Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól számít bajnak, ha nem eszik egy kisgyerek önállóan? fórum

Mikortól számít bajnak, ha nem eszik egy kisgyerek önállóan? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 29. 16:42
Ja, es en eloszor nem kanalat, hanem a darabos eteleknel desszertvillat adtam a kezebe. Azzal konnyebb felbokni, es mikor az mar "profin" ment, akkor probalkoztunk a kanallal.
17. kostyi79 (válaszként erre: 2. - Ármin Márk Anyu)
2009. jan. 29. 16:40

Ilyenek ezek a ferfiak! Mar ennyi idosen is kiszolgaltatjak magukat!:DDD

Az en fiam ugyan ezt muveli. 2,5 eves, tud enni egyedul, a bolcsiben is megoldja, de ha en ott vagyok, akkor csak a szajat tatja. A lanyom 14 honaposan nem engedi, hogy barmiben is segitsek neki.

Szerintem ne aggodj, a fiuk koztudottan egy kicsit lustik.:)

2009. jan. 28. 13:05
Szerintem örülj, ha nem akar túl korán egyedül kajálni. Az én lányom 2 lesz, de már majdnam egy éve nam hagyja etetni magát. Most már istenes, de hónapokig kajában gázoltunk, ha ő evett, mert persze még nem ment. Ha később kezdi - gondolom - azonnal ügyesen fogja csinálni.
15. correct (válaszként erre: 13. - Ármin Márk Anyu)
2009. jan. 28. 11:25
:))))))))))))))))
2009. jan. 28. 11:14
jajjj 2-3 :-)
2009. jan. 28. 11:13
Ezert szeretek ide irni, mert mindig akad legalabb 2-23 ember aki tud irni vmit a kerdesemre :-)) Koszonom Nektek hogy vagytok hoxasok :-)) kulfoldon egyedul nagyon sok segitseget kaptam mar innen !!!
12. correct (válaszként erre: 10. - Ármin Márk Anyu)
2009. jan. 28. 11:06

NA, az én kislányom még ilyen huncut! Sokszor játék volt neki az is ami komoly volt :D

Örülünk, hogy ha segíthettünk!

2009. jan. 28. 11:04

Adj a kezébe kanalat mikor eszik de attól ettetheted hagy probálja de nincs elmaradva az én fiam 2,5 éves és ha olyan napja van nem eszik inkább ha nem etettem de ritkán fordul elő vele de ha többen ülünk asztalhoz nagyon szépen eszik .

Úgyhogy csak ez lustaság de ne erőltesd én se teszem és maga megtanulja van még ideje

2009. jan. 28. 10:58
Nagyon szepen koszonom.. egyebkent rettento sunyi :-)) mert ha nagyon ehes, es kimegyek a konyhaba, visszajovet latom, hogy tele van szaja es rag es nem is maszatos hozza :-) ha leulok melle, akkor pedig csak kitatja a szajat, ha azt mondom neki, hogy fogd meg a kanalat es egyel, mert ugyes vagy, akkor csak rohog es benazik, mint aki azt se tudja, hogy melyik felet kell bedugni a szajaba!!
9. correct (válaszként erre: 7. - Ármin Márk Anyu)
2009. jan. 28. 10:54
Nem, ne fogja meg úgy, mint mi csakis. Meg lehet mutatni, naná, de majd magától alakul ki nála az a fogás, majd ha látja és kialakul a fejlettsége hozzá.
2009. jan. 28. 10:54
Az enyém csak úgy marokra fogja a kanalat, meg a villát, még nem tudja másképp megfogni, de így is nagyon ügyin beletalál a szájába:)
2009. jan. 28. 10:52
Es, hogy adjatok a kezebe a kanalat? egybol fogja meg ugy, mint mi, vagy tudjatok olyan babasan marokra?? En azt hittem hamarabb tudnak enni onalloan :-)) akkor jo, koszonom a valaszokat...
6. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - Ármin Márk Anyu)
2009. jan. 28. 10:49
Akkor eszik, tehát semmi baj vele. Egyszerűen szereti, ha kiszolgálják, foglalkoznak vele :D. Vagy belemész a játékba, vagy otthagyod, és majd megeszi, ha lesz kedve...
2009. jan. 28. 10:49

Szerintem csak lusta. Majd rákap a dologra. Különben meg, ha már láttad, hogy tudja, akkor nincs is miért aggódni:)

Az én kislányom 16 hónapos (pont ma), és ő is próbálkozik egyedül enni, de még csak a nem szaftos dolgokat engedem neki, a többiben besegítek, mert nem akarjuk újrefesteni a lakást:DD Mindig adok neki kaja után valamit, amin próbálkozhat egyedül a villával, meg a kanállal. Szerintem biztos nincs semmi gond a kisfiaddal, csak egyszerűen nem akar még egedül enni, sokkal kényelmesebb, ha anyu adja a szájába a falatot.

4. correct (válaszként erre: 2. - Ármin Márk Anyu)
2009. jan. 28. 10:49
Akkor valószínű kényelmes neki, ha inkáb Te eteted. Másfél éves? Teljesen ráér még! Egy év múlva lenne durva...
2009. jan. 28. 10:48

Attól függ, hogy mit. Mert a kemény, "kanálon maradó" ételt már korán meg kéne tudni oldani, a folyósokat később.

Finom-motoros képességeket kell fejleszteni.

Olyan 2,5 év egyébként, de ez nagyon körülbelül.

2009. jan. 28. 10:46
Masfel eves elmult a fiam es nem hajlando onalloan enni... etetni kell, pedig tud enni egyedul, mert mar lattam, amikor azt hitte nem vagyok ott!! De ha ott vagyok a kozelebe, akkor nem akar.. :-(((
2009. jan. 28. 10:46
Mikortol szamit bajnak ha nem eszik egy kisgyerek onalloan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook