Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
528. Mancipanci (válaszként erre: 523. - 7a23ed9179)
2010. okt. 20. 20:24

Én se vagyok cukorbeteg, de nekem is fogynom kell vagy 15kg-ot. Ezt a diétát kaptam a diétás tanácsadáson kb. 3 hete. Holnap reggel kell visszamennem egy heti étrendemmel. Most próbálom összeírni, de síralmas. Mindegy ez van!

Nálam az a fő probléma, hogy kevésszer és általában baromságokat eszek. Most nézem volt egy nap , 6db gofrit ettem nutellával és tejszínhabbal. Nesze neked diéta!

Próbálkoztam vettem barna kenyeret, korpovit kekszet, cukor stop háztartási kekszet, abonettet és süssina cukrpotlót. Mindezekből számomra csak az abonett ehető.

Szeretnék egészségesen táplálkozni, de a fentiekből számomra az derült ki, hogy ezek ízetlen, számomra ehetetlen ételek. Nem csak az a célom, hogy lefogyjak, hanem az is, hogy a jövőben is ennek megfelelően egészségesen táplálkozzak. Van remény? Vannak finom, könnyen elkészíthető és egészséges ételek, melyet a család többi tagja is szívesen fogyaszt?

Segítsetek!

527. 9ee282a420 (válaszként erre: 523. - 7a23ed9179)
2010. okt. 20. 20:23

Ahol én lakom, meg kis falu. nem is itt veszem az aktívot, hanem az oldalukról rendelem. ha 3-at rendelek egyszerre olcsóbb mint a gyógynövényes boltokban, és futárt sem kell fizetni.

Egyébként fogyihoz is kiváló. beszabályozza a testsúlyt, és közben energikussá tesz. Próbáld ki te is!

526. 7a23ed9179 (válaszként erre: 525. - 9ee282a420)
2010. okt. 20. 20:21
Én (már) nem, mert a csipszeket, csokikat, sütiket igyekszem száműzni. Jó, néha étcsokit eszem, abból is a legalább 85%-osat.Meg nem eszem krumplit, rászoktattam a családot a barnarizsre is, de azért ennél lehet, még szigorúbban kéne fogni magam. Én 2x eszem egy nap, ha a délelőtti almát nem számítom, és ez a 2 alkalom a gond...mit lehet enni voltaképpen, ami nem meleg kaja?
2010. okt. 20. 20:14

Van egy felnőtt fiam, aki számára ez nem étel.

sajnos legtöbbször kettőnknek kétfélét főzök. Étkezésünkben annyira különbözünk egymástól, mintha külön bolygón élnénk.

Egyébként elfogyasztom a bizonyítottan egészségtelen ételeket is, azokat, aminek szeretem az ízét. Csak keveset, és ritkán.

Nincs nekem meghatározott időpont. Eszem napi 5-ször, és kész. Néha még közte is. Főleg, mióta teljesen rendben a cukrom.


Az aktív árpa formula, az maga az élet. Tartalmaz minden olyan anyagot, amire a szervezetünknek szüksége van. A vegáknak is ajánlott, mert magas a fehérje tartalma is.

Az oldalukon részletesen olvashatsz róla, itt nem tudnék mindet leírni. www.aktivarpaformula.hu


A cukros diéta, igazság szerint nem is diéta. Annak kellene a normál táplálkozásnak lenni, mert amit a cukrosoknak javasolnak, azzal meg lehet őrizni az egészséget.

Ti válogatás nélkül mindent esztek ami jól esik?

524. 7a23ed9179 (válaszként erre: 521. - 9ee282a420)
2010. okt. 20. 20:08
sűrített paradicsom,de jó ötlet..szeretem és ezek szerint jó ebbe a diétába...
523. 7a23ed9179 (válaszként erre: 517. - Mancipanci)
2010. okt. 20. 20:04
Ugyanebben a cipőben járok...én ugyan MÉG nem vagyok cukorbeteg, de nagyon a határon járok, minden hajlam megvan rá öröklődően is és PCOS-es is vagyok.Cukorértékem egyik orvos szerint MÁR diabétesz, másik szerint MÉG nem. Lényeg, hogy le kéne fogynom 20-30 kilót, lehetőleg diabétesz diétával,de ehhez nekem hiába adnak étrend mintákat, semmire nem megyek vele.Hétközben, ha dolgozom, hideg kaján élek, hétvégén ha főzök, akkor gyerekeknek és a férjemnek, akinek meg híznia kéne. Igyekszem persze egészségesen megoldani, de hát elég nehéz. Mit lehet hideg kaját enni napközben, ami elérhető árban és termékben is? Ez egy kisváros, itt ha azt mondanám, "aktív árpa" (nem is tudom,mi az) körberöhögnének max...Itt olvastam, hogy a tej ellenség, hát akkor holnaptól pápát intek a kapuccsínómnak is, ezt sem tudtam.(((( örülnék, ha segítenétek...most 1.5 hónap alatt fogytam 6 kilót, de becsípődött a derekam, attól félek, a mozgáshiány miatt vissza is jön :((( ez a PCOS sajnos ilyen, csak hízik az ember(((ááá nagyon el vagyok keseredve.
2010. okt. 20. 19:59

Egyedül vagy, vagy családdal? A párom számára ez ehetetlen, de bevallom engem sem villanyozott fel. Mi az az aktív árpa? Az étreneded előre megtervezed Méricskélsz?

Az étkezési időpontok 7 10 13 16 19 és esetleg még 22 óra.

2010. okt. 20. 19:53

Reggel 1 nagy almát ettem, és néhány szem diót.

Tízóraira ittam egy adag aktív árpát 3 kanál paradicsom sűrítménnyel, és kb 2 evőkanálnyi lenmagolajjal.

Délben zölsdégleves 1 db csirkemájjal. A leves húsleves kockával készült, és borsosan szeretem.

Utána párolt barnarizs fűszeresen, sült hal, pici majonéz, és nagy adag saláta. citrommal, olajjal, sóval ízesítve.

Délután körte volt, vacsira zabpehelyből zabkása steviával és fahéjjal ízesítve.

2010. okt. 20. 19:43
Mit ettél pl. ma és hány órakkor?
519. 9ee282a420 (válaszként erre: 518. - 9ee282a420)
2010. okt. 20. 19:38
:) Most ezt az ételen kívül írtam.
518. 9ee282a420 (válaszként erre: 517. - Mancipanci)
2010. okt. 20. 19:37

Szia Mancipanci!

Lehet fűszerezni bátran, a fűszerek nem emelik a cukrot. Én ha édességre vágyom, bekavarok egy adag aktív árpa formulát steviával és fahájjal. nagyon szeretem, és rendkívül egészséges is.

2010. okt. 20. 19:27

Szia!

Ez alapján kellene az étrendemen változtatni, mert diétára ítéltek, de be kell vallanom nem nagyon sikerül. Elég tanácstalan vagyok ebben a témában. Nekem úgy tűnik mindent amit ehetnék ízetlen. Ti miket esztek?

516. kszilvi (válaszként erre: 515. - Mancipanci)
2010. okt. 20. 16:54
Igen, miért?
2010. okt. 13. 16:24

Hahó!!!

Van itt még valaki?

514. kszilvi
2010. júl. 7. 14:15

Hivatalosan vénás vérvételnél 7,8-as a határ. Éhgyomorra 6.

Ha bármikor 11 felett van, akkor tuti a cukorbetegség:(

2010. júl. 6. 17:31

Sziasztok!


Tudnátok segíteni?

Nem vagyok diabéteszes, legalábbis így tudom:)! Hasraütés szerűen napközben, keksz nasizás után 1 órával megmértem a cukromat, és 6.8 lett. Igazából nem tudom milyen értéknek felel ez meg, jónak, rossznak? Ha tudtok írjatok! Előre is köszönöm!

Szép napot!

2010. ápr. 24. 12:20

Sziasztok én egy kérdést szeretnék feltenni.

Úgy hallottam , hogy a cukorbetegség 7 -es cukornál kezdődik ez igaz?

Ezért kérdezek olyanokat akik érintettek ebben azok hát ha jobban tudnak válaszolni.

511. kata300
2010. ápr. 24. 12:17
És még annyit szeretnék kérdezni, hogy voltunk a szüleimmel bent az államkincstárba és szerettük volna igényelni az emelt családi pótlékot, erre azt felelték hogy mivel nem 18éves korom előtt igényeltük meg így ezt már nem jár. Sem utazási kedvezmény se semmi egyéb..De hisz hogy tudtuk vna megígényelni ha még akkor cukorbeteg sem lettem..még 2évig nappali tagozaton fogok tanulni ha ez számít. Ezekszerint akkor ez a törvény? Annak ellenére h 18éves korom után lettem eleve cukros, akkor így nem fog járni sem az emelt családi pótlék, sempedig az utazási kedvezmény?:( ez elég lehangoló mivel nem önszántambl nem igényeltem meg hamarabb, hanem akkor még nem is godnoltam vna hogy 18. szülinapomra rá pár hónapra cukros leszek:( Előre is köszi a válaszolóknak!
510. kata300 (válaszként erre: 509. - Egykata)
2010. ápr. 24. 12:12
Sziasztok. Én egy 18 éves lány vagyok. 18. szülinapom után nemsokkal lettem cukorbeteg :/ tavaly október közepén.. eléggé rosszul érintett..és azt sztném monani ha valakinek van kedve beszélget ni, vagy esetleg vannak itt hasonló korú fiatal cukorbetegek mint én, akkor vegyenek fel msnre.:) szivesen megbeszélném a saját helyzetemet, tapasztalatot cserélhetnék ebben a témában..hiszen így 18évesen elég nehéz úgy, hogy a közelemben egy cukorbeteg sincs akivel tudnék a személyesen megélt dolgokról beszélni. címem : netti.baba_9632@hotmail.com
509. egykata
2010. ápr. 13. 22:03

Sziasztok!

Nyitottam egy topikot, az a címe, hogy Szakdolgozat - cukorbetegség. A neve önmagáért beszél :) szeretnélek megkérni benneteket, hogy az ott található kérdőívet töltsétek ki, ezzel hozzájárulva a szakdolgozatom elkészítéséhez.

Üdv.

Kata

508. Liza28
2010. ápr. 12. 09:39

Sziasztok Liza vagyok!!

Régebben már írtam itt de aztán valahogy elkeveredtem.Nem is tudom miért írok.Talán csak támogatásra várok,vagy néhány jó 5letre.

Problémám a következő:6éve szenvedek 1es típúsú diabéteszben.Jelenleg Lantust kapok és Apidrát.Az apidra mellett napi 3szor kellene étkeznem.Ez régen nem is volt gond,sőőőőt...Mindig is imádtam enni és mivel nagyon édesszájú is voltam sosem bírtam ki egy napot sem úgy hogy ne nasizzak valami neeeeem diabetikus dolgot.

Viszont régebben küszködtem pánikbetegséggel is szedtem rá zoloftot 2évig és szépen helyre is jöttem.Pár hónapja viszont az új parám az hogy nem bírok enni.Sosem értettem régen,valaki hogy nem tud enni,mikor az olyan jó.

Most én megértettem:(((

Az új parám ,hogy ahogy beadom az apidrát abban a pillanatban rám jön egy ijedtség és képtelen vagyok lenyelni egy falat kaját is.Mindentől öklendezem de mivel az apidra azonnal hat ezért muszáj enni.Ebédre 15egység apidra kéne én adok 6-8egységet mert tudom ha nem bírok enni akkor egy zsömit üresen magamba gyűrök vhogy és akkor az elég szh-t.Ilyenkor hatalmas ijedtség és ideg van rajtam.Ez megy hónapok óta.84kg-ról már 68kg-ra fogytam,ami alapon jó csak idegileg kikészít hogy mindennap rettegek ha enni kell.A tegnapi kajálásom pl.ennyi volt.

Reggeli:2szelet toast kenyérből melegszenyó(de ált.a reggelim 1/2 zsömle szokott lenni)

Ebéd délután fél 4kor:1vajas kifli és egy szem sütőben sült héjas krumpli.Aztán egész nap semmi több.

Nem lehet bajom ha csak ennyiket eszem???Légyszi írjatok!!!!Köszike pusza:Liza

507. Remoni (válaszként erre: 506. - Wesztellaw)
2010. ápr. 8. 12:38
Ha az éhhomi cukrod jó, és a tüneteid továbbra is fennállnak, lehet, hogy érdemes lenne egy terheléses cukrot is nézni.
2010. ápr. 7. 22:31
Szerencsére a cukrommal minden rendben van és azon kívül sem találtak semmit. Már csak azt nem értem hogy akkor mitöl vagyok ilyen vacakul ha az eredményem jó. Aminek örülök mert elvileg nincs semmi bajom. Most eldöntöttem hogy elkezdek rendszeresen sportolni hátha az segít. :-) Köszönöm hogy gondoltatok rám.
505. incuska
2010. ápr. 7. 18:50

Szia!

Milyen lett az ereményed?

504. wesztellaw (válaszként erre: 503. - Zsuzsip65)
2010. ápr. 2. 21:40
Még nincs meg az eredmény. Kedden lesz kész. Köszönöm hogy érdeklődsz.
503. zsuzsip65 (válaszként erre: 502. - Wesztellaw)
2010. ápr. 2. 15:12

Szia!

Mi lett a labor eredményed?

2010. márc. 31. 19:37

Sziasztok!

Egy ideje gyanakszom arra hogy valami nincs rendben a cukrommal. Most odáig jutottam hogy 1-1,5 hónap alatt 3-4 kg-t ledobtam magamról úgy hogy napi minimum 6 szor eszek mert amúgy úgy érzem menten éhen halok. A rendeteg ivásról és wc-re járásról már nem is beszéleve. Ma elmentem a háziorvosomhoz akinek elmondtam a problémáimat és adott is laborpapírt amit holnap használni is fogok.

De feltett egy kérdést amire csak pislogni tudtam : "És az baj hogy fogytam?" 167cm vagyok és 56 kg hát ki az aki örül hogy hirtelen eltünik a melle. combja és feneke :-S

Kész.

Szerintetek tényleg jól gondolom hogy a cukor lesz a bűnös?

2010. márc. 28. 20:34

Sziasztok,


mindenkinek nagyon köszönöm a gyors választ, a segítséget, és a leveleket, üzeneteket. :-) Jól esett nagyon.


Remélem ti is jól vagytok, és hogy minél jobban kihasználjátok ezt a gyönyörű tavaszi időt! :-)


Tényleg, jó idő, kirándulás: ilyenkor ti hogyan intézitek a napi kaját (1 vagy több napos kirándulás)? És ha üdülni vagytok, mondjuk külföldön?


üdv.:


Tevemadár

2010. márc. 27. 04:42

Szia Tevemadár!!

Bocs,hogy szolok. Látom nagy városban laksz.Probáld kinyomozni,hogy müködik e ott cukorbetegek klubja.Nagyon sok hasznos dolgot tanulhatsz egy jótársaságban.Nálunk évek ota müködik,s nagyon hasznos.Nálunk a párom cukros.

Üdv!!

499. incuska
2010. márc. 26. 20:00

Szia Tevemadár!

Remélem jó lett a reggeli utáni mérésed! Sajna az orvos nem írhat fel tesztcsíkot, csak inzulinos cukrosoknak. (Beszélgettem velük, és mindenki panaszkodott, hogy kevés az a mennyiség amit a doki egy hónapra felírhat:()

Az a helyzet, hogy valóban sokba kerül, de vannak olyan időszakok (pl. mint most Neked), amikor kénytelenek vagyunk többször is mérni. Lehet, hogy diétával megúszhatod és még gyógyszer sem kell.Szorítok hogy így legyen!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook