Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


46. daroki
2006. okt. 6. 15:35
Ha van kedvetek írjátok meg,hogy kinek,hogyan telik a december 24-e?!Én a kis kiváncsi:)Ki mikor kel,van-e vmi hagyomány erre a napra,szóval úgy érdekelne az egésznap történése más családokban.
45. rika
2006. okt. 2. 16:33
én az idén is fogok csinálni az ablakra rajzot üvegfestékkel. A keresztfiammal csináltuk tavaly is nagy sikere volt. Mindenki örült neki (mama, anyuka, apuka), mert ő csinálta és csak előrajzoltam neki..:) és ami fontos ő is élvezte!!!
2006. okt. 2. 16:28
Hát, engem már most elkapott a karácsonyi láz! Elterveztem, hogy igazi mézeskalács házikót fogok sütni! Találtam is egy jó cikkel, leírást, "szabásmintát". A 3. honlapomon megtalálható az ötleteknél!:) (kismvity3.gportal.hu)
43. Zsuccc
2006. okt. 2. 14:10
Az idén én is szeretném időben elkezdeni a bevásárlást és az ajándékok, díszek készítését.
42. daroki (válaszként erre: 41. - 737f507a35)
2006. szept. 15. 20:43
Köszönöm szépen!:)
2006. szept. 15. 18:57
Dózsa György út elején a Puskás Ferenc Stadion mellett, az M2 Stadionok állomásánál, ha tömegközlekedsz.
40. daroki
2006. szept. 15. 08:39

Én is köszönöm az infót,habár a pénzt most sajna a kéróba kell beleölnöm,de azért ismerve magamat szerintem én is ellátogatok majd oda.Igaz még nem jártam utána,hogy ez a hely hol is van pontosan?

Vki?:)

39. Zsóci
2006. szept. 15. 08:33

Darien,


ez tényleg közhasznú infó, köszi. Feljegyzem a naptáramba!

38. Darien (válaszként erre: 37. - Hoxa)
2006. szept. 14. 21:13
Ó, akkor megnyugodtam. Pfü! :)
37. Hoxa
2006. szept. 14. 20:20
Darien: ez közhasznúnak tekintendő :)
36. Darien (válaszként erre: 34. - Ekka)
2006. szept. 13. 14:01
Ekka, ma reggel, amikor felkeltem, a lábam már szinte kockává volt fagyva, pedig két paplan alatt alszom zokniban. :) Úgyhogy tudom, miről beszélsz. :)
35. Darien
2006. szept. 13. 14:00

Sziasztok, ma láttam egy villamos oldalán kiragasztva, hogy ajándék kiállítás és vásár lesz október 5-8 között a Symaban.


(Speedz, Hoxa, ugye nem baj, hogy leírtam? Esküszöm, semmi érdekem nem fűződik hozzá.)


Aki már most gondol az ajándékokra, annak esetleg jó ötletforrás lehet egy ilyen rendezvény.

34. Ekka
2006. szept. 13. 11:31

Tél...:( Ne is mondjátok, én már képes vagyok ilyen őszi reggeleken is vacogni a paplan alatt:D

Régebben október környékén mindenkinek beszereztem az ajándékodat, sőt még be is csomagoltam őket. Újabban mindent az utolsó pillanatra hagyok annak ellenére, hogy megfogadom: Idén másképp lesz:-) Majd igyekszem szem előtt tartani.

2006. szept. 13. 11:25

Én már kitaláltam, hogy a szűk családomnak mit veszek.

A férjemnek gravíroztatok egy egyedi üveg ajándéktárgyat, Biztos valami újpest címerrel :)

A kicsi fiamnak meg valami csörgős zacskóban egy játékot. Azt pontosan még nem tudom.

Azt olvastam, hogy a kis gyerkőcöknek nem kell nagy ajándékot venni, inkább a papír csörögjön. Ez a névnapjára bejött.

32. emagdi
2006. szept. 13. 11:13

karácsony??!

bennem még a nyár emléke él, a szörnyű hideg és tél szerencsére még messze van:))) nem igazán várom.

31. daroki
2006. szept. 13. 10:53

Na fórumozó társaim én tegnap este belemerültem egy cukrászda honlapjába és nézegettem a szebbnél szebb tortákat,a nyál összefutott a számban:))

Szóval a lényeg,hogy én most azt eszeltem ki,hogy télapóra is és karácsonyra is fogok rendelni 1-1 tortát.Nagyon jó pofa télapós,karácsonyi torták vannak,árakról még nem tudok semmit,de időben utánajárok:)

Mi most kezdjük el szétbombázni a lakásunkat,remélem,hogy mire díszíteni kell a kérót karácsonyi díszekbe addigra készen leszünk a felújítással.Szorítsatok!:)

30. Zsóci
2006. szept. 13. 07:52
Még 102 éjszaka és ...
29. DODICA
2006. szept. 4. 13:19

Én már akár a nyáron is képes vagyok a Karácsonyra gondolni. :)

Ha valamit meglátok, s tudom, hogy jó lenne valakinek, nem habozok. Akkor veszem meg. Aztán szépen megy a szekrény mélyére...

Van pl. egy ajándékos dobozunk a gyerekek számára, abba is mindig gyűjtögetek ezt-azt, mikor mit kapok meg jó áron. Aztán névnap-szülinap-egyéb nap alkalmából csak elő kell venni, s válogatni belőle.

2006. szept. 4. 13:08
Sok fáradságtól, izgalomtól kíméljük meg magunkat, ha már szeptember körül gondolunk a Karácsonyra. Mi évek óta ezt tesszük, mióta unokáink vannak. Apróságok, praktikus dolgok gyülekeznek a szekrényben, csak megtaláljam őket, ha eljön a szenteste. Volt már olyan zenélő bohóc, amit márciusban találtam meg. Egyszerűen megfeledkeztem róla. Jövő héten már én is elkezdem tervezni és kivitelezni a vásárlást.Ráadásul névnap is van a családban dec.24-én, tehát duplán ünnepelünk mi is.
27. Darien
2006. szept. 4. 11:22

Sziasztok!


Én is a korai készülődés híve vagyok. Nekem nagy családom van (testvérek és szülők, és persze a testvérek "utánfutói") :), így aztán minden évben komoly felkészülést igényel, hogy mindenkit valami személyreszóló aprósággal lepjek meg.


Idén úgy döntöttem, hogy akinek csak tehetem saját kézzel készített ajándékot adok majd. Páromnak és anyósomnak még nem nagyon sikerült mit kitalálnom, ha el akarom kerülni a sablon nyakkendő-parfüm párosítást. :)


És persze ott vannak a barátok is, akikkel karácsony előtt szoktunk összejönni egy kis eszem-iszomra.


Komolyan mondom, a karácsony időszaka az egyik lepihentetőbb, legnyugodtabb része az évnek. És mivel már szeptemberben készül rá az ember, így a hátralevő hetek is boldog várakozásban telnek.

26. Nunuke
2006. aug. 28. 11:17

Sziasztok!


Nálunk dupla ünnep a karácsony, mert az ikreink december 24.-én születtek. Délben szülinapi buli, este meg jön a Jézuska:-)

Egyébként én a korai készülődés híve vagyok, már most elkezdtem megvenni az ajándékokat, így talán beleférek a keretbe is, és nincs az az érzésem december közepén, hogy még valamit vennem kell!

Szeretem díszítgetni a lakást, a lányokat meg meglepem valami mókás ablakdísszel, amit megpróbálok én összeügyeskedni.

Süti kérdés megoldódik a tortákkal, legfeljebb egy kis sós valamit sütök, a sok édességet ellensúlyozandó:-))

2006. aug. 24. 23:46
Számomra (is) nagyon fontos a család. Szeretem a karácsony hangulatát..amikor beköszöntenek a szürke téli napok, szívesen foglalatoskodom azzal, hogy mivel lepem majd meg a szeretteimet. Az idei lesz az első olyan szenteste, amikor kettesben ünneplünk a párommal. 25-26-án viszont megkezdődik a "rokonjárás" és (mivel a szüleim sajnos elváltak), így több helyre is hivatalosak vagyunk. Ezek a napok mindig nagyon meghitten és vidáman szoktak eltelni. Élvezzük az együtt töltött időt. Azt hiszem, hogy - idén először - saját készítésű sütivel is meglepem a társaságot! (remélem, kellemesen fognak csalódni..mert még nem vagyok valami gyakorlott szakács!:))
24. Hoxa
2006. aug. 24. 22:00

Én mindig elhatározom, hogy korán nekikezdek, de általában így is jól elcsúszom.

A mostani ajándékötletemről tudom, hogy legkésőbb november elején meg kell rendelnem, hogy idpben elkészüljön. Igyekszem majd előkészíteni és betartani a határidőket.

2006. aug. 24. 21:25

Én is szeretm már időben megkezdeni az ajándéklista összeállítását és beszerzését is.Volt rá példa, hogy majd 8 hónapig őriztük apósom ajándékát, amit karácsonyra szántunk neki.

Ez azért is jobb nekem így, mert így biztosan tudom, hogy mindenkinek megtudom venni az eredetileg kigondolt ajándékot, mert még van egy kis idő gyűjtögetni rá a pénzt.Tervezhetőbb kiadássá válik.

22. daroki
2006. aug. 24. 19:13

Én is így vagyok vele,hogy már csak a nyár végét érzem,habár lehet,hogy még szeptemberben visszaköszönt egy kis időre:)Szegény gyerkök bennt a suliban,kinnt meg majd 30 fok:(

Na de a feldobott témára visszatérve én is így vagyok vele,hogy nagyon gyorsan elfog telni ez a pár hónap és itt a karácsony.Engem is feldob és lelkesebbé tesz,hogy készülődöm erre a szép ünnepre.3 gyerköm van,szóval nagyon nagy öröm számomra ez az ünnep.Novembertől kezdve nálunk beindul az ünneplés,mert akkor van a nagyobbik fiam szülinapja,rá egy hétre a lányomé,aztán rá pár napra mikulás és végül a karácsony.

Mi már december első napjaiban feldiszítjük a lakást,sajna az ajándékokat mindig az utsó pillanatra szoktam hagyni,hát még a becsomagolását:((Minden évben elhatározom,hogy idén másképp lesz,de aztán ugye vannak a szülinapok,mikulás...Utána meg tényleg alig marad az embernek ideje,de azért eddig mindig sikerült időben megoldanom:)Sajnos nem vagyok vmi kreatív,én általában mindent inkább készen megveszek,nincs se türelmem se kézügyességem ajándékokat készíteni.Meg általában megvan a kivánságlista,szóval a könnyebb utat választom:)

21. Zsóci
2006. aug. 24. 08:43

Olyan gyorsan eltelt a nyár!

Mindjárt itt a karácsony!


Az őszi-téli sötét napok 'szomorúságában' nekem a karácsonyra készülődés jelent könnyebbséget, melegséget. Ilyenkor már elkezdem - természetesen csak kis léptékekben - gyűjtögetni az ajándékokat. Főleg a saját kezűleg készítetteket szeretem és én is olyat szeretek adni. A lányomnak mindig szoktam adventi naptárt készíteni.


Szeretném tudni, hogy mások mikor kezdenek készülődni és hogyan?

20. b859fbf4de (válaszként erre: 19. - Subszi)
2005. nov. 22. 18:44

Ezt a neten találtam, nem kipróbált recept, de nem tűnik bonyolultnak!


Ánizslikőr

Hozzávalók:


1 liter 60 százalékos alkohol


10 dkg ánizs


50 dkg cukor


5 dl víz



Elkészítése: A porrá zúzott ánizst egy hétig áztatjuk az alkoholban, naponta megrázva. Majd leszűrjük, és a cukorból és vízből főzött szirupot hozzákeverjük. Néhány napig hűvös helyen állni hagyjuk, ez után fogyasztható.

19. subszi
2005. nov. 22. 12:44
Tud valaki ánizslikört csinálni? Szeretnék meglepni vele valakit, fontos lenne.
18. b859fbf4de (válaszként erre: 17. - Hoxa)
2005. nov. 14. 16:55
A teásdobozhoz: tavaly készítettem saját magam teafiltereket, mindenkinek olyan teából, ami a kedvence. Géz+színes cérna kell hozzá és pici papírlap, amire ráírod az ízt, vagy egy napi jó kívánságot, vagy a családtagok nevét stb...... Nagyon ari és személyre szóló. Aki szeret teázni, az nagyon örült neki. A teafüvet pedig tényleg az ízlésnek, vagy napnak megfelelően lehet kiválasztani. Pl. az ember hétfőn kedvetlenebb, akkor valami élénkítő (hétfő felirattal) .....pénteken pedig valami bulis (rumos, vagy Havai koktélos) nagyon jókat lehet már kapni ilyen tea boltokban kimérve. Jó kis agy ellazító mire elkészíted!
17. Hoxa
2005. nov. 12. 10:08
Új ötletem: teafilter tartó fadoboz gyakran teázó családtagoknak, egyedi módon dekorálva. A hozzávalókat már megvettem. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook