Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


106. éva*
2006. okt. 31. 12:57
Az egyik ajándékom üvegfestékkel festett üveg volt, amit "100 ft-os" boltban vettem, a minta is nagyon egyszerű, vázának vagy bármilyen tartónak használható. Filléres ajándék, de mégis egyedi a saját festésnek köszönhetően. Kép a bemoldalon.
105. 779642f981 (válaszként erre: 81. - Zse pi)
2006. okt. 31. 09:01

Helló ! Ha megadod az e-mail címed én küldök neked egyet, Ami képszerkesztő is ( digitális képre ami a gépen van keretet is tudsz rakni!)Nagyon egyedi dolgokat tudsz kihozni belőle!én imádom!

a kisfiamról van is fenn egy olyan kép amit azzal csináltam!

2006. okt. 31. 08:43
Én nagyon jó gyertyatartó+tükör kombinációt fedeztem fel kovácsoltvasból az Ottonál és így rendeltem már belőle 2 db-ot.
103. daroki (válaszként erre: 101. - 4726e582cf)
2006. okt. 29. 19:51

Köszi az infót,kezdetnek nem rossz!:)

A Quellére most pipa vagyok,mert rendeltem ingyen katalógust lassan 1 hónapja és cseszték eddig kiküldeni:(Így,hogy rendeljek bármit is,ha egy katalógust nem hajlandóak kiküldeni nekem?:((

102. 4726e582cf (válaszként erre: 100. - Venes)
2006. okt. 29. 15:21

Az illathiányra is van megoldás, lehet fenyő, fahéjjas-szegfűszeges illatú mécsest kapni a Metróban... azt hiszem 25 db-os kiszerelésben, és mivel 4-esével gyújtjuk őket, így egész jó illata van, ezen felül (persze nem egyszerre) fahéjjas füstölőt is szoktam gyújtani az egész lakásra elég 2-3 db :).


Telereklámozom ezt a topikot :).

101. 4726e582cf (válaszként erre: 99. - Daroki)
2006. okt. 29. 15:19

Szia!


Ugyan a mienk echte német származék, de úgy tudom, hogy a Quelle forgalmaz műfenyőket, a mienk ezüstfenyő névre hallgatott és egészen hasonlít a Quellés ahhoz, ami nekünk van.

Remélem sikerrel jársz műfenyő téren :).

100. Venes
2006. okt. 29. 08:53
Asszem idén én is kérvényezek egy műfenyőt. Elegem van a fák írtásából. Csak az illata hiányzik, de majd sütünk sok fahéjas-szegfűszeges sütit és az majd helyettesíti az illatot.
99. daroki
2006. okt. 29. 07:05
Tavaly nekem is meg kellett tapogatnom a bnőmék műfáját,mert nem hittem el,hogy mű.Nagyon szép volt.Remélem találok vmi szép műfát.Akinek az van és teljesen megvan elégedve vele leírhatná,hogy hol érdemes körülnézni,merre induljak?Tavaly már nézegettem pár üzletben,de igazából nem láttam olyat amit meg is vettem volna.
98. dee (válaszként erre: 97. - 4726e582cf)
2006. okt. 27. 22:17
Gyermekem nincs,de a többi adott az ünnephez.Már csak a hóért szoktunk imádkozni.Imádjuk a fehér ünnepet.Ha ügyelek karácsonykor akkor ott csinálunk meghitt ünnepet.A család a fontos.
97. 4726e582cf (válaszként erre: 96. - Dee)
2006. okt. 27. 22:11

Míg gyereke van az embernek persze, hogy vájra a Karácsonyt, nem fejtegetem, hogy én ki nem állhatom.


Remélem nálatok karácsonyi illatú és kreatív lesz :).

96. dee
2006. okt. 27. 22:01

Nem a drága ajándék és a pénz a fontos.Nálunk illata és hangulata van a karácsonynak.Én már hónapokkal előre tevezem a sk.készített személyre szabott ajándékokat.

A pénznek nincs értéke,de egy kézzel varrt díszpárnának eszmei értéke van.Soha nem veszek adventi kalendáriumot a boltban,elészítem magamnak és a gyerekeknek.Csak akarat kérdése.

95. 4726e582cf (válaszként erre: 93. - Virkó)
2006. okt. 27. 20:51

Egyet értek! Nálunk is műfenyő van, miért pusztuljon el egy igazi, mert az emberek ünnepelnek?

Valahonnan Németországból szerezte a barátnőm a mienket, díszben nem látszik rajta 1 méterről, hogy mű :). Van akinek meg kell taperolnia ahhoz, hogy elhiggye, hogy nem igazi :).


Amúgy már láttam karácsonyi képeslapot egy hónappal ezelőtt... Lassan itt a nov. 2-a ismét díszbe öltöztetik az áruházakat... Nem repesek, de ezt már kifejtettem máshol, úgyhogy nem írom le ismét. A lényeg a lényeg, nem kedvelem ezt az egész dolgot, kár, hogy a pénzről és a drága ajándékokról szól, és máris oda a meghittség, amiért gyerekkoromban szerettem. Mára már örülök, ha dolgoznom kell ezeken a napokon, csak ne kelljen ezt a mostani hozzáálláást látnom...

94. DODICA (válaszként erre: 93. - Virkó)
2006. okt. 27. 17:49
Nem is tudom.... Persze kinek így, kinek úgy, én mindenestre azonnal kiszúrom, ha egy fenyő műanyagból van. :)) Valahogy rááll a szemem. :)
93. virkó
2006. okt. 27. 17:33

Lehet,hogy ellentmondásos,de:nagyon szeretem a természetes dolgokat...mégis MŰFENYŐNK van!Nem kell minden évben harcolni,és vagyonokat fizetni a fenyőárusnál,nem porszívózok naponta 3-szor a hulló tüskék miatt.Rettenetesen szomorú amikor már dec.27.után dobálják ki a fákat,aztán január közepéig görgeti a szél őket a kukák körül.A fa csak egy kellék,nem maga a karácsony!A karácsony:család,törődés,készülődés,együttlét.

Mellesleg a mai műfenyők nem olyanok mint 20 évvel ezelőtti társaik.Igazán csak a szabályos formájuk tűnik fel a szemlélőnek.

92. esjé (válaszként erre: 83. - DODICA)
2006. okt. 24. 09:02

Hát igen, a fenyőillatú gyertya, párologtató mindenreképes...

Egyébként meg tényleg ezért ültetik, nevelik őket, de ha jobban belegondol az ember, a fák azért is vannak, hogy tisztítsák a levegőt, de sajnos igen kevés ember van, aki globális problémákon töri a fejét...

91. gyöngyi (válaszként erre: 89. - Daroki)
2006. okt. 24. 08:33
Ajánlom mellé az eredeienyő-olajat párologtatóba. Akkor az illat is segíti az illúziót.
90. daroki
2006. okt. 23. 15:26
ezüstfenyőre:)
89. daroki
2006. okt. 23. 15:26
Tudom,hogy vannak olyan fák is amik nem hullajtják a leveleiket,de nálunk az ezüstfenyő volt a nyerő.Ez sem volt éppen olcsó mulatság minden évben,mert nagy fáink szoktak lenni.Most bevállalom a műfát,ha mégsem jön be akkor jövőre majd visszaállok az eszüstfenyőre.
88. 'szti
2006. okt. 22. 08:44

ezek a kreatív dolgok tényleg nagyon jók, mert egyediek, viszont nem olcsók

én eddig főként szalvétatechnikával bíbelődtem, és mindig vagyonokat hagytam a hobbyboltban

festék, lakk, ragasztó, alapok és maga a szalvéta is drága, ami igazán szép

87. DODICA
2006. okt. 21. 16:15
Vannak oly típusú fák, amelyek nem hullatják a leveleiket, illetve nagyon keveset. Persze azok jóval drágábbak.:)
86. daroki
2006. okt. 21. 15:52

Én is nagyon műfa ellenes voltam,de aztán meguntam,hogy egy nap 50szer kellett feltakarítanom a tűleveleket a parkettáról,szőnyegekről,sokszor még nyáron is találtam a szőnyegben tűlevelet.Szóval ezért próbálnám ki a műfát,láttam már ismerősöknél és nagyon szép tud lenni az is.

Illatnak meg mindenképpen vennék pár fenyőágat,de mondjuk az adventi koszorúnk az mindig fenyőillatban úszik:)Ennyi meg elég is,hogy jól érezzem magam!

85. Ági640109 (válaszként erre: 76. - Virág3)
2006. okt. 21. 14:05
Nekem van egy jó kis házi Baylis receptem, ha érdekel, akkor írd meg az email címedet és elküldöm!!
2006. okt. 21. 13:50
A Karácsony csak fenyőillattal az igazi.
83. DODICA
2006. okt. 21. 13:46

Én csakis "illatos" fát díszítek. A műanyagot képtelen lennék. Akkor inkább semmit. Egyébként persze, sajnálja az ember a fákat, node direkt erre az időszakra nevelik őket! Ez más, mint a morbid falopás az erdőről. Akkor ilyen alapon a csirkét is sajnálni lehetne, amit a boltban veszünk. Jó lenne, ha csak ez lenne a természetvédelem baja!

Személy szerint egyre jobban herótom van a giccstől, a zsibvásártól.... Így a mi fánkun almakarika és narancskarika van, szalmadíszek, illetve olyan díszek, amiket a gyerekekkel csináltunk (Pl. tésztalánc). Fiam évente hisztizik is, hogy a 3 éves korában készült angyalkáját ne tegyem ki, mert ronda. Pedig gyönyörű. :)

Égő sincs, csak gyertya. Igaz, az csak percekig ég felügyelet mellett, de legalább nem villódzik szemet bántóan. :)

Egyre puritánabbak vagyunk....... s egyre inkább érzékeltetjük a gyerekeinkkel, hogy a Karácsonynak miről is kellene szólnia. Mert sajnos az utóbbi években nagyon gusztustalanná vált mindaz, ami a médiából is csöpög. :(

De lehet szép és meghitt! Szűk családon belül képesek vagyunk megvalósítani a párommal, s ez igenis mindennél többet ér! A többit meg igyekszünk túlélni. :)

82. zse pi
2006. okt. 21. 10:50
Én tavaly gyöngyötfűztem, nyakláncokat ajándékoztam, meg üvegfestéssel kis mécsestartókat. :)
81. zse pi (válaszként erre: 79. - 'szti)
2006. okt. 21. 10:49

Szia 'szti!

A naptárcsomag az micsoda? Mi van benne? Mert én is keresgéltem a neten, de nagyon drágának tartom a netes naptárkészítőket. :(

2006. okt. 21. 09:44
Nagyon jo ötleteket adtok . Én mindig az utolso percekre hagyom a vásárlást, készitést.
79. 'szti (válaszként erre: 70. - Ági640109)
2006. okt. 21. 09:26

a naptárkészítésre 2 lehetőség van: az egyiknél veszel egy ún. naptár-cspmagot és te tervezed, nyomtatod stb. az egészet, a másiknál elküldöd egy cégnek a képeket és ők csinálják meg a naptárt

ha érdekel vmelyik, priviben küldöm a honlapcímeket

2006. okt. 21. 09:17
Szerintem én is körülnézek majd a neten...kb december elején!XD Utálom dugdosni az ajándékot. A tesóim mindig tudják, hogy mit vettem nekik!!!XD
2006. okt. 20. 21:32
Nem tudom elkepzelni a karacsonyt fenyöfa illata nelkül,holott nagyon sajnalom a par nap örömere kivagott fakat. Abbol is a lehetö legnagyobbat vesszük ami a plafonig er.Ezenkivül a sokfele aprosütemeny,amit mar novemberben elkezdek sütni,hogy mindenkinek tudjak ajandekba adni.Ez Ausztriaban tradicio,hogy minel többfelet sütnek a nök.Magyarorszagon a makos es dios beiglit keszitette az edesanyam karacsonyra.Persze kerül az asztalra az is de en közel sem vagyok olyan profi az elkesziteseben,mindig bereped.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook