Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyümölcsök mosása fogyasztás előtt.... fórum

Gyümölcsök mosása fogyasztás előtt.... (beszélgetős fórum)

2010. máj. 22. 08:54
Legalább három percig.
2009. júl. 14. 14:01
Bizony ajánlatos mindent mosni.:))
2009. júl. 8. 14:16
A dinnyét is mossátok meg mindig!!! A zacsis tejet, a poharas pudingot, joghurtot mindig megmosom mielőtt felbontom.
2009. márc. 12. 13:14

Én is megmosok rendszeresen minden gyümölcsöt.

A pàrom miközben almàt ràgcsàlok,rendszeresen megkérdi:-ugye megmostad?

Legyen az szölö,barack,vagy bàrmi...

De szerintem ez egyértelmü.

6. 9c8432d068 (válaszként erre: 5. - J.K. Itza)
2009. jan. 27. 18:29

Erről én is olvastam,és azóta minden konzerves dobozt megmosok nyitás előtt.

Ha nem is patkányvizeletes esetleg,de kosz az bőven lehet rajta.

2009. jan. 27. 18:26
Én még a konzerves dobozokat is megmosom, mióta hallottam, hogy a raktárakban patkányvizeletes lehet a tárolás során. Vagy igaz, vagy nem, én lemosom. Főleg az ananászos és a babos dobozokat.
4. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Detke)
2009. jan. 27. 18:25

Valóban vannak bizonyos vegyszerek a déligyümölcsökön,de lehet,hogy a hazaiakon is.

Pár éve kórházban találkoztam egy súlyosan beteg személlyel,aki attól kapta a betegségét,hogy narancsot evett,és nem mosta meg előtte.

Ezt az orvos mondta neki.

2009. jan. 27. 18:17

Én nem a kosztól és baktériumoktól félek. Amikor a Gyerekeim kisebbek voltak, már figyelmeztettek, és a (déli)gyümölcsök fogyasztás előtti mosását azóta is betartom, bár eléggé körbecsodálnak érte.

Azóta olyanokat is hallottam, hogy vegyszereket is kennek a gyümölcsökre (érlés-gátló, elősegítő valamiket). Egy anya-társ tanácsolta, hogy az ismeretlen származású almát is pucoljam meg, mert szójával kezelik a héját (könnyű nekem, mert a kertünkben termett almát nem kell pucolni)(nehéz nekem, mert allergiás a fiam).

Ti mit tudtok erről?

2009. jan. 27. 17:57
Igazad van. Erre nem is gondoltam eddig. :-(
2009. jan. 27. 17:56

Szavazásra feltett kérdésemre válaszként a többség azt jelölte be,hogy feleslegesnek tartja a déligyümölcsök mosását fogyasztás előtt,mert csak a belsejét fogyasztja el.

Ezen kissé meglepődtem,mert pl.az almát,szőlőt,körtét,barackot,stb. gondolom,mindenki megmossa,mielőtt megeszi.

Igaz,a déligyümölcsöknek csak a belsejét fogyasztjuk,de a héján rengeteg kosz és baktérium van lerakódva.

Ha megfogjuk a gyümölcsöt,mindez a kezünkre tapad,és rávisszük a gyümölcs belsejére is,mikor azt hámozzuk és esszük.

Ez viszont nagyon sok betegség forrása lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook