Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
818. davman (válaszként erre: 815. - Chuck94)
2010. júl. 12. 14:49

Heló!

Mivel az ember belső szerveinek normális és végleges kifejlődéséhez kell legalább 20 év (ha jól tudom), szerintem 16 évesen semmiképp se szedd be. Ennyi idősen pl. a májad sokkal érzékenyebb egy ilyen erős gyógyszerre. Egyébként szerintem ha az orvosnak van egy kis esze, nem írja még fel neked...

817. arrival (válaszként erre: 815. - Chuck94)
2010. júl. 11. 00:06

A dokinak tudnia kell, ha úgy gondolja, nem írja fel.

18 (17-18) éves kor alatt nem igazán írják fel egyébként.

816. arrival (válaszként erre: 814. - Zizmó25)
2010. júl. 11. 00:05
ne szedj mellé semmit, pont a Roac. nagyon magas A vitamin tartalma miatt!
815. chuck94
2010. júl. 8. 18:41

sziasztok!

én egy dolog miatt nem merek belekezdeni a kúrába, a növekedés leállása miatt. Most leszek 16 éves és nem vagyok valami nagy növésű, és elvileg 20 éves korig még lehet nőni tehát nem tudom.

van valakinek ilyen tapasztalata?

2010. júl. 4. 23:28
haliho! valaki szedett a roa mellé haj és köröm erősitőt??? akármit??? lehet mellé szedni? nem gáz a 2 készitmény együtt? mert ha jol tom abban is van A vitamin....
813. bulllsith (válaszként erre: 811. - Alterbarbus)
2010. júl. 1. 10:42

a napozásról nem lehet konkrétan megmondani, hogy kinek mennyire jó. Ilyet ne jelents ki, hogy napozzon mindenki, csak az arcát kenje be, mert, ha hallgat rád egy olyan egyén aki mondjuk 30-at szed már jó ideje vagy akár csak 20-at, az igencsak leéghet. Neked lehet szerencséd volt, meg írtad is, hogy abbahagytad egy ideje. 9-5-ig 40 fokban egy olyan embernek sem egészséges kint lenni, főleg naptej nélkül aki nem szedi/szedte a gyógyszert... 2 dolog: 1.: nem is a leégéstől kell elsősorban félni, hanem hogy foltos marad a bőröd! 2.: mivel elvékonyodik a bőr, a védekező mechanizmus nem az igazi, így az uvb sugárzás sokkal károsabban hat.


Nálam volt olyan a gyógyszer szedése alatt, hogy 15 perc alatt piros lett a bőröm naptej nélkül. Most, hogy 1 hónapja nem szedem, voltam fél5-től 6-ig napon és nem égtem le.


Szóval mindenki tapasztalja meg saját magán, de aki szedi annak mindenképpen ajánlott naptejezni magát... Nem mondom h 50 faktorossal, de egy 30-as azért elfér simán.


Üdv.

812. david18 (válaszként erre: 811. - Alterbarbus)
2010. jún. 25. 22:32
Na akkor ez duplán jó hír, én már attól féltem, h esetleg azért nem tudsz írni, mert valami komolyabb problémád van, de akkor szerencsére jól vagy :)
2010. jún. 22. 13:16
na sziasztok. a hormonprobléma megoldódott nagyjából, és tényleg nem volt köze a Roához, bocsi a riasztgatásért. én mondhatni a balatonparton élek (10-15 kilóméterre :D) szóval amikor kicsit jobb idő volt egész nap lent voltam a standon napokon át és talán egyszer nem felejtettem el naptejet vinni, a többi alkalommal semmivel nem kentem be az arcom és úgy voltam lent a parton délelőtt 9től délután 5ig 40 fokban. tudom hogy ez felelőtlenség volt de igazából semmi más nem történt velem azon kívül hogy csokibarna lettem =) napozhattok nyugodtan. azét kenjétek be valamivel az arcotokat a biztonság kevéért de mondom én legtöbbször semmit nem kentem magamra és egész nap tűzött rám a nap megállás nélkül és még így se lett semmi bajom szóval annyira nem nagy szám ez a napozás szerintem. mondjuk én már nem szedem a gyógyszert de elvileg még nem ürült ki teljesen.
810. davman (válaszként erre: 807. - David18)
2010. jún. 22. 01:24
Erre a Nap dologra én is kíváncsi lennék. Bár ha nekem elsőre 10mg-ot ír fel, az még talán nem vészes...remélem. Megkaptam a háziorvostól a beutalót vérvételre, jövőhéten megyek is, aztán pedig irány a bőrgyógyász. Jó lenne, ha minden jól alakulna. :)
809. 289fab1d6b (válaszként erre: 807. - David18)
2010. jún. 21. 18:57
Nekem is van egy 19 éves Dávid nevű fiam, aki hasonló problémákkal küzdött mint te, de mi rögtön magán orvoshoz mentünk, és 17 évesen kezdte szedni a roaccutant. 30 mg.-al kezdte, aztán a második évben 20 mg. most pedig már két naponta 10 mg. Júniustól Szeptemberig szünet, évente 2-szer májfunkció vizsgálat. Nagyon szép lett a bőre, 2 kicsi heg van rajta, de az még a 3 éves korában átvészelt bárányhimlőtől van.:)
2010. jún. 21. 18:51
Fiuk, azért óvatosan az alkohollal, a roaccutan kihat a májra, még akkor is rendszeresen ellenőrizni kell a májfunkciót, ha nem isztok alkoholt. A májbetegségek alattomosak, ugyanis nem érezni fájdalmat
807. david18
2010. jún. 21. 18:13
Egyébként ti a napozással hogy álltok? Én eddig igyekeztem elkerülni a napfényt, de most, h itt a nyár kicsit kezd zavarni, h ilyen sápadt vagyok. Egyáltalán nem szabad kifeküdni napozni, vagy egy kevés még belefér?
806. davman
2010. jún. 18. 15:42
Köszi! Természetesen én sem csak a sört ismerem (XD), csak nem akartam rögtön a pálinkát kérdezni vagy egyéb nyalánkságokat, hogy szabad-e.:D:D Amúgy én is egyetemista vagyok, elég tapasztalt az ilyesmiben. :D:D Szóval a lényeg, hogy nem kell aggódnom. Nagyszerű! :D
805. david18 (válaszként erre: 801. - Davman)
2010. jún. 17. 23:59
Figy én most az első egyetemi évemet koliba töltöttem, szóval képzelheted, h ott mennyi alkoholizálás volt :D Pálinkából sztem több üveg fogyott, mint sörből :) Az elején egyébként nagyon óvatosan ittam a gyógyszer miatt, de egyre bátrabb lettem és semmi baj nem volt :P Annyi, h én aznap amikor ittam, akkor kihagytam a gyógyszert, de lehet ez is teljesen fölösleges volt. A tájékoztatóban sem írják, h nem szabad alkohollal szedni, csak picit vissza kell fognia magát az embernek.
2010. jún. 17. 18:22
nekem az alkoholizálásban sem mutatkozott semmmmmi mellékhatás :P :)
803. Kék Hajnalka (válaszként erre: 801. - Davman)
2010. jún. 17. 09:41
Szia! Sörözhetsz, de vigyázz, mert hamarabb megérzed! Én se bírtam meginni annyit, mint egy szokásos bulin:) Hamar beütött:)
802. 29 (válaszként erre: 801. - Davman)
2010. jún. 17. 09:36

szia!


Sörözhetsz mellette sztem

Esetleg arra figyelj oda, hogy nem a sörrel szedd be:-)

Én szoktam inni, sőőt inkább erősebbeket, de nem volt semmi bajom.

A májad miatt nem szabad sztem túlzásbavinni, miután maga a gyógyszer amúgy is rádob egy lapáttal.



Anita

801. davman
2010. jún. 17. 04:05

Sziasztok! Köszi a bíztatást! Azt nem döntöttem még el, hogy normál bőrgyógyászhoz menjek (nem magán), vagy magánhoz. A nem magán rendelőbe azt hiszem csak kb. egy hónap múlvára tudnának időpontot adni.

Egyébként szerintetek lehet a gyógyszer mellett néha sörözni? Persze nem naponta, de hát haverokkal az ember szokott néha... Mit gondoltok?

800. Kék Hajnalka (válaszként erre: 798. - David18)
2010. jún. 16. 10:04
Sziasztok! Ez az új nevem módosítva, mert nem enged belépni a rendszer valamiért:( Újra kellett regiznem. Igen, én szüneteltettem 2hónapig a bogyót, mégis hatott:) De mindenki figyeljen oda, mikor kezd fogyni, és időben beszerezni, ha nem muszály ne szakítsátok meg a szedést. Amúgy jól vagyok, a szám helyrejött.
2010. jún. 15. 22:06

Hali, annyi még hogy egyet értek Dáviddal teljesen. Még annyit tennék hozzá, hogy nem törvényszerű, hogy az elején rosszabbodik, főleg ha kis mg-al kezded. Nekem egyáltalán nem lett rosszabb csak szép fokozatosan elmúlt.


Alterbarbus, mi van veled??? irj!!


Anita , te hogy állsz?


többiek hogy vagytok??


pusza

798. david18 (válaszként erre: 795. - 29)
2010. jún. 15. 20:40

Én is jártam már így egyszer, amikor elfelejtettem a koliba felhozni, sztem nem probléma, valaki írta is régebben(úgy emlékszem Kék Hajnal), h állítólag 2 hónap kihagyással is ugyan úgy lehet folytatni, akkor ennek bőven bele kell férnie.


Alterbarbus, remélem már jól vagy :)

797. david18 (válaszként erre: 792. - Davman)
2010. jún. 15. 20:21

Nem tudom milyen állapotban van az arcod és téged mennyire zavar ez a helyzet, de sztem tanulj az én hibáimból :)

Nekem elég rossz volt a helyzetem, tele voltam gyulladt pattanásokkal szinte mindenhol. Először jártam kozmetikushoz, aztán jöttek a drága bolti kenőcsök…egyik sem használt. Végül bőrgyógyász, ahol szintén kenőcsöket kaptam, sajnos ezek sem értek semmit, kivéve a Duac gél, az elég szépen lehúzta a gyulladásokat, de sajnos csak átmenetileg orvosolta a problémámat.

Anyukám egyik ismerőse ajánlott nekünk egy másik bőrgyógyászt, aki egyben osztályvezető főorvos is egy kórházban, és azt mondta, h nyugodtan szedhetem a Roaccutan-t (én ekkor már nagyon türelmetlen voltam egyébként, szóval rögtön beleegyeztem). Írtad, h találkoztál olyan emberrel, aki már több mint egy éve szedi. Én is közel egy éve szedem, mert az elején nagyon kis dózisban kezdtem el, h ne legyen túl nagy a „belobbanás” (ezt jobb, ha tudod, h a kezdettekkor romlik sajnos az állapotod egy darabig).

A megadott dózis egyébként a testsúlyodtól függ, a 10 mg sztem neked nagyon kevés lenne, én 30at szedtem végül több, mint fél éven át(ekkor volt a leghatásosabb is) és semmi problémám nem volt, egyedül a szájszárazság kicsit kellemetlen, de azt nagyon könnyen lehet orvosolni egy labello-val. Hogy őszinte legyek, én a komolyabb mellékhatásokat is el tudtam volna viselni, csak végre jöjjön rendbe az arcom.

Most a kezelés végén járok és ahogy a többiek is írták, teljesen rendbe hozza az ember bőrét, én csak ajánlani tudom, aki hasonló helyzetbe járt, az nagyon jól tudja, h mennyivel magabiztosabb lesz ezek után az ember. Azért fontos, h minél hamarabb elkezd a kezelést, mert ha sokáig halasztod, akkor sajnos heges marad a bőröd több helyen is. Jelenleg én is ezzel szenvedek most, bánom, h nem találkoztam hamarabb ezzel a gyógyszerrel, de ősszel megyek hámlasztásra, szóval ez is megoldható :) Keress fel egy tapasztalt szakembert és nyugodtan vágj bele a kezelésbe. Sok sikert!

796. zizmó25 (válaszként erre: 794. - Davman)
2010. jún. 14. 22:01
Szia! én 1o mgot szedek. semmi azaz semmmmmi mellékhatásom nem volt, de a bőrőm egyszerűen csodás lett. jol érzem magam benne!!!! :D mondom semmi mellékhatás 1o mgnál.
795. 29
2010. jún. 14. 18:58

Sztetek nagy gáz, hogy 4napja elfogyott a bogyóm??

Hosszú de a lényeg, hogy nem tudtam feliratni.

Remélem a héten hozzájutok már.


Anita

794. davman (válaszként erre: 793. - Arrival)
2010. jún. 14. 01:24

Szia,

köszi a segítséget! Minden bizonnyal nemsokára belekezdek a kúrába, bár erős fenntartásokkal, mert ez egy nagyon bika gyógyszer. Viszont nagyon megelégeltem már az aknét meg azt, hogy a 28 milliomodik ilyen meg olyan kenőcs sem használ semmit. Amúgy nem csak a májfunkció miatt aggódom, hanem a nemzőképesség miatt is. Egyszer szeretnék (egészséges) gyereket. :)


Hegek: olvastam itt, hogy többeknek van problémája a hegekkel. Próbáljátok ki a Contractubex gélt, az pont hegek eltüntetésére való. De sok-sok türelem kell hozzá. Ha jól tudom, felpuhítja a külső hámréteget, ezáltal sokat javít a hegek állapotán. Hátha beválik. :)

793. arrival (válaszként erre: 792. - Davman)
2010. jún. 14. 00:14

Szia,

persze a mellékhatás az dózis függő, és egyén függő is. Van akinek pl. lehámlik a fél szája, nekem a neutrogena szőlőrúzs mellett semmi ilyesmi nem volt.


a májra pedig nem jó persze, de nem kell aggódni mert a már regenerálódik (mint szakmabeli mondom), és pl. aki naponta iszik, annak rosszabb állapotban van a mája mint aki pár hónapig roaccutant szed. és a folyamatos vérkép ellenőrzésen látszik, hogy a májfunkció ugyan romlik, de a gyógyszer befejeztével gyönyörűen visszaáll az eredeti állapotba.


szerintem vágj bele!

792. davman
2010. jún. 13. 20:33

Sziasztok!


Lehetséges, hogy én is Roaccutan kúra előtt előtt állok, még nem döntöttem el, hogy bevállaljam-e. Azt szeretném megkérdezni, hogy a mellékhatások mértéke dózisfüggő-e? Ezt úgy értem, hogy pl. aki 10mg-ot szed, annál kevésbé jelentkezik a bőr/ajakszárazság, mint annál aki 30-at? Valamint még azt nem tudom eldönteni, hogy most júniusban elkezdhetném-e (a Nap miatt)? A helyzet az, hogy kb. 3 évvel ezelőtt már felírta nekem a bőrgyógyász, de akkor visszautasítottam, miután megtudtam, hogy magzatkárosító. Bár én hímnemű vagyok, viszont ha a nőkre ilyen durva hatással van, akkor a férfiaknál sem jobb, még ha nem is írják rá, ez nem lehet kérdés... Mostanra azonban azért döntöttem a gyógyszer mellett, mert mindkét vállamon és a könyököm környékén is megjelent az akne (egynlőre csak közepesen erős), miközben az arcom semmit sem javult. Feltett szándékom, hogy ha végül a szedés mellett döntök, akkor is maximum 10mg-ot engedek felírni és ha max 5 hónap után nem javul az arcom, leállok róla. Szükségem van még a májamra... Ezt azért kötném ki, mert az ominózus bőrgyógyásznál találkoztam egy olyan emberkével, aki már másfél éve szedte. Ez óriási felelőtlenség! Ti mit gondoltok, mitévő legyek? Bocsi, hogy hosszú lett, de nagyon bizonytalan vagyok... Előre is köszi a segítséget! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, nagyon hasznos dolgokat olvastam eddig. :)

791. arrival
2010. jún. 12. 14:39
Ja igen, és nekem ami bevált a számra, az a Neutrogena szöllőrúzs.
790. arrival
2010. jún. 12. 14:38

Van akinek több kúra is kell belőle, nekem így volt. Az első kúrám több mint fél éves volt, még 2003-ban.Gyönyörű lett a bőröm. Majd 2005-ben sajnos visszajöttek a pattanások. Így kellett még egy kezelés, de az már rövidebb volt, azt hiszem 4 hónapig szedtem. Azóta szerencsére kopp kopp kopp nagyon szép a bőröm!

Az egészben az volt a legjobb, hogy nem zsírosodott a hajam :)

789. 29 (válaszként erre: 787. - Alterbarbus)
2010. jún. 10. 11:12

Szia!


Miféle hormonzavart?Mik a tünetetek?

Remélem semmi komoly.

Pusz

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook