Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
798. Camay (válaszként erre: 792. - Norma2)
2020. okt. 20. 20:14

Szia! :)


Edesanyadnak ajanlom a Ketogen dietat, ami nem is dieta, hanem egy eletmodvaltas.En is cukros vagyok, 2-es tipusu. Ezt a dietat kovetem, es 59 evesen, pajzsmirigy alulmukodessel is fogyok. Utana kell olvasni, a neten mindenhol lehet talalni hasznos utmutatot. Facebookon is vannak csoportok, oda is fellehet iratkozni. Ha a hust szereti, akkor semmi akadaja, hogy belevagjon. Annyit ehet, amennyi csak belefer, nincs hatar es a fogyas garantalt, ha betartja a szabalyokat. A keto dietat kovetok kozul mar sokan elhagytak az inzulint, a gyogyszereket. A ketogen dietaval a 2-es tipusu cukorbetegseg gyogyithato. Remelem tudtam segiteni, otletet adni. Gyogyulast anyukadnak! :)

797. tambopata (válaszként erre: 777. - Juhászzsófi)
2020. júl. 11. 17:08
ÉN igen , csak “levettek róla” Maradt kb . 2 havi adag. Ingyen szivesen odaadom, ha Óbudai vagy - vagy eljössz érte (Flórián tér)
796. Petra92
2020. márc. 17. 19:07

Kedves Mindenki! Kérlek benneteket, segítségeteket nekem egy kitöltéssel!

IV. éves ápoló hallgató vagyok és a 2-es típusú diabetes témájában írom a szakdolgozatomat. Ha érintett vagy a témában, kérlek szánj 3 percet rám! Nagyon köszönöm!

Horváth Petra


[link]

795. Foni96
2020. febr. 24. 10:43

Sziasztok!


Nagyon hálás lennék, ha kitöltenétek a szakdolgozati kérdőívemet. A kutatás témája a cukorbetegség, így elsősorban cukorbeteg kitöltőkre lenne szükségem!


Előre is köszönöm a segítséget! :)


[link]

794. Bözsi néni (válaszként erre: 792. - Norma2)
2020. jan. 26. 00:16

Mennyit mozog? Mert a fogyáshoz mozogni is kell. És a mozgás a vércukrot is lejjebb viszi.


Ha mást nem, de gyalogoljon jó tempóban minden nap legalább fél órát. Ha tud, azaz ha nincs mozgásszervi betegsége. De otthoni tornát is lehet csinálni, a youtube-on tudsz keresni tornát cukorbetegnek.

793. bnedora (válaszként erre: 792. - Norma2)
2020. jan. 25. 19:25
Sajnálom édesanyádat. Inzulin mellett sem fog fogyni. Hónapok óta alig eszem kenyeret, mégsem fogyok. A gyümölcsben sok a cukor, abból sem lehet sokat enni. Én, pici mandarint szoktam enni, emeli is a cukromat. Mozogni is kellene (ezt én sajnos kihagyom).
792. norma2
2020. jan. 25. 19:18

Sziasztok


Sajnos nem rendeződik a cukorbetegség édesanyámnál.

Már reggel is éhgyomorral 10.3 és a körüli az érték.

Tanácstalan vagyok, milyen orvoshoz, (aki tényleg segítene) forduljukn, vagy mit csináljunk az étkezésben.

Tényleg nem eszik olyan ételeket, sőt nagyon nagyon keveset eszik, ceres teljes kiőrlésű kenyeret is eszik (ha eszik kenyeret) gyümölcs..és nem is fogy és nem is megy lentebb a cukra. Én nem értem ennyi kalória bevitel mellett hogy nem képes egy ember fogyni, aki 160 cm és 104 kg. Hogy hogy nem tud fogyni? míg én ha nem eszik úgy pár napig már leszalad 1-2 kg. Oké hogy más korosztály, de akkor is..nem értem. Valami drasztikusabb diéta kéne vagy nem tudom.

Természetesen szed gyógyszert is, meforalt- de sajnos beigazolódni látszik amitől 1-2 éve tartottam, hogy előbb utóbb kevés lesz neki mivel nem fogy, és így csak rosszabbodni fog a dolog, majd az inzulin...

2019. ápr. 26. 09:42
Látom 1 éves az utolsó hozzászólás, de megírom, mert aktuális. Egyik rokon elment diabetológushoz a Szent Margit Rendelőbe, (Budapest 3.ker.) A beteg 2-es cukorbeteg! Az orvos a régi tablettát újra cserélte és hozzá csatolt egy legalább 4 éves láb-vizsgálatról szóló vizsgálatot. A rendelőben nem nézik meg az akkori azonnali vércukrot, nincs lábvizsgálat, és új gyógyszer felírása után is csak 6 hónap múlva menjen az illető. Mi van, ha nem jó a gyógyszer, mi van, ha nem nézi hamarabb az orvos, hogy reagál az új gyógyszer és utána engedi a 6 hónapos, vagy akár egy éves kontrollt. A Péterfyben helyben minden vizsgálatnál azonnal újbegy vércukormérés. Ott vesznek nagy laborhoz vért a Hb1Ac-hez, és diabetológus is van hetente. Ennyit a korrekt vizsgálatokról. Valóban korrekt orvosra van szükség.
790. bnedora (válaszként erre: 789. - SSSzilvi)
2018. máj. 10. 20:09
Sajnos, nem tudok neked segíteni.
2018. máj. 10. 19:32

Sziasztok!

Nem tudom mennyire aktív ez a fórum. Tudtok esetleg javasolni orvost akihez kérhetnek időpontot cukorbetegséggel kapcsolatban? A terheleses értékem nagyon nem jó, a cukor magas, az inzulin alacsony. Felnőttkorban kialakuló 1-és típusú diabéteszre gyanakodnak, de jelenleg épp az ötödik orvos akar tovabbpattintani. Tűu doktort olvastam több helyen, hogy jó, de nem kapok hozza időpontot, Breyer doktornő pedig nem foglalkozik ilyen esetekkel.

Koszonom

2018. jan. 29. 14:57

Sziasztok!

Olvastam hogy a cukorbetegség tünete lehet ízérzékelési zavar.

Ez lehet oly mértékű, hogy pl. egy sima colát light colától ne lehessen megkülönböztetni?


Köszönöm a választ előre is!

787. csikil4ny (válaszként erre: 786. - Norma2)
2018. jan. 28. 08:39
Ne feszülj rá te sem. Ha nem tudja megenni, akkor vagy a mennyiség sok, vagy nem ízlik neki. Nehéz átszokni egy kötelező étrendre.
786. norma2
2018. jan. 27. 00:01
ilyen probléma sosincs szoktam tőle kérdezni sose éhes kaja után, Elég neki az amit eszik. Sőt van hogy még ezt se akarja megenni Főleg az ebédet mindet..
785. csikil4ny (válaszként erre: 783. - Norma2)
2018. jan. 26. 17:37
Ha evés után fél-, egy órával nagyon enne valamit, akkor az elfogyasztott ételre nem jól reagál a szervezete.
784. norma2 (válaszként erre: 781. - Globus)
2018. jan. 26. 17:23

Az a baj ez nem járható út ugyanis mindig egyénileg kell vágnom annyit amennyit a diétában kenyérre meghatározzok. nem egyenlő cikkekről van szó meg fizikai képtelenség ugyanolyan méretű cikkeket vágni.

Ha pedig annyit vennék amennyit éppen sikerül vágni akkor azzal lehet kiszorítané olyan ételeket amelyek Úgy gondolom szintén fontosak.

A másik dolog hogy számolni akarom az étrendhez.

783. norma2 (válaszként erre: 782. - Csikil4ny)
2018. jan. 26. 17:21
Értem De mit értesz az alatt hogy megdobja hogy kell ezt értelmezni hány százalékkal dobja meg az előtti értékhez képeat, vagy mi az amikor azt mondod hogy ez nem jó étel mert megdobja...
782. csikil4ny (válaszként erre: 772. - Bnedora)
2018. jan. 25. 20:47
Leginkább az egyén reakciójára érdemes figyelni. Nekem pl. a zabpehely megdobja a vércukromat.
781. globus (válaszként erre: 779. - Norma2)
2018. jan. 25. 18:58
Összeadod a hozzávalók CH tartalmát. Kapsz egy viszonylag magas értéket. Ezt elosztod annyi felé, ahány szeletre vágod a kész kenyeret. Azzal már tudsz számolni.
780. bnedora (válaszként erre: 779. - Norma2)
2018. jan. 25. 18:52
A vizet nem kell számolni. Számolj csak alapanyagot.
779. norma2
2018. jan. 25. 15:34

Ti ezt hogy számolnátok?

Adott egy lisztkeverék amiből felhasználtam 500 gr-ot. (és rá van írva a csomagolására hogy ennyi és annyi CH zsir fehérje tartalmaz 100 gr-ja)

És 330ml vizet adtam hozzá. Igen ám de a tészta ugyebár megkelt és lett egy 750gr-os kenyerem.


namost ezt hogy vegyem ha ebből pl 40gr cikket vágok?

Adjak annyi vizet hozzá míg 750 gr-om nem lesz a kalkulátorban?

Mert jelenleg csak 430 gr-nak veszi az egészet.

778. bnedora (válaszként erre: 777. - Juhászzsófi)
2018. jan. 24. 07:03
Én nem, egyből inzulinos lettem.
2018. jan. 23. 20:54
Szép estét nektek. Használt valaki közületek Diaprel Mr 60 mg-os cukorgyógszert?
776. norma2 (válaszként erre: 772. - Bnedora)
2018. jan. 13. 13:25
Köszönöm.
775. norma2
2018. jan. 13. 13:24
egyelőre a háziorvossal beszélve. De akkor megvárjuk a diabetológus orvos véleményét.
774. norma2 (válaszként erre: 773. - Bnedora)
2018. jan. 13. 13:19
Nem mert csak áprilisra kaptunk időpontot (vagyis kapnánk, és mást meg nem találtunk akihez mennénk). Én csak arra gondoltam hogy megkisérelni elhagyni figyelve közben a vércukrát, miként változik.
773. bnedora (válaszként erre: 771. - Norma2)
2018. jan. 13. 11:28

Valamit nem értek. Anyukád nem jár rendszeresen kontrollra dietetikusnál? Nekem 3 havonta menni kell. Egy dietetikus jobban tudja, mint a házi orvos, hogy mit kell csinálni.

Azért, mert 1x-2x alacsony a cukra, még szerintem nem jelenti azt, hogy kevesebb gyógyszert kell bevennie.

772. bnedora (válaszként erre: 769. - Norma2)
2018. jan. 13. 11:24
A zabpehely lassú felszívódású.
771. norma2
2018. jan. 13. 00:17

Köszönöm Finiske70! Utána nézek magam is ezeknek.


Ma mért vércukrot anya, éhgyomorral 5.6 volt, aztán mért reggel után 2 órával akkor szintén 5.6 volt. Ez már igy jól hangzik nem? A normáls értékben van. De a fogyással kezdeni kéne valamit.

Szerintetek beiktathatnánk heti 1 max 2 napot (nem egymás után) amkor csak gyümölcsöt és zöldséget enne? Természetesen kevesebb kalóriát ezáltal. Csak nem tudom Ch -ból mégis hogy számoljak, mert ugye zöldségeknél nem számoljuk. De heti 1-2 nap nem hiszem hogy nagy bajt csinálna, mi a véleményetek erről? Esetleg aki már próbálta, nem! inzulinosként II diabétesszel?


A másik dolog azon gondolkodtam, ha ez a vércukor szint megmarad, talán el lehetne hagyni 1 szemet a mostani 2 szem 500mg meforalból. De erről megkérdem a háziorvost majd. Ha diéta meleltt is tartható lenne a cukorszint, szerintem nem lenne szükséges tovább szedni míg jó a cukra.

2018. jan. 12. 23:49
Én próbálom tartani a diétát, és el kezdtem szedni fahéjkapszulát, és a szememre fekete áfonya kapszulát. Azt vettem észre hogy a szemem javult is már.De a cukrom is kezd beállni. Mozgásként többet gyalogolok. Azt is olvastam hogy a savanyú káposzta is jó a cukor csökkenéshez.
769. norma2
2018. jan. 11. 19:22
A cerbona zabpehely cukormentes változata az lassú felszívódású vagy gyors?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook