Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. júl. 26. 16:45
Én négy hónapja szedem ezt a gyógyszert. Már a második hónapban teljesen letisztította a bőröm, mostanra már a hegeim is alig látszanak. Még két hónapig kell szednem, azt mondta a dokinő, hogy többet nem lesz gondom a bőrömmel. A szám és az arcbőröm kiszáradt, de ajánlott krémet és ajakápolót, ami hamar meggyógyította. Más mellékhatást nem tapasztaltam. Én csak ajánlani tudom! :)
967. csinoska2012 (válaszként erre: 966. - Arrival)
2014. júl. 11. 07:14
Igen teljesen igazad van,nekem akkora aknék jöttek ki az arcomon ,hogy 1x plaztikázni kellett a hegeket és nem tini voltam 33 éves és mint kiderült a stressztől.Elötte Diana 35 szedtem semmit sem ért.
966. arrival (válaszként erre: 960. - Anda1986)
2014. júl. 10. 23:55

Nem veletlen nem irjak fel a gyogyszert negativ terhessegi teszt nelkul (Angliaban ahol dolgozom a korhazban), otthon ahol szedtem a Roaccutant 15 evvel ezelott, nyilatkozni keleltt, hogy nem leszunk terhesek, nemelyik doki meg csak fogamzasgatloval egyutt irja fel.


Te szedted egyaltalan ezt a gyogyszert valaha? Mert ha nem, akkor mitol vagy ilyen tajekozott?

Tudod milyen egy nonek borzaszto pattanasokkal elni?

965. syria
2014. júl. 10. 18:26

Bocs, nem olvastam vissza. Hol tartunk?

Szerintem ott, hogy a gyerekvállalás előtt tilos ez gyógyszer, mert komoly károkat okozhat a magzatban.

Könyörgöm! Tegyünk már különbséget az akármi okozta pattanás (aminek talán meg is lehet találni az okát) és a rosacea között!

A tinikori pattanásaimat simán kezeltem. De amikor 40 évesem kirügyeztem, az nem volt piskóta. De megoldottam ezzel a gyógyszerrel. :)

964. csinoska2012 (válaszként erre: 962. - Anda1986)
2014. júl. 10. 14:49
Elolvastam amit linkeltél,mint minden gyógyszernek ennek is van mellékhatása,és azt gondolom azok akik pattanással,aknékkal küzdenek eleve már depressziosak, nem hinném ,hogy ez a gyógyszer vezetett az öngyilkosághoz, már csak azért sem mert én elég depis .pesszimista jellem vagyok ,és anno inkább az aknék okozta elváltozástól voltam depis és nem a gyógyszertől.
963. NomNom
2014. júl. 10. 12:49

Én Sotretet szedtem, nem jöttek ki a várt mellékhatások, a pattanásaim elmúltak.

Ha újra előjönne a probléma, nem szedném újra, félek, hogy egyszer még baj lenne belőle...

Inkább alaposabb kivizsgálás kéne, nekem azóta kiszedték a mandulámat, akár az is okozhatta anno. Csináltak előtte vérvizsgálatot, de minden abból sem derül ki. Ha valakinek agresszíven és nagyon mély aknék jönnek elő a semmiből, az valamit jelez. Én csak remélem, hogy a mandula volt az oka (azóta egy bölcsességfogat és cisztát is eltávolítottak :)). Inkább én is a paleo diétát próbálnám ki. Annyit megér, hogy addig sem mérgezem magam.

2014. júl. 10. 12:48
2014. júl. 10. 12:31
Milyen hatással?meggyógyul az anya töle,és vigyázz a kezelés alatt ,hogy ne essen teherbe,utána jöhet a baba!
960. anda1986 (válaszként erre: 959. - Csinoska2012)
2014. júl. 10. 11:47
Persze, ha kiürült a szervezetből lehet egészséges baba... De ha alatta fogan meg... ha a babára olyan hatása van, akkor az anya szervezetben milyen károkat okozhat?
959. csinoska2012 (válaszként erre: 958. - Anda1986)
2014. júl. 10. 09:20
Ez hülyeség amit irsz!Valóban baba nem lehet,de utána lehet gyereke.Én 6 hónapig szedtem és elötte mindent kipróbáltam, ez volt az utolsó megoldás.Ja és képzeld el utána még született egy egészséges kisbabám is:)
2014. júl. 10. 05:40

Én nem szedném a helyedben.

Sejt károsító hatása van (nem véletlen nem lehet baba)

Selejt sejtek nap mint nap keletkeznek, de az immunrendszer kordában tartja őket, viszont ha kap ekkora dózisú sejtkárosító anyagot, nem biztos, hogy megbirkózik a feladatal. Most szép lesz a bőröd, viszont benne van a pakliban, hogy 10-15 év múlva 2 gyerek mellett járhatsz kemóra.


Annyit érdemes még tudni, hogy ez módosított A-vitamin. Ebből kiindulva én a helyedben vitaminokkal próbálkoznék, de ha ez sem jön be az okot keresném.

Hormonzavar, esetleg gyulladás okozhat ilyesmi, jah és vitamin hiány.

2014. júl. 9. 22:45
Nekem is használt anno...ha más nem segít, szerintem szedd be.
956. arrival
2014. júl. 9. 21:57

Masfel evig szedtem, ket kurzust csinaltam vegig. Nagyon megerte, azota szep a borom !

Jarni kell kozben vervetelre, es a haj-bor-szaj nagyon kiszarad, de ezek ellen lehet tenni.

En ajanlom !

2014. júl. 9. 21:54
Én kb.10 éve szedtem acnéim voltak 3x mütöttek vele, 6 hónapig szedtem rednbe jöttem minden mellékhatás nélkül.
954. zsana85
2014. júl. 9. 21:30
Szedtem, megbántam. Lett a pattanások helyett sok más bajom ráadásul mikor abbahagytam vissza is jöttek. Igaz kevesebb, de még úgy is csúnya volt. Évekbe telt mire elmúltak a mellékhatások. Az egészséged érdekében nem szedném. De minenkinek máshogy reagál a szervezete.
953. syria (válaszként erre: 951. - 25800e2d09)
2014. júl. 9. 21:06
Engem az hozott ki a rosaceából 15 éve. Lehet, hogy már vannak korszerűbb készítmények, csak a megfelelő orvosra kellene rálelni.
2014. júl. 9. 21:05

Ne szedd!

Inkább az okot kellene kezelni.

2014. júl. 9. 20:59
Többet árt mint használ. Már bőrgyógyászok se szívesen írják fel
2014. júl. 9. 20:58
949. BBLia
2014. júl. 9. 20:55
Vélemények a Roaccutanról?
948. hamapax
2014. márc. 25. 12:35

te jó ég. javítom: *veszélyes


És még annyi eszembe jutott, hogy a szám széle mindig kirepedt és begyulladt, de kaptam rá valami jó kémet (vényköteles), és az napok alatt rendbe tette.

947. hamapax
2014. márc. 25. 12:32

Szia!

Nekem az arcomon mindig csak 2-3 pattanás volt, inkább a vállamon volt több apró és 1-2 nagy szinte folyamatosan.

Kipróbáltam két kenőcsöt is, amiket ha jól emlékszem 2-3 hónapig kellett kenegetni, és az egyik eléggé büdös is volt. Elmúltak a pattanások a kezelés végére, de amint abbahagytam, egyből visszajöttek.

Ekkor írta fel az orvos az isotretionoint. Először hezitáltam kicsit, mert olvastam a neten, hogy erős, de az orvos nagyon ajánlotta. Az első két hónapban 40 mg-ot szedtem naponta (80 kg vagyok, 21 éves), majd egy hónapig 30-at és egy vagy két hónapig 20-at. A mellékhatások közül a szájszárazság jelentkezett, de sok vízzel és kenőcsel kezelhető volt. Meg vérzett néha az orrom, de ennyi kellemetlenség belefért. Ja meg megemelkedtek bizonyos értékek a véremben, de ez havi ellenőrzés mellett egyáltalán nem volt vészéjes. A 30 és 20 mg mellett pedig semmilyen mellékhatás nem jelentkezett. Most már szép a bőröm és ajánlom másoknak is a készítményt! Sokat kell inni mellette, meg nem szabad harapdálni az ajkakat, és a rendszeres sport is sokat segít. Nekem sokkal-sokkal jobb lett a véreredményem, amikor jártam mellette sportolni.

Ja és én Németországban szedtem, ahol a TB teljes mértékben téríti a gyógyszer árát. :)

946. Lara21 (válaszként erre: 945. - Yasmineramone)
2013. szept. 18. 11:47
Paleo étrend! Nekem rendbe tette az arcomat és az ekcémámat! Próbáld ki!:)
2013. júl. 21. 16:22
sziasztok! van itt még valaki? Hát az én sztorim is elég vicces... én kb 12 éves korom óta szenvedek a pattanásoktól, kipróbáltam mindent, mire odaáig jutottam h kozmetológus: fogamzásgátló, de kiderült h nem szedhetem mert trombózis-hajlamom van. Ezután jött a roaccutan először csak 3 hónapig, megint 3 hónap, de mindig visszajött. Később egy másik orvos újból felírta, azt mondta, pár hónap nem elég, minimum egy év kell. Szedtem is, ennek az eredménye az lett h candidás lettem, gyomorégés, puffadás mindentől. abbahagytam, 1-2 év múlva előről... Újabb orvos, ő szerintem az ország egyik legjobbja, ő sem tudott mást mondani, de ő már nem egy évre, hanem másfél-2 re számolta a szedést. Sokat vaccilláltam előtte, mert a gyomromnak már egyszer annyi lett, de annyira rettenetesen nézett ki, (alapozó nélkül esélytelen volt utcára menni) hogy rászántam magam. Tökéletesen letisztult, de a haspuffadás természetesen előjött, bár az orvos annyit mondott, válasszak: vagy akarok szép bőrt, vagy nem, ennyi az ára. Aztán jó egy év pihenés, egy év után újból, bár már jelentősen kevesebb, de visszajött... mondta h akkor kezdjem megint pár hónapig. azán ha előjön, akkor megint. És most akadtam el.... Nem igaz hogy nem létezik erre a problémára valami megoldás!!! csak az h gyógyszerekkel kell magunkat tömni, ami ki tudja mit okoz... megint nem tudom mit tegyek. Nem akarom az emésztésemet teljesen tönkrevágni. (bár már majdnem megtörtént) Lehet nekem is hormonvizsgálat kellett volna? és ha az megvan? annak is csak gyógyszer lehet a vége?
2013. máj. 15. 21:35

sziasztok!

Mindjárt vége a fél éves kúrámnak. szerencsére szépen javul az arcom. már csak a hegek vannak. remélem nem jönnek vissza.

Most csináltattam egy friss labort és minden rendben van. még a máj eredmény sem romlott. Lekopogom. Remélem a későbbiekben sem tapasztalok semmi mellékhatást.

943. life14 (válaszként erre: 942. - Deli79)
2013. ápr. 14. 17:39

Az orvosoknak nem erdekuk, hogy meggyogyuljon a beteg, igy nem is fogjak keresni a problema okat, csak felirnak a tunetre valami gyogyszert, ami tovabb rontja a betegseget.


13 es fel eves voltam, mikor az egyik borgyogyasz felvetette, hogy szedjek fogamzasgatlot, perrsze mindenfele hormonvizsgalat nelkul.

Az majd segiteni fog.

Fogamzasgatlot, 13 evesen!

Aztan kezdetem el a Roaccutant, mert a doki biztositott rola, hogy hormonmentes, teljesen biztonsagos.

Az acom sep azota is, de sokra mentem vele betegen.

Igaz a mondas, hogy az egeszseg nem minden, de egeszseg nelkul minden semmi!

Ugyhogy mindenki szuveren dontese, hogy melyik utat valasztja, es o fogja viselni a dontese kovetkezmenyeit is.

Mindenki maga felelos a sajat egeszsegeert.

942. deli79 (válaszként erre: 941. - Life14)
2013. ápr. 13. 10:40
megértelek. én ugyanígy jártam, mint te. hála istennek, én roaccutant és társait nem szedtem soha, de mindenféle antibiotikumot igen, amit a kedves bőrgyógyászok az arcbőrömre írtak fel, ami a fogamzásgátló okozta felborult hormonrendszerem miatt volt katasztrofális állapotban... az antibiotikumok tönkretették az emésztésemet, ami miatt csak még rondább lett a bőröm... és ez ment majdnem 10 évig... abba már bele se menjünk, hogy a foggátlót meg azért írta fel 17 éves koromban a nőgyógyász, mert volt 1 petefészek gyulladásom, ami miatt tele volt az állam pattanással... ő így kezelte a gyulladást... hányinger. :S
941. life14 (válaszként erre: 940. - Deli79)
2013. ápr. 12. 01:46

Mindenki a saját kárán tanul.


Elhiszem, hogy van, aki bízik a Roaccutan-ban, mert szenved a pattanások miatt.

Én végigsírtam a kamaszkorom a csúnya, gyulladt, fájó arcom, és a kikozosítések, sértések miatt, foleg, hogy elotte és alapból is egy népszeru és kozéppontban levo lány voltam/vagyok.

És okozott lelki sebeket, hogy évekig semmitol nem javult az arcom.

És nagyon boldog voltam, mikor a Roaccutantol kitisztult az arcom, pedig annyira csúnyák voltak a pattanások, hogy nem hittem, hogy visszakapom a régi szép arcomat.

Végre tárasaági életet élhettem, haverok, buli, fanta. Élveztem a szépségem, és, hogy a mai noideál szerint jó nonek számítok.

Ennél tobbet nem is akartam, csak, hogy a kulsom ne akadályozzon a mindennapi életben, boldogulásban, és vonzó legyek.

Mert hát a fiatalok nagyon gonoszak tudnak lenni az olyanokkal, akik eltérnek az atlágtól, akár kulsoleg, akár másban.

Érdekes, én sosem a kulseje vagy egyéb felszínes dolgok miatt ítéltem meg másokat, mégis engem vert a sors ezzel.


Nem tartott sokáig az orom, mert kezdodtem a betegségek, amik iszonyú fájdalmakkal, durva tunetekkel jártak.

A rengeteg orvos, kezelés, mutét, gyógyítók, csodaszerek, diéták, kétségeesés, pénz, ido, energia.


Már akkor kezodott a baj, mikor pattanásaim voltak. Az egy tunet volt.

A fo probléma pedig a hormonrendszer helytelen mukodése.

Ami nem lett kezelve, és ebbol alakult ki késobb a sok betegség.


Elmondhatatlanul duhos vagyok, amiért akkor nem foglalkozott senki a valódi problémával, félretájékoztattak, félrekezeltek, tunetet kezeltek, én meg bíztam a a profitorientált orvostudományban, orvosokban, akiket a gyógyszergyárak támogatnak.

Sajnálom, hogy nem voltam elég tájékozott, nem volt netem sem, hogy informálódjak, és még gyerek voltam.


Ha akkor tudom ezt, akkor nem szedtem volna be a gyógyszert.

És, aki annyira beszukult tudatallapotú,hogy nem lát ki a saját fejébol, és nem képes tenni magáért, úgy, hogy vannak lehetoségei, és csak egy bogyótol várja a csodát, az magára vessen.

Mindenki a saját kárán tanul.

940. deli79 (válaszként erre: 938. - Life14)
2013. ápr. 6. 19:47
a 939-es hozzászólásomat neked is szántam.
939. deli79 (válaszként erre: 937. - Gyöngyuszka)
2013. ápr. 6. 19:46
nem te vagy az egyetlen. előbb-utóbb mindenkinél elő fog jönni valahogyan, max. nem ezzel fogja összefüggésbe hozni. semmi nem marad büntetlenül, a szervezet nem felejt. sajnálom, hogy így jártál, és örülök, hogy megosztottad a tapasztalataidat, de sajnos, ahogy elnézem, falrahányt borsó. mindenki azt gondolja, ő majd megússza... hát, nem fogja! ezt pofázom évek óta mindenkinek, de hiába. ez van. :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook