Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
938. life14
2013. ápr. 4. 22:16

Sziasztok!


Én kb 1,5 évig szedtem a Roaccutant.Miutaán abbahagytam,visszatért az akné nagyon durván.Aztán még szednem kellett pár hónapig.Az arcom helyrejott.


A gyógyszer szedésének abbahagyása után pár hónappal csomókban kezdett el hullani a hajam,sok idobe telt mire megszunt,alig volt már hajam,sok mindent kiprobáltam rá.Már nem hullik,de kevésbé dus,és a hajszálaim is elvékonyodtak.

A szájszárazság már évek ota fennáll,hiába hagytam abba a szedését,csak egy gyógyszertárban kikevert boraxos kenocs enyhíti.

A gyógyszer szedésének abbahagyása után egy évvel kezdodtek a nogyógyászati és urológiai betegségek.Kismedence gyulladás,állandó huvelygyulladás,húgycsgyulladás,vulvodynia,interestitialis cystitis,endometriózis,pcos,inzulin rezisztencia,állandó szédulés,koncentrációs zavarok,nyomásérzés a fejemben,alászavarok,fáradtság.

A hormonvizsgálat nagyon magas tesztoszteron zintet,magas osztrogén szintet,alacsony progeszteron szintet,rossz osztrogén-progeszteron arányt igazolt.3 pontos inzulin vizsgálat megállapította az inzulin rezisztenciát.És d vitamin hiány is van.

A Roaccutan is hozzásegített az endo kialakulásához,mivel fitoosztrogént(szója)tartalmaz.

Az aknés bor nem a betegség volt,hanem egy tunet,és a Roaccutan csak tuneti kezelés volt,ami még rontott is az alapbetegségen,az anyagcserezavaron,cukoranyagcsere zavarán és hormonzavaron.

Nem ezzel kellett volna tomni,hanem hormonvizsgálatot csinálni és inzulin rezisztencia,d vitaminszint vizsgálatot.És akkor kiserult volna a probléma oka,és azt kellett volna kezelni már akkor.

De évekig szenvedtem az aknétól,végigjártam tobb tucat szakembert,kipróbáltam csomó mindent,és senkinek nem jutott eszébe hormonvizsgálatot csináltatni,és kideríteni,hogy mi okozza.Én meg nem voltam elég tájékozott,netezni sem neteztem,hittem a dokiknak,és rá is fáztam.

Úgyhogy én azt ajánlom mindenkinek,hogy járjon utána,hogy mi okozza az aknét,mert az nem a betegség,hanem egy tunet.

2013. ápr. 4. 20:28

Sziasztok!


Ne haragudjatok, de most nem volt időm végig olvasni az összes hozzászólást, de ha tőlem kérdezné meg valaki, hogy szedje vagy ne, én biztosan lebeszélném.

Leírnám a saját tapasztalatom. Utána pedig mindenki döntsön saját belátása szerint eszi-e vagy sem.


10 évvel ezelőtt nagyon csúnya pattanásos volt az arcom, így a bőrgyógyász felírta ezt a gyógyszert. Akkor nem is gondoltam volna, mekkora hibát követek el ezzel. Hónapokon keresztül szedtem. Jó sok pénzt otthagytam gyógyszerekre, és bőrgyógyászra egyaránt. Utána kb 1,5 évig volt szép az arcom. Aztán újból előjöttek a pattanások. Elkezdtem küzködni a gyomorégéssel. Kiderült, hogy valamilyen gyógyszer tönkretette a gyomrom (mást ezen kívül nem ettem), úgyhogy tükrözés és gyomorgyógyszer, hogy helyretegyék a gyomrom. Mint kiderült,ez a bogyó volt a tettes.

1,5 éve pedig babát szeretnénk a párommal, de eddig nem sikerült. Felborult a hormonháztartásom, amit ma szakember szintén összefüggésbe hozott a pattanás elleni gyógyszerrel. És mit szúrtam el? Mostmár tudom. A sok pattanást köszönhettem a PCO-nak, és a megemelkedett tesztoszteronnak, amire a bőrgyógyász nem is gondolt, csak szépen felírta a gyógyszert.

Már bánom, hogy nem nőgyógyászhoz mentem először. Kellett volna már akkor egy teljes hormonvizsgálat, és talán megúsztam volna az utána bekövetkezett herce-hurcát és küszködést.


Hát ennyi az én történetem. Jó döntést kívánok mindenkinek. Zárójelben megjegyezném, lehet csak én vagyok az egyetlen, aki ilyen szerencsétlenül járt, de azóta megrögzött gyógyszerellenes vagyok. Csak azt eszem meg, amit nagyon muszáj.

936. fbogi1
2013. márc. 24. 15:16
Nekem 10 éves korom óta volt csupa pattanás az arcom, 13 éves koromra a vállam és a mellkasom is, 14-5 éves koromra pedig végig a hátam egészen a derekamig csupa-csupa pattanás volt. Senkinek nem kívánom... Ha depressziós lettem volna, inkább ettől... Semmilyen bőrgyógyászati kence nem segített, pedig nagyon sok mindent kipróbált a bőrgyógyász. Végül anya 18 éves koromra beleegyezett a roaccutan-ba. Egyedüli mellékhatásként a szájszáradást érzékeltem, én is olyan szinten, hogy reggelre mikor felébredtem (ugye kb 8 óra kenés nélkül) vérzett, illetve napközben egy erősebb mosolytól is, ha nagyon kiszáradt. Kb 6 hónapig szedtem, de nekem minden pénzt és minden mellékhatást megért, hogy azóta csak elvétve fordulnak elő pattanások (főleg mensi előtt 1-2), teljesen kitisztult a hátam, mellkasom, csak nagyon halvány hegek vannak rajta, ami tényleg csak nagyon közelről vehető észre, és végre boldog, kiegyensúlyozott, magabiztos nő lehetek. Depresszió meg csak az amúgy is arra hajlamosoknál jön elő, egészséges lelkivilágú embernél nem, sőt felszabadult lesz h végre ő is szépnek érezheti magát...
2013. febr. 3. 21:53

Sikerült elolvasni a cikket. Pont ezért kérdeztem rá h valaki tapasztalt e hasonlót a gyógyszer szedése alatt.

Mindenkinek másképp hat sztem a szervezetére a gyógyszer. Mostanában én is feszültebb vagyok meg érzékenyebb mint máskor. valószínű a gyógyszer miatt van ez . Ha esetleg tovább fokozódna a dolog abba hagyom a szedését. Még 4 hónap van hátra.

2013. febr. 3. 21:04

14 évesen kezdtem el szedni (15 évvel ezelőtt), kb egy évig. Az arcom mindkét oldalon szinte egybefüggő akne volt,

a végső lökést az adta meg, amikor már a fejbőrömön, szemöldökömön, a fülcimpámon, az orrom belsejében is megjelentek a gennyes pattanások.


Előtte hiába próbálkoztam dalacin ecsetelőssel, tablettával majd kozmetikus kezelésekkel, de ezek vagy nem használtak, vagy csak rosszabb lett (kozmetikus kinyomott egy pattanást, begyulladt egyből 4-5 helyette).


Legkellemetlenebb mellékhatás a szájszárazság illetve az ajkak kicserepesedése volt. Ez utóbbi olyan szintű volt, hogy ha egy erősebbet találtam vigyorogni, szétrepedt az alsó ajkam és vérzett. Állandóan labelloval kellett kenegetni, különben könnyen kisebesedett a szám. Egyéb mellékhatást nem tapasztaltam.


Ugyanakkor a kezelés végére teljesen elmúltak a pattanások az arcomról. Hozzáteszem, hogy máshol, a hátamon, mellkasomon még pár évig voltak, de erre már feleslegesnek tartottam szedni, ezek maguktól letisztultak idővel.


Szóval most 29 éves vagyok és nem vagyok se kretén se depressziós, viszont nincsenek hegeim se, úgyhogy kicsit túlzásnak tartom a fórumon írtakat.

933. andi6020 (válaszként erre: 932. - Nyuszikaaa)
2013. febr. 3. 00:39
Jó az, csak szedd ki a szóközt
2013. febr. 2. 23:20
sajna nem tudom megnézi az oldalt már nem üzemel
931. deli79 (válaszként erre: 930. - Nyuszikaaa)
2013. febr. 2. 11:01
2013. febr. 2. 00:28
Valaki tapasztalta mellékhatásként a depressziót ??
929. megan01 (válaszként erre: 928. - 794d176148)
2013. jan. 8. 10:14
Vannak ilyen emberek, az tény. :\ De kevesebb energiába és időbe került volna/kerülne, ha ide másolod be, akkor talán olyanok is rábukkannának, akik hálásak lennének érte.
2013. jan. 7. 09:02
rengeteg időt és energiát öltem abba, hogy az itt fórumozó embereknek PRIVÁT ÜZENETBEN megírtam a lehetséges gyógymódokat, megosztottam velük részletesen a saját kálváriámat, hívtam őket különböző előadásokra, ahol ez volt a téma, de a legtöbben még válaszra sem méltattak... ezért nem teszem a továbbiakban, és ezzel az itteni fórumozást is befejezem. járja végig mindenki a saját útját!
927. megan01 (válaszként erre: 926. - 794d176148)
2013. jan. 6. 23:35

Jaja, én nem látok semmit, te meg mindent. Ha nem alakulnak ki időközben betegségek, akkor miért nem pusztította már az ősembereket a pestis vagy a kolera? Igen, marékszámra tömjük felelőtlenül magunkba a 200 mg isotretonoint, mindenféle ok és orvosi vizsgálatok nélkül, a netről beszerezve a cuccot. :) Mmm, nyami.


De mindegy, ismét egy kitérő választ kaptunk. Köszönöm a jókívánságokat. :) De egyet továbbra sem értek. Megint ezzel jössz, hogy nem írják le (bár azért szoktak írni párat a sokból), hogy mi mindent próbáltak az évek alatt. Viszont te sem írsz soha semmit, hogy mi minden lehetősége van ezeknek az embereknek.

Miért nem írsz le csak néhány példát arra, hogy mi segített egyes ilyen helyzetben lévő embereken, akik a Sotretet és társait megtagadva több évnyi küzdve szenvedés után ma már szép bőrrel, felemelt fejjel járhatnak az utcán (talán olyan is lenne, amit az olvasók még nem próbáltak, és lehet, hogy sikerhez vezetne)? Ha én ekkora tudás birtokában lennék, már rég világgá kürtöltem volna, hogy mindenki megtudja, aki ebben szenved, hogy van jobb megoldás is, mint az isotretonoin. Hogy tegyétek ezt, meg azt, mert valakinek ez segített, egyetek amazt, gyakoroljátok emezt, mert ismerősömnek semmi nem segített, csak ez, stb. Te itt vagy már mióta, folyamatosan oltod a népeket, hogy miért tették egyáltalán a szájukba a mérget, közben meg általános félmondatnyi hablatyot említesz meg arról, hogy bizony vannak jobb módszerek is. Miért nem mondod akkor el, hogy mik azok? Miért nem konkrétumokat írsz? Sokan epednek a megváltásra, a megoldásra (ami nem a Sotret ugyebár), te meg úgy teszel, mint aki dugdossa a zsíros husit egy rakat éhes farkas közt. Miért nem segítesz akkor ahelyett, hogy csak kritizálod az embereket amiatt, hogy „gyógyszerekhez” folyamodnak elkeseredésükben? Ennyire önző vagy? Pedig széppé tehetnéd sokak életét, talán még imáikba is foglalnák egyszer a neved. Attól, hogy neked (már?) nincs (nem is volt??) ilyen problémád, már nem is akarsz segíteni másnak ebben, annak ellenére, hogy tudsz valami nagyon fontosat, amit ők nem? Nem tudod elképzelni, hogy mit élnek át ezek az emberek. Nem 1-2 napig, és nem is 1-2 évig. Sokan akár 10 évig is. Sokakban a tünet elmúlása után is maradandó nyomot hagy az acné, hiába lesz normális a bőrük újra, sosem lesznek többé magabiztosak és sosem fogják magukat szépnek látni. Belsőleg nem fognak felépülni, habár külsőleg már rendben lesznek. Ilyen következményekkel járhat, ha sokáig ebben szenvednek az emberek. Szerinted örökre acnéstul kellene küzdeniük és próbálkozniuk, hátha egyszer majd valami beválik? Bár egyszer mindenki feladja, úgyhogy inkább úgy kérdem, hogy így kellene szerinted leélniük a húszas éveiket? Vagy a harmincasat? Otthon bezárkózva, bújkálva és sírógörcsöt kapva, ha meglátják „örök társaikat” a tükörben?

A Sotret nagyon sok embernek csak ez segített, nekem ahány személyes ismerősöm szedte (igaz, hogy nem sok, szerencsére nem mindenki szenved ettől), az mind csak dícsérte, ezért is vágtam bele kétség nélkül. Nem azt mondom, h vitaminként kell szedni, amint kijön egy tini orrán egy mitesszer, de ha egyszer ez kell és csak ez segít, akkor ez segít. Az nem élet, amit egyeseknek el kellene szenvedniük, ha nem lenne isotretonoin..

926. 794d176148 (válaszként erre: 924. - Megan01)
2013. jan. 6. 10:34
:) "Változnak az idők. Akkoriban volt pl. ennyi rákos beteg?" Ez a kérdésed tökéletesen bizonyítja, hogy nem látod a fától az erdőt, fogalmad nincs, milyen világban élsz/élünk, és mi miatt történik úgy, ahogy, mi minek az okozója. Aki "mindent" kipróbált már, és semmi nem segített, annak nyilván csak ezek a fosok maradnak. Rajta hát, zabálják csak 2 pofára, nekem valójában teljesen mindegy. Csak kíváncsi lennék,mi az a "minden", mert arról nem nagyon ír senki... Az, hogy végigmegyünk mindenféle orvosi vizsgálaton, majd dobáljuk a bogyókat, és kenegetjük magunkra a kemikáliákat, közel sem minden... Én is végigcsináltam, nekem sem működött, csak sokkal rosszabb lett minden. Sajnos túl későn nyílt ki a szemem és az elmém.., de legalább kinyílt. Te és a hozzád hasonlók még nem tartanak ott sajnos..., de drukkolok, hogy ti is minél előbb odaérjetek! Hajrá!
925. megan01 (válaszként erre: 924. - Megan01)
2013. jan. 5. 23:10
Ja, azt tegyük hozzá, hogy olyan illetőkről van most szó, akik voltak mindenféle vizsgálaton, nincs belső gyulladásuk, hormonok rendben, fogaik rendben, elégedettek önmagukkal, szóval elvileg semmi baj, és mégis csúnya acnés betegek régóta.
924. megan01 (válaszként erre: 923. - 794d176148)
2013. jan. 5. 23:05

Változnak az idők. Akkoriban volt pl. ennyi rákos beteg? Volt akkor internet? Nem. :) Mert ez nem a dédanyáink ideje. A 19. század és a mai modern világ össze sem hasonlítható egymással. Két külön világ. Kórokozók, betegségek, élőlények is alakulnak ki, nem csak csodás dolgok és tárgyak születnek idővel. Vagy szerinted minden élőlény, minden, ami most van, ugyanúgy volt pl. 10 ezer évvel ezelőtt is, mert minden változatlan marad az idők végezetéig? Ha semmi sem változna, most ősemberekként szedegetnénk a bogyókat/mamutokra vadásznánk.


De visszatérve a tárgyra: korábban írtad a kérdésemre "válaszként", hogy mindenkinek más válik be. Kíváncsi lennék én is a részletekre: mondjál már pár példát, hadd találja már meg itt valaki élete megoldását általad? Ha már a Sotret szóba sem jöhet. Milyen szuper hatékony kíméletes megoldások vannak egy súlyos acnés beteg számára (olyan nem tini, hanem felnőtt egyénnek, aki már évek óta küzd ellene, tehát nagyon sok mindent kipróbálhatott már, mégsem segített semmi, és ezért gondolkodik a Sotreten, amit épp ezekre az esetekre írnak fel)? Most ne gyere a szöveggel, h ehhez látnod kéne. Hanem írd le, hogy mit gondoltál az alatt, hogy mindenkinek más válik be? Kinek mi? Aztán majd kipróbálják az olvasók, hátha segít rajtuk az egyik.

923. 794d176148 (válaszként erre: 922. - Megan01)
2013. jan. 5. 16:55
Ahogy azt a sotretes fórumban is megírtam már... "Egyetlen kérdést szeretnék csupán feltenni neked: Milyen GYÓGYszer az, aminek szedése esetén automatikusan írják fel a fogamzásgátló tablettát, és/vagy íratják veled alá a nyilatkozatot, hogy teherbe esés esetén abortuszra kell menned, mert a születendő gyermeked minden kétséget kizáróan fogyatékos lenne?!? Ez tény, ha tetszik, ha nem, úgyhogy innentől kezdve jöhetsz nekem mindenféle hablattyal, ez a tabletta méreg, és az egészségromboló hatása előbb-utóbb, de jelentkezni fog mindenkin, aki valaha is szedte, maximum csak évekkel, évtizedekkel később, amikor az emberek nagy része már emlékezni sem fog rá, hogy anno ezzel mérgezte magát, a kialakult betegségeit meg nem ennek fogja tulajdonítani. Ki van ez találva gyönyörűen... Ideje lenne tényleg felébredni." Itt annyit tennék még hozzá, hogy én soha nem mondtam, hogy ez a "gyógy"szer nem hatásos. Tüneti kezelésnek biztos nagyon jó, csak a tünetek elnyomásától a beteg nem fog meggyógyulni. Te láttál már acne c.-ban szenvedő 50-60-70 éves embereket? Vagy akár nagyszüleink-dédszüleink idejéből akár 1 olyan gyereknek/fiatalnak a fényképét, akinek elcsúfította az arcát ez a borzalmas "kór"? Én nem nagyon... Pedig akkor még nem volt sotret meg roaccutan... Elgondolkodtató...
922. megan01 (válaszként erre: 914. - 794d176148)
2013. jan. 4. 23:42

Röviden:

Betiltás ide vagy oda, ha tényleg olyan rossz lenne a termék, mint azt mondod, akkor kereslet hiányában a gyártó cég becsődölne.


Hosszabban:

A 21. században nő a cégek társadalmi felelősségvállalása, mivel az internet terjedésével nagyon nagy annak a kockázata, hogy rossz termék gyártása és értékesítése esetén a fogyasztók a neten leírva panaszaikat, ez soha nem látott sebességgel tudódna ki a világ minden táján. Ha valóban ennyire szörnyű lenne (tegyük fel, h minden 2. ember belehal az adott termék fogyasztásába), akkor az emberek nem vennék többet a terméket és a cég akár fejre is állhatna, adhatná ingyen is, akkor se kellene senkinek. Mint minden vállalat a bevételből él meg, ennek hiányában lehúzhatja a rolót. Ez csak egy példa volt a megértés végett.

Persze lehetnek kivételek, azaz olyan esetek, amikor a vevőnek panaszra van oka, de ha 100 emberből pl. 90 elégedett, akkor az a termék sikeresnek mondható.


Mára azt hiszem ennyi. Általában nem szoktam fórumozni, mert ahány ház annyi szokás, és mert ha egyszer belelendülök, akkor nehezen állok meg, viszont nem sokan szeretnek regényeket olvasni. De azért gondoltam, hogy elkezdem, mert úgy látom, az volt az újévi fogadalmad, hogy még erőteljesebben fogsz elrémíteni (szerény véleményem szerint személyes tapasztalat nélkül) itt egyéneket, akiknek talán ez a gyógyszer az egyetlen megoldás a súlyos problémájukra.

921. megan01 (válaszként erre: 920. - 794d176148)
2013. jan. 4. 22:29

"(Az acne conglobata) Kialakulásában a faggyúnak, hormonoknak, baktériumoknak, follikuláris hiperke-ratózisnak, öröklésnek és a bőr reaktivitásának van fő szerepe. A fagygyútermelés mértéke öröklődik és etnikumonként is változó, fiúknál gyakoribb."

(Forrás: [link] de más hasonló témájú oldalakon is írják az öröklődést és a családi halmozódást)

Én erre gondoltam. Fokozott faggyútermelés, megnövekedett faggyúmirigyek, elszarusodó bőrfelszín. Ennyi pont elég ahhoz, hogy ilyen csodálatos képződmények keletkezzenek az ember arcán. És ez a bőrnek a rendellenessége. Ez ellen vegyi anyagokat és egyéb "mesterséges", számodra és mások számára "durva" beavatkozásokat nélkülözve mit lehet tenni? Mint ok megszüntetését? Ha már a tünet megszüntetése neked nem elég? Akik ebben szenvednek, azoknak a tünet megszüntetése a mindent jelenti, hisz az okot nem lehet megszüntetni, ha egyszer ilyenek a faggyúmirigyeik, mert így születettek. Azokat kevésbé érdekli, hogy lehetnek súlyosabb mellékhatások a szájszárazságon kívül a Roa és társai alkalmazása során (bár ezek előfordulása ugye nem 100%..). A gyógyszer akkor is jelentősen javítja az életminőséget. Anélkül meg nem tudom, mihez kezdenének.

920. 794d176148 (válaszként erre: 919. - Megan01)
2013. jan. 4. 18:18
Mindenkinek más válik be, Látatlanban én sem tudok okos lenni. Bőrtípust örökölni nem lehet, csak hajlamot különböző betegségekre. Az viszont biztos, hogy kemikáliákkal, mérgekkel nem lehet megszünteti a kiváltó okokat, pedig a végleges gyógyulást csak a kiváltó ok likvidálásával lehet elérni.
919. megan01 (válaszként erre: 918. - 794d176148)
2013. jan. 4. 08:55
Engem meg az érdekelne, hogy akkor te mit javasolnál annak, akinek azért van súlyos aknéja (vastagon, mindkét orcán egybefüggően elterülő acne conglobata), mert örökölte az egyik szülőjétől ezt a bőrtípust? Vagy annak, akinek a stressz miatt jönnek ki? Esetleg ha mindkettő benne van a pakliban?
918. 794d176148 (válaszként erre: 917. - Nyuszikaaa)
2013. jan. 4. 08:30
mi az a minden? konkrétan és részletesen. nagyon érdekelne.
2013. jan. 3. 12:30

sziasztok!

Kb 3 éve van problám az aknékkal. nem olyan durván mint sok embernek, de azért nem szép látvány és ugye hegeket is hagy maga után. Komolyan mondom szinte mindent kipróbáltam rá amit valaki ajánlott hogy bevállt neki csak azért h ne kelljen a Roaccutant beszednem. Semmi nem volt rá hatásos. természetes házi praktikák, Ilcsi, Vichy...stb SEMMI. Most egy hónapja szedem a Roaccutant. várom a javulást.

916. 794d176148 (válaszként erre: 915. - Bulllsith)
2013. jan. 2. 00:09
Lol. Épp ez a lényeg, hogy NEM KENEGETNI KELL,nem tünetet kezelni/elnyomni, ahogy a roaccutan és társai teszik, miközben megmérgeznek 1 életre...
2012. dec. 28. 17:45
Nekem abból van elegem, hogy olyan emberek alkotnak véleményt a roaccutanról, akiknek semmi tapasztalatuk nincs vele, csak innen-onnan hallottak valamit, és másokat ezzel rémisztgetnek itt a fórumban. Kiváncsi vagyok, hogy a nagy természetesség hívei hogyan viselnének egy súlyos acnét mondjuk seborrheával megspékelve. :) Kenegethetik azt mindenféle csodaszerrel, aztán várhatják a javulást.....
914. 794d176148 (válaszként erre: 913. - Annybaby)
2012. dec. 9. 00:56
Haha! Te tényleg ennyire naiv vagy? :) Ébresztő!
2012. dec. 2. 15:22
Amúgy,ha annyira szörnyű lenne rég betiltották volna...
2012. dec. 2. 15:20
Igen én szedtem,8 éve,akkor voltam 22.Már 13 éves korom óta 10 éve küzdöttem a hátamat és a mellkasomat elborító pattanásáradattal.Semmire nem javult,még az antiandrogén fogamzásgátlóra(Diane 35 )se.Én 3 hónapig szedtem.Elmúltak a pattik, fél év múlva visszajött,akkor újabb 3 hónap.Azóta 8 évig semmi,de az utóbbi pár hónapban,megint kezdenek visszaszivárogni,ha nem múlnak,és rosszabbodik a helyzet megkeresem a dokit.Nekem szájszárszságon kívül semmi mellékhatás nem volt.
911. bulllsith (válaszként erre: 910. - 4f82b3ac10)
2012. okt. 29. 15:36

Például ez is közéjük tartozik. :) Szedtél te már valaha ilyen gyógyszert? Ha valaki idegileg gyenge, mentálisan, pszichésen nincs rendben, akkor egyébként is hajlamos a depresszióra, vagy alapból depressziós. Érdekes módon nekem a környezetemben egy ember sem lett depressziós tőle (legalább 4 ismerősöm szedte)... 10.000-ből KEVESEBB, mint EGY embernél fordult elő, ők pedig alapból hajlamosak voltak rá, én ebben biztos vagyok. Tudod mitől lesz depressziós valaki? Attól, hogy nem mer emberek közé menni, nem mer kimenni az utcára, mert annyira aknés a teste. Nem tud hogy feküdni az ágyban, mert minden pozíció fájdalmas. Te átélted ezt? Nem kell mindent elhinni, amit a neten írnak... A másik kedvencem amiket írogatnak és nagy baromság, az az, hogy hormonzavart okoz. Semmi köze nincs a hormonháztartáshoz ennek a gyógyszernek, ez nem fogamzásgátló. Milyen rengeteg esetről beszélsz egyébként? Van személyes tapasztalatod, vagy csak rákerestél, hogy "Roaccutan káros"? :))) Tudod vannak olyan esetek, amikor MUSZÁJ alkalmazni ezt a gyógyszert.


[link]


Ezzel mehetsz akupunktúrás kezelésre, elhiszed, hogy nem fog semmit segíteni? :) Meg különböző tisztító kúra és társai... Étrend változtatás. :D Persze...


Érdemes testápolót használni a kúra alatt, én Neutrogénát használtam nagyon száraz bőrre.


Mellékhatás: cserepesre szárad a száj, száraz lesz a bőr, a haj száraz lesz és valakinél elvékonyodik, ritkul. Ezek a tünetek a kúra utáni pár hónapban megszűnnek.

910. 4f82b3ac10 (válaszként erre: 909. - Kasee)
2012. okt. 24. 13:30
megkérdezhetem, miért kezdted el szedni ezt a mérget, és vajon tisztában vagy-e vele, mit szedsz valójában? ( ez csak 1 a rengeteg eset közül... [link] )
909. kasee
2012. okt. 22. 22:01

Üdv!

32 évesen most kezdtem el szedni az Isotretinoin ratiopharmot.Ami ugyanaz mint a Sotret,Roacutan.

Nagyon hámlik tőle az arcom, orrom.

Mivel lehet kenni?

Illetve milyen arclemosot használtok ami nem száritja mégtovább a bőrt.

kösz

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook