Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
848. Orsi cicuska (válaszként erre: 846. - Mufurcka :))
2010. okt. 19. 21:15
Tudom,én is ebbe a cipőbe jártam! Nagyon el voltam keseredve a bőrömtől :S de vannak humánusabb megoldások... Persze hogy az orvos nem világosít fel,ő csak felirja aztán annyi!! Nekem labor vizsgálat nélkül irták volna fel :S mindegy már :)
2010. okt. 19. 20:44
Egyébként nem tud valaki valamilyen tisztitókura félét?(ami épp ez után a gyógyszer után ajánlott) mert a kúra után mindenképp szeretnék...
846. Mufurcka :) (válaszként erre: 843. - Orsi cicuska)
2010. okt. 19. 20:42

Az biztos, hogy jót nem tett! Már ha belegondolok az is elég nagy baj, hogy ha terhes leszek ott fog motoszkálni az agyamban a gondolat, hogy mi van ha valami baj lesz e miatt!

Egyébként ha mégegszer dönthetnék én sem kezdenék bele a szedésébe, csakhogy nagyon el voltam már keseredve az arcom miatt, mert semmi sem segitett, és hát a doki a mellékhatásokrol, kovetkezményekrol nem igazán világositott fel..:(

De most már mindegy!

845. 29
2010. okt. 19. 10:55
Zizmó25 veled mizu??
844. 29
2010. okt. 19. 10:53

Sziasztok!


Én már több mint fél éve szedem a gyógyszert, az arcom gyönyörű, mellékhatásaim se nagyon..

A gyógyszer nem hormonkészítmény, ezért nem befolyásolja a menstuációt!! Ha valaki nem esik teherbe akkor az nem emiatt lesz!

Üdv

843. Orsi cicuska (válaszként erre: 842. - Mufurcka :))
2010. okt. 18. 09:06

Szia!

Hát nekem mindegy,remélem tényleg nincs igazam... Hát nem biztos hogy ettől de lehet hogy ez sem tett jót,ha belegondolunk hogy akkor kezdik el szedni ezt amikor még nincs kialakulva a hormonrendszer..

sok olyan gyógyszer van forgalomba aminek nem lenne szabad(ezt csak úgy mellékesen) a hegeket lehet koptatni,radirral,hámlasztással!

842. Mufurcka :) (válaszként erre: 835. - Orsi cicuska)
2010. okt. 16. 21:56

Szia. Elág ijesztő amit irsz...mitől olyan biztos, hogy a nóvéred emiatt nem tud teherbe esni?

Egyébként nem hallottam még ilyen tünetről, csak arról, hogy várni kell a gyógyszer szedése után még pár hónapot, merthogy kárositja a magzatot. Ha ennyire durva lenne a gyógyszer, mint ahogy irod, szerintem nem lenne forgalomban!

Ne haragudj, de bizom benne, hogy tévedsz :)

Egyébként a hegekkel kapcsolatban igazad van.Nekem eltüntek a nagy gennyes pattik, viszont heg maradt utánuk sajna, ami piros szinben pompázik...remélem kezelhető lesz később ez is! Neked sikerült eltüntetni ezeket a hegeket?

2010. okt. 13. 21:13
Értem!! Azt nemtudtam hogy rendszeresen jársz.. Hát előfordul hogy valami belső gyulladás van,nekem is volt olyan hogy nagyon szépen helyretette a kezelés és volt olyan most augusztus óta hogy bármit csináltak az arcommal nem javult.. és most valamitől szép lett :) Pedig már nagyon kétsébe voltam esve... körbe kell járni mindent mi okozza! :)
840. edyt0218 (válaszként erre: 839. - Orsi cicuska)
2010. okt. 13. 17:26

A fogorvos jó ötlet, de kozmetikushoz járok rendszeresen és ő is mondta, hogy ez már biztos hormonális dolog, mert külön nekem mindenféle kencéket, meg szérumokat meg isten tudja miket vett és azokkal kezelte az arcom de hát ugye nem javult.

Meg nálam már az a baj, hogy súlyos akném van...de megyek mindenképpen máshová mert ezt már nem tűröm...

839. Orsi cicuska (válaszként erre: 838. - Edyt0218)
2010. okt. 12. 21:21
Értem!! Hát szerintem meg kellene próbálnod kezeltetni kozmetikába.. Javulni fog az arcod,anélkül hogy rongálnád a szervezeted. Én javaslom hogy menj el fogorvoshoz és csináltass panoráma röntgent! Volt egy olyan eset hogy egy vendégnek nem multak a tünetei neki hullott a haja égett a fejbőre is,mondták neki hogy menjen el fogorvoshoz erre mondta az a bizonyos vendég hogy ő már volt,de visszament kért egy panoráma röntgent és kiderült h egy csomó ciszta van a szájába... kezelte a fogorvos és a kozmetikus is:)
838. edyt0218 (válaszként erre: 837. - Orsi cicuska)
2010. okt. 12. 21:03

igen ez igazad van teljesen. de nem tudok hova , kihez fordulni. természetgyógyászokkal már pár jó párszor befaragtam. most tervezem h elmegyek gasztroenterológushoz, váltok bőrgyógyászt is vagyis váltanék, de egyenlőre nincs senki olyan a környezetemben aki tudna ajánlani jó orvost.

egyébként a bőrgyógyász és a nőgyógyászom is azt mondta, hogy ez hormonális. magasabb a férfihormon szintem mint kellene és attól vagyok aknés, de vkinek szőrös az arca ettől vagy nagyon zsíros a haj, bőre hát az én esetemben az akné jelent meg tünetként.

837. Orsi cicuska (válaszként erre: 836. - Edyt0218)
2010. okt. 12. 18:11

Szia!

Nem olvastad amit irtam előtted?? A sok gyógyszer totál tönkreteszi a szervezetet:májat gyomrot stb...

A hormonrendszerről nem is beszélek!! Én nem azért mondom ezeket mert hallottam vkitől hogy ezek a gyógyszerek nem jók hanem tapasztalat, tesóm 24éves és nem tud teherbe esni ugy hogy már rég nem szed foggátlót se... De ti tudjátok.. Ki lehet vizsgálni mitől jönnek ki a patik, lehet valamilyen gyulladás a szervezetbe,fog, nőgyógyászat stb... De az a baj hogy 14évesen nincs is rendesen kialakult hormonháztartás és már akkor beavatkozunk ilyen erős gyógyszerrel,amivel már az elején tönkreteszik a hormonrendszert. :S

2010. okt. 11. 23:14

sziasztok!

én 14 éves koromban szedtem a roaccutant kb. 7 hónapig és nagyon szép lett a bőröm. Voltak foltjaim, de elhalványodtak teljesen.

Aztán 7 év elteltével azaz egészen pontosan 9 hónapja kijöttek az államon. Elmentem a bőrgyógyászomhoz és felírt egy másik akné kezelésére szolgáló gyógyszert. Azt mondta ez új, jobb valamivel, mint a roacuttan nem olyan brutális. OKé.

Elkezdtem szedni és azóta 10x rosszabb lett! Semmit nem javult. Visszamentem 2 hónapja, és mondtam neki, hogy amikor régen a roacuttant szedtem már régen gyönyörű volt az arcom. a válasz az volt hogy tudja, de legyek türelemmel. kaptam még rá egy krémet (duac gél+ a túlzott szárasság ellen elocom kevert krémet) és most 2 hónap elteltével nem hogy múlna a krémektől hanem újabbak jönnek ki, pedig már a nőgyógyász is felírt egy gyógyszert az arcomra és azt is szedem. Teljesen el vagyok keseredve....

váltsak orvost? De ha elmegyek máshoz, biztos e közül a két gyógyszer közül fog valamit felírni, mert tudtommal ezeket adják mindenkinek. vagy maradjak nála? de mégis meddig legyek türelemmel? évekig szedjek egy ilyen káros gyógyszert, aminek már érzem a hatásait, mert totál kész van tőle a gyomrom. Rossz a közérzetem, és azért én is szeretnék gyerekeket bár 21 éves vagyok, de azért gondolok a jövőmre is...

Volt vagy van valaki hasonló "cipőben"? Szerintetek most mit csináljak? Teljesen tanácstalan vagyok...:(

2010. okt. 11. 18:40

Sziasztok!

Én is szedtem a roaccutan-t a bőrömre még 3éve (akkor voltam 17) és hiába tűntek el visszajöttej ugyanúgy a patik sőt heges maradt utánuk a bőröm! Ez még semmi a nővérem is szedte ő is 17volt mikor elkezdte a kúrát(most 24) és ma már nem menstruál rendesen hol megjön neki hol nem... :S elment nőgyógyászhoz aki felirt neki egy csomó hormontartalmú gyógyszert és kiderült nem eshet teherbe... Nem szed már pár éve foggátlót nem védekeznek a párjával sem etb... Másodéves kozmetikus tanuló vagyok és ma már máshoz nyúlnék nem a roaccutánhoz.Mesélte egy oktatóm hogy volt egy vendége aki szedte ezt a gyógyszert és 10éve nem tud teherbe esni... Én ezt a gyógyszert SENKINEK SEM AJÁNLOM!!! Tapasztalatból beszélek!

Gondolkoztam én is végső elkeseredésembe hogy ujra elkezdem szedni(1hónapja)de mégha óriási aknék jönnének ki az arcomon se szedném soha!! Arról nem is beszélve hogy tönkreteszi a szervezetet!!

A megoldás a problémás bőrre: Rendszeres kozmetikai kezelés(tisztitás,radir) és otthon is megfelelő ápolás!! Higyjétek el csodát tesz a bőrrel! Nekem azóta kezd rendbejönni a bőröm hogy kezelik bent és itthon is csak arctejet használok és az arctípusomnak megfelelő krémet(amit nem a dm-be vagy rossmannba lehet beszerezni)

Próbáljátok meg és hagyjátok a kemikáliákat... Nem tartós,hegekkel,foltokkal gyógyulnak a pattanások amikkel a mai napig küzdök és még tönkre is teszi a hormonháztartást és a szervezetet is!

Azért szedi mindenki ezt a bőrére mert a bőrgyógyász mindenkinek ezt irja fel tök simán... :S

2010. szept. 13. 11:16

Sziasztok! Én 3 hónapja szedem ezt a gyógyszert. Már semmi nem használt az arcomnak, ezért muszaj volt alkalmazni. A tapasztalatom az, hogy segit, bár mintha a pattanások után halvány foltok maradnának...ti ezt nem tapasztaltátok? Vagy még az is elmúlik idővel? Még nem teljesen tiszta az arcom, vannak olyan pattanásaim is amelyek már 2 hónapja nem mulnak el, ezek ilyen bőr alatt kis csomók, nics kivezetőnyilásuk és egyszerűen nem akarnak elmulni...ezeket hogy tudnám előcsalogatni? :D

Ja, és Szlovákiában élek, nálunk teljesen ingyenes ez a gyógyszer, persze csak recepttel kapható!

2010. aug. 27. 13:15

Erii és davman,

Köszönöm szépen a választ. Most szedem a gyógyszert egy hete. Már kezdem érezni a bőrömön a szárazságot, az aknék és a pattanások kezdenek összehúzódni, és lehet, hogy csak bebeszéltem magamnak, de fizikai fájdalmat okoz ha nap ér.

Sok sikert mindenkinek, aki szedi!

832. erika0411 (válaszként erre: 829. - Anna.chica)
2010. aug. 16. 02:35

Sziia Anna!


A fényvédőt alapjáraton sem átana használnunk amilyen káros sugárzások érnek minket, de amint elkezded a Roa-t KÖTELEZŐ!(csak h a bőrgyógyászomat idézzem aki az országban az egyik legjobb szakember). lehet h most még nem érzed a hatását, de amint elkezd a gyógyszer beválni (tisztulni a bőrőd) csak kis foltok maradnak utána, amiknek kifejezetten rossz a fény gyakorlatilag beleégeted mégjobban az elvékonyodott bőrődbe.

Nem véletlenül nem lehet szolizni a szedése közben.

Egyébként sztem ha már megtetted ezt a lépést h elkezded a gyógyszert,akk sztem segitsd annyival folyamatot , és védd a bőrőd ,azt nem tudod kicserélni (najó de , de M.Jacko-nak sem jött össze vmi jól :D)


a másik kérdésre pedig: pattanásterén nekem nem volt vészes, látszódott h picit több lett ahogy elkezdtem de rövid ideig tartott. de ez normális,a gyógyszer belülről tisztitja bőrőd,az h sok kijön az a bőröd alattt rejtőző "mérgek" miatt van :)


rem segitettem vmiben. ha gondolod tudok jó termékeket ajánlani.


Sok sikert!


Erii.

2010. aug. 5. 10:56

kb 4 és fél hónapja nem szedem a gyógyszer.

van 1-2 pattanásom de nem vészes.

de akkor is idegesít.

830. davman (válaszként erre: 829. - Anna.chica)
2010. aug. 4. 22:29

Szia!


A napérzékenységről én annyit tudok mondani, hogy semmiképp nem szabad leégned, de még csak megpirulnod sem. Én pl. ha kimegyek az utcára, ott nyilván megsüt a nap, mert nem lehet egyfolytában árnyékban járni, de ettől még nem lesz baj. Azért keresd az árnyékot ha mód van rá, használj naptejet és valamiféle sapkát/kalapot esetleg, mondjuk én egyenlőre egyiket sem használom és nincsen semmi bajom (bár az tény, hogy nem fekszem ki napozni és most strandra sem megyek... :D).

A másik dolog a rosszabbodás az elején. Na hát nekem olyan egyáltalán nem volt. Frankón csak javulást tapasztalok. Ma szedem 21 napja és érezhetően kezdi visszafogni a gyulladásokat, fokozatosan javul az arcom. Egyébként nekem a bőrgyógyász azt mondta, hogy a rosszabbodás az elején inkább azoknál tapasztalható, akiknek súlyos az aknéjuk, de ez mindenképp emberfüggő.

Mindenesetre egy hét alatt még nem fogsz szerintem számottevő javulást tapasztalni, mindenképp legyél türelmes.

Sok sikert és kitartást a kúrához!!

2010. aug. 3. 13:16

Sziasztok,

Két kérdésem volna csak mielőtt elkezdem a Roa kúrát:


Mennyire komoly a napérzékenység a Roa szedése közben? (Mennyire kell kerülni a napfényt?)

A másik kérdésem pedig, hogy milyen mértékben tapasztalható a rosszabbodás a kúra elején?


Köszi a válaszokat előre is, Anna

2010. júl. 26. 06:53

Mindenképp érdemes elkezdeni!


Én kb fél évig szedtem a gyógyszert, eleinte antibébi mellet, a változást már pár hónap után észrevették(dicsérték mennyit javult a bőrőm,ez persze tökjól esett, az előző pattanásos állapotomhoz képpest amivel az utcára sem akartam nagyon menni xD :S )


Mellékhatások persze voltak, de ezek csekélyke kis dolgok voltak, elviselhetőek mint pl.:

-száj és bőrszárasság, (az arcomra kicsit zsirosabb hidratálót használtam ellensúlyozás képp, a számra pedig egyszerű labellot)

-hangulatváltozások (ezt lehetséges h bebeszéltem magamnak, a betegtájékoztató olvasása után)

hát kb. ennyi tünet. szerintem kibirható a cél érdekében.:DD


Vérvételre is küldtek persze, azzal voltak kis gondok- a koleszterin szintemmel. De nem sok kapcsolat lehet a kettő között. Ezenkivül a bilirubin szintemmel is vtak gondok (túl magas), de az már korábban is.

Egyébként nyugi akármilyen tüneted is van, a gyógyszer szedése után el fog múlni, plusszba a bőrőd is szép lesz.:)


Szedése közben egyedül a napsugárzásra kell figyelni nagyon!! Fontos h mindig fényvédővel kenjétek az arcotokat, tök mindegy h nem süt száz ágra a nap , akkor is kend be! és ha nem annyira tartós a fényvédőd akkor figyelj h időközönként újra feltedd. Azt ajánlom h leginkább az orvos által felirt napvédőket használjátok, mert azzal nem hátráltatod a gyógyulásod, a "pár száz forintos" védőkkel szemben. Megér ennyit a gyógyulás.:DD


A fényvédők használata mellett a rendszeres és hatékony tisztitással, fel is gyorsithatod a folyamatot. Ez a három/négy lépéses arctisztitás titka:)!! megfelelő termékekkel. Ezenkivül én még nagyon figyeltem arra h fürdés után az arcomra mindig más törölközőt használjak, olyat amivel csak az arcomat törölgetem.:DD HA már nem szeditek a gyógyszert akkor is nagyon fontos a megfelelő tisztitás, h elkerüld a visszesést. (napi 10p) Ehez persze az is kell h ne kenj mindenféle szir-szart az arcodra.


Alapozó használtam rá, mert anélkül rosszul éreztem magam a bőrőm milyensége miatt.. de abból is olyat ami nem képez aknét, ugyanis a legtöbb alapozó csak rosszabbitja a helyzetet.


És a gyógyszert egy nap se felejtsétek el :DD

(emlékeztető telefonba v hasonlók;D)


HA már nagyon idegesit h nem tudsz megszabadulni a nyanvadt kis pattanásoktól, érdemes belevágni (hűvösebb hónapokban, a napsugárzás miatt).

Én már több mint öt hónapja nem szedem a gyógyszereket, és minden oké, a bőrőmön egy pattanás sincs :DDDD jeeeah :)


Úgyhogy sok sikert mindenkinek aki most kezdi el (ősszel!) v a közeljövőben fogja! :D A kitartás neghozza a gyümölcsét :DD És persze a pozitiv hozzáállás!:)


(terméket nem akarok reklámozni itt xDD úgyhogy aki kiváncsi irjon nyugodtan e-mailt : erika0411@citromail.hu )


Pusziiii.sziasztok!! :DD

Erika 17.

827. davman
2010. júl. 23. 14:47

Üdv!


Nekem 9 napja írta fel az orvos, azóta szedem. Az adagom most 20 mg/nap. Igazából az arcomon már most észrevehető egy kis javulás. Én is azt hittem, hogy nyáron nincs esély elkezdeni, de tévedtem. A vérképre nekem azt mondta, hogy 2-3 havonta kell csináltatni. Igazából lehet hogy nyár van meg strandolni kéne meg napon lenni, de azért hogy normális bőröm legyen minél előbb, én tudom ezt nélkülözni. Kitartást mindenkinek, aki szedi!

826. R.03
2010. júl. 22. 12:01
hmmm... egy hónapja írta fel a doki. de ahogy itt olvasgattam sokan emlegetik a vérképet. nálam ilyenről sem volt szó. azt hiszem, inkább abbahagyom és elkezdem majd szeptemberben.
2010. júl. 22. 11:08
Úgy tudtam, hogy a Roát nyáron fel sem írják...
824. R.03
2010. júl. 21. 22:35

Sziasztok!

Én 1 hete kezdtem el szedni a Roát. Volna egy olyan kérdésem, hogy fájdalomcsillapítot lehet e szedni mellette? Begyulladt a fogam és a fogászat még várat magára egy kicsit. Vagy addig inkább függesszem fel a roa szedését?

2010. júl. 21. 00:03
Nagyon köszi a válaszokat a postomra, sikerült minden kételyemet eloszlatni a Roával szemben. Alig várom, hogy ősszel kezdhessem (remélem minnél előbb felírják). :)
822. david18 (válaszként erre: 819. - Anna.chica)
2010. júl. 20. 01:16

Mindenképpen megéri. Nem tudom ki terjeszti ezt a rengeteg negatív dolgot erről a gyógyszerről, van egy olyan érzésem, h a természetgyógyászok keze van a dologban. Ahogy zizmó is írta, szintén semmi panaszom nem volt, csak a szájszárazság, de az bőven vállalható egy labello segítségével.

Nekem is teljesen rendbe hozta a bőröm, sajnos én is picit későn kezdtem el szedni, ezért heges maradt az arcom és a vállam is. Tanulj a mi hibánkból és kezd el minél hamarabb!


Kedves zizmó, ne foglalkozz ezekkel a tuskó, retardált parasztokkal. Bocsi h így fogalmazok, de írtóra fel tudom magam idegesíteni, amikor ezek a seggfejek a tudatlan agyukkal beszólogatnak az embernek. Én is most azért dolgozom, h ősszel kitudjam fizetni majd a hámlasztásos kezelést(több, mint 50ezer forint), elvileg az rendbe hozza teljesen a hegeket, legalábbis nagyon remélem :P

821. zizmó25 (válaszként erre: 819. - Anna.chica)
2010. júl. 19. 17:25

szió!

Szerintem bátran vágj bele, és ne várd meg, hogy rosszabb legyen vagy hagaid legyenek. Ha nekem is előbb felirják, akkor nem kaptam volna az ívet a hátamon lévő ronda hegekre a hétvégén a strandon... :((((

Nekem SEMMILYEN mellékhatása nem volt, és gyönyörű lett a bőrőm tőle (jo persze a régi hegek nem tűnnek el) de minőségében változott az életem. Ha kis mg-ot szedsz egyszerre akkor észre sem veszed, hogy szedsz valamit, csak azt hogy szép a bőrőd.

hajrá és jobbulást!

2010. júl. 16. 09:05

Én 8-10 éve szedtem fél évig. Nekem már olyan belső pattanásaim voltak, amik a bőr alatt voltak és fájtak is. Előfordult hogy az állam is bedagadt és beszélni is alig tudtam és mihelyt elmúlt az egyik, már jött is a másik. A kenceficék persze nem értek semmit, mert nem bőrfelszíni patik voltak.

Amíg szedtem, gyönyörű volt a bőröm, amikor abbahagytam a Roa szedését, kicsit megint elkezdett zsírosodni, de azok a fájdalmas pattanások nem jöttek vissza azóta sem. Persze óvatosan kell szedni, de én nem bántam meg hogy belevágtam. Az önbizalmam is visszaadta.

2010. júl. 15. 22:53

Sziasztok, Anna vagyok, 18 éves, ez az első postom a fórumon. Régebben nagyon szép arcbőröm volt, modellkedtem is, úgyhogy nagyon lesúlytóan hatott rám,amikor 8-10 hónapja elkezdtek rajtam tucatjával kijönni a pattanások és az aknék. Elvesztettem minden önbizalmam, csak a bőrömre tudtam koncentrálni.

Tavasszal voltam bőrgyógyásznál, ő egyértelműen a Roaccutan-t javasolta. Nektek mi a véleményetek a gyógyszerről? Megéri hónapokon át szedni?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook