Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
796. Nagylány67 (válaszként erre: 794. - Lady Blakeney)
2011. okt. 20. 20:30
vegyél színház jegyet ! Ha több pénzed van akkor színház bérletet.
2011. okt. 20. 20:12
Újságelőfizetés?
794. Lady Blakeney (válaszként erre: 783. - Artrium)
2011. okt. 20. 19:19

Köszi az ötletet, de sajnos a fényképalbum sem nyerő. Nehéz eset anyukám ajándékozás terén. Nem véletlenül írtam hogy boldog lennék ha valaki adna egy szuper ötletet. Néhány évvel ezelőtt elvittük megmutatni a nyaralási fotóinkat egy albumban. Olyan gyorsan végigpörgette az ölében, hogy én csak ámultam. Ennyire gyorsan képtelenség fotókat nézegetni. Néhány oldalnál oda se figyelt csak forgatott, mert közben hozzánk beszélt. Ezek után többet nem is vittem haza megmutatni a fényképeket. Szerintem nem kötik le.

Egyébiránt unokás fényképet nem is tudnék beletenni, mert nincs unokája.

793. Lady Blakeney (válaszként erre: 779. - HelpMe85)
2011. okt. 20. 19:07
Sajnos semmiféle hobbija nincs anyunak. Ha lenne, én is arrafelé tapogatóznék. A teás doboz sajnos kilőve. Az olyan dolgok nála nem jönnek be, ami úgymond elfogy. Tehát se tea, se sütemény, semmi ilyesmi nem aktuális.
792. 937a2a883a (válaszként erre: 790. - HelpMe85)
2011. okt. 19. 17:47
Nem baj :) Másnak még jól jöhet :)
791. artrium
2011. okt. 19. 17:37
Nemsokára teszek fel ilyen "ajándék-kajákat" receptekkel, fotókkal. Remélem, kaptok ihletet.
2011. okt. 19. 17:14
(tudom először nem a kérdésre válaszoltam, tudom, égtem is :D bocsi)
789. 937a2a883a (válaszként erre: 787. - HelpMe85)
2011. okt. 19. 17:02
Köszi :)
2011. okt. 19. 16:54
távolabbi rokonnak akár sütni is lehet, sima egyszerű linzert, lekvárosat, (ha szeretik...), aztán valami fémdobozba rakni, szalaggal átkötni, ez is kedves figyelmesség :)
2011. okt. 19. 16:52
azt a mézes bigyót meg még nem csináltam, de vettem kis üvegeket (4 db 290ft itt nálunk), aztán ki mit szeret, az lesz az alapja. egyikbe aszalt gyümölcs, lesz amibe dió-mogyoró-mazsola, diákcsemege-féle. aztán szépen lassan mindet felöntöm mézzel. olvass erről neten, mert én sok helyen azt láttam, hogy nagyon lassan kell a mézet ráfolyatni, hogy a levegő kijöjjön. remélem jól sikerül majd :)
2011. okt. 19. 16:32

én a végén átkentem az egészet ezzel a ragasztó lakkal, ami először fehér, de a végén szép átlátszóra szárad! vettem bele mindenféle teát, aztán ez lett az aji :) plussz egy ilyen sima ajándéktasakba beleraktam a megmaradt dobozos teákat, mert mindből csak 6-8 filter fér egy rekeszbe. (én mindbe különbözőt raktam.)

Remélem tudtam segíteni :)

2011. okt. 19. 16:30
Díszítés: szalvétát keresel, otthon, vagy hobbiboltban, meg hozzá való decoupage ragasztót/ragasztó lakkot. kivágod a mintát, elrendezgeted a dobozon, mi hova kerüljön, belsejébe is lehet rakni, ahova szeretnél. A szalvétából csak a legfelső kis vékony réteg kell! ezt szépen a kinézett helyre ráragasztod a dekupázs ragasztóval. közepéről kifelé haladva az ecsettel, ha kened a ragasztót, mert különben lehet hogy ráncos lesz.
2011. okt. 19. 16:28

Teásdoboz: először is valami hobbi/kreatívboltban megveszed azt a dobozt, ami tetszik, meg elégrekesz van benne, többféle van. van amelyiknek üveges a teteje, már több "emeleteset" is láttam. én csak egy szimplát vettem, azt hiszem 3x4 rekesz volt benne, sima natúr színű ez árban sem vészes.

Én temperafestéket kevertem, sok vízzel, hogy híg legyen, ezzel "pácoltam". ilyen pirosas színt kevertem, aztán lekentem, simán ecsettel, és ahogy kiszáradt a víz, szép színt adott a doboznak. (lehet hogy többször is le kell kenni)

783. artrium
2011. okt. 19. 16:22
Az "ünnepi dolgok" naplómban talán találtok néhány ötletet. Lady! Anyukád nem örülne egy "gyerekes-unokás" fényképalbumnak, beleírt szerető üzenetekkel?
782. 937a2a883a (válaszként erre: 777. - HelpMe85)
2011. okt. 19. 16:20
És azt hogy csinálod?Leírnád?
781. 937a2a883a (válaszként erre: 779. - HelpMe85)
2011. okt. 19. 16:20
Én is azt adok a párom szüleinek :) Igaz,hogy nem rajongunk egymásért,de nagyon teásak,remélem értékelik :) Egy csomó oldalt átnéztem,mire ráleltem arra,ami tetszhet nekik.
2011. okt. 19. 16:08
apa-ajándékötletek: autóhoz kellékek (BÁRMI), könyv ha szeret olvasni, jó ötlet a szemüvegtok, vagy valami ajándék együtt anyával, valami nagyobb esetleg, nálunk tavaly így kaptak dvd lejátszót.
779. HelpMe85 (válaszként erre: 774. - Lady Blakeney)
2011. okt. 19. 16:07
van anyukádnak hobbija esetleg? ahhoz vehetnél neki dolgokat. vagy a teás doboz nagyon megy most :) azt lehet díszíteni, telerakod teával. én tavaly valamelyik alkalomra páromnak csináltam, de ffi létére nagyon örült neki :)
2011. okt. 19. 16:06
nálunk nagyszülők általában naptárt kapnak, meg olyanokat, amiket nem nagyon vesznek meg maguknak, lehetnek ezek pl drágább márkásabb édességek, vagy gyümölcs pl.
2011. okt. 19. 16:05
a nagyobb családnak nem tervezek venni semmit, hanem kis üvegekbe csinálok majd ilyen mézes-aszalt gyümölcsös-diós-mogyorós mindenfélét, szépen karácsonyi szalaggal átkötöm, lehet dísz, de meg is lehet enni, hónapokig eláll, mutatós, és nem kerül sokba, de mégis talán valamiféle gesztus.
2011. okt. 19. 16:03

ajándékok (tervek, és ha addig nekem lesz munkám, akkor kiegészül.........) a szüleim tőlünk (párom+én, de ő fizet..... én egyelőre nem tervezek nagyon :S) mikrót kapnak, mert nekünk sose volt :)

ez biztosnak tűnik. anyum szereti a "régiségeket" úgyhogy ő kap majd ilyen kis apróságokat, pl régi kis kávédaráló, nem százezres értékű régiségre kell gondolni :) párocskának meg nagyon szeretnék makettet venni, mert az a hobbija. ha nem sikerül, akkor mindenféle teát kap csomagban, meg húsevő növényt, ezek kevésbé rázósak :)

2011. okt. 19. 16:00
helllóóóóó! nagyon örülök, hogy újraindult ez a fórum, és hogy még ennyire idöben, napi olvasó leszek :))))
2011. okt. 19. 15:13

Sziasztok!

Nálunk nem lesznek nagy ajándékok, mert hiteltörlesztés mellett ez nem megy. Megbeszéltük, hogy max. 3000 Ft jut mindenkire, ezért apróságokat kell kitalálnom. Nagynénémé már megvan, magam készítettem egy 2012-es asztali naptárt neki a számítógépen, amit kinyomtattam és összeállítottam utána. Tartót meg a boltban vettünk hozzá. Apukám egy szemüvegtokot fog kapni, mert az övé szétmenőben van. Mi négyen a párom, két öcsém és én már jó néhány éve azt csináljuk, hogy mindenki megmondja a másiknak, hogy mit is szeretne. Már nem vagyunk gyerekek, nem számít ha tudjuk előre, hogy mit is kapunk. Így biztosan mindenki azt kér, amire tuti szüksége van. Ez a megbeszélés most vasárnap fog lezajlani. Én, mint könyvmániás, biztosan könyveket kérek. Még anyukámmal vagyok bajban. Neki nem könnyű ajándékot adni. 71 éves, ruhája, cipője, táskája rengeteg, meg alig mozdul ki otthonról, felesleges neki még ilyeneket venni. A dísztárgyakat nem tartja semmire, kozmetikum, könyv, konyhai robotgép szintén kizárva. Hát ha ebben valaki tudna segíteni, akkor boldog lennék.

2011. okt. 19. 11:32

Hát igen,az ötletek nekem is kellenének. :) Leírom,hogy eddig én mire jutottam.Anyukámnak lesz egy éjjeli lámpa a falra és egy könyv.Apukámnak ugye az ágy másik oldalára éjjeli lámpa és neki is szeretnék valamit mellé,de nem tudom mit.Tesóm barátja egy neves törölközőt kap.Az én páromnak egy motoros kesztyűt szeretnék venni.Meg is rendeltem,erre tegnap közölték velem,hogy nem érvényes a rendelés,mert megszűnt a cég,csak a honlapon ezt elfelejtették közölni.Nem tudom,hogy hol veszek másikat,mert annyi helyen körbenéztem és az az egy tetszett,egy másik sem.Tesómnak gőzöm sincs,hogy mit vegyek.Párom tesója is egy könyvet kap,szülei egy teásdobozt,tele teával.Keresztfiam és a 2 tesója szintén gondolatba ejt :) Másnak nem veszek :) Nálunk egész évben csak a karácsony ilyen ajándékozós.Szülinapra,névnapra valami apróság van.Én már fél éve gyűjtöm a pénzem(diák vagyok),hogy mindenkinek azt vegyem,amit szeretne.Mondják ők,hogy ne vegyek,de imádom látni az arcukon a mosolyt,amikor kibontják.Nem mellesleg imádok csomagolni. :):)

Ja,még felmerült ilyen,hogy lávalámpa,makett(amit úgy kell összeragasztgatni),kenyérpirító,ajándékcsomag.Régebben ilyen ajándékok voltak,hogy:szendvicssütő,könyv,fritőz,turmixgép,pohárkészlet(ivós,pezsgős,röviditalos),tányérkészlet,apának az autóhoz cuccok(fényező,műszerfalápoló,valami hiper-szuper ablakmosófolyadék),vagy barkácsgépek,amik nem voltak neki,de szeretett volna.Konyhába anyának cuccok:szeletelő,mikró.Aztán még:pénztárca,fülbevaló,parfüm,egyik évben közösen kaptak kerti grillt.Ezek ugye sok-sok év ajándékai a családban,meg mindkettőnk párjának,annak szüleiknek,keresztgyerekeknek.Ha még jutnak eszembe dolgok,írok :)

2011. okt. 19. 11:18
mi nem adunk ajándékot egymásnak, csak eltöltjük kellemesen az estét és elmegyünk egy wellness-szállóba a családdal, a nagyobb család meg úgyse kap ajándékot, max bor v vmi apróság :)
2011. okt. 19. 10:35

Szia!

Na most látom, hogy összevonták a fórumot, mindjárt vissza is olvasgatok.

Nekem sincs még nagyon ötletem, egyedül a kisfiúnknak találtunk már ki egy két dolgot, valószínű Duplót fog kapni, meg könyvet, de még ez sem 100%.

2011. okt. 19. 10:30
Jah és még ott vannak a párom szülei is és az öccse.
2011. okt. 19. 10:30

Szia!

Ez nagyon jó ötlet! Én anyának konyhai szeletelőt veszek, olyat, amivel kenyeret, szalámit, sajtot tud szeletelni...

2 tizenéves húgom van, nekik még nem tudom mi lesz, de szerintem könyv, az olvasósabbnak, parfüm a csajosabbnak. :D


Egyedül apával vagyok bajban de nagyon...

2011. okt. 19. 10:26

Sziasztok!

Gondoltam indítok egy olyan fórumot, ahol tudnánk egymásnak ajándék ötleteket adni karácsonyra.

Én mindig is bajban voltam, kinek mit adjak,adjunk.

Szóval szerintetek mik a legjobb ajándékok?

Ajándék apának,anyának, testvérnek, gyerkőcnek, nagyszülőknek stb.

Írjuk meg az ötleteinket, hátha tudunk egymásnak segíteni:)

Még időben vagyunk:)

767. caravell (válaszként erre: 766. - Kati91)
2010. dec. 24. 12:09
Köszönöm, én is boldog ünnepeket kívánok mindenkinek!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook