Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2009. dec. 10. 16:19
tőlem mielőtt elkezdtem szedni (lassan 3 hónapja) akkor vettek vért meg kértek vizeletet, aztán utána csomó ideig nem, és most múlt héten kellett mennem megint vérvételre (most vizelet nekem se kellett). tehát nekem nem minden hónapban kérték, csak most így már 3 hónap után. szerencsére minden rendben volt =) de hihetetlen, hogy már a fele idő eltelt. tök emlékszem, amikor az első pár szemet vettem be, és milyen türelmetlen voltam, hogy mikor lesz eredmény. most meg már elment a fél évnek a fele. ez csak nekem ilyen durva? :D
2009. dec. 10. 16:02
Ti minden hónapban vetettek le vért?
2009. dec. 10. 15:48
Ma vettek tőlem vért, vizeletet nem kértek. furcsálltam is. holnap tudom meg az eredményt.
425. 07e4d2b91a (válaszként erre: 422. - Renice13)
2009. dec. 10. 15:47
Nekem nem volt elég a fogamzásgátló:( Tehát muszályból emellett döntöttem, és nem bántam meg!
2009. dec. 8. 16:50

Ez így igaz. Én is 4 évig szedtem a f.gátlót és semmit nem mulasztott, igaz akkor még nem is volt annyira csúnya az arcom. Mikor abbahagytam, rá fél évre kezdett rosszabbodni, hogy mitől azt nem tudom.

Nyilván van akin segít, de a többségnek szerintem nem elég.

2009. dec. 7. 22:08
nem, a fogamzásgátló önmagában nem jobb, mint ez. ha jobb lenne, és tényleg gyönyörűen elmulasztaná, akkor nem gyártottak volna annyiféle pattanás elleni krémet, gyógyszert, lemosót stb. meg akkor a legtöbb lánynak nem lennének pattanásai. de vannak. nyilván aki ezt a gyógyszert választotta, annak más már nem segített.
422. renice13 (válaszként erre: 419. - Bl88)
2009. dec. 3. 22:08
Szia! Igaz, nekem nem ettől a gyógyszertől múlt el, de nekem is pirosak a helyek ahol voltak. Nekem többen is mondták, h miután vége minden kezelésnek, vagy legalábbis minden pattanásnak, onnan fél év, mire a hegek nem lesznek pirosak. Viszont ha neked lila, ott lehet ilyen "rossz" vér, ami nem jó, azt ki kell szedni. De ezt kérdezd meg a dokitól. Egyébként másnak üzenem aki még nem szedi, h ha lány, akkor szedjen fogamzásgátlót, gyönyörűen elmúlik és jobb mint ez... Meg emellett is kell szedni, és így csak 1 félét kell.
421. Andreana87 (válaszként erre: 420. - 07e4d2b91a)
2009. dec. 3. 11:50
Én beadattam, igaz gyógyszer előtt de csak 2 nappal kb. Nekem azt mondta a doki, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2009. dec. 3. 11:12
Van itt valaki, aki a gyógyszer mellett beadatta a H1N1 oltást? Be lehet adatni? Csak jövő héten megyek dokihoz, hogy megkérdezzem.
419. bl88
2009. dec. 1. 21:28
Sziasztok én is elkezdtem szedni a Roát és már picivel több mint 1 hónapja szedem.Szerencsére nekem is szépen javul.De lenne 1 kérdésem hozzátok:van pár helyen az arcomon ahol nagyon szépen visszament az akném("belesimult" az arcomba tehát ha végig húzom az ujamat nincs ott pukli)de ennek ellenére mégis még lilás.A gyógyszer szedésével ezek is elfognak mulni vagy más módon kéne ezeket kezelni? A válaszokat,hozzászólásokat előre is köszönöm
418. 07e4d2b91a (válaszként erre: 417. - Poci19)
2009. nov. 28. 00:50
És az milyen jó, mikor dícsérnek csak nem tudják mi változott rajtad:) Nekem azt mondta a doki szerinte elég 4hónap max, de én bevállalom a fél évet. Tehát van még 4hónapom. Nem akarom, h visszajöjjenek, szörnyű volt úgy élni...de így jobb, jobban érzem magam:)
417. poci19 (válaszként erre: 416. - 07e4d2b91a)
2009. nov. 27. 19:43
És neked mennyi ideig kell szedned? én is 2 hónapja szedem és annyira szép már csak 1-2 jön ki...pedig elötte...sehova nem mentem szivesen. Az a legjobb amikor dicsérik hogy milyen szép lett.
2009. nov. 27. 17:43
Nekem most nagyon szép:) Jó az orromon még néha gyullad, de nagyon picik. De máshol pl a homlokomon nem jön elő, ott sok volt. Ja és a legjobb: áprilistól volt 3csomó az állvonalamon oldalt, nyomkodtam semmi, csak heg. Olyan volt, mintha benőtt volna. Most végre ki lehetett nyomni, kijött, és heg nélkül beforrt. Ehhez 2havi Roa kellett:) De megérte:)
415. alterbarbus (válaszként erre: 413. - David18)
2009. nov. 27. 15:24
nekem is 20 mg/nap az adagom és már 2 és fél hónapja szedem, tényleg szebb. még van mit javulnia, de már utcára merek menni, tényleg jó. =) türelem.
414. erika0411 (válaszként erre: 413. - David18)
2009. nov. 27. 10:01
ne aggódj be fog válni :D csak kis türelem kell hozzá. meg persze az h rendszeresen beszedd :) először nekem olyan volt mintha épp az ellenkezőjét akarná kiváltani a gyógyszer ( de ez a bőrgyógyász szerint normális . ilyenkor belülről tisztitja ki a gyógyszer pólisokat)de utána kb 2hónap után már elkezd látszani a hatása:D a közérzeted is jobb lesz amikor már elkezd tisztulni.kitartás! puss. :)
413. david18
2009. nov. 26. 00:44

Sziasztok


Én egy 18 éves fiú vagyok, sajnos már serdülő korom óta szenvedek a pattanásokkal. Voltam kozmetikusnál, használtam mindenféle kenőcsöket, egyik sem hozott eredményt. Végül elmentem egy szakorvoshoz, aki először isotrex majd duac gélt írt fel. Ezek közül csak az utóbbinak volt egy kevés látszata így most a Roaccutan-t kezdtem el szedni, napi 20 mg adagolásban. Őszintén szólva már elég szkeptikus vagyok ezekkel a gyógyszerekkel szemben, mert eddig sajnos egyik sem használt, de szinte csak jókat olvastam a Roaccutan-ról szóval remélem, h működni fog, mert nagyon szeretnék már egy barátnőt, de ilyen kinézettel nem merek próbálkozni a lányoknál :(

412. Holly_B
2009. nov. 21. 23:22
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek kívánom, hogy elérje a Roaccutan-tól elvárt eredményt!
2009. nov. 20. 23:36
szia én is szedtem addig jó volt már fél éve abbahagytam, a az arcom viszotn zsíros és vannak pattanásaim, de érdekes módon a hátamon nem jöttek ki pattanások.
410. Andreana87 (válaszként erre: 408. - Holly_B)
2009. nov. 19. 17:43

Szerintem is az a legjobb, ha a nőgyógyászoddal megbeszéled, ő biztos tud valami okosabbat :)

Én mondjuk biztonságosabbnak tartom a fogamzásgátlót, használtam már 4 évig, nekem bevált, most újra kezdtem egy másikkal, mert ugye a gyógyszer miatt muszáj volt. Persze emellett még nekem is lesznek kérdéseim a nőgyógyászhoz, első a biztonság!

DE ha állandó partnered van, aki odafigyel rád, és tudtok vigyázni, akkor szerintem elég egy módszer is... és ha ne adj isten emellett teherbe esnél még mindig ott a 72 órás gyógyszer.

409. MWNN (válaszként erre: 408. - Holly_B)
2009. nov. 19. 01:48

Szia! Remélem nem gond, ha fiúként válaszolok neked. Ha nagy hülyeséget mondanék, majd a többiek kijavítanak :-)


Nem fontos fogamzásgátlóval védekezned. Lényeg, h semmiképp se ess teherbe. Tehát 100%-os védekezés kell. Ezt pedig egyetlen módszer sem adja meg önmagában. Ezért is írja a tájékoztató, hogy legalább 2 különböző védekezési módot kell használni. Pl. óvszer+tabi.


Sztem kérdezd meg erről a nőgyógyászod, hogy mit javasol!

408. Holly_B
2009. nov. 19. 00:18
Sziasztok! Én most fogom elkezdeni szedni a Roaccutan-t, és az lenne a kérdésem, hogy muszáj-e fogamzásgátlót szedni a Roaccutan mellett, és nem elég-e más módszer a fogamzásgátlásra? Ugyanis én nem igazán szedhetek fogamzásgátlót, mert nőgyógyászati problémákat okozott nekem :-(. Ha estleg egyéb módszerrel (és nem fogamzásgátlóval)védekeznék a terhesség ellen, az a későbbiekben (évek múlva)megnehezítheti a teherbeesést? Vagy a magzatkárosodás csak a kezelés idejére és az azt követő kb. egy évben áll fenn? Kérlek válaszoljatok, ha tudtok erről konkrét tudnivalókat! Előre is köszi!
407. 07e4d2b91a (válaszként erre: 406. - Alterbarbus)
2009. nov. 18. 19:31
De nemár,hogy a tv-ben csak a rosszat mondják.
406. alterbarbus (válaszként erre: 405. - 07e4d2b91a)
2009. nov. 18. 18:07
szerintem a legtöbb ember fel sem figyel ilyenekre, neked is csak azért tűnt fel, mert érintett vagy a dologban, de nem hiszem hogy olyan sokan emiatt ne szednék be. az emberek 99,8%-a "meg se hallotta" ezt a mondatot =)
2009. nov. 18. 15:44

Felháborított a Jóban rosszban című sorozat! Tegnap este 2nővérke közölte behoztak egy lányt, aki terhes...és izotretinoinos bogyót szed a bőrére..."az durva gyógyszer lórugás" és elvetélt mert a bogyó magzatkárosító.

1. mindenki tudja, van akinek csak ez segít

2. nem szabad teherbe esni, csak védekezés mellett írják fel

3. ha valaki terhes lesz akkor el kell a gyereket vetetni. Tehát miért azzal jönnek emiatt vetélt el, emellett megtartani se lehetne a babát

4. hogy jön ahhoz egy sorozat, hogy mocskoljon egy gyógyszert, ami sokaknak segít, és csak a rosszat tünteti fel?

Ezért is sokan mocskolódni fognak és nem merik majd beszedni.

404. 07e4d2b91a (válaszként erre: 403. - Andreana87)
2009. nov. 17. 18:03
Nekem nem kellett előtte antibiotikumos kezelés.
403. Andreana87 (válaszként erre: 402. - MWNN)
2009. nov. 17. 14:29

Hát ez marha jó, én direkt megkérdeztem, hogy egyszerre vegyem e be, és mondta, hogy igen...

Mindegy először úgy is csak egyet fogok, aztán majd rákérdezek még.

Köszi a válaszodat!

Sok sikert :)

402. MWNN (válaszként erre: 401. - Andreana87)
2009. nov. 17. 13:23

Igen, tegnap este vettem be az első szemet. Minden reggel és este kell.


Nekem külön kiemelte, hogy nem szabad keverni a kettőt, a 20-asat szigorúan este szabad csak. Nem tudom miért.


Egyéb kezelésem nem volt előtte, egyből ezt ajánlotta, hogy ez a legjobb.

401. Andreana87 (válaszként erre: 400. - MWNN)
2009. nov. 17. 12:47

Neked reggel és este kell bevenned őket? Te is most kezdted?

Nekem azt mondta, bevehetem egyszerre, bár 1hétig csak a 20mg-osat fogom szedni, és aztán mind a kettőt.


Mindenki:

Nektek volt bevezetőleg antibiotikumos kezelés? Nekem nincs rá idő, mert már így is csúsztam. Nem fog az hiányozni?? Lehet, hogy nagyon be fog durranni az arcom anélkül???... :(

400. MWNN
2009. nov. 16. 20:53

Sziasztok!

Én is beléptem a Roaccutan (pontosabban az Isotretinoin-ratiopharm) szedők klubjába :-)


Reggel egy 10mg-osat, este pedig egy 20mg-osat kell szednem. Remélem megúszom nagyobb mellékhatások nélkül! Kívánjatok szerencsét! :-)


Egyébként nem volt olyan drága a gyógyszer, mint vártam, a két doboz együtt se került 4000 ft-ba.

2009. nov. 14. 14:44
A bogyó mellett vigyázni kell a májadra! Mert mellette is előfordulhat elvileg, hogy nem lesz túl jó a működése, és mivel az alkohol nem tesz jót neki, jobb kerülni... érted jobb vigyázni. Nehogy még emiatt legyen gond, ha amúgy nem. Inkább nem iszok.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook