Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
496. Franc22 (válaszként erre: 493. - 9748afa83c)
2008. nov. 14. 10:12
a tescoba 399forintér 4rész van egy dvd-n. És négy dvd van. az az 1600forint
495. borbelya (válaszként erre: 490. - 01c8755c79)
2008. nov. 13. 18:46

Köszi a tppet körbenézek.

Valaki tud még esetleg ehető, és díszes ajándékot?

494. 2104cc91e8 (válaszként erre: 490. - 01c8755c79)
2008. nov. 13. 16:30

Áldja meg a Jóisten az ügyes kezeteket, csak így tovább, nagyon kedvesek vagytok, hogy ilyen ötletes ajándékokkal kedveskedtek a Rokonoknak:)

Na, de Én a FAKEZŰ :(

Képzeljétek egy gomb felvarrásnál is megszúrkálom az újjamat :(

Azért jó, hogy leírjátok a sok ötletet, mert, ha csinálni nem is, esetleg megvenni talán tudom (mint öreg nyugdíjas:)) Üdv: Fiti

2008. nov. 13. 16:22

Anyukámnak valószínűleg cserepes orchideát fogok venni, meg mellé még vmit. Csak félek, hogy leszid h minek vettem neki virágot : DDD

Apának akartam letölteni Angyalbőrbent, csak sajnos lassan jön, és sok, így karácsonyig nem jönne le... szóval neki vmit ki kell találni. Meg bátyámnak is.

Mamámnak Bunyós Pityu kazettát csinálok, töltöttem le zenéket. Ha megvenném sokkal drágább lenne, így meg kicsit személyesebb. Tudom h vicces, de ő ezt szereti : DD

Másik mamának nemtudom mit vegyek, ő nem nagyon tudja értékelni az ajándékokat, szóval lehet h megint kávét kap.

2008. nov. 13. 08:27

Sziasztok :-)

Tipp: anyummal pár éve készítettünk olyan ehető dísztárgyakat, h szép, kis befőttes üvegbe (szögletes volt, eredetileg bébi patisszont tartalmazott) tömködtünk mazsolát, mandulát, mogyorót, diót, ilyesmit, a réseket pedig mézzel töltöttük fel, aztán légmentesen lezárva. Sokáig (évekig) eláll, és nagyon finom :-)

2008. nov. 13. 08:04
Lehet, hogy már írta valaki, nem olvastam át az egész fórumot, de lehet készíteni narancskarikákat is karácsonyfadísznek. Fel kell szeletelni a narancsot vékonyra, aztán megszárítani a karikákat. Almából is lehet, sőt, körbe lehet rakni az almakarikát szegfűszeggel és úgy megszárítani. Az alma kicsit bebarnul, de azért szép lesz.
490. 01c8755c79 (válaszként erre: 487. - Borbelya)
2008. nov. 13. 08:00

Nézz körül a neten... írd be google-be, hogy xmas craft és kidob egy csomó mindent...

Én angyalkákat készítek minden évben.... mániákus angyalka-készítő vagyok. :o)) Talán most hétvégén majd elkezdem.

A napokban "könyveket" fűztem.... szóval olyan kis naplócska-szerűeket... kedvencem a szakácsos, az receptgyűjtő lehet. MIndjárt felteszem a bememre.

2008. nov. 13. 07:58

Teafiltertartót én is díszítettem már, de én bepácoltam és festettem rá mintát. Ugyanígy papírzsebi tartót, kulcstartót (falra akaszthatót), konyharuha fogast, szalvétatartót, faliképeket, poháralátéteket tartóval. Textilfestékkel terítőt, kispárnát, táskát festettem, üvegórát én is dekoráltam üvegfestékkel, ezen kívül mécsestartókat. Régebben elég sokat kreatívkodtam, mostanában egyáltalán nem. Néha még a ruháimra is festettem különböző motívumokat textilfestékkel. Elég bátor voltam, de szerencsére jól sikerültek.


Idén nem tervezem, hogy készítek ajándékot, mert nagyjából mindenki fényképes ajándéktárgyat fog kapni. A nagymamik az unokákról pl. fényképes párnát vagy ilyesmit kapnak. Annak biztos örülnek, és biztos nem kapnak mástól is ugyanolyat...

2008. nov. 12. 10:27

Sziasztok!


Én eddig egy teafiltertartót készítettem decoupaggal(sztem nem így kell írni:D ) És egy gyöngytartó dobozt mozaikkal kirakva illetve egy faliórát üvegből, üvegfestékkel díszítve.

Amúgy igazad van Camea én is mindíg eldöntöm h kész terméket veszek mert olcsóbb, de mindíg rájövök hogy az kicsit személytelen. Aki nem olyan fontos a számomra az kaphat készet:D

De akit nagyon szeretek azzal szívesen bíbelődök.

A kreatív hobby katalógusban egy csomó jó ötletet találtam. Ajánlom mindenkinek.

Ebben az évben én is szeretnék koszorút készíteni.

sziasztok!!!

487. borbelya (válaszként erre: 478. - 01c8755c79)
2008. nov. 11. 16:27
Egyenlőre az adventi koszorún gndolkozom, de lehet hogy majd díszeket is készítek. A kisfiam még csak most lesz egy éves, és nem tudom hogy mennyi időm lesz erre , de van esetleg még tipped, hogy mit lehet még készíteni? Hátha kedvet kapok máshoz is.
486. ~Éva~ (válaszként erre: 485. - 01c8755c79)
2008. nov. 11. 14:36

Tudom én is utána néztem már, nem találtam semmit azért fordultam hozzátok! :) Utolsó remény szikra!

Majd kísérletezek!

De azért várom a tippeket, tanácsokat akinek van gyakorlata ebben a témában! :)

485. 01c8755c79 (válaszként erre: 484. - ~Éva~)
2008. nov. 11. 14:31
Megnéztem a kezimunka.lap.hu-n és a himzes.lap.hu-n is és a google-ban is rákeestem, nem találtam ilyesmit. Lehet, hogy nem annyira általános kézzel hímezni törölközőt. Azért nem sima kis napszövetre dolgozol... szóval szerintem nem annyira egyszerű. csinálj egy próbát szerintem egy kis törölközőn és érezni fogod, hogy milyen cérna kell... és hogy működik-e ez kézzel. Én drukkolok neked! :o)
484. ~Éva~ (válaszként erre: 483. - 01c8755c79)
2008. nov. 11. 14:28

Kiskoromban zsebkendőre hímeztem, fácskát, virágocskát. Gondolom a törölközőre sem olyan nagy ördöngőség egy nevet hímezni!

Saját kezüleg szeretném elkészíteni , az valahogy személyesebb...

Reméltem közületek találok olyat aki készített ilyet!

483. 01c8755c79 (válaszként erre: 482. - ~Éva~)
2008. nov. 11. 14:23

Oppá... utolsó emléknyomaim szerint géppel hímzett láttam csak. De pl. láttam olyant is, hogy keresztszemessel hímeztek kongréra (vagy mi az a hozzávaló szövet) és az volt rávarrva a törölközőre az is mutatós.

Szóval nem tudom... de kiváncsi leszek, ha már készíted! :o)

482. ~Éva~ (válaszként erre: 481. - 01c8755c79)
2008. nov. 11. 14:12
Azt szeretném megtudni, hogy milyen cérna alkalmas erre, gobelien v más? Esetleg a hímzése technikát elsajátítani vagy apró kis trükköket!
481. 01c8755c79 (válaszként erre: 480. - ~Éva~)
2008. nov. 11. 14:06
Keress a városodban műhímzőt. Nálunk a tesco pavilonsorán van.... de azért lehet, hogy itt majd tud valaki segíteni. :o)Vagy jól látom, te akarod hímezni? Akkor mihez kell a segítség?
480. ~Éva~
2008. nov. 11. 14:00

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék névre szóló törölközőt hímezni és azt ajándékozni!

Akik értenek hozzá kérem segítsenek!

Köszi!

479. o.andi
2008. nov. 11. 13:50
egész tippeket irtatok le igy karácsony elött:-)))
478. 01c8755c79 (válaszként erre: 477. - Borbelya)
2008. nov. 11. 13:44

November utolsó napjaiban készítjük az adventi koszorúkat... igen, koszorúkat... egyet-egyet a nagyszülőknek és egyet magunknak. Tavaly még négy kellett, mert akkor a dédi mama is élt még. November utolsó napjaiban a gyerekek szokták elvinni, hogy a mamák, papák is kellően hangolódjanak az adventi időszakra. :o)

Kinek mit készítesz?

477. borbelya (válaszként erre: 474. - 01c8755c79)
2008. nov. 11. 13:21

Szerintem ez azért van mert ritka hogy az emberek valami kreatívat készítenek. NIncsen az embereknek idejük pl. adventi koszorút készíteni, vagy a karácsonyfára díszt készíteni, csak a hiperekben vásárolgatni. - Tisztelet a kivételnek!!!

Én nagyon hasznosnak tartom hogy ötleteket adunk egymásnak, mert ajándékozni a legjobb dolog, főleg ha eltalálják az ízlését.

476. 01c8755c79 (válaszként erre: 475. - A0365ec2ae)
2008. nov. 11. 10:14
Én is voltam tegnap... :o( Mindig megfogadom, hogy többé be nem teszem a lábam, mindig egy csomó pénzt ott hagyok, és tulképpen "készterméket" olcsóbban kapnék, mint sk-t. :o))
475. a0365ec2ae (válaszként erre: 474. - 01c8755c79)
2008. nov. 11. 09:53

Igazad van!!!


De személy szerint én is ezerrel pörgök a karácsonyra. A kreatív hobby boltban egy csomó mindent vettem. Már csak össze kell rakni..:D

2008. nov. 11. 09:09

Olyan furi, hogy itt a karácsonyi topikok mindig el tűnnek a süllyesztőben... Más fórumokon olyan intenzitással pörögnek, itt meg alig-alig hangolódik valaki az ünnepre. Miért lehet ez?

Én ezerrel készülgetek. Tegnap vettem anyagot a karácsonyi angyalkáimhoz. Minden évben készítek a karácsonyi ajándékok mellé.... és mindig más fajtát. Tavaly nagyok voltak, most kicsikék lesznek.. :o)

473. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 469. - 7ac3ef7d1d)
2008. nov. 11. 08:21
Megtaláltam apukámnak is a tökéletes ajándékot. :) Tegnap körülnéztem az Alexandrában, találtam Forma 1-es könyveket. Egészen 2000-től minden év végén kiadtak egy összefoglaló könyvet. Idén karácsonyra a sorozat 1-2 kötetét kapja (2000 és 2001 év). Az ajándékozás megoldva min. két teljes évre: szülinap, névnap ... a sorozat további kötetei. :)
472. 01c8755c79 (válaszként erre: 471. - A0365ec2ae)
2008. okt. 29. 08:09
A könyv nem uncsi. :o) Amikor én kislány voltam, akkor a könyv olyan volt, hogy arra mindenkinek tellett, hogy legalább egy szép könyv legyen a fa alatt. Ma már szinte luxusnak számít könyvet venni ajándékba. Szép ajándék... és nálunk nagyon megbecsülik! :o)
2008. okt. 28. 17:41

Sziasztok!


nekem is van már egy csomó ajándékötletem, remélem valakinek segít.

van egy olyan oldal h. feldobox (google-ben is rá lehet keresni) kicsit drága mert a legolcsóbb 6000ft de lehet két embernek is ajándékba adni így csak 3000fejenként. Ez egy ajándék kártya ami arra használható hogy (talán)20 féle program közül választhat. Ebben van egyszemélyes és kétszemélyes is.


Aztán ha családban van laptopja vkinek akkor laptopmatrica 3000ft de csak neten lehet rendelni.


Lehet h uncsi de sztem a könyv mindíg ajándék!!!


A neten találtam nagyiknak pl. jó 5let: nosztalgia plakát ezen az oldalon van még sokféle nosztalgikus tárgy. szerintem tök jók.


Hát most csak ennyi, de ha valakit még érdekel akkor szívesen írok késöbb még párat.

sziasztok!

2008. okt. 25. 20:42
én keresztszemes képeket csinálok többek közt:) például, ha már karácsony, akkor angyal:)... De nagyon sok szép minta található, ha beírjátok a go*gle nevű keresőoldalba, hogy keresztszemes minta karácsony, rengeteg jó mintát kiad, és nem olyan nehéz mint amilyennek látszik!! :))
2008. okt. 20. 10:32
Már én is elkezdtem vásárolgatni a karácsonyi ajándékokat, szerencsére nekem nem kell túl sokat. A párom egy Valentino Rossi-s makett motort + szintén egy Rossis könyvet fog kapni. Az anyós jelölt: párologtatót és díszgyertya készletet. Anyukám: a kedvenc parfümjét apukámnak még passzolom, de szerintem neki is egy könyv lesz.
2008. okt. 20. 10:18
Nálunk a nagymamák fényképes ajándékot fognak kapni az unokák fényképeivel. Díszpárnát vagy ilyesmit. Tavaly is ilyesmi ajándékot kaptak, tányért és bögrét fényképpel, örültek neki. Régebben mindig valami háztartási gépet vettünk nekik, nem igazán értékelték, azóta sem használják őket.
2008. okt. 20. 09:58

Nekem a narancslikör már figyel a szekrénytetején. Anyukám és anyósom fog kapni belőle... szép üvegben, ünnepi díszítéssel.

A kislányomnak már megvettem a bollywood könyvet CD-melléklettel. Kap még mást is biztosan, de ebbe belefutottam, és tudtam, hogy EEEZ AZ! Ugyanis bollywood-mániás a szentem (is, és a család többi tagja is). :o))

Nem kell sok ajándékot venni, csak a szüleim, a gyerekeim, a párom és a párom szülei vannak. A többiek képeslapot kapnak, vagy telefonon köszöntünk. Így alakult ki, és jól működik... attól még imádjuk egymást. :o))

... hja, és én is imádok csomagolni. :o)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook