Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


158. .Alexa.
2009. aug. 10. 13:45
Sziasztok! Én most szeretném elkezdeni a gyógyszert. Akinek nem durva az arca, annak is ugyanannyi ideig kell szedni? (Amúgy meddig?) Zavarnak nagyon a patik. De nem olyan mint egyeseknek, hogy rengeteg gyulladt. Az erőssége miatt nem gyengíti a szervezetet? Nem kell valami erősítőt szedni, mint pl antibiotikum alatt? Kinek milyen mellékhatásai voltak? Nagyon kiszárít. Köszi a segítséget.
157. Nyuszi0807 (válaszként erre: 147. - Lilluska25)
2009. júl. 4. 10:09
Azért kerestem fel ezeket a hozzászólásokat, mert kíváncsi voltam egy két tapasztalatra. Régebben én is szedtem és természetesen teljesen elmulasztotta a ragyáimat. De egy pár év elteltével, most ismét jelentkeztek a tüneteim elég durván és már külső szerekre sem reagálnak. Ezen napi 3-4 aknés pattanás megjelenését értem. Kétségeim azzal kapcsolatban támadtak, hogy nálam igen erős hangulatváltozásokat okozott sírásokkal, depresszió felé közelítő állapottal.Most el fogom kezdeni, de valamilyen b vitamin származék kiegészítővel és bízok abban, hogy most ezek a tünetek abba maradnak.
156. ipi (válaszként erre: 155. - Bernuska)
2009. jún. 16. 10:49
Igen, nekem is az Isotretinoint írta fel és 1.490 ft volt.
2009. jún. 11. 20:37

Sziasztok!

Nekem a Sotret gyógyszert írta fel a bőrgyógyász, ami teljesen ugyanaz, mint a Roaccutan, csak olcsóbb, más cég gyártja. 9 napja szedem, nagyon bizakodó vagyok...

2009. jún. 11. 19:03
Ja,majd' elfelejtettem :) Az ő csodás gyógyulása nyomán a fiamat is elvittem ehhez a bőrgyógyászhoz, amikor eljött az ideje, és ő is tökéletesen rendbe jött. Szerencsére a kezelés az őszi és téli hónapokra esett, mert a gyógyszer mellett nem ajánlott napozni.
2009. jún. 11. 19:00
Egy ismerősöm 26 évesen kapta ezt a szert. Azelőtt automatikusan irányították a sebészetre, mert olyan förtelmes pattanásai voltak, hogy fel kellett vágni, és csíkozni. Használt az arcára kék kenőcsöt, sárgát, fehéret, zöldet, rózsaszínt.... nem értek semmit. Sajna a sebhelyek megmaradtak az arcán, de a Roaccutan-kúra felszámolta az újak keletkezését. Mellé kapott még egy tablettát, hogy hormonálisan is áthangolják a szervezetét. Ez amúgy fogamzásgátlásra is használatos, szakorvos írhatja fel.
152. ipi
2009. jún. 6. 11:31

Én most csütörtökön vettem be az utolsót! Nagyon jó érzés, hogy elmúlt a ragyáim és sima a bőröm. A rosaceám ugyan piros egy kicsit, de alapozóval könnyedén eltüntethető. :-) Mindenki meg is dícsér, hogy megjavult! :))))

A babab-dologgal meg vigyázni kell, a dokim most azt mondta 1 hónapig nagyon vigyázzunk, de ő már 6 hónap után nyugodtan vállalna. (Tudom lentebb mást írtam, de most megint rákérdeztem és lehet, h rosszul emlékeztem...) 1 hétig még óvakodnom kell a naptól. Ha szükséges még októberben kell egy kúrát csinálnom, de csak minden másnap kellene 1 szemet bevennem... Remélem nem kell majd.

Egyébként a hajamnak tök jó volt, a szám volt csak nagyon kiszáradva, de nem cserepesen, hanem ráncos és húz, ha nem kenem be. Mondjuk egy hónap alatt elhasználtam egy bebe szájápolót. Ez nekem sokkal jobb volt mint a labello régen.

151. Ági05 (válaszként erre: 150. - Ipi)
2009. jún. 3. 18:45
A háziorvosom azt mondta, nem mutatható ki vérvétellel,semmilyen vizsgálattal.Persze megnyugtató,ha jó a vérképed.
150. ipi
2009. máj. 10. 19:34

Én is elkezdtem szedni nagy latolgatás után, d emár nem voltam képes én sem szégyenérzet nélkül a tükörbe nézni. A két orcámra szűkült a gyulladás egy ideje, de hát szörnyen fájt.

Április 25-e óta szedem, és már eg yhét alatt letisztult az egyik fele. A másik is mostanra. A számat rendesen napi 10x kenem ajakápolóval és kevertetett receptre krémet is.

Szóval kistesót úgyis 2 év múlvára terveztem. Vért adni meg 3 évig nem lehet.

Apropó, nem tudja valaki hogyan mutatható ki a szervezetből a maradék, vérvétellel?

149. 27be861736 (válaszként erre: 147. - Lilluska25)
2009. ápr. 28. 09:28
és így az orvosod nagy hibát követett el azzal, hogy felírta.
148. 27be861736 (válaszként erre: 147. - Lilluska25)
2009. ápr. 28. 09:27
ezt a kúrát az élet folyamán, csak egyszer lehet megcsinálni. pont azért mert ez tömény A vitamin.
2009. ápr. 26. 16:04

én nagyonrégen szedtem,többször is.akkor jó volt.most legutóbb 1 hónbap után olyan rosszul lettem h majdnem ott maradtam, szt orvos mondta...

olyan szintű fejfájásom volt mintha agyvérzésem lenne.

valszeg A vitamin mérgezést kaptam,a kedves doktornöm elfelejtette hogy már szedtem és bár anno nemvolt semmi de kitudja,itt láccik h nem ürül ki egyhamar,mert valszeg felhalmozódott a szervezetembe.10 napig olyan érzés volt hogy meghalok.én már mindenkitöl elköszöntem.

perszr voltam agyi ct n is,nem mutatott semmit.és mivel zsirban oldódó dolog, nemis ürül ki egyhamar.

10 napig fel sem keltem az ágyból.és még utána is olyan hülye érzésem volt.mintha néznék de olyan fura minden,mintha be lettem volna drogozva,valami agyi dolgot nekem nagyon eltalált.

jó lecke volt,soha többet,ez egy méreg!

azóta is vannak a börömmel gondok de ha belegondolok h majnem meghaltam egy kis szépséghiba miatt ,eltörpül mellöle...

szóval óva intek mindenkit,persze ez lehet egyedi eset volt,de kitudka ha velem megesett megeshet mással is.

2009. ápr. 8. 12:28

Elolvastam az összes hozzászólást és ahogy látom, elég különböző vélemények vannak

Én lassan egy éve szedem a gyógyszert, most lesz az utolsó doboz.

Nekem semmi különösebb mellélhatás nem jelentkezett, csak a szám száradt ki nagyon, de erre írt fel a bőrgyógyászom egy krémet, amit a gyógyszertárban kevertek ki.

Egy jó ideje már nem is jön ki rajtam pattanás, még a menstruáció idején sem. Annyi talán a baj, hogy pici hegek maradtak ott, de azok előtte is voltak, szóval ez nem a gyógyszer miatt volt.

145. 27be861736 (válaszként erre: 143. - B0e26fe96f)
2009. márc. 26. 07:33
és te mindent elhiszel, amit olvasol???? ki lehet következtetni... ha nekem kárt okoz, a párom mája és ivarsejtjei sem különbek mint az enyém...
144. diegóóó (válaszként erre: 143. - B0e26fe96f)
2009. márc. 25. 19:53
Lehet védekezni ellene.Gondolom amúgy is védekezel ha most még nem szeretnél gyerkőcöt.És az tényleg igaz hogy a férfiaknak is várniuk kell a gyógyszer abbahagyása után a gyerekvállalással.Nekem egy nagyon közeli férfi barátom is szedte a gyógyszert.
2009. márc. 25. 19:39

A dobozra nem ez van ráírva,sőt a doki sem ezt mondta.Olvastad a tájékoztatót!!!?

De szerintem nem mindegy egy nőnek,én inkább nem kockáztattam,én nem élnék túl egy abortuszt,az tuti!!!!!!!!

142. 27be861736 (válaszként erre: 141. - B0e26fe96f)
2009. márc. 25. 07:47
szerinted, ha egy nő szervezetében kárt csinál, a pasiéban nem???? dehogynem. 2-3 évig a pasi se akarjon gyereket. míg ki nem ürül belőle teljesen a méreg.
2009. márc. 24. 16:28
Szerintem a pasiknak sokkal könnyebb ezt a gyógyszert szedni!Akkora kockázatok vannak egy nő esetében,hogy meggondolandó,nekem sem engedte a családom,hogy szedjem,és most itt vagyok egy egész bontatlan dobozzal!Én nem mertem belefogni,mert így is annyira száraz a bőrőm,kivéve a hátam és az arcom!:(Fogamásgátlót sem szedek,és még véletlenül sem szerettem volna,hogy beüssön a krah...
2009. márc. 24. 12:28
:DDDDDDDDD
139. diegóóó (válaszként erre: 137. - Zsolt19)
2009. márc. 23. 12:21
Szia!Nekem sem volt évekig egy sem aztán pár év múlva kijött amikor menstruáltam de ilyen nagyon picik amik már másnapra elmúltak ha kezeltem.De amúgy nagyon tiszta az arcom azóta is.Pont tegnap dicsérték meg és irigykedtek hogy milyen jó nekem!És neked tényleg szerencséd van mert neked nem fog megjönni.:)))
138. 27be861736 (válaszként erre: 137. - Zsolt19)
2009. márc. 23. 11:10
Nem. én 2004 nyárig szedtem. 2008 januártól jött ki apró picike 4 db. azóta azok mindig kijönnek, amikor megjön. 3 nap alatt elmúlik, kenegetem a la roche termékével. de te fiú vagy, neked nem fog megjönni :DDDDDDDDDDDDDDDDD
137. zsolt19
2009. márc. 23. 11:02

az orvos most írt ki még 3 havi roaccutant egy 20mg ost meg 2 10 mg és azt mont hogy többet már nem kell mennem, mondta hogy kerüljem a napot és mindenkinek ezt tudom ajánlani aki szedi mert nem tesz neki jót, nekem bebarnul tőle amugy id be barnul a gyogyszer miat pláne a napp miadt


azt szeretném megkérdezni hogy amikor már nem szedtétek a gyoszert utána még ki jött nektek valamijen féle acna is????

2009. márc. 17. 14:23
én Tetralysal-t szedek,mellé Duac gélt használok 2 hete,és kb. 60%-kal szebb a bőröm...
2009. márc. 15. 13:56

Az az egész, hogy nekem nem volt tele az arcom pattanásokkal. Nem tudom hogy magyarázzam...

Mikor elmentem az orvoshoz, emlékszem, hogy volt két nagy, kemény pattanás az arcomon, amit nem lehetett kinyomni. Az a kettő már teljesen elmúlt. Most már nincsenek is pattanásaim, viszont foltos, piros foltok vannak rajta, és kis mitesszerek (fekete pontocskák). Nekem tényleg nem voltak nagy problémáim a pattanásokkal, de ezek a foltok... remélem értitek!

Szerintetek mégsem ezt a gyógyszert kéne szedjem? Nekem az orvosnő ezt írta fel. Tanácstalan vagyok.

134. diegóóó (válaszként erre: 133. - A257bcd4fc)
2009. márc. 15. 11:56
Oké várom!:)A piros foltok a pattanások helyei?Vagy attól teljesen függetlenül jönnek ki?Ilyenkor érzékenyebb a bőr,nem szabad nyomkodni,napra menni,szoliba járni mert nyomai maradhatnak.
2009. márc. 14. 15:09

Sziasztok! Én kb.egy és fél hónapja szedem a Roaccutane-t, és annyi a mellékhatása nálam, hogy a szám nagyon szárad és ki is cserepesedik, emellett az arcom is szárazabb, mint általában. A hajamnál én is észrevettem, hogy nem zsírosodik úgy. Mégis, úgy veszem észre, hogy foltos az arcom, és kisebb piros foltok vannak rajta. Nem várok én el 1hónap után radikális változást, de szerintetek ez normális? Vagy ez valami allergia? Diegóóó, ma elkészítem a képet, amit megígértem, és megpróbálom elküldeni emailben.:)

Aki tud tanácsolni, kérem írjon.

132. lili17 (válaszként erre: 129. - 27be861736)
2009. márc. 13. 16:44
Osztom a váleményed!!
131. lili17 (válaszként erre: 130. - 27be861736)
2009. márc. 13. 16:43
Biztos nagyon kellemetlen lehetett,nem vitatom. Viszont az én kislányomnak az orrán és a homlokán volt összesen kb.5pattanás -pici és piros! Elvittem a kozmetikushoz,de ez őt nem nyugtatta meg! Na és ekkor jöttek a bölcs" és okos oszt.társnők és ehhez a bölcs" doktornő aszisztált! Na ez a szomorú! A tájékoztató persze sosem" került elő!
130. 27be861736 (válaszként erre: 127. - Lili17)
2009. márc. 13. 08:00
pár pattanás miatt senki nem kockáztat, hidd el. én 35éves koromig olyan voltam, mint egy tini a legrosszabból. tele gyulladt patikkal, amik már nem is patik voltak, hanem vérhólyagok. na így menj ki az utcára...
129. 27be861736 (válaszként erre: 123. - Lili17)
2009. márc. 13. 07:58
nekem erről az a véleményem, hogy megtiltanám 20 éves kor előtt a szedését. én 35 évesen csináltam ezt a kúrát. alapban, gyárilag sajnos depresszív hajlamú vagyok, de semmi bajom nem volt a szedése közben. a tiniknek meg amúgyis annyi lelki bizbaszuk van, amit nem tudnak kezelni, mert még "gyerekek". a hormonváltozások miatt. nem engedném 20év alatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook