Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
218. 07e4d2b91a (válaszként erre: 217. - Szirtaki)
2009. szept. 24. 11:20

Olyan jókat írsz:) Megnyugtató:) Még azt mondd meg, hogy ha kiszámolják hány mg-ot szedhetsz be testsúlyodtól függően összesen, azt mind be kell szedni h hasson? Pl nekem 7200mg-ot számolt ki, de napi 40-et szedek, és az tmondta a doki, hogy 3-4 hónap lesz szerinte a kezelés. Ez alatt nem érem el a 7200-at. Nem annyira súlyos az akném, mint azoknak akinek teljesen összefüggő a bőrén... Ez hogy van?

fogok ide írni, jó hogy itt vagyunk egymásnak segíteni:)

2009. szept. 24. 08:02

Kitartás mindenkinek!! Lassú víz partot mos!!

Meglátjátok meg lesz az eredménye!! És majd akkor azt modjátok: miért nem kezdtem el hamarabb?? Én is elkezdtem volna, ha tudtam volna róla, hogy van ilyen. Rengetegszer jártam bőrgyógyásznál

(3 külömbözőnél) és soha nem mondta egyik sem, hogy van ez a gyógyszer.Az anyukám kozmetikus ő sem tudott velem mit kezdeni és azt is szégyelltem, hogy akik tudták, hogy anyu kozmetikus, mit gondoltak vajon? Miért nem csinál vele az anyja valamit? Véletlenül hallottam meg egy beszélgetést a szoláriumban ahol a roaccutanról beszéltek és rögtön rákérdeztem és másnap ott voltam a dokinál és felírattam! Elegem volt, hogy 32 évesen úgy néz ki az arcom, mint aki 16. Azóta teljesen más ember lettem!! Nincs az a kisebbségi érzésem, hogy biztos mindenki a ragyáimat nézi és szörnyűlködik belül és biztos lesajnál.

Szóval ne csüggedjetek!! Hatalmas változás lesz és írtó jó érzés!!

216. májgaluska (válaszként erre: 206. - Alterbarbus)
2009. szept. 23. 20:37
Szia! Nekem pl. a szájszárazság csak 2 hét után jött ki,utánna 2-3 hétig nagyon rossz volt,de most viszonylag kordában tudom tartani,úgy,hogy mindig kenem..Nekem azt mondta a doki hogy 4-6 hónap..aztán majd meglátjuk..Nekem nem igazán romlott,egyszerüen csak nem javult 1 hónapig..de most..:)) pár napja észrevettem hogy az orromról eltüntek a kis miteszerek...áhh,olyan boldog voltam:) Mondjuk a nagyokon még semmi változás,ugyan úgy jönnek,de pár hónap és remélem úgyanúgy semmivé lesznek mint az orromon lévö miteszerek..olyan jó sima most az orrom,van hogy néha kicsit megsimogatom mert tök jó érzés...)
2009. szept. 23. 19:43
nekem csak fél évig kell szednem azt hiszem :O de az is sok, ha azt vesszük, hogy még csak egy hét telt el belőle :( csak legyen már jobb, ha csak egy kicsit is... mert így igazából még rosszabb is, mert a pattanások még nem múlnak, és mellette még a bőröm is hámlik, ami így együtt még csúnyább, de hát kitartás, csak jobb lesz. :) amúgy mindenképpen írni fogok majd ide, hogy mik a fejlemények, és húúú most jól esik, hogy biztatsz, én meg itt irigykedek most :D:D
2009. szept. 23. 19:22

A súlyom alapján számolták ki, hogy addig kell szednem, olyan 68 kg voltam.

2008 karácsonyán hagytam abba.

Ne csüggedjetek se te alterbarbus, se kék hajnal!!!

Hihetetlenül jó lesz, hogy nem érzed magad "kirekesztettnek" és ha jön szembe valaki veled, nem fogod azt gondolni, hogy tuti a ragyáimat nézi és azt gondolja, hogy milyen undorítóan piros netalán már fehér a közepe és lesajnálóan néz rajtad végig. BBBBBRRR!!!!

Ennek vége lesz, higgyetek nekem!!Vége lesz a szorongásnak!! (nem akarok hencegni de épp mogyorót eszek és olyan jó, hogy tudom holnapra nem leszek tőle kipattogva)

Fel a fejjel!!! Minden rendben lesz!!!

Maradjunk kapcsolatban és tudassátok a fejleményeket!!

2009. szept. 23. 18:14
velem is ugyanez van, szinte nem is merek ránézni az emberekre, de ezt komolyan mondom :/ hát remélem nekem is egy hónap múlva már kicsit szebb lesz :)
212. 07e4d2b91a (válaszként erre: 211. - Szirtaki)
2009. szept. 23. 16:33

Igen, velem is ez van...semmi bajom nem lenne magammal, ha a bőröm rendben lenne. De ez annyira megkeseríti az ember életét. Nem tudom milyen az, ha valakinek van önbizalma:(

Neked miért kellett 11hónapig szedned, ha már 1hónap után szép volt a pofid? Mióta nem szeded?

Köszönöm a jókívánságaid:)Viszont kívánom, hogy megmaradjon a szép bőröd:)

Alig várom hogy megtudjam milyen:)

211. Szirtaki (válaszként erre: 210. - 07e4d2b91a)
2009. szept. 23. 16:07

Nekem nagyon szépen helyrehozta a bőröm és eddig nem ehettem semmiféle magvakat mert rögtön kijött az arcomon, mostmár azt is megtehetem!!! Imádom a nyers magot, a mogyorót, a pisztáciát és eddig csak a nyálam csorgott utánuk....na de most!!! Ehetek amennyi belém fér!!És nem jön ki semmi rajtam. Mindig irigykedtem másokra, hogy milyen szép bőrök van, nekem meg állandóan kisebbségi érzésem volt, hogy hiába volt szép a ruhám, a hajam ha az arcomon ott éktelenkedtek a "ragyák". A smink se segített........

Drukkolok neked, hogy ne jöjjön elő semmi mellékhatás és mihamarabb tisztuljon le a bőröd!!

Más ember leszel!!

210. 07e4d2b91a (válaszként erre: 209. - Szirtaki)
2009. szept. 23. 13:53
Megnyugtató, amiket írtál:)Én is 6éve szenvedek a bőrömmel:(
209. Szirtaki (válaszként erre: 206. - Alterbarbus)
2009. szept. 23. 13:28

Nekem 1 hónap múlva már hatalmas változás volt az arcomon és azóta se láttam pattanást!!!! 11 hónapig szedtem, a nyári hónapokon nem, akkor nem szabad.

Mellékhatás nálam csak a szájszárazság jött elő, de az kezelhető. Elmúlik ne félj minden pattanásod és soha nem tér vissza!!! Bár tudtam volna erről a gyógyszerről hamarabb!!! Akkor nem szenvedtem volna 18 éves koromtól 32-ig!!

Az orvos azt mondta ne vállaljak gyereket 2 évig a befejezés után. Már van 2 gyerekem de lehet bevállalnék még egyet, van valakinek esetleg tapasztalata, hogy biztosan ki kell várni a 2 évet? Olvastam mindenfelé de semmi konkrét, mindenütt más időpontot mondanak, de olyannal nem találkoztam aki konkrétan említené, hogy szedte a roaccutant és utána mennyi idővel lett terhes és egészséges e a baba.

208. 07e4d2b91a (válaszként erre: 206. - Alterbarbus)
2009. szept. 23. 13:22
Szia! Nekem rögtön elkezdett száradni a szám, de nem vészes, krémmel karbantartható (bár csak a sarokbalzsam a jó, mert a többi nem ért semmit). 1hét után hámlott, feszült az arcom, kicsit égett is, de ez megszűnt, most nincs semmi. Gondolom mindenkinél máshogy jön ez a dolog. Lehet idővel jön elő nálam is, nem 2hét után. A romlás viszont elkezdődött nálam...van több, apró pattim, nem is pattinak néz ki. Zsíros is a bőröm. De nem aggódom, csak dobálja ki a bőröm a rosszat és szép lesz:) viszont ami jó, hogy nem olyan piros, gyulladt a bőröm. Eddig ennyi...
207. 07e4d2b91a (válaszként erre: 205. - Zizi92)
2009. szept. 23. 13:17
Szia! Megkérdezhetem mennyi ideig szedted a gyógyszert? Hogy lehet, hogy 3hét után már újra előjöttek a pattik?:(
2009. szept. 22. 20:17
sziasztok. én kb 1 hete szedem a gyógyszert, de a szám még nem szárad (az arcom igen), akkor lehetséges, hogy én megúszom ezt a mellékhatást? vagy ennek amúgy is csak később kellene kijönnie? ja, és javulás kb mikorra várható? türelmetlen vagyok :D meg azt hallottam, hogy először majd romlani fog valamelyest a helyzet, majd utána kezd javulni, ez igaz? légyszi akinek van tapasztalata ezekben, az ossza meg velem :) köszi
205. zizi92 (válaszként erre: 203. - Joy84)
2009. szept. 22. 19:03

Szia. Megkérdezhetem, hogy az a betegség mit takar? Bocsi, csak már hallottam róla, mármint a nevét de nem tudom mi az. Remélem nem tűnök tolakodónak vagy bunkónak. Nem muszáj válaszolni. Köszi.

Egyébként ugye én már nagyon rég 3 hete abbahagytam a szedését, de még most is száraz a kezem, ott ahol a pattanások vannak és a szám kb 1 hete még iszonyatos volt:P Sajnos a hátamon megint van 2 gyulladt pattanás :S Keresünk most valami más gyógyszert, ami még hátha segít.

2009. szept. 16. 10:41
Tegnap este vettem észre, hogy megszaporodtak a pattijaim. Nem vészesek, csak kicsik. Az arcom kicsit mintha ki lenne pirulva, a szám pedig majdhogy beszakadt. A zuhanyzáshoz veszek gyógyszertári mosakodót, mert nagyon húzódik a bőröm. De nem panaszkodok, a lényeg, h szép legyek. És boldog vagyok, hogy ebben a barátom támogat és nem úgy néz rám, mint egy UFO-ra, miért nézek így ki. :D
203. Joy84 (válaszként erre: 199. - Májgaluska)
2009. szept. 15. 11:13

Szia! Án régebben szedtem de most már egyáltalán nincs is rá szükségem mert tényleg hatásos, most egy autoimmun betegséggel küzdök :) s ki tudja mi váltotta ki ....

Tényleg nagyon oda kel figyleni.

2009. szept. 15. 10:31
De van egy kérdésem...ha valakinek mondjuk 7200mg amit beszedhet, akkor azt a mennyiséget el kell érnie mindenképp, ahhoz, h javuljon a bőr és ne jöjjön vissza a patti? Mert nekem 20mg-ot írt a doki napi 2*, és a dokim azt mondta 3-4hónapig fogom szedni...ha emeli se fogja elérni a vége a 7200-at... vagy akinek nem annyira súlyos a bőrének gondja elég ennyi?
201. 07e4d2b91a (válaszként erre: 200. - Májgaluska)
2009. szept. 15. 10:29
Az a doki azért nem írta fel nekem, mert közölte pattanás az normális dolog:( Ő 70 és a halál közt van korban szenilis és gonosz...A másik dokim ismeri és nem mert sokat mondani, csak annyit, hogy igen az a doki nem törődik a pattikkal csak ha már nagyon súlyos. De ez rendes volt. Szerintem mindenkinél máshogy jön ki a mellékhatás, talán valakin szinte semmi. Alkati.
200. májgaluska (válaszként erre: 196. - 07e4d2b91a)
2009. szept. 14. 22:23
Na igen,ez is elég ijesztő,hogy nyílván nem véleltlenül nem írta fel az a doki,és azért ez nem sokszor fordul elö..:S
199. májgaluska (válaszként erre: 198. - Joy84)
2009. szept. 14. 22:21
Hát azért ez nem túl biztató..:P Te mikor hagytad abba a szedését? tapasztaltál azóta valami negatív hatást az egészségeddel kapcsolatban?
198. Joy84
2009. szept. 14. 21:32

Sziasztok!


Nekem volt szerencsém szedni a Roaccutan gyógyszert legalább egy teljes évig. Nagyon hatásos gyógyszernek bizonyul az emberi szervezet faggyútermelésének csökkentésére, ezzel csökkenti a testem megjelenő acne-k számát. Viszont egy elég erős gyógyszer és elég sok mellékhatással jár, vannak amiket észlel az ember maga is, mint a napfényérzékenység de ki tudja még mennyi roncsoló hatása van a szervekre amik nem jelentkeznek majd csak az idők múltán. NEm szeretnék senkit elriasztani csak azt szeretném ezzel jelezni , hogy nagyon oda kell figyelni annak aki ezt a gyógyszert szedi.

2009. szept. 14. 21:07
És szeretnék úgy felébredni a párom mellett, hogy nem kell a tükörhöz rohannom reggel, milyen a bőröm:( Utálok korrektorozni:(
196. 07e4d2b91a (válaszként erre: 195. - Bl88)
2009. szept. 14. 21:07
Nekem nem akarták felírni sztk-ban, csak a magándoki:( Remélem sikerrel jársz és megkapod...Én utálok olyan fejjel közlekedni, amin pattik vannak...23éves vagyok lassan:(
195. bl88
2009. szept. 14. 20:59

Igen nekem is ugyan ez a helyzet nem azok a szokásos tini pattanások hanem a gyulladtabb változat ezért csütörtökön megyek feliratni a Roát.Mondjuk azért nekem se annyira vészes de naon nem szép.

Remélem felírja az orvos és használ majd a gyógyszer.

194. 07e4d2b91a (válaszként erre: 193. - Bl88)
2009. szept. 14. 20:16

Szia!


Nekem nem annyira pattis, mint azoknak, akiknek tele van az arcuk,,,csak sajnos eléggé gyulladtak a pattijaim, nem tudom kinyomni, és heg marad néha utánuk. 10-15db is sok egy embernek:( És a Te arcod milyen?

5napja szedem a bogyót, a szám szára, és mostmár mindenem...az arcom kezd hámlani, de csak kicsit, és ki van enyhén pirulva...

193. bl88
2009. szept. 14. 19:34

SZia Kék Hajnal!!!

Neked mennyire súlyos az arcod és mik az eddigi tapasztalataid a gyógyszer szedésével?

192. 07e4d2b91a (válaszként erre: 191. - Bl88)
2009. szept. 14. 18:16
Szia! Ez engem is érdekelne...a dokim szerint nem kell étkezésre figyelni, viszont azt hallottam, hogy az isotretinoin-os kezelés alatt nem szabad vörös húst fogyasztani, mert izomfájdalmat okoz. Anno szedtem isotr.-t és akkori orvosom ezt mondta.
191. bl88
2009. szept. 14. 18:12

Szaisztok!!

A kúra alatt kell diétázni? A javulás hányadik naptól v héttől jelentkezik? Ha v.ki tudja írjon

Köszönöm

190. májgaluska (válaszként erre: 188. - Carpe)
2009. szept. 12. 22:27
szerintem nekem is kb. 3-4 hónap lesz,mer tkis adagokban szedem..a miteszerek engem nem igazán zavarnának -de jobb lenne azért a babapopsi:P-
189. májgaluska (válaszként erre: 187. - 07e4d2b91a)
2009. szept. 12. 22:25
hát lehet hogy az lesz..:)
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook