Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
468. wicska (válaszként erre: 467. - Icus)
2008. okt. 10. 15:22
Igen a családomban van cukorbeteg (nagymamám), viszont mikor kiderült akkor 85 kg voltam!
467. Icus (válaszként erre: 466. - Wicska)
2008. okt. 10. 07:32

És erre mondta, hogy azért vagy cukros, mert kövér vagy? Nem kell ahhoz kövérnek lenni, hogy valaki cukros legyen. Szeritnem egyszerűbb ráfogni:( Persze fogyni kell mert sokkal jobb a szervezetednek, de állandóan a kövérségre fogni mindent. Érdekes, hogy némely doki csak erre tud hivatkozni:(


Neked gondolom családi vonalon, örökletesen van anyagcserezavarod..

466. wicska (válaszként erre: 465. - Icus)
2008. okt. 9. 21:39

Szia Icus!

Most 75 kg vagyok.

465. Icus (válaszként erre: 463. - Wicska)
2008. okt. 9. 09:35
Mennyi a súlyod?
464. Icus (válaszként erre: 461. - H2ildiko)
2008. okt. 9. 09:35
Na de az pontosan mi? Neked mi van a labor papírodon?
463. wicska
2008. okt. 8. 21:49
Sziaszok, Én még nagyon kezdő vagyok ebben a témában, kb 1,5 hónapja mondta az orvosom hogy nagyon figyeljek a cukromra, mert lehet hogy ettől voltam beteg, és igaza lett, enyhén magas a cukrom ezért csak diétát és gyógyszert kaptam, de a gyógyszerre allergiás lettem, és azóta nem kaptam új gyógyszert! Ez alatt az idő alatt 10 kg-ot fogytam le, mert azt mondták ettől letem beteg, és le kell fogynom! Hozzá teszem a családban van cukorbeteg!
2008. okt. 7. 21:27

Sziasztok!


Az iwiw-en létrehoztunk egy Cukorbeteg klub-ot Cukorbetegek ide! néven, gyertek, regisztráljatok.



Üdvözlettel:

A Klubvezető

461. h2ildiko (válaszként erre: 460. - Icus)
2008. okt. 6. 12:11
mondjátok neki hogy hallottatok egy ilyen vizsgálatról és adjon arra is beutalót. illetve jelölje be vagy írja rá a vérvételes papírra ezt is.
460. Icus (válaszként erre: 459. - H2ildiko)
2008. okt. 6. 12:05

Mindig ezekre:)

A neten rákerestem: SGot, SGPT, GGT-májkárosodást nézik

CK-szívizom viszgálat

Érdekes, hogy kaja után kellett mennie 1 órával és a májas vizsgálatokra azt irták, a legjobb értékeket az éhgyomori adja:(

459. h2ildiko (válaszként erre: 458. - Icus)
2008. okt. 6. 11:57

Szia!


Ha valami nem lesz meg csak 1 hét múlva akkor az biztos az. (szerintem)

De mindig ezekre küldi?

vagy most mondtátok neki, hogy ilyet is szeretnétek?

remélem minden rendben lesz

458. Icus (válaszként erre: 451. - H2ildiko)
2008. okt. 6. 08:40

SZia!

Na ma megy az Uram laborba:)

Ilyeneket kértek tőle:

SGOT, SGPT, GGT, cholesterin, HDL, LDL, Triglicerid, CK, Ppvércukor, HGbA1c

457. Icus (válaszként erre: 455. - 209da4aa50)
2008. szept. 30. 18:35
De, almának vagy lolinno-nak irsz privit rögtön válaszolnak:)
456. Icus (válaszként erre: 455. - 209da4aa50)
2008. szept. 30. 18:33

Ezt nem tudom! De, jönnek a többiek ők tudják.

Magában, hogy kevés CH-t eszel nem okoz egészség károsodást, de te cukros vagy ilyenkor nem tudom mi a helyzet. Nekem az Uram a megeszi, még többet is. Bár ő napi 16 óra kemény fizikai munkát végez. Neki a doki 150CH-t írt fel kalóriát nem mondott neki. Hát rosszul lett a 150-től, annyira kevés volt neki:(


Miket eszel, hogy nem éred el a 160ch-t?

455. 209da4aa50 (válaszként erre: 444. - Icus)
2008. szept. 30. 18:22

Köszi, majd megolvasom a teákat :)

Azt írja a szakácskönyv, hogy a székelykáposztába habarást kell rakni a végén.Anyum szerint sem kell.


Még mindig nem tudom megenni a napi 160 CH-t.Okoz valami tartós károsodást a túl kevés szénhidrát?Akkor sikerülne, ha minden nap ennék édességet, de azt meg nem akarom, mert túl sok kalória lenne.

454. Icus (válaszként erre: 453. - H2ildiko)
2008. szept. 30. 14:40
Na megnézem este az Uram papírjait!:)
453. h2ildiko (válaszként erre: 452. - Icus)
2008. szept. 30. 12:45

A háziorvosom. De ő kimondottan cukrosokkal is foglalkozik valami másik korházban.


Igen az kimondottan erre van.

452. Icus (válaszként erre: 451. - H2ildiko)
2008. szept. 30. 12:11

Erre a diabetologus vagy a háziorvos küld el?


Miért nézik a pajzsmirigyet? Ezt a HbA1C-t nem hallottam. A vérből megmondja, egyszeri alkalommal mennyi volt 3 havi cukrod átlaga?

451. h2ildiko (válaszként erre: 450. - Icus)
2008. szept. 30. 11:59
Nálam ha alaposabb kivizsgálás van akkor a pajzsmirigyet nézik, és a 3 havi cukor átlagot megmutató HbA1C-t. Ez is sima vérvétel csak 1 hét amire kész az eredmény.
450. Icus
2008. szept. 30. 09:43

"Alacsony lipázszint gyakran fordul elő cukorbetegeknél. (Ilyenkor a szervezet nem tudja megemészteni a zsírt, ez a körülmény gátolja az inzulin-anyagcserét és ezáltal a sejtek glükózellátását).

Lipázhiányos embereknél gyakran fordul elő magas koleszterinszint és/vagy magas trigliceridszint. Jellemző a magas vérnyomás, súlyvesztési nehézség, visszér. "


Nektek szoktak lipáz szintet mérni? Az Uramnak, csak a koleszterint és az éhgyomori, majd a kaja utáni cukrot mérik rendszeresen. Most kimondottan maga lett a koleszterinje:(

449. Icus (válaszként erre: 448. - H2ildiko)
2008. szept. 30. 09:36
Na igen, de az asthmának és a hasnyálmirigynek mi köze van egymáshoz?.
448. h2ildiko (válaszként erre: 447. - Icus)
2008. szept. 30. 08:57

szió!

Most utánaolvastam egy kicsit. Valóban támogatja a hasnyálmirigy munkáját, de nem kimondottan arra ajánlják. Inkább az aszmásoknak jó. Én most kaptam egy vitamint a dokimtól ami állítólag jó. diabion

447. Icus (válaszként erre: 445. - Alma20)
2008. szept. 30. 07:46
Szia! Mi a véleményed a feketeköménymagról? Ma kaptam egy ismimtől:))Az írja támogatja a hasnyálmirigy munkáját. Javasoljam a férjemnek, hogy próbálja meg ezt szedni?
446. Ani2 (válaszként erre: 445. - Alma20)
2008. szept. 29. 22:22

szia!


Ma voltam dokinál, minden redben a cukrommal. A vegetatív idegrendszerem labilis és ez mindent felborított (szorongás). Úhyhogy nekem ebből kell valahogy kijönnöm. Ezért ugrál a cukrom és ezért izzadok éjszaka. :-(

445. alma20 (válaszként erre: 443. - Ani2)
2008. szept. 28. 11:18

Szia Ani2!

Milyen lett az eredménye a terhelésnek?

Milyen cukrokat mérsz ma magadnak?

Nem tudom mit jelentenek ezek az adatok, de nekem is szoktak csinálni.

444. Icus (válaszként erre: 442. - 209da4aa50)
2008. szept. 27. 13:11

A gyógyteáknak nincsen koffein tartalma, sőt a gyümölcsteáknak és a rooibos teáknak sincs. Valamint a zöld teáknak sem. A zöld teákban tein van. Érdemes megnézni a vett teák összetételét:)


A székely káposzta abszolút Ch-mentes étel, azért ajánlják fogyókúrákhoz is és azért Atkins-diéta egyik alap pillére. Ha CH-mentes kajákra vagy kiváncsi, látogass el az Atkins fórumokra:)


A székelykáposztába, miért teszel lisztet? Abba nem kell. Az egy pörkölt alap, amire savanyú káposztát teszel. Amit evésnél meglocsolhatsz tejföllel ha szereted. Ha ezt az ételt darált csirkehúsból készíted, akkor pl. abszolutte de diétás, tehát a kalória tartalmat is lecsökkented, nem csak a CH-t

443. Ani2
2008. szept. 27. 13:11

sziasztok!


Voltam terheléses cukormérésen, jól szétszúrták a vénámat alig birok bal kezemmel fogni, egy nagy pukli lett a helyén. Ma meg elkezdtem a egész napos cukormérést hétfőn megyek a dokihoz és viszem már az eredményt h ne kelljen befeküdnöm. Jó h keresztanyám ott dolgozik mert amúgy csak nov. lett volna időpont.

Tudom h ez nem ide tartozik de vki nem tudna segíteni voltam vérvétlen és a vizeletüledéknél az áll, h 3-4 hólyaghámsejt, kristályok ez mit jelent?

442. 209da4aa50 (válaszként erre: 441. - H2ildiko)
2008. szept. 27. 12:37

Hali! A gyógyteáknak is van koffeintartalma? Szeretnék májvédő tát inni, de félek, hogy az is felpörget, mint a többi.Hébe-hóba szabad csak innom, mert szívdobogást okozott eddig.Érdekes, de a kávét is ritkán iszom, inkább az íze miatt, mert attól meg simán el tudok aludni.

Dokim szerint nagyon nagy a májam.Eddig mindegyik orvos poénkodott, hogy minek iszom annyi alkoholt és egyik sem hitte el, hogy abszollúte nem szeretem még az ízét sem, semmilyen alkoholnak.Még szilveszterkor is kóláztam.Viszont olvastam, hogy a cukorbetegséghez tartozó tünet és a cukorkiválasztással van összefüggésben.Na ezért nem bízom az orvosokban.Többet megtudtam az internetről és fórumokból, mint amit elmondtak.És még ők nevettek a májamon.Szép mi?!

Azért ez a mostani doki alapos és lelkiismeretes.

Csinálok egy finom székelykáposztát és meglocsolom egy rakás tejföllel....aztán számolok és lehet, hogy utána már csak vizet iszom :):) Csak a habarásban lévő lisztnek, gerslinek és tejfölnek van CH értéke igaz?

2008. szept. 26. 12:11

Rudit én is eszem de a norbi rudit veszem.

Teát is iszok minden mennyiségben persze édesítővel.

sőt inni kell és minél többet. mosod vele a veséd is. igyál inkább gyógyteákat attól nem pörögsz fel és még jót is tesz.

440. 209da4aa50 (válaszként erre: 439. - H2ildiko)
2008. szept. 26. 11:41

Köszi, köszi, köszi :)))))

Pont egy ilyen receptre volt szükségem.Kipróbáltam és nagyon ízlett! Nekem szükségem van minden nap valami édesre.Régebben napi 1 db túrórudit ettem, vagy egy kocka csokit.Érdekes, de hamar rákaptam az édesítők ízére.Pedig előtte én még a light-colát sem bírtam meginni.

Rájöttem mitől voltam kiakadva: napi 2 liter teát ittam meg.kicsit felpörgetett a koffein asszem.Eddig csak megfázáskor teáztam és csak 1 pohárral.Na ezt is tudom már.

2008. szept. 26. 08:06

Sziasztok!


Nekem 2 gyermekem van. Az elsőnél a terhesség utolsó hónapjában derült ki a cukor. Ahogy megszűltem elmúlt. A második gyereknél már a 3. hónapban. Szépen diétáztam rendszeresen mentem kontrollra minden hétfőn ultrahang meg vérvétel) és szinten tudtam tartani. Megszűltem elmúlt. Viszont utána már nem nagyon vigyázztam és arra lettem figyelmes, hogy előjöttek megint a tünetek. Akkor kezdtem pánikolni mert tudtam akkor már nem múlik el. Szóval most így állok de ennek már 8 éve. Szigorúan diétázom és így nem kell még gyógyszer sem. Nem hogy inzulin. Illetve most már kaptam glucobay-t de ez nem a hasnyálmirigyre hat hanem nem engedi felbomlani a szénhidrátot. (azt hiszem)

magamról röiden ennyi.


dizzi: nyugodtan bevehetsz algópirint!!!

szőlőt ne egyél mert neked még csak most fog beállni a cukrod ne rontsd el ilyen ballépéssel.

egyél almát. és az sem mindegy mikor.

én 3 óránként eszem és ez nagyon bevállt.

ha fonomságra vágyom akkor egy kicsi túrót szoktam megszórni édesítővel Canderrel pórral. bele vágok apró kockában egy fél alámt, egy fél kiwit, egy pici barit. na és most jön a lényeg. Szoktam csinálni tejszínhabot. A hagyományos módon szifonba. Cukor helyett persze édesítőt teszek bele. Azt még a tetejére nyomon, és ez nagyon fini, és még egészséges is. próbáld ki. de mindenből csak pici.

remélem valmit segítettem.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook