Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. ápr. 7. 15:45

Ja igen, még annyi, hogy a kozmetikumokat már rég lecseréltem természetes anyagokra (tonikot 3 féle gyógynövényből keverjük ki, ha olyan a pattanás, és ecsetelővel kell lekenni, az is teafa + citromolaj, asbzolút leszoktam az ilyen bolti drága termékekről, mert mielőtt abbahagytam a használatukat, kezdte irritálni a bőrömet pl. az alkoholos tonik. Nem is erőltettem.

Ehhez képest még mindig vannak kisebb mitesszerek, néhol, egy-egy pattanás, ami könnyen kinyomható és nincs vele probléma, ezek még tökre rendben lennének. Viszont 1-2 csomó is kialakul, most is van pár és fogalmam sincs miért, és hogy mi lenne rá a legjobb gyógymód, az egyik csúnyán elfertőződött, talán most van már a gyógyulás útján... A bőrgyogyi meg roaccutant "tervez", baromira nem akarom, ha ez a 2 csomó (jelenleg) nem lenne ott, vagy elmúlna, én tökre meg lennék elégedve az arcommal, kamasz vagyok, 1-2 pattanás nekem belefér, azokkal nincs gond, hamar elmúlnak.

2011. ápr. 7. 15:41

Gyöngyvirág Te valami hozzáértő vagy a témában? :)

A felsoroltjaid alapján elmondhatom: a cukorról teljesen leszoktam, folyadékot többet kéne bevinnem... Gyorskaja zsíros kaja ilyeneket nem fogyasztok, sok zöldséget ilyesmiket viszont igen. Kamasz vagyok, ez is közrejátszhat, viszont amin megakadt a szemem, az az általad említett tojás. Én napi 3-at eszem, az heti 21 körülbelül. :D Nem vagyok elhízva, ilyesmik, viszont én testedzéshez is eszem, a fehérje miatt. Most ennek mi köze a pattanások kialakulásához? Van egyáltalán?

Rendszeresen kezelem, hidratálom, minden ilyesmi, még belső tisztítást is szoktam mindig teával.

876. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 874. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 7. 15:15

Azért pontosítok, tinédzser korban sok esetben elég lehet csak a gyógyszer, olyankor ha csak a faggyútermelés felborulásáról van szó. De ezt az orvos úgy is jobban tudja.


Én pl 2x szedtem, 14 voltam mikor a faggyú termeléssel volt gond, maradéktalanul el is tünt minden egyéb kezelés nélkül, most legutóbb meg 20-21 körül voltam és ennek kapcsán derült ki, hogy gond van a hormonjaimmal, illetve hogy pco-m van, ami kettő a kiváltó ok. Most másodjára már sotretet szedtem, de ez ugyanaz csak más cég gyártja. Az arcom 7 hónap szedés után 99%-os, én még ugyan látok itt ott 1-2 nem oda illő dolgot, de ezt állítólag már csak én látom :)) Azért, hogy lenyugodjak írt a doki egy olyan krémet amit már lentebb említettem :))) De 100%-os eredmény csak akkor lesz, ha emezek az eredményeim rendben lesznek.

2011. ápr. 7. 15:06
Különben akinek a bőre 14 hónapig ellenállt a roaccutannak annak vmi nagy gubanc lehet a szervezetében, nem is értem.. ott már más jelek is kellenek hogy legyenek..
2011. ápr. 7. 15:01

Sziasztok, nos..

Először is, 14 hónapig? Atyavilág, na ezért kell megnézni milyen orvoshoz megy az ember, és nem feltétlen abban megbízni aki ingyenes vagy aki a szomszéd utcában lakik, stb.. Ennyi ideig nem szabad szedni, fél év az ideje, indokolt esetben esetleg 1 vagy 2 hónappal meghosszabítható, maximum! Helyette lehet alkalmazni helyileg ható krémet, ami azonos ható anyagú, de helyileg hat, már nem az egész szervezetet rombolja. Ennél a krémnél annyira kell odafigyelni, hogy a legtöbb divatos arckrém közömbösíti a hatását, ezért nem mindegy, hogy mivel hidratálunk, bár egy valamire való bőrgyógyász ezt el mondja és ajánl krémet amit a patikában be is lehet szerezni. Az biztos, hogy nem a legolcsóbb, de szerintem aki már roaccutanra szorul, az se a hidratálón, se az orvososon ne spóroljon.


Aztán: Az eredmény akkor "95%-os" vagy még ennyi sem, vagy azért jönnek vissza később a pattanások, mivel a kiváltó ok nem lett kezelve. Ez esetben csak gratulálni tudok az orvosnak is és az egyénnek is, hogy ezt hagyta. Az, hogy ragyás, miteszeres az arcunk az a szervezet egy jelzése, hogy valami nem működik, mintegy "figyelemfelhívás". (természetesen most nem az 1-2 pattanásra gondolok, hanem az eldurvult esetekre). Számtalan októl lehet ez, mint pl már valaki írta helyesen hogy hormon zavar is okozhatja, egy gyullad fog, vagy bármilyen gyulladás a szervezetben. (ha pl valakinek a szája körül, az állán esetleg a nyakán vannak leginkább gondok az nőgyógyászati gondot jelez) Tehát nem elég a roaccutant bekapkodni és csodát remélni mert a kiváltó ok attól még nem múlik el. És bizony az van, hogy hosszú hetek folyamata mire kiderül, hogy hol is van a gond.


Harmadszor, igen a száj tényleg nagyon szárad, bár egy lelkiismeretes bőrgyógyász erre már kezdésként adni fog egy krémet, az kitűnő rá, napi 2-3 bekenés elég belőle. De ha esetleg annyi esze nincs az orvosnak akkor kérni kell tőle..


Negyedszer, az hogy 2 évig nem lehet gyereket vállalni a legnagyobb hülyeség, fél év utána teljesen kiürül a szervezetből és utána minden gond nélkül lehet babát várni. De megjegyzem ezt az orvos is el kell, hogy mondja és ezen kívül még erről egy papírt is alá kell írni, tehát elég nagy tájékozatlanságra vall ez a két éves információ...


És végül a táplálkozásról: akinek már eldurvult az arca, annak nem fog helyrejönni csak attól, hogy helyesen táplálkozik, illetve aki egészségesen táplálkozik annak is megjelenhetnek gyulladások a szervezetében, ez a kettő nem igazán függ össze, legalább is a legtöbb esetben. (pl gyulladt bölcsesség fog.. az arcot taccsra vágja az arra érzékenyeknél, mégse hiszem hogy ez megelőzhető lenne megfelelő táplálkozással - bár nem vagyok fogorvos:) ) De mindezektől függetlenül az egészséges táplálkozás természetesen fontos.


Tehát ha már van erről fórum, legalább arra figyeljünk már oda, hogy hülyeségeket ne írkáljunk, mert igaz az orvostól minden információt meg kell, hogy kapjunk, de ha véletlenül valaki mégsem és innen szeretne néhány infóhoz jutni, ne a butaságokat vegye komolyan. Felesleges a rémisztgetés, teljesen rendben van a gyógyszer, nagyon szép eredményeket lehet vele elérni, csak pontosan kell követni amit az orvos mond.

2011. ápr. 7. 11:10

Sziasztok!

Én 4 hónapja szedem a Roa-t,az arcom,hajam már egyáltalán nem zsíros,pattanásaim nincsenek.

Egyedül a számat kell sűrűn kenni-ennyi.

Még 2 hónapom van hátra-ja!És én minden héten 5 percet szolizom-semmi bajom tőle!

872. Gyongyvirag555 (válaszként erre: 868. - Gyongyvirag555)
2011. ápr. 7. 07:33
Tudom, h ez sokkal macerásabb,mint bekapni egy bogyót v rákenni vmit az arcomra,de hosszútávon csak ez hoz eredményt.
871. Dia1
2011. ápr. 6. 20:19
Én fél évig szedtem ezt a gyógyszert kb 7 éve. Januártól júniusig. Nagyon szépen helyre hozta a bőröm, a mitesszerek is halványultak. Az ajkakat nagyon kiszárítja ezért azt kenni kell, de ez mellett a haj zsírossága is elmúlt és nem mondom hogy sokat napoztam de nem égtem le. Nekem sokat segített és a szárasságon kívül más mellékhatást nem vettem észre. Nem hallottam ilyenről hogy a szedés után két évig nem lehet gyereket vállalni. Én megkérdeztem egy nőgyógyászt is erről a dologról, hogy szabad-e utána gyereket vállalni és az volt a válasz hogy nem tudja elképzelni hogy milyen gyógyszer az, ami mondjuk fél évvel a szedés után ne ürülne maradéktalanul. Azóta egyébként született már egy egészséges fiam is. Szóval nekem segített, problémáról nem tudok azóta. Ettől függetlenül tényleg óvatosan kell bánni vele!
2011. ápr. 6. 20:06

Jó a gyógyszer, de valóban kerülni kell a napozást, valamint a száj nagyon szárad, igy azt kenni kell folyamatosan. A helyedben és ősszel kezdeném el, mert akkor már nincs annyi nap. A gyógyszer szedése alatt és utána kb. 2 évig nem lehet gyereket vállalni. Az unokatesóm szedte ezt a gyógyszert kb. fél évig. Ősztől tavaszig. ez évekkel ezelőtt volt és azóta nem jött ki neki újra a rondaság az arcán:)

és több is merősöm is szedte és nekik sem jött ki ismét!

869. syria (válaszként erre: 867. - Arianne113)
2011. ápr. 6. 19:56

Egy brutális antibiotikum, ami a rosaceám tüneteit redukálta. Az eredmény több hosszadalmas kúra után olyan 95%-os.

Iszonyú szájszárazságot csinál, magzatban maradandó károsodást okozhat. Mikor felírták, alá kellett írnom egy papírt, hogy nem vagyok terhes.

2011. ápr. 6. 18:44

Én szedtem 14 hónapig,de a pattanások csak olyan egy év után múltak el és amikor abbahagytam a gyógyszert,vissza is jöttek. (a kúra egyébként 8 hónapig tartott volna eredetileg.) akkor azt mondta az orvos, h folytassam. nem tettem-az egészségem érdekében. nem akarok beleszólni,de ha elfogadod a tanácsom és nem akarod tönkretenni a szervezeted,akkor ne szedd. a kencék, gyógyszerek csak tüneti kezelést adnak,a problémát azonban nem szüntetik meg,az belül van. elég sok minden okozhatja a pattanásokat: a nem megfelelő táplálkozás, a hormonegyensúly felborulása, túl kevés folyadékfogyasztás, és persze a nem megfelelő kozmetikumok is kiválthatják. A folyadékfogyasztásról: testsúly kilogrammonként 30 ml tiszta vízre van szüksége a szervezetünknek naponta, amelyet kis adagokban elosztva folyamatosan kéne meginnunk minden nap. Ez egy 50 kilós ember esetében 50x30 ml, azaz 1500 ml tiszta víz az egyéb folyadékbevitel mellett. Egy egészséges emberi szervezet napi folyadékszükséglete viszont testsúly kilogrammonként 70 ml, amiből 30 ml-nek tiszta víznek kéne lennie.

Dióhéjban a megfelelő táplálkozásról:

# semmi cukor! (helyette stevia -lehet egy kis mellékíze, ha nem jól találod el az arányokat- vagy nyírfacukor,de ezt mértékkel, mert egyeseknél hasmenést okozhat)

# tej tilos, csak a fermentált formája megengedett

# semmi instant

# semmi finomított

# semmi fehérliszt (csak tönköly, rozs, és teljes kiőrlésű)

# semmi kész- és félkész étel

# semmi gyorsétterem

# semmi nagyipari hús és húskészítmény, felvágott

# heti maximum 4 tojás

Ameddig fogyasztasz cukrot, tejet és a többi "szemét kaját", addig nem lesz szép az arcbőröd, akármit is kensz rá.

És hogy jön az egészséges táplálkozás a bőr állapotához? Egy egészségtelen életmód mindenkinél azt a szervet, szervrendszert teszi tönkre elsősorban, amire a génjei alapján a leghajlamosabb. Ezért van az, hogy míg egyik ember a mértéktelen cukor- és tejfogyasztástól allergiás lesz, addig a másik ekcémás, a harmadik pedig nőgyógyászati panaszoktól szenved...stb. De attól, hogy a hajlam megvan, nem feltétlenül kell előjönniük a problémáknak!

Végül,de nem utolsósorban a szép bőr (és az egészség) érdekében elengedhetetlen a kozmetikumok, dekorkozmetikumok méreganyag-mentesre cserélése. illusztrációként egy olyan összetevő hatásairól szeretnék említést tenni,ami minden kozmetikumban benne van,ami illatos (és melyik nem az...): Parfum: szintetikus kőszénkátrányból készült illatanyag. A szintetikus illatok érzékenységi (allergiás) választ válthatnak ki, és megmérgezhetik az immunrendszert. A központi idegrendszer károsodásait kapcsolatba hozzák a szintetikus illatanyagok használatával. A szintetikus illatanyagok tartalmazhatnak nehezen azonosítható melléktermékeket, ami miatt hatásuk előre megjósolhatatlan. Használatuk az illatgyógyászatban szigorúan tilos, kozmetikai termékekben nem ajánlott. Forrás: Dr. med. Ernst W. Henrich - Dr. rer. Nat. Thomas Baumann: Kozmetikai hatóanyagok kiértékelése az INCI-megnevezésük alapján

2011. ápr. 6. 18:33
ez milyen gyógyszer? bocsánat a buta kérdésért csak így olvasva a kommenteket nemtudok rájönni. kíváncsi vagyok nem akarok tolakodó lenni:)
2011. ápr. 6. 18:31

szia! nekem az első 1-2 hónapban durvább lett tőle az arcom, majd kb a 2- hónap végétől- 3. hónap elejétől elkezdett lassan tisztulni és az 5. hónap körül már egészen szép volt!

Szárít nagyon, aminek van rossz oldala is pl a száj és a test száradása de gondolom erre kaptál krémeket. Viszont jó oldala is, pl a hajam sosem zsírosodott, már csak azért mostam meg hogy nehogy szaga legyen :D:D

Ja és a szoli kizárva, egyik barátnőm szolizott vele és fehér foltjai lettek, amik sosem múlnak már el. A nappal is csínján kell bánni, direktbe nem szabad vele napozni (ezért talán nem a legjobbkor kezded el szedni...), és ha utcára is kimész kell a fényvédő!

Nagyjából ennyi, de nem olyan ijesztő mint aminek hangzik, és nagyon szép eredményt lehet vele elérni!

A baba dologról meg biztosan tudsz, úgyhogy így hirtelen nem jut más eszembe róla :)

2011. ápr. 6. 18:29
Jó és hatásos, de agyon agresszív gyógyszer. Most kell elkezdened szedni? Csak mert nagyon fényérzékeny. A fogamzásgátlásra kell nagyon odafigyelned a szedés előtt, alatt és után.
2011. ápr. 6. 18:12
Roaccutan gyógyszerről véleményéket és tapasztalatokat kérnék.....aki tud segitsen !
2011. ápr. 6. 15:00

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kialakult 2 csomó a jobb arcomon, most már nem fájnak, az egyik pirosas színű, a másik már kifakadt, plusz egy hónapja megvan, de kiürült csomó vér / genny, fertőtlenítettük, stb, de még mindig nagyon sötét színe van. Érdemes belekezdeni roaccutan kúrába? Az, amelyik kifakadt, külső behatás érte, azért durvult el így, a többi csak begyullad, 1-2 hét alatt elmúlik a gyulladás, és nagyon lassan eltűnnek a csomók is.

Voltam bőrgyógyásznál, aki nem tűnt valami segítőkésznek (lehet, hogy csak a rutin miatt?), kaptam antibiotikumot, meg valami klorhexidin kenőcsöt, és hogy majd 1 hét múlva menjek vissza, addigra el kell, hogy múljon (amúgy ez a kettő csomón kívül még van pár, kicsik, épp, hogy csak színűk van), meg szokásos pattanások néhol, de inkább csak ilyen fehér hólyagocskák, amik itthoni kezeléssel is el szoktak múlni hamar (bár jön új mindig!).

A ambuláns lapomra azt írták, terveznek roa kúrát. :S én ettől tartok, főleg, mert így is elég ciki haverok / lányok előtt járkálni foltos arccal (pláne mikor még fel is volt dagadva), de ha még hámlani is fogok :S meg, hogy nyáron kerülni kell a napot. Én azrét szeretnék strandra menni, focizni (polóban) sokat, biciklizni, nem élném túl, ha itthon kéne töltenem a nyarat pl... :(

862. zsgzs
2011. márc. 30. 13:36

megmaradt, két bontatlan csomag roaccutant eladnék, hozzá még egy teljes levél van, így összesen 7000 forintért (még a legtámogatottabb árnak is kevesebb így).


olyannak adnám, akinek felírták, tehát ismeri, csak spórolni akar.

akit érdekel, üzenjen,

üdv.

2011. márc. 3. 23:04
A májat elég durván rongálja,plusz egy ideig nem szabad teherbe esni,mert fejlődési rendellenességet okoz.
860. 29 (válaszként erre: 854. - Kék Hajnalka)
2011. márc. 3. 15:15

Szia!


Ezt jó olvasni:-) lassan én is befejezem a kúrát már 1éve szedem kb.

Az arcom gyönyörű, semmi olyan mellékhatás ami annyira megviselne.

Remélem ha abbahagyom is szép marad. Majd jelentkezem akkor is:-)


Üdv

2011. jan. 23. 12:29

A kommentekre csak annyit tudok mondani, hogy így utólag könnyű mondani, hogy inkább ne szedtem volna, és kibírtam volna pattanásosan tini koromban. Kicsit emlékezzetek vissza, hogy akkor milyen hatással volt rátok, hogy tele volt a (jobbesetben csak a) fejetek aknéval. Akkor jó volt a közérzetetek, meg akkor nem estetek depresszióba?

...

Én is szedtem 17 éves koromban, 1- 1,5 évig jó volt, aztán mikor kezdődött az egyetem a stressz miatt újra előjöttek. Már mindent próbáltam, a roa nem segített újra. Egy gyógyszer volt ami segített a Tetralysal, 2 hónapig szedtem. Antibiotikum. Na most akkor jöhetnek nekem okoskodni, hogy így meg úgy tönkreteszi a szervezetet. (2 havi szedés, probiotikummal, érdekes módon semmi mellékhatással nem járt, viszont lehúzta teljesen a gyulladásokat) Próbálják ki, hogy milyen az, ha nem tudsz hogy fordulni az ágyban, mert a hátadon, mellkasodon, arcodon és a tarkódon is tele vagy gyulladásokkal... Nekem ez okozott migrént, a folyamatos fájdalom!

Kocsiban nem tudtam bekötni magam biztonsági övvel, mert annyira fájt!

Ne szedjek gyógyszert?

Aki elkeseredett és durva tünetei vannak (egyébként le van írva az is, hogy mikor LEHET felírni a roa-t, több típusa van az aknénak, a roat a legdurvább esetben kellene felírni) az igenis szedje.


Ha nincsenek az aknékból fakadó komoly problémáitok(az előbb leírtam, hogy nem arra gondolok, hogy az iskolában kinevetnek a fiúk/lányok), akkor ne írassatok roa-t, mert vannak olyan "szakértő" bőrgyógyászok, akik mindenre felírják. Használjatok külsőleg Zinerytet vagy Dalacin-T-t, esetleg Differint(ez hasonló a roához csak minimális mértékben szívódik fel a szervezetbe), vagy Tetran- Hydrocortisont(ez meg enyhe steroidos kenőcs). Ezekkel is le lehet húzni a zavaró 1-2 gyulladást.

2011. jan. 17. 22:14

Sziasztok!

Én 17 évesen szedtem mert nagyon csúnya volt az állam,és már nem használt rá semmi.A bőrgyógyászom írta fel.Nekem nagyon bevált akkor,szép lett a bőröm és teljesen eltűnt minden akne,apró pattanás.Csak persze jött a rossz...a látásom rosszabodott,és nagyon érzékeny a bőröm azóta a napra, és ez évről-évre csak rosszabb.Úgy 23 évesen újra megjelent az akne,pedig addig egy apró pattanásom se volt.Kb.havonta 1 előjött.Most 26 vagyok és ismét tele van az állam,úgy mint tini koromban.Most,hogy olvasom a fórumot talán megvan az oka sok más tünetemnek is...

Tudom,h mindenki elkeseredett az arca miatt,de kerüljétek ezt a gyógyszert.A mellékhatásai évekkel csak erősödnek.

857. edyt0218 (válaszként erre: 855. - Lestrange)
2010. dec. 14. 21:42

Szia!


Én is 7 éve szedtem ezt a gyógyszert a középiskolában. nekem most 7 év után jöttek elő újra, de én a 7 év alatt miután abbahagytam a gyógyszert, nem tapasztaltam olyan mellékhatásokat mint ami most nálad van. Ja igen, én se égtem le azelőtt , de amióta szedtem sajnos leégek én is a napon. De csak ez az egy ami egyezik a te tüneteiddel. Több ismerősöm is szedte, de nekik sincs problémájuk a súlyukkal és nem küzdenek depresszióval sem...figyelj...hát nem tudom...szerintem érdemes lenne ezt megbeszélned egy bőrgyógyásszal vagy házi orvossal.Amúgy szedsz fogamzásgátlót? És ha ige, akkor szedtél a roacuttan előtt? vagy utána kezdted el? vagy váltottál a Roa szedése közben? Mert amúgy lehet attól is a súlygyarapodás.

De szerintem ezt kérdezd meg egy bőrgyógyásztól, hogy lehetséges-e hogy ezek tuti a roa-tól vannak-e.

Kitartás! Fel a fejjel!

2010. dec. 13. 16:42
Kozmetikus vagyok,sok vendégem szedi.Szépen letisztul az arc,ez a jó ,a rossz pedig,hogy nagyon szárad a bőr,a száj,visszatérhetnek a pattanások,ha abbahagyja és sajnos elég erős,májkárosító gyógyszer.Én ezeket tudom.
2010. dec. 13. 11:20
Én körülbelül 6-7 éve szedtem középiskolában, mert csúnya, gyulladt, véres pattijaim voltak, amit persze tini fejjel nem tudtam elviselni, így hát anyukám kézen fogott, és elvitt a bőrgyógyászhoz, aki rögtön fel is írta a Roacuttant. Semmit nem tudtam róla, az akkori pasim szedte, neki szép is lett a bőre, hát gondoltam, mi bajom lehet? Aláírtam a terhességes nyilatkozatot, és elkezdtem szedni. Nem volt durva a száradás, és a fényérzékenység sem. El is múltak a csúnya pattik. DE! Hónapok múlva el kezdtek jelentkezni a mellékhatások, és nem akarták abbahagyni! Először is: nekem sosem égett le a bőröm nyaraláskor még életemben egyszer sem! Anyuék mindig irigyeltek, olyan bőröm volt, hogy kimentem játszani a napra, hipp-hopp gyönyörű csoki színem lett. Azóta, hogy szedtem a Roacuttant, minden nyáron szénné égek.... De ez legyen a legkevesebb! Van napolaj a világon. Viszont a migrén most már életem végéig elkísér. Gyakran négy-öt napig is fáj a fejem, úgy hogy már a halálom kívánom. Ez is a gyógyszer óta. De még ezt is kibírnám. Azt is, hogy visszajöttek a pattanások ugyanúgy. Van viszont valami, amit tönkretette az életem, és ez a súlyom. Sosem voltam pálcika, de kifejezetten formás, csinos lánynak tartottak, és tartottam magam. A Roacuttan használatával, és azóta 40 kg-ot szedtem fel, amit semmilyen sporttal, diétával, sehogy nem tudok leadni. A pajzsmirigyem rendben van, megnézettem egy hónapja, és semmi. Inkább lennék csinos pattanásos lány most is, mint dagadt pattanásos lány... Mert csak az alakom változott. A bőröm visszaállt eredeti állapotára... Ja igen, és a lelki mellékhatásokat ki is felejtettem! Sosem voltam depresszióra hajlamos, azóta sokat küzdök vele, nagyon nagyon könnyen kiborulok, és sírva fakadok, ez már néha nagyon ciki is tud lenni! A páromat is kiborítom, hogy minden apróságért sírva fakadok, és biztos lenne olyan, aki azt mondaná, hogy mindez amiket itt, és előbb felsoroltam, nem feltétlen a Roacuttan mellékhatása. Viszont! Nekem nagyon boldog tinédzser- és gyerekkorom volt, sosem küzdöttem azokkal a testi, lelki problémákkal, amikkel azóta, hogy a Roa-t szedtem. És sajnos a tünetek megjelenése egyértelműen összehozható a tabletta szedésével. irigylem azokat, akiknek szenvedés nélkül megoldotta a gondjaikat!
2010. nov. 23. 12:03
Sziasztok! Jelentem, hogy majdnem 7 hónapja nem szedem a bogyót, és jól vagyok. Nem vagyok pattanásos. Vannak kiütéseim, de én allergiás vagyok, és nem is annyira feltűnő, mint egy pattanás. Amit viszont ajánlok: ha valaki nem bírta az arclemosókat, ezután se kísérletezzen! Nekem a doki javasolta a gyógyszertári lemosót, ami ugye hipoallergén:S kipróbáltam, mert nagyon száraz az arcom...hát kijöttek jó nagy mérges pattanások rajtam, két heti használat után.:( hála égnek már elmúltak, bár van, ahol maradt heg. Megérte kísérletezni, soha többet.
2010. okt. 21. 16:01

Hát igen! Én annyira nem értek hozzá,úgyhogy nem is mondok már semmit! mindenki saját felelőssége.. Biztos vannak jó orvosok.. csak ne sztk-ba menjen senki!! :D (tisztelet a kivételnek)

Mindenkinem sok sikert! :)

852. bulllsith (válaszként erre: 851. - Orsi cicuska)
2010. okt. 21. 14:40
Jó bőrgyógyász kell. Ennyi. Van akinek meg helyrehozza, és soha többet nem lesz pattanása. Ha nem használ a Roaccutan, akkor észre kell vegye az orvos, hogy nem az a probléma amit kezelni próbál. Nekem pl. először segített, aztán kb. 1,5 év múlva újra előjöttek, akkor már nem használt a roa... 100-ból van 2 ember kb. aki ilyen...
851. Orsi cicuska (válaszként erre: 849. - Aszilvia1)
2010. okt. 20. 21:40
Igen!! Pont erről "beszélek"!! Az orvosok szinte csak rád néznek és rögtön roaccutan anélkül,hogy végigjárnák vajon mitől lesznek az aknék... Sok minden okozhatja, fog, valamilyen belső gyulladás, nőgyógyászati, hormonok... Nem akarok senkit "megtéríteni" csak sok ember sajnos elkeseredésében,tudatlanságában rögtön ilyen radikális dolgokhoz nyúl, holott még csak nem is segít..nem mindenkinél jönnek ki a gyógyszernek a rossz hatásai mert nyílván nem vagyunk 1formák, nálam sem jött ki semmi rossz a bőrszárazság és fejfájáson kívűl, de mostmár biztos nem szedném újra... rendszeresen kezelem és azóta jobb a bőröm..
2010. okt. 20. 20:17

Én nem adnék itt senkinek a szavára a "káros-e a Roaccutan témában." Meg kell kérni egy orvost, (nem pont bőrgyógyászt) hogy magyarázza el, biológiailag hogyan működik a gyógyszer. Itt tizenévesek semmi biológiai ismeretekkel írnak le iszonyú nagy baromságokat, ezzel valakit elrémisztenek feleslegesen. Anyum szedte kb. 8 éve, és érdekes akkor sem volt és most sincs semmi mellékhatása... Egyén is válogatja. Nálam pl. annyi volt, hogy kiszáradt a szám, bőröm. Viszont sokkal jobban begyulladtak a pattanásaim, utána fél évig azt kellett helyrehozni, amiket a roaccutan begyullasztott. Steroidtól kezdve mindent szedtem, és keloidok maradtak végül, amiket most szintén steroiddal illetve lézerrel kezeltetek.


Egy cikk vmi női portálról:


Életünk kezdeti szakaszában, a magzat és az újszülött egészséges fejlődésében; a tüdő kialakulásának, valamint érésének során nélkülözhetetlen az A-vitamin.

Ezeket a felmerülő extraigényeket figyelembe véve a Német Táplálkozástudományi Társaság (DGE) a terhesség hónapjaiban plusz 30%, míg a szoptatás alatt plusz 90% A-vitamin fogyasztását javasolja.


Mivel ez a gyógyszer bizonyos szinten gátolja az A vitamin mennyiséget a szervezetben, ezért nem szabad teherbe esni a szedés alatt!!! A roaccutan egy bizonyos idő után kiürül a szervezetből, ezt onnan is észre lehet venni, hogy nem marad örökre kiszáradva vkinek a szája stb. Tehát visszaáll az A vitamin a megfelelő szintre. Nem úgy kell elképzelni, hogy szétroncsolja a belső szerveit az embernek, közvetlenül nem károsítja a méhet sem!!!


Csak ennyit akartam. :) Én is gondolkodom, hogy elmegyek kivizsgáltatni magam, mert már kezd elegem lenni... Több roaccutan, antibiotikumos kúra után is visszajönnek az aknék...

2010. okt. 20. 14:41
Sziasztok.Nekem is roaccutant akart felírni az orvos, mivel acne rosaceát állapított meg, elég súlyos volt, az utcára nem mertem kimenni, mert fel volt püffedve az egész arcom, mint egy alkoholistának és tele volt gennyes pattanásokkal. A doki azt mondta, hogy ezzel együtt kell élni, nincs rá ellenszer, esetleg a roaccutan, de az sem biztos. Szerencsére nem kezdtem el szedni, viszont csináltam egy góckutatást, mindent végigjártam és kiderült, hogy staphylococcus baktérium van a mandulámon. Kivették a mandulát és fél évre rá teljesen elmúlt az, amivel állítólag együtt kéne élnem. Én azt tanácsolom, hogy ki kell kutatni az okot, megéri, mert ha hallgatok az orvosra, még mindig rosaceás lennék.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook