395. Albi (válaszként erre: 394. - Icus)
2007. dec. 28. 20:46
..nálam volt eltérés(kb.3 hónapja voltam orvosnál utoljára), mert az orvos 133-at mért, de én utána 1 órával 128-at,az Accu-Chek készülékkel. Ez attól is függ, hogy milyen tiszta az a börfelület(jól meg kell szappannal mosni, és megszárítaní), ahonnan veszed a vért, vagy szabályosan tartod-e a készüléket(függölegesen és nem az ujjadra rányomva, elgörbítve a "méröszallagot"), a tüt érdemes egy idö után kicserélni stb. stb. ....
394. Icus
2007. dec. 25. 11:36
Amikor mentek cukor ellenőrzésre, nektek olyan cukrot mérnek a laborban, mint ti otthon?
393. Albi (válaszként erre: 392. - Lolinno)
2007. dec. 24. 12:54
BOLDOG,ZUKORMENTES KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!
392. lolinno (válaszként erre: 391. - Rren)
2007. dec. 11. 17:40

ez elég nevetséges próbálkozás lenne. így is sokkal kevesebb a szakrendelő mint kéne....2-3 hónapos előjegyzési időpontok vannak....

és ugye az 1es tipusú cukorbetegek száma jóval elenyészőbb az öregkori diabbal kapcsolatban...mi lesz ha z az embertömeg rászabadul a szakrendelőkre....rossz belegondolni is!


a kickboxra heti 3-4szer járok. nem esik le a vércukrom, de utána 1-2 napig érezni a hatását, sokkal stabilabbak a vércukraim, ezt már kitapasztaltam.

1 órás igen kemény edzések.

391. rren
2007. dec. 11. 08:38
Az eddigi témáktól picit eltér, de talán sokakat érint. Egy egészségügyi honlapon olvastam az OEP tervéről, mely szerint a jövőben az enyhébb fokú cukorbetegség esetén (II-es szint) az eddigiekkel ellentétben a háziorvos már nem írhatja fel a tablettás kezelést, ehelyett diabetológiai szakrendelőkben tervezik ezt megvalósítani. A cukorbetegek számából ítélve ez sokakat érintő kérdéssé válhat. Az én családomban is van cukorbeteg. Vidéki településen lakunk, ahol nincs cukorbeteg szakrendelő, viszont a háziorvos már kívülről ismeri a problémáját, és tudja, milyen gyógyszeres kezelésben kell részesítenie, ami eddig hosszú éveken keresztül teljesen zökkenőmentesen ment. Ezután pedig utazzon le egy idegen városba, idegen orvosokhoz évente többször?! Nem beszélve arról, hogy ez az orvosoknak még több papírmunkát, adminisztrációt, ezáltal a cukorbetegeknek pedig sokkal több sorbanállást és várakozást jelentene. E mellett a tablettákért is többet kell majd fizetnie, és vajon az utazási költségeit ki fogja megfizetni?! A szakmai egyesületek közül többen indokolatlannak tartják a tervezett változtatásokat, én is bízom benne, hogy nem valósul meg. Üdv: rren
390. Albi (válaszként erre: 389. - Lolinno)
2007. dec. 7. 16:15

Szia!

..akkor a kickbox edzésekkel jól leviszed a vércukor szintedet!Igaz? Tudod mérni naponta? Van olyan készüléked?.. Minden nap jársz edzésre? Mert ha nem, akkor fussál esténként, amikor nincs edzés!...Én, fiatal koromban kosárlabdáztam, ill. boxoltam 4 évig. De most, 50 felett, "csak" hobbiból(két hónapja!!) jógázok,futok, úszok, ill. egy sportpisztoly-lövö klubb tagja vagyok(évek óta)...A 2-es tipusú cukorbetegségem volt, amit a felelötlen életmódommal értem el. Sok volt a whiskey, a sör, a bor, a csülkös-babgulyás, a sertéspörkölt galuskával, az órákig tartó, csak tv. nézés stb. stb.... A jóga-légzés(elöször a has, ill. a tüdö alsó részébe, majd középsö, és végül a tüdö felsö részébe kell a levegöt beszívni, és utána szép lassan kiengedni, kipréselni!) is már masszirozza a belsö szerveket, a rekeszizom ritmikus mozgatása révén! Nekem egy régi videókazettám van a "Klasszikus" Hatha-jógáról, amiben 45 percen keresztül 4-en mutatják be a gyakorlatokat. Már csak a végig nézése is meggyözöen hat az emberre!...a löttyöket nem tarom jónak, mert nem tudni mik vannak bennük(tartósítószerek, ízfeljavítók stb.), ill. ha van is bennük jó, akkor az is csak a minimális mennyiség. Hiszen, a lötty-csinálóknak is az a céljük, hogy minnél többet vegyenek belöle, az emberek!

Üdv!

Albi

389. lolinno (válaszként erre: 388. - Albi)
2007. dec. 6. 19:33

helló!


én kickboxozom, de van itt az edzőteremben jóga is...többször terveztem h elmegyek, de idő hiányában még nem jutottam el.

szerencsére nincs rajta engeteg zsírtömeg, szerintem úgy 4-6 kg lehet.

ez köszönhető annak h napi 8,5 órás ülő munkát végzek. és a munkám igencsak stresszes...dehát kinek nem..na ez azért egy kicsit még stresszesebb.

ez még nehezíti a dolgom. de küzdök.

nem reklám, de nekem az aloe löttya volt a leghatásosabb. mind vércukorra, mind energiában, közérzetre, immunrendszerben.

csak akkor túl drágának minősült az én pénztárcámhoz.

te hány éves vagy?

egyes tipusú cukorbetegenk stituláltak ?

üdv

bogi

388. Albi (válaszként erre: 386. - Lolinno)
2007. dec. 5. 11:54

Szia Bogi!

Tudom, hogy Te már profi vagy a cukorbetegség ismeretében, de hátha mondok neked(is) még újjat.

Amit kifelejtettem az elözö irásaimban, hogy rengeteg halat is eszek, minden formában. Szója olajjal sütök-fözök, és csak rozskenyeret eszek.

Aztán, nagyon jó erre a betegségre az összes ehetö gomba! A gombába van nagyon sok: cink,króm, vitamin B3,B5,B6 amiknek a ch. lebontásában van nagy szerepük!

Mostanában olvastam egy Nopál nevü kaktuszról, ami Mexikóban terem, és nagyon jó hatása van a cukorbetegség ellen! Hallottál már erröl?

Visszatérve újra a hatha jógára. Ennek a jógának nagyon sok gyakorlata(a légzéstöl a gyertya állásig) masszirozza a belsö szerveket, és többek között a hasnyálmirigyet is.És, a masszirozás által jobb lesz ott a vérellátás, ami normalizálja a müködést!

Üdv!

Albi

387. Albi (válaszként erre: 386. - Lolinno)
2007. dec. 5. 06:43

Szia!

Na, végre egy normális levél! Igen, Veled szeretnék levelezni, és azokkal, akik jóindulatúan állnak a témához hozzá, és nem egy rosszindulatú "csinike-robika" anyucika kedvencével!

Kedves Bogi! Én nem azt mondom, hogy CSAK az áfonyával le lehet vinni a vércukrot. Hanem az IS segít. Én naponta többször is mértem a cukrom, és pl. ha sok zellert, vagy kagylót, vagy áfonyát ettem, akkor az a határon bellül(70-130 mg/dl)maradt! Vagy, pl. este futás elött mértem egy 125-öt, de 5-10 perces futás után leesett 80-ra. Persze ilyenkor már nem szabad semmit enni, csak ásványvizet inni, és reggelre is csak 100 körüli értekek lesznek....Nagy sok dologra kell még vigyázni! Példáúl: teljesen hanyagolni kell a cukros, lisztes ételeket. Aztán a nagy széndidrát tartalmúakat(pl. a krumpli is ilyen!), az alkoholt(max. a száraz vörösbor iható, de az is mértékkel; a sör nagyon felviszi a cukrot). Az sem mindegy milyen gyümölcsöt eszünk! Pl. a banán NEM jó!...stb. stb....Sajnos Te már sok-sok éve benne vagy ebben a betegségben(én az elején lehettem), igy nagyon nagy kitártás, akaraterö kellene ahoz, hogy levidd a cukrod! Van erre is példa, itt ahol élek, egy 60 év körüli férfi pár évvel ezelött inzunilozott. Közben szép lassan 25 kg. -ot lefogyott(kb. 175 cm. magas, és most 75 kg.), diétázik, naponta sportól, és ma már gyógyszert sem kell neki szedni!! ùgyhogy van remény!!!(tudod, ez hal meg utoljára!)..ja, és próbáld meg a jógát is(a hatha jógát)!

Üdv!

Albi

386. lolinno (válaszként erre: 385. - Albi)
2007. dec. 4. 16:23

helló!


tényleg köszi a tapasztalataidat, nyugodtan írd le továbbra is ami neked segített, te hogyan csinálod.

viszont azt neked is be kell látnod h áfonyaevéssel sem gyógyítható meg minden cukorbeteg.

én most 5 éve vagyok kb beteg és hidd el h nem szeretnék beteg lenni és ennek okán gyakorlatilag kitartóan, a világ összes "csodaszerét", kezdve a zellertől (mert h ezt is próbáltam...) az aloe veráig, paschuaka tabletta....(lehet h ezt nem jól írtam, de értitek)..és még másik 100 dolgot, ja györgy teát is...és nem...nem segítettek....szinte minden "csoda" kezdetben segített, úgy az első 2-6 hétben, akkor is inzulinoznom kellett magam közben persze, de jobb volt...aztán mintha megszokná a szervezetem és újra minden rossz lett...

esküszöm h nagyon örülök a te esetednek és remélem te igy is maradsz, gyógyultan.

nem azért van inzulinpumpám mert azt én imádom, hanem mert ez volt az utolsó lehetőségem..nekem ez..mindenkinek más segít.

és igen, azt gondolom h minden diabosnak mindent ki kell próbálnia, hátha hat, hátha jobban lesz.

és igen, csodák is történnek.

szerintem velem már nem fog...de ez is az én sorsom.

és kérek mindenkit h ne sértegesse a másikat .

kételkedni persze lehet, de pls intelligensen!

köszönet:

bogi

385. Albi (válaszként erre: 384. - Csinirobi)
2007. dec. 3. 22:32
De primitív vagy!!..Olvasd el újra az elözö irásom! Amiben azt írom, hogy NEM kell gyógyszert szednem! Csak az elsö héten szedtem, és fokozatosan elhagytam. Mivel elkezdtem úgy táplálkozni(diétázni), ahogy az elözö irásomban leírtam. ...De különben NEM veled akarok vitatkozni, hanem azoknak segíteni, akik nem akarnak életük végéig orvoshoz járni! Akiknek van akaraterejük is egy-két dologról lemondani...Te, csak nyugodtan dobáld magadba továbbra is a gyógyszert, vagy az inzulint! Nem értem, hogy miért érzed magad sértve, és bunkó módon válaszolsz, mintha az ellenséged lennék!? Hiszen én CSAK a saját tapasztalataimat akarom tovább adni, azoknak akik hisznek az egészséges életmódban, és nem az orvosokhoz akarnak járni, életük végéig! Szerintem neked kellene magaddal megbékélned, mert nem érzed a segítö szándékot, és rosszindulatú vagy!
384. csinirobi (válaszként erre: 382. - Albi)
2007. dec. 3. 17:52

NE SÉRTEGESSD A GYÓGYSZERÉSZEKET! NE NEVEZD ŐKET GYÓGYSZER-MAFFIÁNAK!!!

Ne a gyógyszerészeket okold a mai egészségügyért!

Te akarsz tanácsot osztogatni, mikor az írásod tele van ellentmondással!!! "meggyógyítani a betegségeket. Többek között a cukorbetegséget is! Én, ezekböl a könyvekböl gyógyultam meg!"..."életem végéig kell gyógyszert szednem" Ha meggyógyultál miért kell gyógyszert szedned életed végéig???? A cukorbetegség az orvodtudomány mai állása szerint NEM GYÓGYÍTHATÓ! Erre a természetgyógyász sem képes!

"Igen áfonyát, ami HELYETTESÍTI az inzulin szerepét!!!!(lebontja a cukrot, és ráadásul javítja a látást is!!)" Ha az áfonya helyettesíti az inzulint, miért nem azt eszed, miért használod az inzulint termelést elősegítő gyógyszert??? Az inzulin nem le bontja a cukrott, hanem segíti a cukor bejutását a sejtekbe a vérből! Szidod a gyógyszerészeket, a cukor gyógyszert ezek szerint nem patikában vetted gyógyszerésztől hanem természetgyógyásztól vagy a jóga tanárodtól???

Az írásod tele van gyűlölettel. Előbb békélj meg saját magaddal, aztán oszd az észt!!!

383. Pirosalma (válaszként erre: 382. - Albi)
2007. nov. 21. 17:26
Erre azért ne vegyél mérget.
382. Albi (válaszként erre: 380. - Pirosalma)
2007. nov. 19. 22:51
..nem fontos hozzám járni(kicsit messze is lennék, mivel Németben élek), de abban biztos vagyok, hogy sokkal több olyan könyvet olvastam el a két hónap alatt, erröl a témáról, mint Te! És én nem CSAK az orvosok, a gyógyszerészek(összetett nevük: a gyógyszer-maffia) könyveit olvastam, hanem a különféle természet-gyógykönyveket! Amik szerzöi ugyancsak doktorok! Ahol azt írják le, hogy a különbözö ételeink(zöldségek, gyümölcsök,husok, tejtermékek stb.) hogyan segítik megelözni, vagy meggyógyítani a betegségeket. Többek között a cukorbetegséget is! Én, ezekböl a könyvekböl gyógyultam meg! Nekem a vércukor szintem, két hónappal ezelött 16,3 mmol/l volt. Ezt Magyarországon mérték egy patikában. Majd itt, Németben vettem egy Accu-Chek Compact Plus készüléket ami 260 mg/dl-t mért(70-130 között a jó)Igen, elmentem orvoshoz. Fel is irt gyógyszert(Metformin 1000 mg!, és 45 Euro 120 db.!)és mondta, hogy naponta 2x kell bevennem. Megkérdeztem töle, hogy mit egyek-igyak konkrétan, hogy visszaálljon a vércukorszintem a normálisra. Erre a válasza az volt, hogy most már életem végéig kell gyógyszert szednem, de diétázzak is....Ma november 19 én a vércukor szintem 112 mg/dl. volt, reggel, éhgyomorra. A gyógyszert kb. egy hétig szedtem, és fokozatosan csökkentettem az adagot. És elkezdtem enni NAPONTA a zellert, a kagylót, a rozskenyeret, a pisztárciát stb, stb., mindazokat amik a természet-gyógykönyvekben leirtak. Teljesen mellöztem az alkoholt, a cukrot(vigyázat, mert pl. az ecetes savanyúság konzervekben is van cukor!!), a sertéshúst. Elkezdtem fogyni, és 88 kg.-ról lefogytam 80 kg.-ra(180 cm. vagyok). Minden reggel jógázok(hatha jóga, aminek több gyakorlata is masszirozza a belsö szerveket pl. a hasnyálmirigyet, májat, veséket!) Minden este megyek futni, vagy úszni, vagy egy eröteljes sétára megyek!...Higgyétek el nekem(miért hazudnék itt?) 3 hete normális a vércukrom(105-125 között van, ami kb. 4,5-5,5 mmol/l.-nek felel meg; hol van már 16-os érték)..vagy ki hallott arról, egy orvostól, hogy egyen áfonyát? Igen áfonyát, ami HELYETTESÍTI az inzulin szerepét!!!!(lebontja a cukrot, és ráadásul javítja a látást is!!) ...persze van még egy-két dolog, amit szivesen átadok annak, aki kéri! Mert nem lehet ide mindent egyszerre leírni. De szivesen segítek, és minden ellenszolgáltatás nélkül!..Üdv. mindenkinek! Albi
381. Pirosalma (válaszként erre: 372. - Reki84)
2007. nov. 19. 19:42

Szia!


A gyulladás során felszabaduló vegyületek befolyásolhatják a cukoranyagcserét, tehát igen, lehet attól.


De az állapotod is romolhatott (ha 2-es típusú cukorbeteg vagy, ezt nem írtad), bár az inkább fokozatosan történik, ill. gyógyszer is okozhatja, főként a szteroid gyulladáscsökkentők (bár a kiugróan magas érték ez esetben nem valószínű).

380. Pirosalma (válaszként erre: 376. - Albi)
2007. nov. 19. 19:36
Na, járjunk inkább hozzád?:-)
379. Pirosalma (válaszként erre: 375. - Albi)
2007. nov. 19. 19:33

Szia!


"Az is elöfordulhat, hogy jóval több az "inzulintermelö sejted"! Csak az orvosoknak az a jó, ha Te, megmaradsz a betegüknek" - remélem, ezt nem gondolod komolyan. nem hinném, hogy kifejezetten nagy rálátásod lenne az orvoslásra.


Nem kell az étrendi részt túlbonyolítani, a vércukorindexben van a kulcs (mellesleg az alkohol nem kifejezetten növeli a vércukorszintet, de természetesen csak igen kis mennyiségben ajánlott fogyasztani).


A fölösleg leadása a legfőbb a cukoranyagcsere rendezésében (amennyiben az váltotta ki).

A mozgást már leírtátok.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook