Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkossági kísérletet próbált elkövetni valaki, aki közel áll hozzám.. fórum

Öngyilkossági kísérletet próbált elkövetni valaki, aki közel áll hozzám.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. aug. 11. 13:10

Nem fog sikerülni, hálistennek, már nincs olyan gyógyszer, kivonták őket a forgalomból.

De biztos te is így gondolod, ahogy írtad is, hogy a cél a fájdalom okozása, de elsősorban a figyelemfelkeltés irántad.

Ne tedd, mert nem éri meg.

Kimossák a gyomrod, lekötöznek, nyomatják beléd a nyugtatókat, jó esetben emberként bánnak veled közben, de egyáltalán nem biztos, és a gondok még mindig nem oldódnak meg ezzel.

Inkább lepd meg őket valami meglepően - szokatlanul furcsa jóval, nagyobb lesz a meghökkenés:)

És hátha ettől fordulnak jobbra a dolgok:)


Vigyázz magadra!

2012. nov. 30. 19:40
nem könnyű megérteni,legyen az fiatal,vagy idős!
2012. nov. 30. 19:28
Leírok egy másik történetet:-megint érthetetlenül álltunk a történtek előtt!Nekem egy kedves vevőm volt,mindennap jött vásárolt,beszélgettünk.-először az idős-kutyáját kellett elaltatni,majd a férje beteg lett,-nem bírta ellátni a kecskét,nekik csak ilyen családtag volt,mint másnak a kutya-macska,jött számára a tragédia,meghallt a férje,akkor még meg kellett válni a 2-libától,2-csirkétől(akik olyan idősek voltak szinte mint ő maga)-a liba neki jelző volt kutya helyett.Eltelt másfél év,tartottuk a kapcsolatot,egyre többet mondogatta,hogy ő ezt nem bírja,vagyis(ki tudja,hogy mi-minden tőrhetet össze-a lelkivilágába)-egyik nap volt,másnap nem találták,végül is,este haját rendbe rakva,mindent elrendezve,reggel útnak indult,hideg volt,be is öltözött,elindult biciglivel/////de.folyamán megtalálták,a bányatóban,öngyilkos lett!egy idős emberről beszélek most hetvenen felül.
2012. nov. 30. 15:24

Sziasztok!

Szerintem a legtöbb embernek már életében legalább egyszer átfutott az agyán, hogy jobb lenne inkább meghalni.. Akinek van annyi lelki ereje, soha nem fogja komolyan gondolni. Csakhogy nem vagyunk egyformák. Nem lesz mindenki öngyilkos azért, mert kirúgták a munkahelyéről, vagy mert szakított vele a barátja/barátnője. Viszont van akinek ez akkora tragédia, hogy nem látja, hogy hogyan tovább. Nem tudja feldolgozni, és a halálba menekül, vagy legalábbis megpróbálja, hátha akkor lesz aki majd figyel rá, és megfogja a kezét. Úgy gondolom minden öngyilkosság hátterében nem áll a konkrét halál vágy, inkább egy segélykiáltás, mit kiáltás, ordítás! Jobb esetben túléli a próbálkozást, és lesz még rá lehetősége, hogy utána valaki/valakik megfogják a kezét. Csakhogy onnantól már nem szabad elengedni! Még jobban kell rá figyelni, felhívni, elhívni,hogy segítsen ezt-azt, érezze, hogy itt bizony szükség van rá!!! Szeretni, szeretni, szeretni! Nem azt éreztetni, hogy mekkora szemétség lett volna ha itthagy minket, hiszen akkor, amikor megpróbálta megtenni ő is egyedül volt.. El kell fogadni, hogy vannak köztünk "gyengébb" lelkierejű emberek, akik több törődést igényelnek. Ha pedig ezt a környezete nem tudja tolerálni, mert ugye gondjai mindenkinek vannak, akkor miért haragszunk azokra, akik úgy gondolják, hogyha véget vetnek az életüknek, nem lesz rájuk gond?? Illetve nekik sem lesz több gondjuk.

Nem állhat ott az ember mindig a másik mellett, tudom! Csak kicsit több megértés, és belegondolás kell a másik helyzetébe. És ez megy nehezen. Rohanó világban élünk, dolgozunk, gyereket nevelünk, ezer és egy tennivalónk van, nincs idő megállni minden nap, és órákat beszélgetni valakivel, vagy szervezni neki közös programot, vagy kikérni szakorvos véleményét, hogy mit kéne tenni...

Nagyon sajnálom azokat, akik az öngyilkosság mellett döntenek, főleg ha azért, mert a környezetük nem vette a vészjeleket.

/Mindkét szülöm kísérelt meg öngyilkosságot, egyik sem sikerült, viszont mindkettő alkoholista lett! A történtek után mindenki elfordult tőlük, hárman voltunk ott nekik gyerekek!/

66. 9ec59d8582 (válaszként erre: 65. - 099c0bed40)
2012. nov. 30. 14:04
Tudom.
65. 099c0bed40 (válaszként erre: 62. - 9ec59d8582)
2012. nov. 30. 07:26
:(((( Csak a személyes tapasztalat mondatta velem hogy így lesz, ne hidd hogy örömmel tölt el hogy igazam lett.
2012. nov. 29. 13:17

Egy kis csokihoz hasonló, pozitív cincijó, ha valakit érdekel, direkt nem a hatásvadász változatot választottam.

www.youtube.com/watch?v=SuuXWIrpnOo

Ilyen egy igazi életerős oroszlán.

63. 9ec59d8582 (válaszként erre: 61. - B1e131b6d7)
2012. nov. 29. 13:07

Hát ez jó fröcsögősre sikerült. "Egészséges test, erős lélek" kombóból neked valamelyik ezek szerint hiányozhat. Téged egy nő alaposan hazavághatott. Te is az a tipikus lefelé taposok típus lehetsz. Ehelyett inkább fel kéne nőnöd a hőn áhított ideálod megszerzéséhez, gondolom nem jöttél rá, hogy hiba bőven benned is akadhat, mint mindenki másban. Azért hordasz itt össze érzéketlenül hullahegyeket, mert a te léted sem érdekel senkit?"Megyünk utána mi is, nem katasztrófa az egész" "az élet nélküle is megy tovább".


És mielőtt látnál egy egészséges testű, erős lelkű nőt, gondolj arra, hogy pont az ilyen bunkók miatt sz*rja le a pasik többségét, mert tudja, ha mindennek megszerzéséhez nem lett volna ereje, amihez azért szerencse is kell, akkor ugyanúgy mehetne a selejt kategóriába, de bezzeg így kinyalják a fenekét.


És nem a véleményed az ami nem tetszik, hanem az érzelmi töltet, amiből süt, hogy egy percig nem próbálsz másokat megérteni. És ha ez így van, ne csodálkozz, ha befuccsol valami a párkapcsolatodban.

62. 9ec59d8582 (válaszként erre: 59. - 099c0bed40)
2012. nov. 29. 12:43
És milyen igazad lett.
61. b1e131b6d7 (válaszként erre: 1. - Enifed)
2012. nov. 29. 11:16

"Hála Istennek az utolsó pillanatban észhez tért"


Micsoda szerencsés "véletlen", hogy mégse tette meg, de a környezetében azért tud róla mindenki.


Aki igazán öngyilkos akar lenni, az megteszi és nem kürtöli tele a világot vele. Mint pl. egy haverom, senki nem tudta mire készül és biztosra is ment, csak napok múlva találták meg, isten nyugosztalja, saját élete, saját döntése, jó ember volt, nemsokára megyünk utána mi is, nem akkora katasztrófa ez az egész.


Aki nem teszi meg a dolgot, csak rinyál összevissza, meg karcolgatja a csuklóját, meg beveszi a gyógyszert, de azért azt bebiztosítja, hogy valaki még időben rátaláljon, az mindössze a környezetében élők figyelmét akarja magára erőszakolni. Egy energiavámpír, aki erőszakkal másokra telepszik, aki a saját fejéből nem talál ki és csak feleslegesen generálja a problémát másoknak. A legrosszabb amit tehetsz, hogy télleg figyelsz rá emiatt, meg "úristen, miért tetted", ezzel csak azt éred el, hogy mindig ezt fogja csinálni, ha megint figyelmet akar, mert látja, hogy működik és így végre mindenki róla beszél, végre az annyira áhított középpontban van.


A legjobb kezelési módszer megértetni vele, hogy 1. pont az öngyi kísérletekkel vágja el magát az áhított csaj/pasi/figyelemtől 2. ha megteszi, az élet nélküle is ugyanúgy megy tovább. Abban a pillanatban, ahogy ezt megérti és látja magát kívűlről, hogy amit csinál az nem úgy gáz, mint a tv-ben, hogy közben szól a drámai zene és rajta van a kamera, hanem úgy gáz, mint a sarkon a csöves, akit távolról mindenki sajnál, de bottal hozzá nem nyúlnál, na, amikor ezt VALÓBAN megérti, akkor fogja abbahagyni.


Az egészséges test, erős lélek kombináció, ami miatt felnéznek majd rád többiek ezt kell a fejébe verni.

60. belladonna3 (válaszként erre: 1. - Enifed)
2012. nov. 29. 07:42

Ajánlom Csernust,majd kirugdossa az igen beszűkült,magába roskadt,önsajnáló állapotából.

Ha attól sem áll talpra,akkor valóban jól választott.

2012. nov. 29. 07:22

Sziasztok!


Többször is olvastam meg hozzá is szóltam az ilyen jellegű topikokhoz-- mert érdekel a téma--, de a legtöbb esetben azt tapasztaltam hogy az egyébként teljesen normálisnak vehető véleménykülönbségek egy idő után csúnya és sértő személyeskedésbe fordultak, arra meg nem tudom kinek van szüksége, nekem biztosan nincs.

Privátban szívesen írok bárkinek bármiről, nyilvánosba viszont a fentiek miatt nem annyira szívesen.

58. csubike (válaszként erre: 57. - 9ec59d8582)
2012. nov. 29. 01:57
neked is-és mindenkinek!!!
57. 9ec59d8582 (válaszként erre: 56. - Csubike)
2012. nov. 29. 01:54
Nem zavarsz :-), de ennél többet nem tudok mondani, mert nem ismerem azt a titkot :-) Jó éjt :)
2012. nov. 29. 01:53
szeretnélek megkérdezni,hogy zavartalak azzal,hogy egy kicsit beszélgettünk?-ha úgy gondolod,akkor máskor is,akár privátba is,de itt a fórumon is.-most muszáj vagyok,feküdni,mert megyek dolgozni-reggel!
2012. nov. 29. 01:50
És nem is neked.
54. 9ec59d8582 (válaszként erre: 53. - Csubike)
2012. nov. 29. 01:50
Megbirkóztam vele, azt nem nekem találták ki.
2012. nov. 29. 01:45
bocsi-42-es szólásra akartam írni,valami arra utal,hogy évek óta van valami amivel nem bírkóztál meg
52. csubike (válaszként erre: 47. - 9ec59d8582)
2012. nov. 29. 01:42
ne haragudj,hogy kérdezősködök!-azért látod,te egy több évekig hordott gondokról beszélsz!
51. 9ec59d8582 (válaszként erre: 49. - Csubike)
2012. nov. 29. 01:40
Azt mondják, de nem ismerem azt a pillanatot, de különben tényleg nagyon érdekes.
50. 9ec59d8582 (válaszként erre: 48. - Csubike)
2012. nov. 29. 01:38
Dehogy.
2012. nov. 29. 01:38
az önsajnáltatás,-és a gondolat-és a cselekvés, között azért van idő,mindenképpen!!!-mert azért az agy jár ezen!-és mi az a pillanat?-szerinted?-amikor tényleg megtörténik egy ilyen tragédia?-ott akkor egy pill.nyi elmezavar?-vagy mi????
2012. nov. 29. 01:33
te úgy érzed,hogy közel jársz???
47. 9ec59d8582 (válaszként erre: 46. - Csubike)
2012. nov. 29. 01:32
Az csak önsajnáltatás.
2012. nov. 29. 01:31

igen!-ha valaki öngyilkos akar lenni,az nem beszél,nem utal semmire,csak teszi a dolgát-szerintem is!

nem értem azokat,akik csak ijesztgetik a hozzátartózókat -gyógyszer ,ilyesmi.....

45. 9ec59d8582 (válaszként erre: 44. - Csubike)
2012. nov. 29. 01:28
Nem jársz közel.
2012. nov. 29. 01:25
Amúgy igen szeretném megtudni,mert lehet,hogy én is közel járok,de nekem nincs erőm megtenni,pedig már oly sokszor volt,hogy olyan kétségbe esett-és kilátástalan volt a helyzetem,de -valahol még mindig keresgettem.Az előbbi hozzászólásomat csak azért írtam le,mert még annyira fiatal voltam-és annyira megdöbbentett-nem csak engem,de a barátokat is,hogy--hogy....nem is akrtuk elhinni,mert egy erősnek látszó emberkéről volt szó,-és,attól,hogy egy szerelem elmúlt....lehetett volna sokkal teljesebb szebb,valaki,hisz ki sem próbálta igazán az életet!!!!-mert ha valaki már le élt egy időt,-és van úgy mond tapasztalat,akkor lehet,hogy a sok kudarc,vagy én nem is tudom,nem úgy sikerült az élete,de van tovább.....én eddíg mindig ezt mondtam,mert tenni is kell érte!!!!-én tettem érte,de most én is kétségbe esett vagyok!!!-valószinű,hogy nem u.a.hogy,végett vetek mindennek!-de ezt csak öngyilkossággal lehet,vagy másképp is???
2012. nov. 29. 01:19
*lesznek
42. 9ec59d8582 (válaszként erre: 41. - Csubike)
2012. nov. 29. 01:19
Arra gondoltam, hogy mikor bárki fejében megfordul az öngyilkosság, akkor még a közelében sem áll annak az állapotnak, ami egy valóban öngyilkos személyben van. Nem is fogja a szándékát elmondani. Amiről beszélnek általában, hogy miért tennék, az még mindig távol van az igazságtól. Ennek a titkát magával viszi az, akinek sikerült. És amit előbb írtam, azt komolyan gondoltam, ha évekig ezen agyalsz, akkor komoly bajaid lehetnek.
2012. nov. 29. 01:13
Érthetetlenűl állok,a téma előtt,sőt álltam is egy párszor,mert valamikor ....jó pár évvel ezelőtt-még én is suliba jártam,egy olyan kis csapat-főnők////ha igy lehet nevezni,aki mindenbe benne volt,és olyan kis vagány-mai szemmel,!!!!akkor persze,komolyabban kezeltük,!!!!!-fogta magát-és a szerelme elhagyta!-leugrott a 4.-emeletről,szörnyet halt..-érthetetlenül álltunk a téma előtt.Tizenéves volt,talán ha volt 19 éves
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook