Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
526. Virág3
2008. dec. 3. 10:07

Eddig úgy volt, hogy sokan narancslikőrt kapnak szép üvegben, de megnéztem a receptet és az sajnos nem készülne el karácsonyig, így inkább tojáslikőrt csinálok valamint felspékelt mézet adok. Ez annyit jelent, hogy egy szép üvegcsébe rétegesen rakok mandulát, diót, mogyorót, mazsolát és leöntötm mézzel. Ez nagyon mutatós és finom is.

Szüleim Fábry show jegyet vagy színház jegyet kapnak, legjobb barátosném

valami szép fadobozt az ékszereinek, a többiek pedig az előbb leírtakat.

525. a0365ec2ae (válaszként erre: 522. - Vizipoca)
2008. dec. 1. 20:45

A nagyik már csak olyanok, hogy örülnek a kézzel készített ajándékoknak. Ha van otthon egy pár fénykép abból tök jókat lehet csinálni. Pl:naptárat. A tetejére ragasztod a képet alulra meg megírod a naptárat.

Vagy össze is lehet vágdosni a képeket mindenféle formába.

Szia

2008. nov. 30. 12:32
Anyunak vennék egy sütőkesztyüt. Mert néha megégeti a kezét. Habár ez közös is lesz.
523. Indián lány (válaszként erre: 522. - Vizipoca)
2008. nov. 30. 11:51
Készíts nekik saját kezűleg ajándékot.Pl. gipszkiöntőből fenyőfadíszt,mécsestartót vagy hűtőmágnest.Készíthetsz valamilyen sütit és szépen becsomagolva adod át.Marcipánból is lehet igazán szép meglepetéseket készíteni.Ha szeretsz kézimunkázni,akkor még nem késő elkezdeni(keresztszemes,horgolás,kötés).
2008. nov. 30. 10:18

Én még elég gyerek vagyok, inkább nem mondom meg a koromat, mert akkor törölnétek a regisztrálásom!

Szóval segítséget szeretnék kérni, hogy mit adhatnék a szüleimnek és a nagymamámnak karácsonyra! Segítsetek léccí!

2008. nov. 25. 17:43

Nálam minden évben ugyanazt kap mindenki.


Tavaly:keresztnévvel vagy figurával(kortól függően)hímzett türülközőt változó színekben.


Idén kozmetikai csomagokat kap mindenki a nemének,korának megfelelőt.


Tavalyelött mi is az akkor született ikrek képeivel hütőmágnest ajándékoztunk naptárral.

2008. nov. 25. 15:31

Én apukámnak tavaly scrabbl-t vettem,nagy sikere volt,hajnalig játszottunk a családdal!

Jókat nevettünk a különböző valósnak vélt szavakon!

Régen nem mulattunk ennyit együtt ilyen jól!

Össze hozott minket!

519. f5c6739a81 (válaszként erre: 518. - A9e1c02a7b)
2008. nov. 25. 14:43
Pontosan!
518. a9e1c02a7b (válaszként erre: 517. - F5c6739a81)
2008. nov. 25. 14:24
Én kapni sem szeretek illatszert. Mert azt csak én tudom, hogy milyen a bőröm, a hajam, milyen kence kell rá, és parfümök közül is nagyon kevés tetszik igazán.
2008. nov. 25. 14:14
Nekem a nagynéném kap fényképes egérpadot (a pici lánya fotójával), a párom pedig most kapott szülinapjára órát. Ja, én meg közös fotós díszpárnát is kaptam már tőle. Ezek mindig jó ajándékok. Illatszer, meg ilyesmi az szerintem nem igazán...
2008. nov. 25. 13:55

Tavaly mindenkinek fényképes naptárakat rendeltünk a

foto.hu oldalról.

gyönyörűek voltak nagy sikere volt.

2008. nov. 25. 13:51

Nálunk a nagymamáknak fényképes ajándéktárgyakat készíttetek az unokák fényképeivel. Tavaly is azt kaptak, de akkor tányért, bögrét, most díszpárna lesz... :)


Az én férjem egy órának örült nagyon, tavaly előtt karácsonyra vettem neki. Nem igazán értékeli a ruhát (max. bőrkabát), az illatszereket, inkább a könyvet. Nehéz...

2008. nov. 25. 12:36

Hú, ez nehéz kérdés, mert az én ismerőseim, rokonaim általában meg szokták mondani mit szeretnének, így nincs sok terem a kreatívkodásra :-) egyik barátnőm pl. mindig könyvet akar, kis könyvmoly a lelkem :-D

De egyszer egy személyre szóló törölközővel elég nagy sikert arattam a volt páromnál (nem ilyen "Géza" feliratú neves meg hasonló előregyártott vacakok, hanem egy nagyon szép, hatalmas, puha törcsibe belehímeztetve a beceneve, és egy két kedves szó, esetleg saját név is :-D), de különböző gravírozott dolgokkal sem fürdötem még be :-)

Viszont az a darts tényleg szuper ötlet!

Írjatok még, hogy miket vettetek, csináltatok! :-)

513. 2577cdcc12 (válaszként erre: 512. - 7934d1ac97)
2008. nov. 25. 10:30
Szerintem olyan 10.000-től indul, de minél többet tud, annál drágább...
512. 7934d1ac97 (válaszként erre: 511. - 2577cdcc12)
2008. nov. 25. 10:18
hűű ez tök jó!! mennyibe kerül egy ilyen?
2008. nov. 25. 10:17

Akkor én el is kezdem...

A férjemnek vett elektromos darts nagyon bejött. Azóta is központi "örömforrás" bulik alkalmával.

2008. nov. 25. 10:15

Sziasztok!


Azért írtam ki ezt a fórumot, hogy segísük egymást az ajándékvásárlásban. Mindenki beírhatná azt az ajándékot (párunknak, szülőknek, gyereknek) amivel sikert aratott. Hátha segítünk vele :o)

509. 6c5f346e46 (válaszként erre: 508. - 01c8755c79)
2008. nov. 21. 21:31

ez jó,úgy legyen...

valahogy én is igy képzelem el a karácsonyi készülődést...nekem sosem arról szólt,hogy mekkora ajándékor kapjon a családtag,az ex férjeméknél pedig sajnos arról szólt,oda adtak 30-40000ftot,hogy költsük el a gyerekre,aki még csak csecsemő volt,de nem vehettem rajta akármit,mindennel el kellett számolni,és ez igy ment hónapokon keresztűl,mert december Mikulás, karácsony,januárban van a szülinapja,februárban a névnapja,áprilrisban húsvét,májusban gyerek nap,és ezt minden évben,minden hónapban eljátszották velünk...szörnyen utáltam...szerencsére megszabadultam tőlük,most amikor hozom haza a gyereket az apjától,tele a csomagtartó a feleslegesnél feleslegessebb kacatokkal,csak,hogy megmutassák,hogy nekik van miből és persze mindenen rajta a véletlenűl ottfelejtet árcimke...undoritó....

508. 01c8755c79 (válaszként erre: 505. - 6c5f346e46)
2008. nov. 21. 08:25

Nekünk se volt még ennyire szoros a költségvetés, egy karácsony előtt se.... de más is a hangulata a készülődésnek. Mondhatom, hogy jobb, melegebb... Az ember nem azzal tölti az idejét, hogy hjaj mit vegyek ennek meg annak... nem rohangál ész nélkül az üzletekben, hanem inkább lélekben készül. Kisikálja a lakást, díszítgeti, zenét hallgat... jókat beszélget a családtagjaival. És valóban végre mindenki csak valami jelzésszerű apróságot kap, és az ünnep arról szólhat, amiről kell/kellene! :o))

Hogy csinálom... évek óta lapul a szekrényemben egy bortartó... azt kidekoráltam, vettem bele egy üveg italt... 700 Ft körül volt...szép sk képeslap, szép meleghangú sorok ==> apué. Még csak dekup ragasztót és szalvétát se vettem hozzá, hanem nyomtattam képet a netről, a képet úgy téptem körbe tapéta ragasztóval felragasztottam a fa dobozra. Jó kis rusztikus lett.

Anyukám kap egy karácsonyi receptfüzetet... amibe gyűjtögethet (aztán ha teliírta akkor esetleg nekem ajándékozhatja).... és egy üveg saját készítésű lekvárt, talán ananász-lekvárt. Azt csináltam utoljára, és nagyon fini lett. Üveg feldíszítve szépen, pl. mézeskaláccsal.... hja és szép képelap szép gondolatokkal... ez így nincs egy ezres.

A gyerekek... könyvet mindig kapnak. És ez már eleve nem olcsó. A mamák nekem szokták átutalni a pénzt, amit a gyerekekre szánnak és én szoktam rajt vásárolni... nah sokszor hetekig jártam a várost, amíg mindent elköltöttem, és minden fa alá került valami. Az idén ilyen nem lesz. A mamák átutalják a pénzt, én leveszem, és megkapják a gyerekek. Nem költekezősek, spórolósak. Indiába szeretnének repülni egyszer, és arra teszegetik félre az innét-onnét kapott vagy megszolgált pénzüket. Mondtam a kislányomnak, hogy 16 éves elmúlt, akár vehet magának egy mobiltelefont is... megkérdezte, hogy minek? ... a családdal naponta találkozik, mással nincs olyan fontos dolga, amit azonnal meg kell beszélnie. Viszont jövőre szeretne el kezdeni még gimnázium mellett egy két éves képzést, és arra is spórol (még az India mellett). :o))

A párom.... nos nem készülök rá. Valószínű nem fog hazajönni már az idén, és nem akarom várni... vacak lenne, ha ott az ajándéka a fa alatt, és nem jön meg. Ezért inkább, ha netán meglepetésszeren beesik, inkább ő csalódjon mint én. Ez teljesen tudatos így, és szándékos.... mert reménykedem a Morphy-ben, hogy ha készülök rá, úgyse jön haza, de ha nem, akkor tuti betoppan. Hááááááát így legyen! :o)))

507. caravell (válaszként erre: 503. - 772ee22bef)
2008. nov. 21. 08:06
Írd be gugliba,h adventi koszorú készítése :)
2008. nov. 20. 18:29
Már várom...
2008. nov. 20. 18:28
én nem ötleteket szeretnék hallani,hogy ,mit lehet késziteni,inkább az érdekelne ki hogy csinálja ezt az egészet,a mi költségvetésünk idén nagyon szükre szabott,és szerintem ezzel nem leszek egyedül....mi az amin lehet spórolni egy kicsit,de mégis mindenki kapjon valami apróságot...ezen töröm a fejem...és az érdekelne ki .hogy csinálja...
2008. nov. 19. 15:08

[link]



Nemrég találtam ezt az oldalt nézzétek meg, szerintem nagyon jó.(a vibráló háttéren kívül amitől megfájdul a szemem...:D )


sziasztok

2008. nov. 19. 13:24
Valakinek ötlete hogy hol van leiràs adventi koszorukészitésröl?????????
502. 6c5f346e46 (válaszként erre: 501. - A445f073a9)
2008. nov. 18. 20:28
de izéé vagy,ha nem tetszik,akkor menj máshová...köszi...
2008. nov. 18. 20:26
Drága öreg mikulás. Idén karácsonyra csak egy dolgot szeretnék kérni tőled. Azt, hogy intézd el légyszives, hogy ne írjanak ki olyan témákat, amikből már van egy tucattal. Megigérem, hogy jó leszek. Komolyan. Légyszilégyszilégyszi.
2008. nov. 18. 20:24
Készítsünk együtt karácsonyi ajándékokat házilag fórumban találsz ötleteket :)
2008. nov. 18. 20:16

ki,hogy oldja meg az ajándékozást???,vesz valamit készen vagy sajátkezüleg bazsevál valamit???szerintem a saját kezüleg készitett dolgok sokkal nagyobb örömöt okoznak,mint amikor bemegyek az üzletbe és veszek valamit készen,azonkivűl még spórólhatunk is egy keveset vele...

na jóóóóó,hát vannak dolgok,amiknek nem túl szerencsés dolod neki állni,pl ne álljunk neki otthon sk plazmatévét barkácsolni,ugye???de mást???vannak ötletek???én még nem tudom,de erősen töröm a fejecském rajta...hááát rajta...jó gondolkodást....

498. Virág3 (válaszként erre: 496. - Franc22)
2008. nov. 14. 14:59
Ennek az infónak én is örülök! Köszi!
497. 9748afa83c (válaszként erre: 496. - Franc22)
2008. nov. 14. 14:43

Jajdejóó : D

Csak kár h nem sűrűn jutok el tescoba, ha megyek is akkor csak szüleimmel... mindegy, vmi majd lesz.

Köszi h írtál : D

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook