Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
518. 29 (válaszként erre: 512. - Alterbarbus)
2010. febr. 16. 15:23

:-)és így félévesen mit mondassz, megérte?

Most milyen a bőröd állapota? Száradás, pattanás, foltosodás terén?


Anita

517. 29 (válaszként erre: 516. - 07e4d2b91a)
2010. febr. 16. 15:21

Na akkor szurkolok, hogy szedhesd! Gondolom te is ezt a La roche effaclah h-val kened az arcod?! Ilyenkor ennyire nem használ, vagy hiába kened?

Ez a piros, kiütésesség kicsit megijeszt:-( Vajon mindenkinek ilyen lesz?

És jönnek még ki pattanások? Illetve alapozót tudsz használni?

Nekem szerencsére még türhető az arcom kopp-kopp, pedig menszesz is van. Talán most, hogy 7napja szedem, mintha kicsit kezdene száradni a szám. A testem minden nap kenem, remélem így nem fog nagyon száradni.

Neked amúgy nagyon pattanásos volt a bőröd?


Ne idegeskedj!!Csak optimistán, szép lesz a bőröd!

2010. febr. 16. 11:33

Szia!


Hát...elég ideges vagyok, mert már befejezném a kúrát, és még 2hét van a vérvételig, mikor megtudom szedhetem-e. Most egész jó, a szám nem olyan vészes, de hámlik a bőröm még. Sajnos, ha kimegyek a hidegre, a bőröm kiütéses, piros hámló foltos lesz. Hidegallergia. Talán a bogyó miatt van, mert nagyon száraz, vékony a bőröm most, remélem majd ha nem szedem elmúlik, jövőre nem lesz. Na nehezen gyógyul. Mitesszerek akadnak, nem vészes.

515. 29 (válaszként erre: 514. - 07e4d2b91a)
2010. febr. 16. 11:11

Szia!


És veled mi újság? Olvasgattam már akkor is a fórumot, mikor még te kezdted a bogyót szedni!

Te így hogy most szünetet tartassz, milyen a bőröd állapota?


Anita

2010. febr. 15. 21:59
Jó neked:)
513. zizmó25 (válaszként erre: 512. - Alterbarbus)
2010. febr. 15. 21:58
wow! akkor kitartást a finishben :)
2010. febr. 15. 21:01
utolsó (azaz 6.) hónapot kezdem a mai nappal :D
511. zizmó25 (válaszként erre: 510. - 29)
2010. febr. 14. 17:49
Szia! Hát nekem már szárad a homlokom úgy látom. Meg érzem a mellkasomon is meg a hátanom is hogy száraz a bőrőm, de azt kezelem külsőleg is mondjuk. De nem vészesen! Plusz az arcomon egyáltalán nem, mondjuk ott pattik nem is voltak soha. Ugyan szárazabb ott is most, de kenem és kutya baja.
510. 29 (válaszként erre: 507. - Zizmó25)
2010. febr. 14. 16:43

Szia!

Már észrevetted, hogy szárad is az arcod?Vagy csak jönnek a pattanások?

Én ma szedtem be az ötödik szemet, eddig semmi különleges hatása nincs szerencsére!

Anita

509. zizmó25 (válaszként erre: 508. - Alterbarbus)
2010. febr. 14. 16:01
csak egy honap után kezd majd romlani? :O én azt hittem az 1-2 héten belül elkezdődik a szedés után és 1 vagy másfél honap után lassan de javulni kezd.... :S végülis mind1, mostmár végig csinálom, mert remélem a végeredmény majd feledteti a többi dolgot...
508. alterbarbus (válaszként erre: 507. - Zizmó25)
2010. febr. 14. 11:00
szerintem még nem, az majd inkább egy három hét múlva kb.
507. zizmó25 (válaszként erre: 506. - Alterbarbus)
2010. febr. 14. 09:26
Köszi a bíztatást! A magam fajta kezdőknek ez tényleg sokat számít! :) Asszem nálam elkezdődött ez a romlásos dolog, de az lebeg a szemem előtt, hogy a tavasz derekára már szép leszek! Ugyhogy mindenkinek azt mondom, fő a pozitív hozzáállás! :)
2010. febr. 13. 21:18
látom többször is felmerült a kérdés, hogy mennyire fog romlani, meg ilyenek (meg hogy a dózis emelésekor újra romlik-e). figyeljetek, ezt már leírtuk előrébb is, szóval most csak röviden: ne féljetek ettől! az, hogy kicsit romlik, nem azt jelenti, hogy sokkal csúnyább lesz. inkább úgy képzeljétek el, hogy alapesetben is vannak időszakok, amikor kicsit szebb, meg van, mikor kicsit rondább. először a "kicsit rondább" időszak lesz, aztán elkezd szépen javulni. de ez sem biztos, mert van akinek egyáltalán nem romlott. de ha mégis romlik, akkor se lesz feltűnően sokkal csúnyább, nem kell ettől félni. ez legyen a legkisebb gond, tényleg nem annyira gáz, mint amennyire gondoljátok. =)
2010. febr. 13. 16:16
Szia! Csak egy vérképet néz, hogy szedheted-e a bogyokat.
504. llui
2010. febr. 13. 15:38

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne,hogy az orvos milyen vizsgálatokra küld el mielőtt felírja ezt a gyógyszert? Csak vérvizsgálat, vagy kell más is?

2010. febr. 12. 16:32
Persze rendben! Konzultálunk!!! :)
502. 29 (válaszként erre: 501. - Zizmó25)
2010. febr. 12. 15:02

Hát a súlyomat nekem sem kérdezte meg, csak szemrevételezett:-)

Megkédezte, hogy a hátamon, vagy a mellkasomon vannak e patik, de szerencsére nekem ott nincsen.Nekem aztán a pólusaim nem szűkek. A miteszerek nekem is begyulladnak, abból kissebb patik lesznek.

Majd azért számoljunk be, ki hogy áll:-)

2010. febr. 12. 14:10

Szió!

Nem túl problémás, igazából csak a homlokomon voltak eddig gondok, de azok is azért vannak a bőrgyógyász szerint, mert szűkek a polusaim és nem tud kiürülni a faggyú, ugyhogy ezek inkább miteszerek amik be-be gyulladnak. egy fél éve lett csunyább és a hátamon, de még a mellkasonom is tele lettem ilyen kis izékkel (azelőtt utóbbin soha nem volt semmi) ugyhogy lehet hogy csak ezért irt fel 1omg-t. de ugy tudom, hogy ezt a sulyhoz kell kiszámolni, és azt pl tőlem meg sem kérdezte. minden esetre nagyon remélem, hogy egy életre megszabadulunk a bőrproblémáktól. én a homlokommal nagyon régen kinlodok, ugyhogy már roppant modon unom. :))

Kitartást mindenkinek!! (igyekszem én is :P )

500. 29 (válaszként erre: 499. - Zizmó25)
2010. febr. 12. 13:02

Szia!


Hát most szedtem be pont a harmadikat, egyenlőre nem látok semmit!Bár kenem szorgalmasan magam inkább, a számat, arcomat, hogy ne száradjak:-)

Neked amúgy mennyire problémás a bőröd?Lehet azért írt fel 10mg-ot,mert nem olyan vészes, vagy azért hogy ne romoljon olyan hirtelen!Nemtom!

Igen türelem, türelem. Én nagyon bírom ebben!!


Anita

2010. febr. 12. 11:40

Anita, te tapasztalsz már valami változást? mondjuk hogy kiszárad a bőrőd, vagy a szád? Én egy hete szedem, igaz csak napi 1omg-ot (gondolom a szokatás miatt) de egyenlőre semmit nem tapasztalok, se jobb, se rosszabb, se szárazabb... gondolom, majd emelni kell az adagom...

a tapasztaltabbaktól kérdezem: dózisn9velésnél ujra rosszabbodni fog (elvileg)? most ugyan még nem tapasztalom, de lehet majd csak 2omg-nál fogom. csak igy ugy érzem elfecséreltem egy honapot. jááááj, tényleg a türelem a legnehezebb. :)

üdv mindenkinek

498. syria
2010. febr. 12. 10:27

Engem a rosaceám miatt kezeltek évekkel ezelőtt több hónapig Roaccutan-nal, mikor az arcom már egy merő gyulladás volt. A mellékhatások közül csak a szájszárazságot tapasztaltam. Nem hozott teljesen rendbe, ezért később ismételni kellett, akkor már kisebb dózissal. További javulást a Lenkei-féle közepes vitamincsomag hozott.

Most sem vagyok teljesen rendben, de már csak átlag hetente jön elő egy-egy csúfság, amit

Ilcsi néni feketeszappanával, meg Hunza sószappannal kezelek.

497. 29
2010. febr. 12. 09:47

Sziasztok!


Csatlakozom hozzátok, én is elkezdtem a roa kúrát, mondjuk én még csak 2napja szedem, napi 20mg-ot.

Nagyon kiváncsi leszek a hatására.Pont most hogy eljutottam bőrgyógyászhoz, kb egy pattanás van az arcomon:-(ilyenkor mindig, jajj nem is vészes. Nekem nem sok kicsit van, nem borítja be az arcom, általában nekem nagy gyulladt göbök szoktak lenni, ami több hét mire javul:-(és nagyon fájdalamas, és randa!!Szval én ezektől szeretnék végleg megszabadulni, ezek miatt vannak hegeim, amik lila színűek:-(

A doki vett vért, egy hónap múlva kell mennem!!


Pusz

Anita


Majd beszámolok, hogy javulok, hátha másnak is segítek.

2010. febr. 10. 10:15
Ne aggódj, helyrejössz! Pozitív legyél. Nekem könnyebb igaz, mert napi 40mg-ot szedtem, fogok szedni, gyorsan javultam.
495. klorel8472 (válaszként erre: 494. - 07e4d2b91a)
2010. febr. 9. 21:03
Én is mindenkinek ezt kívánom. De hát már én is 4-5 éve küszködöm és emiatt már nagyon türelmetlen vagyok :(
2010. febr. 9. 12:19
Jaj miért kell elvenni a kedvünket. Mindenkinek másképp hat, és van aki beteg lesz, van aki nem. Adjunk esélyt magunknak. Ezt csak az értheti, aki már kivan a bőrétől. Remélem mindenki jól lesz!
2010. febr. 8. 18:27
hát nyugi nekem is később kezdett el javulni mert én végig csak nap 1et szedtem még most is (pedig már 5 hónapja szedem) aggódom is egy kicsit hogy kevés lesz (20 mg-ot szedek naponta) de nefélj neked is javulni fog =)
2010. febr. 8. 14:38

Sziasztok!

Én 2 hónapja szedem. Első hónapban napi 1-et másodikban már a normál dózissal vagyis napi 2-t. Sajnos még nem látok javulást, szinte romlott, ugyanolyan a bőröm csak a pattanások nagyon és nehezen lehet kinyomni őket. Szerintetek ez normális? Nem kellett volna már javulnia?

491. Danuka (válaszként erre: 490. - Ternal)
2010. febr. 4. 13:25

Sziasztok!

Hát nekem nincs valmi jó véleményem erről a gyógyszerről, nem ajánlanám nyugodt szívvel. 11 hónapig szedtem, 14 hónapja hagytam abba. Mellékhatások közül ami kellemetlen volt az az izületi fájdalom, gyengeség és a száj-és bőrszáradás de ezt már sokan leírták.

Viszont a legrosszabb nekem az volt, hogy nem csak ott száradt ki a bőröm ahol ragyák voltak- az arcomon, hanem ott is ahol tök szép bőröm volt, a dekoltázsomon, a karomon.

És azóta is meg van változva a bőröm, nem termel elég faggyút ott ahol kellene igy kennem kell, de a természetes az szebb.

2.)Abbahagyása után egy hónappal pánikrohamok törtek rám, szívdobogás, balkarzsibbadás, ahogy le van írva a szakirodalomban:), a bőröm ekor nagyon száraz volt. Plusz refluxom lett hasmenéssel, teljesen le voltam robbanva és hónapok kellettek, hogy rendeződjek, de még most érzem a hatását. A bőröm ennyi idő után olyan, hogy vannak mitesszerek de kisebbek, de ahol régen gyulladt volt ott most is az csak gyengébben.

Szóval nagyon erősen bevatkozik a gyógyszer olyan folyamatokba amibe nem kellene neki.

A test védekezik a "méreg" ellen.Most méregtelenítek, illetva azóta is, és átálltam a természetes táplákozásra, a makrobiotikára is részben.Soha többet nem szedném be!

Dia

490. ternal
2010. febr. 3. 16:43
Sziasztok! Köszönöm szépen, hogy leírtátok a tapasztalataitokat. nekem egyenlőre 1o mg-ot irtak fel, de mondta is az orvosom, hogy lehet, hogy majd növeljük, de kezdetnek, meg szokatónak ennyi elég. Maja elég rémtörténet volt ez amit irtál. Én is ezért választottam inkább a belső kezelést, mert a doki mondta, hogy igazából ami nekem kialakul azok gyulladt miteszerek amik nagyon mélyen vannak, és a kozmetikus csak összetörtné a bőrőm, de minek.... Még egyszer köszi mindhármótoknak a hozzászólást, most kicsit bátrabb vagyok, meg elszántabb, mert már nagyon várom, hogy smink nélkül mehessek az utcára és ne szégyeljem hogy hogy nézek ki!!
489. alterbarbus (válaszként erre: 486. - Ternal)
2010. febr. 3. 16:19
szia! nekem rosszabbodott egy kicsit de semmiképpen nem mondanám hogy kétszer annyira csúnya volt. ez most olyan hogy ha nem szeded a gyógyszert akkor is vannak időszakok mikor kicsit szebb meg van mikor kicsit rosszabb. ennyi. meg különben is az hogy pár hétig kicsit pirosabb szerintem minimális áldozat azért hogy utána (remélhetőleg) életed végéig szép lesz a bőröd... nekem bejött(Y) nem kell félni.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook