Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
368. alterbarbus (válaszként erre: 367. - 07e4d2b91a)
2009. nov. 4. 20:07
tök jó, hogy tovább szedheted. neked már nagyjából teljesen elmúlt? nekem még azért jönnek elő, de valamivel nekem is jobb lett (mondjuk nekem szerintem alapból is több volt, mint neked). neked heges maradt? nekem már most is egy kicsit. =( nem olyan feltűnő, de egy centiről a tükörben látszik, engem meg ez zavar. =( hát mindegy az én hibám, nem kellett volna annyit nyomkodnom meg kapargatnom. neked milyen maradt utána?
2009. nov. 4. 17:29
Voltam dokinál! Megbeszéltük, hogy végigszedem a fél évet. Rendes volt, sok mindent elmagyarázott. Ne izguljatok a mellékhatás miatt, mert azt mondta sok beteget kezelt, nem lett bajuk. Megdícsérte a pofim. És tényleg csak néha jön ki pár db, nem vészes, szép a bőröm nagyon:) Hétvégén lesz 2hónapja, hogy szedem:)
366. alterbarbus (válaszként erre: 362. - 2f2417bd1b)
2009. nov. 3. 21:42
te tudod hogy ezek mik? (mármint ami magas meg alacsony meg minden :D) mert nekem gőzöm sincs, lehet, hogy ezek egyáltalán nem befolyásolják, hogy szedheted, vagy nem. de ha mégis van valami közül hozzá, akkor is lehet(!!), hogy felírják, max kisebb adagban szerintem is. ne parázz, menj orvoshoz, majd kiderül. majd írd le a fejleményeket. =)
365. 07e4d2b91a (válaszként erre: 362. - 2f2417bd1b)
2009. nov. 3. 11:13
Ne aggódj, valahol azt olvastam, ha kicsit gáz a leleted, ettől még szedheted, max. kisebb dózisban.
364. 07e4d2b91a (válaszként erre: 363. - Szirtaki)
2009. nov. 3. 11:13
Oké:) Csak nehogy az legyen, hogy a kiszámolt dózist nem veteti be velem a doki, és emiatt visszajönnek.
363. Szirtaki (válaszként erre: 361. - 07e4d2b91a)
2009. nov. 3. 06:30
jaj bocsi, de fogalmam sincs arról amit kérdeztél. nekem csak annyi volt, hogy minden hónapban mennem kellett felíratni és 11 hónapig szedni. sajnos nem tudok segíteni. de amit tudok: a pattik száműzve lettek az életemből!!!! ez a lényeg, a többivel ne foglalkozz!!!
2009. nov. 2. 16:22
elmentem a vérkép leletért.... és sajnos 4 dolog is eltérő.. úgyhogy sztem nem szedhetem a Roaccutan-t :S ( magas a GGT /ami elvile a máj funkciós dolog/, és még a CRP is magas; a vas saturáció és a BASO pedig alacsony ) de majd elmegyek bőrgyógyászhoz vagy a háziorvoshoz.
361. 07e4d2b91a (válaszként erre: 360. - Szirtaki)
2009. nov. 2. 10:49
Szia ismét:) Tudod az elején a doki kiszámolja hány mg-ot szedhetsz...neked mind be kellett szedned? Úgy értem 7200mg-ot számolt nekem súlyra. De ha csak pl négy hónapig szedem, mert ezt mondta az nem lesz 7200. És nem akarom, hogy visszajöjjenek a pattik:)
360. Szirtaki (válaszként erre: 351. - Davey)
2009. nov. 2. 06:53
szia! az, hogy fiú vagy (igaz nem tudom hány éves) de a baba dologban érintett vagy attól mert nem te hordod ki. de a te gyógyszerrel teli spermád termékenyíti meg a petét. az egyik családi barát mesélte pont a napokban, (mert nem találkozunk túl sűrűn személyesen és dícsérte az arcom, hogy milyen szép lett a roacuttantól) hogy ő is szedte 22 évesen (már nős volt) és a doki közölte vele, hogy felejtsék el a gyerektervezést a kúra alatt és utána egy jó darabig. neki is rendbejött az arca tőle és azóta van egy gyönyörű egészséges gyereke is.
359. poci19
2009. okt. 31. 15:32
szerintem a 2gyógyszer szinte ugyan az....a mellékhatások meg mindenkinél máshogyan jönnek elő. roaccutantól is szép lesz az arc...
358. 07e4d2b91a (válaszként erre: 355. - Alterbarbus)
2009. okt. 31. 15:03
A gyógyszertárban kapható, és drogériákban is. Dm vagy Rossmann-ban láttam. 500ft max. De tényleg jó. Nekem csak ez segített.
357. alterbarbus (válaszként erre: 356. - Golyóka)
2009. okt. 31. 15:03
szerintem aki már elkezdte ezt szedni, az már nem fog áttérni most a másik gyógyszerre, max utána, ha ez nem hat (de remélem nem így lesz :P). meg nekem a mellékhatások is teljesen elviselhetőek. csak a szájszárazság zavar, de az is kezelhető/megelőzhető.
2009. okt. 31. 14:15

Sziasztok,


Roscuttan helyett sokkal inkább a Sotret-et ajánlom. Ez a Roacuttan modernebb változata és sokkal kevesebb mellékhatással jár.

Nekem először teljen kiszáradt a szám, a szemem és az orrom is.. Ezekre mind mind írtak fel krémeket, szemcseppet... De amikor áttértünk a Sotret-re ezek a tűnetek teljesen megszűntek és a kezelés végére a bőröm teljesen sima és szép lett. Nagyítóval sem lehet rajta hibát találni :)

355. alterbarbus (válaszként erre: 348. - 07e4d2b91a)
2009. okt. 31. 12:38
ezt a sarokbalzsamot hol lehet beszerezni? gyógyszertárban ezt is, vagy sima egyszerű drogériákban is van ilyen? :D Rossmann?
354. alterbarbus (válaszként erre: 349. - Poci19)
2009. okt. 31. 12:35
poci19... nekem fél évig kell, de amúgy nincs olyan szerintem hogy egységesen mondjuk 1 év a kúra ideje, mert az testalkattól, súlytól és a pattanások jellegétől is függ, és valahogy ezek alapján számolják ki a szükséges adagot, de arra még nem sikerült rájönnöm, hogy pontosan hogyan :P tényleg csúnyább lett nekem az első hónapban, bár nem tudom, mert nekem előtte is voltak ilyen ingadozások (néha szebb egy fokkal, néha meg rosszabb). most így másfél hónap után látom azt, hogy mintha már javulgatna, de még messze nem mondható tökéletesnek, és ráadásul heges is lesz (már látszik). szóval igen, szerintem tényleg romlik egy ideig.
353. marti75
2009. okt. 30. 20:30

Sziasztok!

Mivel a Roaccutan elsősorban a májat károsítja, javaslom, hogy szedjetek Máriatövis kapszulát vagy kivonatot (erősen májvédő hatású), illetve halolajat (omega3). Én ezekkel együtt kezdtem el szedni a gyógyszert. A vérképem tökéletes volt, két hónap múlva lesz a következő (ekkor kiderül majd, hogy a gyógynövény és a halolaj jól vizsgázott-e).

352. 07e4d2b91a (válaszként erre: 351. - Davey)
2009. okt. 30. 18:40
Nekem azt mondta, aki nem adott, hogy minek. Menjek pszichológushoz, ha zavar az arcom:( Sírva mentem haza:(
351. Davey (válaszként erre: 346. - 07e4d2b91a)
2009. okt. 30. 16:38
Igen az lesz, ha nem írja fel legközelebb sem, felkeresek mást. Mert hiába mondja, hogy nem súlyos, de engem akkor is zavar:S Ráadásul fiú vagyok, szal a baba-probléma sem érint:D nem értem, mért nem ad bogyót:$
350. Davey (válaszként erre: 347. - Alterbarbus)
2009. okt. 30. 16:34
Remélem használ a gél is, de 3 hét múlva megyek megint bőrgyógyászhoz és, ha nem javul semmit az arcom felíratom valahogy a Roaccutant, könyörgök is, ha kell:D
349. poci19
2009. okt. 30. 15:55
nemtudom kinek, mennyi ideig kell szedni a gyógyszert nekem 1évig...mert azt mondta a doki annyi a kúra ideje. és, hogy az első-két-három nónapban csúnyább lesz..aztán kezd javulni..ti hogy álltok vele?
348. 07e4d2b91a (válaszként erre: 347. - Alterbarbus)
2009. okt. 30. 14:45
Nekem is kicserepesedik picit, de a sarokbalzsam jó rá! Próbáld ki! Gyapjúzsír van benne, meg mindenféle. Kenegetem vele fél v óránként és nem hagyja hogy kiszáradjon a szám .Csak reggelre száraz, mert nem kelek fel kenni.
2009. okt. 30. 14:23

engem csak egyszer küldött el vérvételre a bőrgyógyász, mielőtt felírta a gyógyszert, de azóta nem, pedig már másfél hónapja szedem... ti milyen időközönként mentek vérvételre? amúgy nekem a másfél hónap alatt már kétszer cserepesedett ki a szám, és nagyon csúnya meg fájdalmas volt meg minden, remélem nem lesz ez fél évig (amíg szednem kell), hogy kéthetente ilyen durván kiszárad a szám. valami tapasztalat erről?

Davey! ha te is úgy látod, hogy nincs rá szükséged (tehát hogy nem olyan nagyon csúnya az arcod), akkor szerintem próbáld ki először azt a gélt (mondjuk én már nem hiszek az ilyen kencékben :S), de szerintem semmi bajod nem lenne, ha mondjuk szednéd a Roat pár hónapig, szóval én a helyedben felkeresnék másik bőrgyógyászt, biztos lesz, aki felírja.

346. 07e4d2b91a (válaszként erre: 343. - Davey)
2009. okt. 30. 14:00

Szia!

Nekem sem akarták felírni, de egy másik doki, aki mellesleg nő, felírta. Nem volt teljesen tele az arcom, de azért gyulladtak voltak. Felírta, mert megértette, hogy 22 évesen már nem jó így élni. De szerinte nem volt gáz az arcom. Szerintem menj másik dokihoz. Engem is elláttak kencékkel, de csak rosszabb lett.

345. poci19 (válaszként erre: 343. - Davey)
2009. okt. 30. 13:59
én 1 hónapja szedem a roaccutant, előtte nekem is az isotrexin gélt irta fel, nem nagyon lett tőle jobb, szerintem külsőleg a krémek nem tudják véglegesen eltüntetni a pattanásokat, arra jo a roaccutan. sok ismerősöm szedte és mindegyiknek gyönyörű sima arca van.
344. 2f2417bd1b (válaszként erre: 343. - Davey)
2009. okt. 30. 13:35
hát nekem nem az arcomra írta fel, mert ott nekem sincs gyulladt pattanásaim, hanem a hónaljamra, mert ott vannak nagyon-nagyon begyulladt pattanásszerű dolgok, amiket a sebészek azt mondták ki kéne vágni.... úgyhogy inkább beveszem a roaccutant, aztán majd meglátjuk...
343. Davey
2009. okt. 30. 13:29

Sziasztok, olvastam a hozzászólásokat és láttam milyen tök jó hatása van a Roaccutan-nak, úgyhogy ma elmentem bőrgyógyászhoz felíratni:D de sajnos nem írta fel, mert szerinte nincs rá szükségem:S azt mondta, hogy a gyógyszer gyulladt-gennyes pattanásokra való és helyette felírt Isotrexin gélt. Ez hatásos szer?

Mondjuk tényleg nem gyulladtak a pattanásaim, de akkor is zavaróak, mert piros pöttyszerűek és csúfítják a pofim:D

Tényleg igaz, hogy a gyógyszer csak súlyosabb esetekre való vagy ez csak duma?;)

Előre is köszi a válaszokat.

2009. okt. 30. 08:55
tegnap voltam vérvételen és miközben vették a vért megkérdezte a nő hogy láztól vagy gyógyszertől ilyen a szám, én mondtam h gyógyszertől erre ő rákérdezett hogy roaccutan :D vicces volt :) amúgy remélem rendben lesz a lelet.
341. alterbarbus (válaszként erre: 340. - Erika0411)
2009. okt. 29. 16:10
hát én itt lakom a Bakony szívében, Zircen, ilyenkor itt már kemény hidegek vannak, a naptól nem félek =)
340. erika0411 (válaszként erre: 339. - Alterbarbus)
2009. okt. 28. 22:47

:D még szerencse xD :D

am már az én arcom is javulgat szerencsére:)

egyébként ajánlom h kend az arcod sűrűn fényvédő krémmel:) h ne maradj foltos...

2009. okt. 28. 08:38
hát, azért fürdeni szoktam, általában este, szóval nincs minden veszve :D tehát nem azt mondom, hogy soha nem mosom le, csak vannak alkalmak, amikor tényleg nem vagyok rá képes. :P de most amúgy is egyre szebb! =)
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook