Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
728. 29
2010. ápr. 13. 21:52

Zizmó25, én 2500ft-ért váltom ki, érdekes...


Azt mondta, azért kell a fényvédő, mert mikor az ember fényérzekeny, akkor sokkal jobban elnyeli a bőre a káros sugarakat, és ugye könnyebben leégsz, és mivel vékony a hámréteg akár a bőrráknak is nagyobb az esélye.A naptej elvileg hagy lebarnulni,nyilván nehezebben, csak az ártalmas sugarakat kiszűri.

Úgyhogy azért óóvatosan:-)))))


Pusz

727. 07e4d2b91a (válaszként erre: 725. - David18)
2010. ápr. 13. 20:34
Úgy értem fehér a bőröm és baromi érzékeny, ezért nem mernék lézerezni... Én azt olvastam lézeres kezelésekről való cikkekben, hogy 1-1.5évet kell várni gyógyszer befejezése után, hogy lézereztethesd. Szerintem tartsd be.
726. zizmó25 (válaszként erre: 724. - Dshaoi)
2010. ápr. 13. 20:09

persze még mindig szedem... végülis nagyjábol mostanra rendeződött a bőrőm, de relaitve még nagyon keveset szedtem be. Itt a legtöbben 2o mg-ot szednek fél évig. Én meg csak 1o-et szedek és még csak nemrég kezdtem a 3. honapba. Az oké, hogy nem voltak mellékhatásaim, és szép lett a bőrőm, de ahhoz, hogy igy is maradjon szerintem nekem is kell egy fél évet szednem.

Valóban nem olcsó, de hidd el nekem, hogy megéri, mert minőségében változik az életed azzal, ha jol érzed magad a bőrődben!!! A roaccutan 35oo FT körül volt. De a 2. és a 3. receptet a doki az Aknenorinra állította ki, ami 31oo FT. (gondolom azért ezt irta fel mert kötelező nekik a legolcsobbat felirni) De a 2 gyogyszer ugyan az!!!! CSak a neve más. Ugyhogy 35oo és 3ooo között jön ki/ hó.

725. david18 (válaszként erre: 720. - 07e4d2b91a)
2010. ápr. 13. 18:33

Sajnos nekem is eléggé sápadt a bőröm, remélem ez nem teljesen kizáró ok... és pont ez a gond is, h ilyen fehér bőrön még jobban is látszanak a hibák :( Ajj de nagy szerencséje van annak akinek nicns ilyen problémája....

Egyébként ha jól emlékszem én régebben megemlítettem ezt a bőrgyógyászomnak aki azt mondta, h a roa után csak úgy 5-6 hónappal lehet belekezdeni egy ilyen lézeres kezelésbe, mert addig vékony még a bőr.

724. dshaoi
2010. ápr. 13. 18:25
Köszi a válaszokat! Zizmó, még meddig kell szedned? Árban hogy jöttél ki?
2010. ápr. 13. 18:15

Halihó mindenki!


Anita, örülök, hogy minden q legnagyobb rendben veled, közben én is elkezdtem már a 3. honapot a bogyókkal. Eddig nekem azért voltak még itt ott problémák, dehát fele annyi mg-ot szedek. Viszont most nem akarom elkiabálni, 2 pattinak a helye még látszik a homlokomon, de azt leszámitva tökéletes a bőrőm! El sem hiszem.... :)) Spanyolba mindenképp vigyél szerintem is 5o-es fényvédőt, de a kérdés, hogy alapból mennyire érzékeny a bőrőd. Le szoktál égni? Mellesleg engem már megkapott a nap kicsit és kutya bajom. Én sem száradtam... lehet hogy, aki nem szárad, nem is hámlik, nem is ég le annyira....


Dshaoi, üdv körünkben. Nekem januárban írta fel a bőrgyógyász a gyógyszert, és hozzá tette, hogy bőrgyógyász szemmel, nincs nagy baj a bőrőmmel. Nekem sem voltak gyulladt pattanásaim, inkább mitereszrek azok is homlokon. Azok gyulladtak be itt ott. (mondjuk a hátanom volt nagy patti is)Engem zavartak, ezért felirta a legkisebb mg-ot amit 3 honapja szedek. Semmiféle mellékhatásom nem volt a kis mg-nak köszönhetően, de szebb a bőrőm, és jobban is érzem magam benne....


pusza mindenkinek

722. dshaoi
2010. ápr. 13. 18:01
Jajj, javítom magam. Magánklinikám magánorvos :D Bocsi
2010. ápr. 13. 17:54
Háziorvos felírhatja? Érdekes...
720. 07e4d2b91a (válaszként erre: 716. - David18)
2010. ápr. 13. 17:54
Annyit tudok, hogy az érzékeny bőrűek, akik hegesedésre eléggé hajlamosak, nem igazán élhetnek vele, mert árthat. Én inkább nem vállalom be, mert elég fehér a bőröm és féltem. Különböző eljárások vannak a lézeres kezelésben, van, ami mélyebbre hat, és napokig otthon kell lenned vele, mert egy darabig piros vagy sebes..., a másikat meg többször kell ismételni, hogy látszódjon az eredmény. Az előbbit nem tudom mennyiszer kell. Nem olcsó, szerintem drága lehet.
719. 29 (válaszként erre: 718. - Dshaoi)
2010. ápr. 13. 17:38

Szia!


Furi hogy háziorvos felírta, mert vérvétel után szokta a bőrgyógyász!

Az tény, hogy szép lesz tőle a bőröd:-)csak az nem mind1, hogy felétlen szükséges-e neked ezért egy fél éves kúrát végigcsinálnod!

Én mondjuk nem panaszkodom,mert szerencsére elkerültek a mellékhatások, de sokaknak bőrszárazság stb..előjött igen erősen

Hány mg-t írt fel?

Én a helyedben elmennék egy bőrgyógyászhoz is, hogy ő indokoltnak tartja-e?Feleslegesen nem szedném!


Pusz

Anita

718. dshaoi
2010. ápr. 13. 17:31

Sziasztok.


Felírta nekem a háziorvos ezt a gyógyszert. Na már most nekem az a bajom, hogy igazából nem olyan csúnya a bőröm, mint ahogy itt visszaolvasgattam a többieknél, hogy mély gyulladt nagy pattanások. Nekem pár darab van, azoknak is sima a felületük, csak pirosak, szóval mintha piros lenne a bőröm. Nincsenek nagy gyulladt aknéim. Nem mondom, hogy szép az arcom, de annyira nem is borzasztó, hogy ne viseljem el. Viszon a magánorvosom felírta ezt, mondván, hogy ettől majd tökéletes lesz. Azt vontam le a hozzászólásokból, hogy ez a gyógyszer súlyosabb bőrproblémákra van. Szóval a kérdésem az lenne, hogy elkezdjem-e, vagy próbálkozzak valami gyengébbel? (pl Tetracyclin) Az ár és az idő is befolyásolja a döntésemet ezzel a gyógyszerrel szemben. Elég hosszú lett bocsi.

717. 29
2010. ápr. 13. 15:52

Sziasztok!


Felirták a harmadik havi gyógyszeradagot!

Szerencsére a leleteimben nem láttak semmi elrettentő dolgot:-))

Az arcom nagyom szép, sima semmi sincs rajta!Úgy sem, hogy mensi volt!

Majd most veszek egy jó minőségű fényvédő krémet, mert a hónap végén megyek spanyolba, meg inkább nem kockáztatok hiába dolgozok sokat és ezáltal napon sem nagyon vagyok, de a szűrt fény is fény azt mondta a gyógyszertáros!Szval használjak!

Nem mondom jó drágák!A gyógyszertáros azt mondta a Roa mellé 50faktorost vegyek!Vélemények?


Pusza

716. david18 (válaszként erre: 715. - 07e4d2b91a)
2010. ápr. 13. 13:41
Köszi a gyors választ. Egyébként erről a lézeres kezelésről esetleg tudsz valamit? Mármint, hogy mennyire hatékony, hány alkalom szükséges, hogy rendbehozza az arcot és árban megfizethető-e? Ez a roa kezelés sem egy olcsó dolog sajnos, elég sokba kerülök már így is a szüleimnek :S
715. 07e4d2b91a (válaszként erre: 714. - David18)
2010. ápr. 12. 21:35
Nekem ott van folt, ahol a legérzékenyebb a bőr, a halántékomnál főleg. Nekem is vannak hegek, azt nem hiszem, hogy elmulasztja.
714. david18 (válaszként erre: 713. - 07e4d2b91a)
2010. ápr. 12. 19:42

Picit rosszul fogalmaztam, neked van igazad inkább foltok ezek mint "körök". Azért nem hiszem, h a szárazságtól lenne, mert az arcom egész területén száradok picit és mégis csak ezen a területen fordulnak elő(ami nekem mindig is a legkényesebb rész volt), a szemem alatt és oldalt az arcon, ahol megpuszilják az embert. Ezért is zavar, h itt ennyire gázos még a helyzet, pedig már lassan 4. hónapja szedem a 30mg-ot :S

A másik probléma, h kicsit ilyen dimbes-dombos és lyukacsos is itt a bőröm és félek, h ezt a gyógyszer nem tudja majd meggyógyítani, mert elvileg már csak bő két hónapot kell szednem.

713. 07e4d2b91a (válaszként erre: 712. - David18)
2010. ápr. 9. 12:33
Nálam tuti a bogyótól van az ízületi fájdalom, mert nem sportolok már, túl fáradt vagyok hozzá. De sose volt ilyen, hogy hazaérek és sántítok...A Thetisz só fürdő segít. Meg pattognak a csontjaim, rendesen hangja van. tuti nem növök, már elég magas vok, és 174cm:D Az arcom egyenletes, vannak hegek, de a régieknek színe sincs, ami meg roa alatt keletkezett, az is alig látható halvány. Tehát neked is el fog halványodni. A piros körök foltok? Szerintem a piros foltok neked is ilyen száraz foltok lehetnek, mert nekem is vannak és kiütés is előfordul...szerintem a bőrszárazság okozza. Kell idő, míg csillapszik. Dokim szerint elmúlik majd. Mióta is szeded és milyen adagban? Ja lézer...olvastam, hogy az arra érzékenyeknél nemhogy segít, ront a helyzeten. Én inkább hagyom:(
712. david18 (válaszként erre: 711. - 07e4d2b91a)
2010. ápr. 9. 01:35

Nekem szerencsére a szájszárazságon kívül semmi mellékhatásom sincsen, de olvastam már több helyen is a hajhullást, biztos kellemetlen lehet. Egyébként nekem a kúra közben elkezdett fájni az egész testem bal oldala, ilyen zsibbadásszerű érzés volt, több hétig is eltartott mire megszűnt, de kiderült, h semmi köze nem volt a roa-hoz, feltehetőleg a hirtelen növéstől alakult ez ki nekem. Lehet nálad is más okozza az izületi fájdalmakat, ilyenkor hajlamos az ember minden tünetet a roaccutan-ra fogni :)


Egyébként az arcom most olyan mintha lecsiszolták volna, semmi begyulladt pattanás, viszont még mindig eléggé „pöttyös” a fejem, tehát ilyen piros kis körökre simította le a gyulladtakat. Ezeket is meg fogja szüntetni a gyógyszer, vagy szintén csak a lézer segít rajtuk, mint a hegeknél? :S

2010. ápr. 8. 17:57
Képzeljétek a halántékomnál megritkult a hajam és ami gáz, hogy ott még világosabb szőke és ezért olyan, mintha kopaszodnék:( Van valaki, akinek hullik a haja? Már csak két hét és vége. De nem akarom, hogy ott teljesen kihulljon a hajam. :( Az izületeim is fájnak, ha sétálok itthon már fájnak a sarkaim, csípőm.
710. 29
2010. ápr. 8. 16:38

Hello!


Holnap reggel doki szurkoljatok, hogy a vérleleteim szuperek legyenek:-)a lehetőségekhez képest:-)

Aztán majd beszámolok, már a harmadik dobozt fogom elkezdeni.

Így nem is olyan sok az ami még hátra van!

Nem merek hangosan örömködni csak halkan:-), de tökre boldog vagyok majdhogy hibátlan a bőröm:-)


Pusza

2010. ápr. 3. 11:57

Barbus, örülök, hogy írtál!!!! Már gondoltam rád, hogy vajon, hogy állsz a gyógyszer abbahagyása után! Örülök neki, hogy tünetmentes vagy!!!!! Ez nagyon jó!!!! Bízom benne, hogy így is maradsz!


Kriszti, ismét csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz! És inkább kezdj bele tényleg most, és akkor még ha rosszabbodik is pár hónap múlva boldogan szép bőrrel fogsz jönni menni a nyári bulikon, minthogy reménykedj abban, hogy magától jobb lesz, és közben teljesen rámenj erre pszichésen. A másik meg, hogy nem is rosszabbodik amugy mindenkinek. Pl nekem sem rosszabbodott, csak persze vannak időszakok amikor magátol is csunyább kicsit. Sőt, az ég világon semmilyen mellékahtásom nincs. Icipicit szárazabb a bőrőm, de nekem pl a számmal semmi bajom.


Anita, tök jó, hogy már neked sincsenek pattik! Gyorsan haladsz! :) Nekem azért még akadnak, pedig egyszerre kezdtük, bár én fele annyi mg-ot szedek. amugy nekem sem lenne már gondom, ha nem kezdeném el cseszegetni a szinte láthatatlan miteszereket... mert ugyebár meggyomrozom és persze hogy begyullad. Valaki rácsaphatna a kezemre! :) De ezt leszámitva már nekem is sokkal jobb mint januárban volt.


no kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!

pusz

708. david18 (válaszként erre: 700. - Kriszta17)
2010. ápr. 3. 00:10

Nyugi, nekem is így indult az egész kezelésem. Anyukám nem akarta, h bogyókat szedjek, azt hitte ezek valami hormon készítmények, főleg azért tartott tőle, mert kiderült, hogy itt a mi városunkban lévő bőrgyógyász nem is írja fel a Roaccutan-t, mert annyira nincs benne tapasztalata és félt érte felelősséget vállalni :P

Én azt ajánlom neked, h menj el egy komolyabb orvos magánrendelésére, ahogy mi is tettük és hidd el, h meg fogja győzni anyukádat. Velem is így történt és tényleg semmi jelentős panaszom nincsen.

Arra készülj fel, h kemény menet lesz. Én azt tudom tanácsolni neked, h mesélj erről a dologról a szűk baráti körödnek, engem konkrétan az zavart a legjobban, h azt hihették rólam h igénytelen vagyok és nem törődöm magammal, de miután beavattam őket, máris megkönnyebbültem. Így is lesznek keményebb pillanatok, főleg amikor az elején még rosszabbodik is az állapota az embernek, de próbáld elütni az időt valami más dologgal addig és ne marcangold magadat, mert az a legrosszabb. Ha gondolod, írhatsz ide a fórumra is, látod itt mindenki nagyon kedves és megértő, és ami a legfontosabb, h itt mindenki hasonló cipőben jár/járt :)

2010. ápr. 2. 21:38
na már több mint 2 hete nem szedem a gyógyszert. eddig velem minden okés, a pattanások nem jöttek vissza, és az arcom állapota is javult. már nem száraz a bőröm és a szám is nagyon szép, bár a bal sarkában még mindig nem múlt el a seb, de ez a legkevesebb, alapvetően már a szám is szép meg nem száraz végre. egyenlőre ennyit tudok mondani.. =) remélem így marad minden. kitartás, türelem. =)
2010. ápr. 1. 20:20
én amúgy azért vagyok kicsit mérges, mert újra felírta nekem a doktornő a gyógyszert, mivel jött elő 1-2 gyulladás a mellkasomra, de most iszonyatosan néz ki, a hátam meg ha valamihez hozzáér akkor eléggé fáj. szerintem jobb lett volna ha nem kezdem el újra, hanem megvárom a tavaszt, napsütést + eljárok szoliba... mostmár kibírom a kúrát csak jó lenne ha elkezdődne vmi hatás mert 1,5 hónap alatt csak rosszabbodott.
2010. ápr. 1. 13:57
Tegnap kezdtem meg az utolsó havi gyógyszeradagot. Már alig egy hónap és vége. Nagyon süt a Nap, aggódva megyek bárhova:( A szám rémes...amúgy mondok valamit, de nem elrémítésként:s Az arcomon volt egy kb 1.5centis szőrszál...eddig soha. De ez nem panasz.
704. 29
2010. ápr. 1. 13:52

Na hello!


Örülök,hogy összegyűlt a csapat!

Összességében mindenki elégedett:-)Sajna türelemjáték de bízom benne, hogy megéri.

Én azt gondolom nekem már most megérte, hogy lassan egy hónapja nincs pattanásom:-)Szép a bőröm mindenki azt mondja.

Jövőhéten megyek a hamradik havi adagomért, kiderül milyen a vérképem.


Pusza


puzsa

703. floccy
2010. ápr. 1. 12:38

Sziasztok !

Én január óta szedem a gyógyszert, de már előtte is szedtem, csak abba kellett hagyni...

Nagyon nagy változás megy végbe a kúrák alatt.( én 10mg-osat szedek, naponta). Nekem legnagyobb gondot a fényérzékenység jelentett. Versenyszerűen atlétizálom és általába a nyári edzések a kinti teljesen nyitott pályán vannak. Nagyon komoly baj még nem történt de egyszer-kétszer le kellett állnom az edzéssel, mert úgy éreztem mindjárt elhányom magam...

Viszont a kezdeti állapotban nagyon pattanásos volt az arcbőröm(14 évesen).

Ami nem jó hír, hogy mi minimum két hétig könyörögtünk, hogy megkapjam a gyógyszert.

A gyógyszer mellett hazsnálok még egy lemosó krémet(:Lubexyl)és egy nagyon jó hidratálókrémet(:Lipacid-Gigi).Viszont ezek és nagyon drága krémek(3000- és 2500Ft)

De remélem hosszútávon is ilyen, vagy ennél szebb lesz a bőröm...:D

2010. ápr. 1. 08:24

Kriszta! Mindenképp beszélj a szüleiddel! Mondd el nekik, hogy ha nem kezelitek ezt a problémát nagyobb kárt okoznak benned, mint a gyógyszer okozna, mert így pszichésen teljesen rámész erre. Hidd el itt mindenki átérzi ezeket a problémákat... mivel nekünk is volt/ van ilyen gondunk. Sokkal több pozitív történeünk van, mint negatív. Arról nem is beszélve, hogy ha még most kezelitek megúszhatod mély hegek nélkül, de ha évekig ilyen lesz az arcod óhatatlanul heges lesz. Próbáld rávenni Édesanyádat, hogy vigyen el bőrgyógyászhoz, hogy legalább egy orvos szájából hallja, mi lenne neked a jó!!!

Kitartás!!!!

Szurkolunk!!!!!

701. bulllsith (válaszként erre: 700. - Kriszta17)
2010. márc. 31. 21:14
A szüleidnek ezt nem tudod/mered elmondani amit ide leírtál? Mert ezzel szerintem eléggé meg tudnád győzni őket. Fontos, hogy őszinte legyél velük.
2010. márc. 31. 20:30

Sziasztok :(

Egy nagyon elkeseredett 17 éves lány vagyok. Mindig is picit problémás volt a bőröm, de úgy egy féléve kezdett el nagyon romlani. Folyamatosan jártam és járok is kozmetikushoz, de ő azt mondja, h ezt már bőrgyógyásszal kell kezeltetni. A szüleim viszont nem akarják, h még gyógyszereket kezdjek el szedni, mert anyukám azt hallotta, h ezek nagyon veszélyesek.

Fogalmuk sincs, h ez nekem mennyire kellemetlen. Reggelente alig merek felszállni a buszra, szinte elsüllyedek a szégyentől olyan csúnya az arcom :(:( Az iskolában is egész nap a terembe ülök, a fiúk sztem undorodhatnak tőlem, már úgy érzem a lányok is kezdenek kiközösíteni amiért ilyen zárkózott vagyok :(

Szinte nincs olyan nap amikor ne sírva aludnék el, néha úgy érzem nem is leszek képes kibírni a következő napot, már az élettől is teljesen elment a kedvem :(( Lécci valahogy segítsetek meggyőzni a szüleimet, h kezeltessenek engem, mert nem sokáig fogom ezt bírni :(

Bocsi, ha nagyon lehangoló volt a levelem,de muszáj volt ezt kiírnom magamból.

699. Anyky (válaszként erre: 694. - Vedit25)
2010. márc. 31. 13:05
Amióta nem szedem, már nem kell testápolót használnom, szerintem normalizálódott a bőröm, ha fogalmazhatok így. Megszűnt a túlzott kiszáradás, ami a gyógyszer szedése alatt volt. Az arcomra ugyan még használok hidratáló krémet, de csak reggelente, többször azt sem kell. Az ajkamat sem kenem már, teljesen normális. Annyira száradt ki a bőröm, hogy most normális, hiszen a gyógyszer szedése előtt zsíros volt. Tényleg csak dicsérni tudom ezt a gyógyszert. Egy kicsit én is féltem tőle, mint szerintem mindenki, hogy mi lesz, ha már nem szedem. Nem is a szárazság aggasztott, hanem hogy visszajönnek-e a pattanásaim. Ami időnként van, az is menszesz idején, és tényleg apró és egy-kettőről beszélek csak. Kinyomom, mert bevallom, hogy nyomkodom, de nagyon könnyen kijönnek, és másnap nem is látszik már! Gyorsan, nyom nélkül meggyógyul. Semmi más szert nem használok az arcomra, sem ezekre az apró patikra sem.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook