Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
226. Zsóci
2006. nov. 24. 08:26

Most nem lesz előre kitéve a 24 ajándék - tavaly egy fenyőgirland volt jó magasra felakasztva és azon lógtak a becsomizott beszámozott ajándékok. Naponta a soron következőt bonthatta a csajóca. Most funérlapból kivágtunk egy angyalformát, amit festéssel teljesen angyallá teszek, kis csengő lesz a kezébe és apukám a szárnyaira fog még egy pár ledet is szerkeszteni, hogy világítani is tudjon. Az angyalka lábai elé csempészem majd naponta az ajándékokat.

Jövőre meg olyat fogok csinálni, hogy kisdobozokba, vagy zsebekbe teszek szaloncukit és a leírást, hogy hol találja meg az ajándékot (pl. lépj előre három nagyot, fordulj jobbra és megint 3 lépés, majd balra nyúlj be a jobb kezeddel a ...). Most még nem tud olvasni, de jövőre már másodikos lesz!!!! Ez azért jó, mert nem vagyok behatárolva méretileg. A régi adventi naptároknál több ajándék kiesett a szórásból, mert túl nagy volt a mérete a zsebhez, dobozhoz képest.

Ha nem lenne gyerekem, akkor a páromnak csinálnék adventit. Csináltam is neki anno. Úgy örült neki, mint egy gyerek. Már szeptembertől gyűjtögettem a kis ajándékokat, jó buli volt az is. Nekem jutott az izgalom, hogy ő mit szól, neki meg az ajándékvárás izgalma naponta. Remélem érthetően leírtam!

225. gpetra (válaszként erre: 224. - Zsóci)
2006. nov. 24. 07:58
Hogy csinálod az adenti naptárt? Én olyan jópofa dolgokat láttam idén, bár nálunk nem szokott lenni, nincsenek még gyerekek, magunknak pedig nem készítünk.
224. Zsóci
2006. nov. 24. 07:54

Ez a sárgarépa nem hangzik rosszul evés oldalról, de fenyőfadísznek hogy kell elképzelni????


Részemről a karácsonyi készülődés a szaloncukor átcsomagolásnál tart és mellette gőzerővel készül a lányom adventi naptárja is.

A szaloncukik átcsomagolása abból áll, hogy selyempapírdarab (max A4-es méret) alsó és felső részét behajtogatom, mintha legyezőt készítenék. Ezt a behajtogatott részt bevagdosom 0.5 centiméterenként ollóval és kihúzom kicsit a rojtjait. A középső sima részbe beletekerem a szaloncukrot és ráteszek egy kis darab aranyfóliát. Így úgy néz ki a végén, mint a régi (mikor én voltam gyerek!!!) szaloncukrok - fehér papír+fólia - csak bohókásabb a fehér része. Nagy hópamacsoknak néznek ki a fán.

223. gpetra
2006. nov. 23. 20:28

Friss sárgarépából cukor és citrom hozzáadásával készült ízletes csemege, mely minden korosztály kedvelt csemegéje. Könnyed, tápláló, de nem hízlaló.

Ezt most találtam, bioboltban lehet kapni, de talán otthon is el lehet készíteni.

222. DODICA (válaszként erre: 220. - Juniperus)
2006. nov. 23. 13:54
Hol lehet beszerezni? Izgalmasan hangzik! :)
221. Gabesz
2006. nov. 23. 11:22

Köszönöm, közben megtaláltam, én balga a régi naptár hátoldaláta van a címük .

Mindenkinek ajánlani tudom, szerintem árban is jók, és nem mindegy, hogy a falinaptárt vagy bögrét úgy lehet készíteni, hogy nem kell rohangálnod utána, hanem interneten keresztül mindent te szerkesztesz meg, ők pedig postázzák.

220. Hoxa
2006. nov. 22. 19:59
Gabesz: nagyon sok helyen van ilyen, keress rá, hogy fényképes naptár. Van rossmannban, multiprintnél, photohallban, egy csomó olyan helyen, ahol van digitális fénykép előhívás.
219. gpetra (válaszként erre: 220. - Juniperus)
2006. nov. 22. 19:55
Hogy készül? Tényleg van ilyen?
218. gpetra (válaszként erre: 214. - Anita72)
2006. nov. 22. 17:43

Én mindenképen sütök, már hagyomány. Ha másra nem lenne időm, mézeskalácsot akkor is sütnék. Tavaly csak magunknak készítettem, idén kap a család is.

A narancsot pedig dugd el :)

217. shakti (válaszként erre: 215. - Gabesz)
2006. nov. 22. 17:41

Szia!

Én tudok egyet, csak Szegeden. 9x13-as mérettől egészen az A/3-ig készítik és akár 1 vagy akár 12 oldalt is (spirálozva, laminálva)!

Ha érdekel elküldöm a pontos címet.

Üdv Shakti

216. gpetra (válaszként erre: 215. - Gabesz)
2006. nov. 22. 17:34
Ebben a fórumban volt róla szó, ha visszanézel 2-3 oldalt, akkor meg is találod a hozzászólásokat. Talán a hozzászólók tudnak segíteni.
215. Gabesz
2006. nov. 22. 17:06

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, 2 évvel ezelőtt ezen a honlapon adta valaki az ötletet, falinaptár készítéshez, amit interneten keresztül én szerkesztettem , elküldtem, ők meg postázták.

Nagyon jól sikerült, de most hiába keresek olyan oldalt, ahol én vághatom be a képeket, nem találok.

Előre is köszi

214. anita72
2006. nov. 22. 14:14

Tegnap megtaláltam a tavalyi mézeskalácsdíszeket, nagyon szép állapotban megmaradtak, ugyhogy idén nem sütök, max. olyat amit meg is eszünk.Én már esténként gyertyát gyújtok, az UH-os párologtatónkba pedig vanilia illóolajat csepegtetek, isteni. Nálunk már kezd minden a karácsonyról szólni, főleg a gyerkőcök miatt.

Ma megint veszek narancsot.

213. gpetra
2006. nov. 22. 13:29
Nekem még meg kell néznem, hogy milyen állapotban vannak a tavalyi díszek, a fára is akasztottam néhány szeletet, a csomagolásra is fogok tenni, és ajándéknak is szánom, tehát aszalhatok ezerrel :)
212. esjé
2006. nov. 22. 13:23
Én csak 6 db-ot szárítok, koszorúra. De erősen gondokodom, hogy készítek majd többet is!
211. gpetra
2006. nov. 22. 13:22
Az én párom nagyon rendes, még soha nem próbálkozott meg a díszeim eltulajdonításával. Tvaly még a csomagokra is maradt.
210. esjé (válaszként erre: 207. - Anita72)
2006. nov. 22. 13:02
Én rászóltam kicsi családomra, hogy meg se lássam a kezünkben a narancskarikáimat!!!Eddig hatásos volt, de ki tudja mi lesz, mire hazaérek...
209. anita72 (válaszként erre: 208. - Gpetra)
2006. nov. 22. 11:09
A citromot a párom csente el a teájába, meg egyet megevett csak úgy (br-br)! Nagyon beteg, náthás, köhög.. mint egy férfi. Abban bízik, hogy ettől jobban lesz.
208. gpetra (válaszként erre: 207. - Anita72)
2006. nov. 22. 11:02
Még vehetsz újat, és legalább egészségesek lesznek :) A citromot is megették?
207. anita72
2006. nov. 22. 11:01
Én vettem a hét elején narancsot, citromot, hogy felszeletem és megszárítom a fűtőtesten és szétszórom a lakásba mindenfelé, de a család felzabált mindent.
206. gpetra
2006. nov. 22. 10:45
Látom, kezdenek eggyé válni a karácsonyi oldalak :) Megdőlt a tervem,nem volt raktáron az összes könyv, amit a páromnak rendeltem, bár szerencsére rengeteg idő van még, úgyis nagyon gondolkodtam, hogy az összeset megrendeljem-e. Így legalább eldőlt a kérdés :)
205. leleszi
2006. nov. 21. 16:17
Én még nem vettem semmit neki sem és másnak sem .A hétvégére tervezem a bevásárlást a páromnak valami ruhanemüt fogok venni.
204. Jay néni (válaszként erre: 203. - Kisgé)
2006. nov. 21. 16:16

Addigra lesz!

Uh. már most gondolkozhatsz az ajándékon. :)))))

203. kisgé
2006. nov. 21. 16:13
NINCS PÁROM!!!!!!:))))))
2006. nov. 21. 16:04
Profi versenybicajt, vagy 4 db eredeti alufelnit a kocsijára. Nem hiába hívom Drágámnak. :))))
2006. nov. 21. 15:59

én is örülnék valami jó ötletnek.

tudom, hogy műszaki kütyünek örülne igazán (pl. számítógéphez való cucc, vagy egyéb műszaki ketyere), de azok olyan drágák, nem tudom megvenni őket :(

egy 160 Gbyte-os winchester most a szíve csücske, ezért élne-halna, az tuti. De kinek van erre pénze?

gondoltam ilyen projektoros órára is (ez is sok ezerbe kerül), ami a falra vetíti, hogy éppen mennyi az idő... hát nem tudom... semmi jó nem jut eszembe, ill. sok jó eszembe jut, de pénzem nincs hozzá, hogy megvegyem :(

200. gpetra
2006. nov. 21. 15:56
Az én párom mostanában teljesen odavan a fotózásért, így vettem neki jónéhány fényképezéssel foglalkozó könyvet. Lehet, hogy meglepem egy cd-vel, esetleg egy hosszú cipőkanállal, hogy ne kelljen a ramaty térdét strapálnia cipőfelhúzás közben.
199. dogiz
2006. nov. 21. 15:52

Mikor összekerültünk nagyon sokat járt horgászni. Aztán jöttek a gyerekek, de főleg a házépítés és valahogy ez teljesen abbamaradt. A felszerelése ide - oda elkallódott, kölcsön adta... meg persze elavúlt.

Nyár vége fele újra kezdte a horgászást, nagyon élvezi. Szüli napjára kapott egy horgászbotot, karácsonyra pedig orsót veszek neki rá. Ennek tuti örülni fog.

198. eee466847e (válaszként erre: 194. - 12667dcac6)
2006. nov. 21. 15:41
Asztalossal csináltatok egy "testhezálló" íróasztalt.
197. eee466847e (válaszként erre: 195. - Ancika)
2006. nov. 21. 15:41
Gyönyörű lesz, kétszer már jártam ott. Rengeteg szépet fogtok látni, csak az idő lesz rövid. Szép utat nektek!
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook