Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
548. vedit25
2010. febr. 24. 08:11

Sziasztok!

Én szedtem a Diane 35, Cipromix, meg még valamit csak annak már elfelejtettem a nevét, aztán próbálkoztam időközben a hüvelygyűrűvel is, de attól pattanásosodtam aztán ismét a tablettánál kötöttem ki. Kb 6 év után hagytam abba tavaly... Most semmi hormonálisat nem használok, a dokinő azt mondta a kezelés miatt ne kezdjem el megint, de komolyan figyeljek oda. Mondtam így lesz. :)) Párkapcsolat miatt ne fájjon a fejed Anita ITT A TAVASZ!!!! :)

547. 29 (válaszként erre: 546. - Zizmó25)
2010. febr. 23. 20:37

Én is szedtem Yadin-t, gondoltam segít a bőrömnek, de nem:-(

Hát én is szingli lettem 2hete, akár abba is hagyhatnám:-)Bár a dokinő azt mondta szedjem inkább..mert hogy nem leszek sokáig :-)hahahaa biztos tud valami;-)

Hát ha nálam valaki több folyadékot iszik..napi 3-4liter, már fél óránként pisilek.

De annyira nem idegelem magam várható rosszabodás, számítok rá.

2010. febr. 23. 20:22

Hali! Én Yadine-t szedtem. Én sem a pattik miatt kezdtem, hanem egy hosszú kapcsolat miatt, csak volt ez a jótékony mellékhatása, hogy szép volt tőle a bőrőm. De azt sem szedheti az ember állandoan, meg singli is vagyok már.

Én a VESZ bőrgyógyászatra járok, a főorvosnő a dokim, jó fej, meg okos is. :-)))

Anita, szerintem ne izgulj, ha nagyon bedurvulna már bedurvult volna, szerintem, bár ezt a tapasztaltabban jobban tudják. Meg lehet azért érezted szárazabbnak a bőrőd, mert nem ittál annyit. Szerintem az nagyon fontos, hogy a mennyiségre figyeljünk!

545. 29 (válaszként erre: 544. - Vedit25)
2010. febr. 23. 18:45

Nekem olyan 16évesen kezdődött a ragyakorszak,akkor még se kapcsolatom ezért antibébi sem. Aztán olyan 18évesen írattam fel, de addig katasztrófa volt, némileg segített a gyógyszer, aztán már az sem.

Kozmetikussal(havonta) némiképpen tudtam kordában tartani, de tavaly nyáron, elárasztottak a nagy gumók, és ez egy friss kapcsolatban, szörnyűű+amúgy is.

Úgyhogy nem tudom, nekem nem segített az antibébi:-(Most Belarát szedek elvileg problémás bőrre, tettem még1 utcsó kísérletet:-)

Én a Máv kórházba járok, a körmösöm ott nővér, ő ajánlotta és legalább a véremet is lecsapolta fájdalommentesen:-)))


Na ez jó hosszú lett.

544. vedit25
2010. febr. 23. 15:31

Hát én a fogamzásgátló után csak vártam vártam, fél év után sem volt semmi javulás sőt... és egyre vártam aztán már nem bírtam annyira zavart, hogy még mindig ezzel kell bajlódnom ennyi idősen. Szóval nagyon várom már a változást!

Csajok kitartás, aztán írjatok ám szorgalmasan ki hol tart :) Örülök, hogy rátok találtam! :)

Mikor kell mennetek kontrollra? Magán dokinál vagytok?

Anita milyen fogamzásgátlót szedsz? Mert nekem amellett egyáltalán nem volt semmi ragyám, csak ha megvolt talán egy.

Lehet nem volt jó választás a kontaktlencse melózni, mindjárt kifolyik a szemem, még nem vettem műkönnyet. Ez az első mellékhatás nálam :)Azért bírható. Na jók legyetek! :)

543. 29 (válaszként erre: 542. - Zizmó25)
2010. febr. 23. 14:54

Ma érzem először, hogy szárazabb a szám, kenegetem ezerrel:-)Naa meg begyulladt egy miteszer:-(és fáj.Lehet kezdődik...elkiabáltam

Legjobban azt útálom amellett hogy csúnya, még fáj is basszus:-((

2010. febr. 23. 13:51

Edit, ez ismerős, nekem is akkor kezdett el rohamosan romlani amikor több mint fél éve letettem a fogamzásgátlót... na még jo hogy nem vártam tovább, hogy majd helyre áll, ha neked 1 évig is eltartott hogy romlik. :(


Anita, ez vicces, az egyik cimborám nevezett el tavaly grillcsirkének, ugyhogy ez már rajtam marad. :) Még nem voltam, a hetem elég zűrös lesz, de igyekszem eljutni legkésőbb jövőhéten és beszámolok a fejleményekől. Nekem télleg a bőrgyógyászaton is azt mondták, hogy mértékkel nem árthat. Meglátjuk...


Azért remélem mi az gyogyulós 5o%-ba tartozunk. :)

jobbulást mindenkinek!

541. 29 (válaszként erre: 540. - Vedit25)
2010. febr. 23. 13:13

Szia!

Nekem is "szerencsére" csak az arcom problémás!És nekem inkább a nagyobb pattanások voltak a jellemzőek.Én szedem a fogamzásgátlót a továbbiakban is.Azért az para ha netán majd babát akarok és leállok vele, mennyire borul meg a hormonháztartásom, és ezálltal a bőröm?!

És te most a fiatal,vagy felnőtt kategóriába tartozol:-)Gondolom 25?:-)

Én nagyon bízom benne!!

Szolit? Én nem tervezem, majd ha a sorstársam:-) elment és nem lett grillcsirke esetleg meglátom, addig meg barnítógyöngy az arcra,az is megteszi:-)

Akkor te is majd jelentsél időközben,hogy vagy stb..


Anita

540. vedit25 (válaszként erre: 538. - 29)
2010. febr. 23. 12:59
Teljesen meglepődtem először, hogy egyből elkezdett simulni az arcom, aztán ma reggel szembesülnöm kellett vele, hogy azért :) harc az lesz, mert pattanások vannak. Hál Istennek nekem csak az arcom a problémás, miután már több mint egy éve abbahagytam a fogamzásgátlót sajnos egyre rosszabb lett... Bízom ebben a gyógyszerben! A dokim azt mondta fiatalabb korban 16-19 éveseknél kb. 70% teljesen megszünteti a pattanásokat, felnőtteknél már 50%-ra tehető. Kiváncsi vagyok! Nálad miújság? Mikor tervezed a szolit? :)
539. 29
2010. febr. 23. 10:01
jav:mákom:-)
538. 29 (válaszként erre: 535. - Zizmó25)
2010. febr. 23. 10:01

:-))Remélem azért nem leszek grillcsirke:-)

Áááá, nem lehet ekkora mákos, hogy csak úúúgy szép lesz a bőröm:-)Lehet nekem lassabb...

Te hogy vagy?


Anita

537. 29 (válaszként erre: 536. - Vedit25)
2010. febr. 23. 10:00

Szia!

Én lassan két hete szedemm napi 20mg-ot.

Elég sok folyadékot iszom nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de szerencsére tényleg nem szárad az arcom.


Anita

536. vedit25
2010. febr. 23. 08:05

Havonta megyek kontrollra majd és azt mondta a bőrgyógyász, hogy 4 hónap után tudja megmondani meddig kell a kezelést folytatni. Egyes esetekben fél év, de lehet 8 hónap is. A második hónap után ismét vérvizsgálat, ha az okés, akkor csak a kezelés végén kell majd egy utolsó. Az adag amúgy marad 20 mg vagy valaki szed magasabb hatóanyagot?

Ti hányadik napnál vagy hónapnál tartotok?

Mennyi folyadékot isztok egy nap? Nekem azt javasolták, hogy azért a 3 l legyen meg naponta akkor annyira nem fog a bőröm száradni. Szép napot mindenkinek! Üdv Edit

2010. febr. 22. 22:42

Ezt pontosan nem lehet megmondani, hogy meddig kell. DE jópár hónapig. Az általános az a fél éves kúra ha jól tudom. Van aki nem szedi addig, van aki tovább...

Anita! Kipróbálom a szolit, és majd tájékoztatlak mi SÜL ki belőle. :)Szerintem van olyan, hogy nem rosszabbodik..... úgyhogy lehet szerencsés vagy. :)

534. poci19
2010. febr. 22. 18:11
Nektek akik most kezdtétek meddig kell szednetek hány hónapig?
533. 29 (válaszként erre: 530. - Zizmó25)
2010. febr. 22. 17:15

Háát, én azért nem merek, asszem szolizni:-)Legfeljebb majd utánnad:-)

Nekem egyáltalán nem szárad a bőröm, ami pozitív nagyon, de ugyanúgy csillog az arcom, alapozót is simán használok, a hajam is zsírosodik, hogy ez most jó-e, és szép lassan feltűnésmentesen:-)fog javulni?nemtom

532. 29 (válaszként erre: 531. - Vedit25)
2010. febr. 22. 17:13

Szia!


Sztem nem baj a szauna, én legalább is járok heti kétszer infrába, n azt gondlom csak jót tehet a bőrnek!Azáltal is ugye kiizzadod, a sok méreganyagot, még a miteszerek eltűnésében is segíthet!

De azért majd én is megkérdem a dokit!


Üdv köztünk!

531. vedit25
2010. febr. 22. 15:15
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok, tapasztalatcserére. 25 éves vagyok most 5. napja szedem a Roá-t. 20 mg-ot. Egyenlőre semmi mellékhatás, csak egyre tűnnek el a gyulladt pattanások. Szerintetek mikor lesz a romlás? Nálatok volt már? Mert a bőrgyógyász mesélt nekem valami várható 40 %-os visszaesésről, majd azt követően tudja megmondani mennyi ideig tartson a kezelés. Szolit nem javasolta nekem egyáltalán, a szaunát meg lefelejtettem megkérdezni. Az csak nem nagy igénybevétel a bőrnek nem? Vagy?
530. zizmó25 (válaszként erre: 529. - Alterbarbus)
2010. febr. 21. 21:30
szerintem ha óvatosan csinálja az ember és heti egyszer elmegy 4-6 percre, nem lehet belőle probléma. Sőt! száritja a meglévő pattikat,csökkeni a foltokat, vitamint termel, és még a közérzetünk is jobb lesz. :)
2010. febr. 21. 21:09
jaj nekem is olyan színem van, mint egy hullának, ráadásul a hidrogénszőke hajam még jobban rásegít, hogy tök sápadt legyek. én is gondolkodom a szolin, a foltok miatt is.
528. zizmó25 (válaszként erre: 527. - 29)
2010. febr. 21. 20:50

Igen szerintem is a szokatás miatt kaptam 1omg-ot, meg mindig elmondják, hogy bőrgyógyász szemmel nem vészes a bőrőm... de elhiszik, hogy engem zavar. A "mindig" azt jelenti, hogy járok a gyógyszerezés mellett fényterápiára.

Én semmiféle UV-s cuccot nem szereztem még be. Sőt most gondolkoztam el rajta, hogy jo volna egy szoli bérlet, mert semmilyen mellékhatás nem lépett fel nálam, és nagyon fakó vagyok. A bőrgyógyászaton is azt mondták amugy hogy óvatosan, de lehet ilyesmit.

Neked mondjuk ha Spanyolo.-ba mész ajánlok egy min. 8o faktor körüli krémet. Addig még ugyis meglátjuk, hogy jönnek-e nálad mellékhatások. De ott azért erőssen sütni fog a nap, ugyhogy valoban nem árt ha vigyázol! De addig még csacsogunk! :)

527. 29 (válaszként erre: 526. - Zizmó25)
2010. febr. 21. 14:57

Igen 20mg-ot szedek!Nekem is gyullad be azért miteszer, viszont talán azok a gödrök,amik a nagy aknéktól keletkeztek, valahogy beleolvadtak a bőrömbe.Szrencsére nekem a hátam, mellkasom nem problémás egyáltalán.

Én márc. 10-én megyek akkor megint vesznek vért, remélem minden ok-s!

Mondjuk igyekszem is mégjobban odafigyelni a bőrömre hajamra hajpakolás, napi krémezés!Heti 2szer szaunázom, és ettől nekem mindig puha a bőröm.Mondjuk még igencsak az elején vagyunk:-)De fő az optimizmus, nemigaz?:-)

Biztos csak rávezetésként írt fel 10mg-ot, hogy legyen ideje megszoknia a szervezetednek!

Tényleg te használsz már valami olyan kencét, ami UV szűrős?(jól kifejeztem magam)Én áprilisba utazok Spanyolba, addigra be kell valamit szereznem!


Anita

526. zizmó25 (válaszként erre: 525. - 29)
2010. febr. 21. 09:11

Naaa, ez nagyon jó hír!! 2o mg-ot szedsz?

nálam nem sok változás van, annyit már észre vettem én is, hogy talán egyenletesebb a bőrőm a homlokomon, de még be-be gyulladnak a miteszerek, meg vannak kisebb pattik, plusz a hátamon és a mellkasomon, még nem látok változást. De nem is vártam ennyi idő alatt csodát. nekem ez a 16. nap. Örülök, ha április közepére már szebb leszek. :) Jövöhéten iratok fel gyogyszert, szerintem emelni kell majd az adagom 2o mg-ra mert csak 1o-et szedek.... az meg túró. :)

DE!!! Mellékhatások nekem sincsenek. Még a szám sem szárazabb mint szokott. A bőrőm mondjuk kicsit száraz, de az minden télen ilyen.

Majd irj, hogy mi ujság! Tényleg kiváncsi vagyok, hogy neked ilyen hamar beindult volna a javulás? Drukkolok, hogy igen! :)

üvd

525. 29 (válaszként erre: 524. - Zizmó25)
2010. febr. 20. 19:03

Szia!

:-)Pont helyzetjelenteni akartam tenni:-)

11napja szedem, amit észrevettem, hogy kitisztult az arcom, valahogy egyenletesebb a bőrfelszín:-)ha ez lehetséges!

Kop-kop-kop eddig nem hámlok, nem száradok, nincs mellékhatás.Egy-egy kissebb pati, de nem számottevő.

Az arcom kevésbé fénylik!

Egyenlőre ennyi, velem!

Na és veled, mizu???Szárad már az arcod?Hányadik napnál jársz?


Anita

2010. febr. 19. 19:18
Anita! Mizujs veled? Hogy állsz? :)
523. david18
2010. febr. 16. 20:26

Ha nem bánjátok, akkor én is összegezném az eddigieket. Én tavaly októberbe kezdtem el a kezelést, igaz nagyon minimális adagba, mert csúnyán be volt gyulladva a hátam, a mellkasom, valamint az arcom is, ezért óvatos volt a bőrgyógyász.

Ez a minimális adag szinte semmi változást nem hozott, nem javult de nem is romlott az állapotom. Most januárba kezdtem el a rendes dózist a napi 30mg-ot. A fokozatos felvezetésnek hála nem volt nagy a „fellángolás”, de így is begyulladt az arcom párszor.

Január végére iszonyatosan elkezdett kiszáradni a bőröm, a számat szinte egész álló nap kezelnem kell, különben csúnyán kipirosodik, de szerencsére látható már a javulás és csak ez az egy számít nekem. Az arcom gyorsabban javul a hátam és a mellkasom már kevésbé, de ez le is volt írva a tájékoztatóban.

Vérvételen még csak 1x voltam, amikor kis adagban szedtem, akkor minden értéket rendben találtak, nagyon remélem h a mostani vizsgálatnál se lesz semmi probléma.(nem tudom, h az mennyit számít h elég vékony vagyok, és szedek a szívemre béta-blokkolót, ami elvileg csökkenti a káros koleszterint, nagyon remélem h minden érték rendben lesz)

Tény, h még közel sem járok a végénél a kezelésnek, de már látom a fényt az alagút végén, nem úgy, mint az eddigi más kenőcsökkel. Hihetetlen mennyire megváltozik az ember személyisége és az önbizalma, ha elkezd javulni a bőre, már alig várom, h becsajozhassak a nyáron :)


ui: a buszos storyt sajnos én is átéltem, borzasztó volt amikor nem tudtam eldönteni, h egy lány most azért néz rám, mert esetleg helyesnek talál, vagy csak a ragyákat bámulja :(

522. 29 (válaszként erre: 521. - Alterbarbus)
2010. febr. 16. 19:00

Jó olvasni a soraidat, érződik tényleg belőle az elégedettség, örülök!

Nagyon remélem, hogy a továbbiakban is ilyen , boldog leszel:-))

Azért sajna, még így sem lesz soha olyan arcunk, mint azon szerencséseknek, akiknek sosem volt pattanásos a bőrük!

De azért örüljünk!


Anita

2010. febr. 16. 18:26
hát én így fél év után azt mondom, megérte. nekem nagyon rossz állapotban volt az arcom előtte, nagy gyulladt piros pattanásaim voltak, most meg már nincsenek. tehát egyértelmű, hogy megérte. igaz nekem sincs túl jó állapotban most az arcom, száraz, foltos is (de ez elvileg majd elmúlik, meg nem olyan feltűnő, alapozóval tudom korrigálni), meg kicsit heges is ha közelről nézem, de ez szerintem nem a gyógyszer miatt van, hanem a sok nyomkodástól ("mániákus kinyomkodós" voltam sajnos, nem kellett volna...). de ezek egyáltalán nem feltűnőek, tehát abszolút nem bántam meg, hogy elkezdtem szedni. évek óta nem mondtam ilyet, de NINCS PATTANÁSOM, hátratűrve hordom a frufrum, bele merek nézni az emberek szemébe, nem stresszelek azon, hogy vajon most a pattanásaimat bámulja-e a buszon a mellettem ülő ember. ez azért nekem nagyon jó érzés és önbizalmat ad, még akkor is ha nem vagyok megelégedve teljesen a bőröm állapotával, de a réginél mérföldekkel jobb.
520. 29 (válaszként erre: 519. - 07e4d2b91a)
2010. febr. 16. 18:13

Értem, amúgy sztem valamennyire nekem is allergiás, ezt abból gondolom, hogy van idő mikor ilyen kis piros pöttyös tud lenni az arcom. Én most elkezdtem egy natur kozmetikumot kipróbálni, nekem nagyon bejött.Ha érdekel elküldöm priviben.

Én nem is tudom, milyen ha nincs miteszerem, csak ilyen nagy pattanásom ne legyen, mert az eléggé fájdalmas.

Sztem biztos elmúlik ha a hámréteg megerősödik kicsit.

519. 07e4d2b91a (válaszként erre: 517. - 29)
2010. febr. 16. 17:36
Nem kenem semmivel, mert allergiás vagyok minden kozmetikumra. Talán azért jön ki hidegre a kiütés, mert nem kenem. Ugye most baromi száraz a bőröm. Ne aggódj, nem hiszem, hogy mindenkinek kijön! Nekem nagyon érzékeny a bőröm az még plussz rossz. Pattanások nincsenek, max mitesszerek, nem vészes. Alapozót kezdettől elhagytam, nem egészséges, eltömít. Annyira hamar hatott, hogy nem is kellett volna. Max. korrektoroztam. A bőröm nem volt teljesen tele, de volt sok kisebb, nagyok meg fájtak, nem lehetett kinyomni. Szóval remélem csak az a baj, hogy nem kenhetem, és elmúlik jóidővel.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook